در حال بارگذاری ...
 • «تئاتر فجر استانی»

  هشت نمایش صحنه‌ای، شش نمایش خیابانی و شش نمایشنامه‌خوانی در جشنواره‌ی اروند اجرا می شود

  جشنواره‌ی فجر استانی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۸ تا ۲۱ دی در قالب هشت نمایش صحنه‌ای، شش نمایش خیابانی و شش نمایشنامه‌خوانی در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، جشنواره‌ی فجر استانی در سی و هفتمین دوره از این جشنواره که با گذر از هفت استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز می‌شود و تا ۱۹ دی در این استان ادامه دارد از ۱۸ تا ۲۱ دی به منطقه آزاد اروند می‌رود.

  جشنواره‌ی فجر استانی در منطقه آزاد اروند از سه‌شنبه 18 تا پنجشنبه 20 دی در قالب سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌خوانی برگزار می‌شود و روز جمعه 21 دی در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر به پایان می‌رسد.

  براین اساس روز سه‌شنبه 18 دی، نمایش‌های «خدمتکار» به نویسندگی بهزاد وزیری و کارگردانی شهرام پورعسکر از آبادان، «دوک» به نویسندگی و کارگردانی مسلم نارکی از گچساران و «کوئینتت جنگ» به نویسندگی علی نبی‌پور و کارگردانی سعید کمرگیر از خرمشهر در بخش صحنه‌ای، نمایش‌های «اشک سر خط مشق» به نویسندگی مریم طرفی و کارگردانی عبدالحسین جلیل‌نسب از خرمشهر و «هیچکس» به نویسندگی و کارگردانی بهنام کاوه از آبادان در بخش خیابانی و «شب نیلوفری» به نویسندگی و کارگردانی محمد صنگری از خرمشهر و «شاید نجات یابیم» به نویسندگی ساموئل گوسیان و کارگردانی سهیلا رهگشا از آبادان در بخش نمایشنامه‌خوانی اجرا می‌شوند.

  در دومین روز، چهارشنبه 19 دی «ده هزار و یک شب» به نویسندگی صابر محمدی و کارگردانی مریم طرفی از آبادان، «هدیه مرموز» به نویسندگی و کارگردانی یاسر خاسب از تهران و «هوک چپ، راند آخر» به نویسندگی آمنه پورحسینی و کارگردانی پژمان مهراب‌پور از خرمشهر در بخش صحنه‌ای، «کمربندها را سفت سفت ببندید» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله حلیات از خرمشهر و «رویاهای رنگ و رو رفته»به نویسندگی و کارگردانی سهیلا رهگشا از آبادان در بخش خیابانی و «دروغ چرا؟» به نویسندگی عباس کریم‌زاده و کارگردانی امید احمدی از خرمشهر و «از بعلاوه‌ی چشمی دوربین» به نویسندگی و کارگردانی شهرام پورعسگر و علی عباسیه از آبادان در بخش نمایشنامه‌خوانی اجرا خواهند شد.

  در سومین و آخرین روز، پنجشنبه 20 دی نیز «همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری» به نویسندگی محمد چرم‌شیر و کارگردانی محمدرضا حیدری از کرمان و «دانتون» به نویسندگی و کارگردانی حامد اصغرزاده از تهران در بخش صحنه‌ای، «برحی دلاور» به نویسندگی و کارگردانی احمد مسافری از خرمشهر و «آبادانی‌ها» به نویسندگی و کارگردانی رضا چوپان از آبادان در بخش خیابانی و «آذر» به نویسندگی مهدی پوررضائیان و کارگردانی آمنه پورحسینی از خرمشهر و «بارانی» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین افتخارپذیرایی از آبادان در بخش نمایشنامه‌خوانی روی صحنه می‌روند.

  سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر فجر در بخش فجر استانی پس از اروند در استان یزد و از تاریخ  ۱۹ تا ۲۲ دی اجرا می شود، سپس از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می‌کند.

   

  جدول برنامه های منطقه ی آزاد اروند را از اینجا دریافت کنید.

   
  مطالب مرتبط

  دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فجر برگزار می کند

سمینار پژوهشی بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی
  دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فجر برگزار می کند

  سمینار پژوهشی بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی

  سمینار پژوهشی "بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی" به همت دبیرخانه‌ی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر و با سخنرانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

  |

  خوانشی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ی سی و هفتم؛

«عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود
  خوانشی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ی سی و هفتم؛

  «عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود

  «عاشقانه‌های لجنی» نوشته‌ی مهدی علیپوراصل، یکی از هفت نامزد بخش نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، در مجموعه‌ی تئاتر شهر خوانده می‌شود.

  |

  در حاشیه چهارمین جشنواره‌ی «تئاتر فجر استانی»

نشست تئاتر و رسانه در یزد برگزار شد
  در حاشیه چهارمین جشنواره‌ی «تئاتر فجر استانی»

  نشست تئاتر و رسانه در یزد برگزار شد

  نشست تئاتر و رسانه با نگاه کاربردی به پرتال تئاتر ایران برای آشنایی هنرمندان نمایش یزد با اهمیت خبررسانی و کاربردهای مهم درگاه‌های استانی سایت «ایران تئاتر» با حضور مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود دهقان هراتی معاون هنری، میترا رضائی، مسئول درگاه های ...

  |

  نظرات کاربران