در حال بارگذاری ...
 • مدیر اداره کل هنرهای نمایشی در گفتگو با ایسنا:

  تاکید «شفیعی» بر لزوم فاصله‌گیری تئاتر استان‌ها از تولیدات مقطعی

  مدیر اداره کل هنرهای نمایشی تاکید کرد: تئاتر ایران به ویژه در استان‌ها باید از شرایط مقطعی خود فاصله بگیرد.

  این روزها در مجموعه تئاترشهر کارگاه‌هایی آموزشی به عنوان بخشی از برنامه‌های ویژه جشنواره تئاتر فجر در حال برگزاری است که مهدی شفیعی درباره لزوم برپایی آن‌ها به ایسنا گفت: این کارگاه‌ها بنا به نیازی که در تئاتر کشورمان احساس می‌شود، برگزار شده‌اند و همه تلاش‌ ما بر این است تا به روند اجرای عمومی آثار که خواسته‌ اصلی همه است، کمک کند.

  وی با اشاره به همزمانی برگزاری این کارگاه‌ها با همایش برگزیدگان تئاتر استان‌ها افزود: این همزمانی اتفاق خوبی است، چرا که دوستان هنرمند استان‌ها به استفاده از این کارگاه‌ها تمایل دارند.

  شفیعی با تاکید بر اینکه باید به تولید آثار تئاتری نگاه جدی‌تری داشت، افزود: تئاتر ما به ویژه در استان‌ها باید از شرایط مقطعی خودش فاصله بگیرد و خیلی جدی‌تر به شرایط تولید و جلب مخاطب نگاه کند.

  به گزارش ایسنا، علاوه بر کارگاه‌های آموزشی که در حاشیه برگزاری همایش آثار برگزیده  تئاتر استان‌ها برگزار شدند، دو کارگاه آموزشی هم توسط دو استاد اسپانیایی و پرتغالی برای هنرمندان تئاتر برپا شد.

  دوشنبه (۲۲ آذرماه) آخرین روز کارگاه "ایوا هوروات" اسپانیایی با عنوان «مدیریت پروژه و بازاریابی بین‌المللی تولیدات تئاتری» است و کارگاه اول هم با حضور آنتونیو پینتو ریبیرو از پرتغال هفته گذشته برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است
  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

  مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است

  علی رفیعی در مراسم بزرگداشتش که در آیین پایانی جشنواره تئاتر فجر برگزار شد، خطاب به مسوولان فرهنگی گفت: می‌خواستم سخنانی در حجم دوازده صفحه تایپ شده مطرح کنم اما از آن صرف نظر و به یک پاراگراف اکتفا می‌کنم.

  |

  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور
  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

  نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور

  نمایشنامه نویسی بخش بین الملل تقدیر: (نمایشنامه اقتباسی) «سیاوش پاکراه» برای نگارش نمایشنامه «صور اسرافیل» تقدیر می نماید. برگزیده: «حسین پاکدل» برای نگارش نمایشنامه «کابوس حضرت اشرف» ...

  |

  نظرات کاربران