در حال بارگذاری ...
 • آنچه در روز دهم جشنواره گذشت؛ وزیر فرهنگ به تماشای نمایش «اپرای عروسکی خیام» نشست

   

  استقبال از نمایش های ایرانشهر، حضور دوباره وزیر فرهنگ در جشنواره و اجرای موفق نمایش «برای کلاه آهنی ها» مهمترین اتفاقاتی بود که در روز دهم برگزاری جشنواره تئاتر فجر به وقوع پیوست.

   

  به گزارش روابط عمومی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر، شنبه 7 بهمن ماه دهمین روز از برگزاری جشنواره در حالی به پایان رسید که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دومین بار در این رویداد هنری حضور پیدا کرد.

   

   

  غریب پور میزبان وزیر فرهنگ شد

  در دهمین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بار دوم در جشنواره حضور یافت و این بار به دیدن «اپرای عروسکی خیام» به کارگردانی بهروز غریب پور نشست که در تالار فردوسی به صحنه می رفت.

  این نمایش مطابق معمول با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه شد و در آخرین اجرای جشنواره ای خود، روز موفقی را سپری کرد.

   

  اجرای موفق نمایش «برای کلاه آهنی ها»

  سالن سایه مجموعه تئاتر شهر برخلاف انتظار در روز گذشته یکی از پرشور ترین روزهای خود را سپری کرد. در این روز نمایش «برای کلاه آهنی ها» به کارگردانی پژمان عبدی طی ساعت های 16 و 18:30 به صحنه رفت و در هر دو اجرا با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه بود. با توجه به میزان رضایت مخاطبان از این نمایش؛ آن را می توان یکی از شانس های اصلی کسب جایزه در بخش مسابقه ایران ب معرفی کرد.

  همسر و فرزند وزیر ارشاد نیز جز مخاطبانی بودند که شب گذشته به تماشای این اثر نشستند.

   

  استقبال از نمایش های ایرانشهر

  این سالن در روز گذشته با دو نمایش از حسن معجونی و آتیلا پسیانی میزبان مخاطبان بود که هر دو این نمایش ها با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه شدند.

  نمایش «صد سال تنهایی» به کارگردانی آتیلا پسیانی در ساعت های 18 و 21 به صحنه رفت و به نقل از خبرگزاری مهر آنچنان که باید انتظارات را برآورده نکرد. این نمایش اقتباسی از رمان مشهور گابریل گارسیا مارکز به قلم محمد چرمشیر است و قرار است فروردین ماه ۹۷ در سالن سمندریان به صحنه برود.

  یکی از مهمانان ویژه این اثر فخرالدین انوار از مسئولان اسبق وزارت ارشاد بود که شب گذشته به تماشای آن نشست.

   

  نمایش «خرس و خواستگاری» به کارگردانی حسن معجونی دیگر اثری بود که روز گذشته در ساعت های 17 و 20 میزبان مخاطبان انبوه خود شد. به نقل از خبرگزاری مهر این اثر براساس ۲ داستان کوتاه آنتوان چخوف به زبان گیلکی و با ۲ بالانویس فارسی و انگلیسی اجرا می شد و در طول اجرا بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کرد. نمایش «خرس و خواستگاری» پیش ازین در شهر رشت به صحنه رفته و همچنین قرار است در تهران نیز اجرای عمومی شود.

   

  فرانسوی ها انتظارات را برآورده نکردند

  نمایش «ملانکولی» به کارگردانی فیلیپ کن دیگر اثری بود که روز گذشته در تالار وحدت به صحنه می رفت. این نمایش با توجه به آنکه از کشور فرانسه در جشنواره شرکت کرده بود، با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان همراه شد، اما در جلب نظر تئاتر دوستان ناکام بود و نتوانست رضایت آنها را به خود جلب کند.

  در این اثر گروهی از هنرمندان موسیقی هارد‌راک در یک ماشین سیتروئن AX متوقف می شوند و در میانه یک چشم‌انداز برقی چیپس سیب‌زمینی می‌خورند... . فیلیپ کن در این اثر با اصول بازی دومینو پیش می‌رود؛ آخرین صحنه از شو، صحنه اول بعدی را به نمایش می‌گذارد و زمینه وسیعی را برای افکار فراهم می‌کند. این نمایش در سال 2008 ساخته شده و اجراهای متعددی را پشت سر گذاشته است.

  نمایش «ملانکولی» ساعت 21 روز پایانی جشنواره نیز برای مخاطبان در تالار وحدت به اجرا گذاشته می شود.

   

  سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان ها برگزار می شود.

   

   

   

   

   

   
  نظرات کاربران