در حال بارگذاری ...
 • جهان را به آب زنده گردانیدیم...

  یادداشت رئیس انجمن هنرهای نمایشی درپی اعلام حمایت جشنواره تئاتر فجر از کمپین «من صدای آب هستم»

  روز گذشته «سعید اسدی» دبیر سی‌ و پنجمین جشنواره تئاتر فجر در دیدار با «رضا کیانیان» آمادگی این جشنواره را برای حمایت از کمپین حمایت از کم آبی با نام «من صدای آب هستم» اعلام کرد. در پی این خبر، ارمغان بهداروند رئیس انجمن هنرهای نمایشی در یادداشتی این اتفاق فرخنده را گرامی داشت. در این یادداشت آمده است: «تئاتر به گواه تئاتر، چشم و گوش و دهان جامعه است. پیراهن مردم را به تن دارد و آن قدر مردم شده است که تمییزش از خلق ناممکن است. خوشی ها و ناخوشی های روزگار خویش را به بازی می گیرد و هیچ از این خصلت جوانمردانه کوتاه نمی آید. از اول هم قرار بوده است که هنرمند، گویای روزگار خویش باشد و بس. 
  سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راه است. پیغامبری که بی‌کتاب و معجزه حتی، اصحاب معتقدی دارد. اصحابی که ایمان دارند تئاتر می‌تواند قطاری باشد که به سوی ایستگاه سعادت و رستگاری شتابان است. تئاتر می‌بیند و حتما دیده است که «آب» نگرانی امروز و دلشوره فردای سرزمین من و توست. تئاتر می‌شنود و حتما شنیده است که «آب» هست ولی کم است. تئاتر می‌گوید و حتما خواهد گفت که تشنگی هم برای ما و هم‌ برای وجب به وجب این سرزمین، دندان تیز کرده است. حتما خواهد گفت که باید ایثار کنیم تا فردا را به کفران نعمت خویش، زمین‌گیر نکنیم. حتما خواهد گفت «من صدای آب هستم». یادمان باشد ما هم مسئول گفته‌هایمان هستیم و هم مسئول ناگفته‌هایمان. پذیرش مسئولیت اجتماعی و ترویج الگوی مدنی، بلندترین فواره فجر سی‌و‌پنجم است که به تدبیر دبیر ارجمندش، با «آب» آغاز شده است و امیدواریم با آب و تاب به دیگر بایدها و نبایدها بینجامد. دعا کنیم که تئاتر چشم و گوش و دهان باقی بماند.»
  مطالب مرتبط

  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است
  علی رفیعی در بزرگداشتش در جشنواره تئاتر فجر:

  مهمترین وظیفه تئاتر، انتقال شعف به بازیگر و تماشاگر است

  علی رفیعی در مراسم بزرگداشتش که در آیین پایانی جشنواره تئاتر فجر برگزار شد، خطاب به مسوولان فرهنگی گفت: می‌خواستم سخنانی در حجم دوازده صفحه تایپ شده مطرح کنم اما از آن صرف نظر و به یک پاراگراف اکتفا می‌کنم.

  |

  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور
  لیست اسامی برگزیدگان تا به این لحظه

  نمایشنامه نویسی بخش های بین الملل، محیطی، جوانان، مرور

  نمایشنامه نویسی بخش بین الملل تقدیر: (نمایشنامه اقتباسی) «سیاوش پاکراه» برای نگارش نمایشنامه «صور اسرافیل» تقدیر می نماید. برگزیده: «حسین پاکدل» برای نگارش نمایشنامه «کابوس حضرت اشرف» ...

  |

  نظرات کاربران