در حال بارگذاری ...
 • تئاتر صحنه‌‌‌ای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  شرایط

  * آثاری که از اول مهر ماه 1396 تا  پایان مهر ماه 1397 در یکی از تالارهای نمایشی کشور (در شهر تهران حداقل 15 اجرا و در استان‌ها حداقل 7 اجرا) به صحنه رفته باشند می‌توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند.

  * آثاری که در فاصله ی زمانی اول مهرماه 1396 تا پایان تیر ماه 1397 به‌روی صحنه رفته‌ باشند، می‌بایست تا 30 مرداد 1397فیلم اثر خود را به همراه تأییدیه‌ی معتبر اجرا به دبیرخانه‌ی جشنواره ارائه دهند.

  * آثاری که در فاصله‌ی زمانی اول مرداد ماه 1397 تا پایان مهرماه 1397 به‌روی صحنه می‌روند، می‌بایست تا 10 آبان ماه 1397 فیلم نمایش و تأییدیه‌ی معتبر اجرای خود را به دبیرخانه ارائه دهند.

  * گروه های ایرانی‌ای که تولیدات آن‌ها در دیگر کشورها به صحنه رفته‌اند، با اخذ تأییدیه از اداره‌ی کل هنرهای نمایشی می‌توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند.

  * با توجه به اهمیت برگزاری جشنواره‌های تئاتر استان‌ها، آثار منتخب این جشنواره‌ها پس از ارزیابی نهایی در ستاد برگزاری جشنواره‌ی تئاتر فجر (که به انتخاب کارگردان می‌تواند به صورت ارزیابی زنده یا دیدن فیلم اثر باشد) برای حضور در یکی از سه مسابقه‌ی بین‌الملل، تئاتر ایران- یک و تئاتر ایران- دو معرفی خواهند شد. فرآیند انتخاب در یکی از این سه مسابقه با درخواست کارگردان و به تشخیص ستاد برگزاری خواهد بود.

  * پایان نامه­‌های عملی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد دانشجویان رشته‌ی نمایش که در بازه‌ی زمانی ابتدای مهرماه 1396 تا پایان تیر ماه 1397 ارزیابی و دفاع شده باشند نیز، با ارسال تأییدیه‌ی دانشگاه و مدارک مربوطه، می‌توانند تا 30 مرداد ماه 1397 متقاضی شرکت در یکی از سه مسابقه‌ی بخش صحنه‌ای باشند. الزامِ داشتن اجرای عمومی شامل این تولیدات نمی‌شود.

  * آثار برگزیده‌ی معرفی شده از بیست‌و‌یکمین جشنواره‌ی بین­‌المللی تئاتر دانشگاهی هم می‌توانند بدون الزامِ داشتن اجرای عمومی‌، متقاضی شرکت دریکی از سه مسابقه‌ی این بخش باشند. بدیهی است انتخاب نهایی به تشخیص گروه ارزیابی و انتخاب جشنواره خواهد بود.

  در بخش صحنه‌ای هر کارگردان می­تواند صرفاً متقاضی حضور در یکی از بخش‌های مسابقه‌ی تئاتر ایران- یک، مسابقه‌ی تئاتر ایران- دو و مسابقه‌ی بین‌الملل باشد.

  *نمایشهای برگزیده‌ی سه مسابقه‌‌ی بخش صحنه‌ای تا تاریخ 25 آذرماه 1397 اعلام خواهند شد.

   

   

  مدارک مورد نیاز

   

  *شش نسخه دی‌وی‌دی اجرا و یک نسخه سی‌دی حاوی چند عکسِ با کیفیت از اجرا می‌بایست پیش از تکمیل فرم درخواست، برای ارسال به دبیرخانه جشنواره، به پست تحویل گردد و سپس شناسه‌ی رهگیری پستی در فرم درخواست ثبت شود.

  *تکمیل فرم درخواست در سایت جشنواره.

   

  گاه شمار

   

  30 مردادماه 1397: آخرین مهلت دریافت آثار بخش صحنه‌ای (آثاری که در فاصله‌ی زمانیِ اول مهرماه 1396 تا پایان تیر ماه 1397 به‌روی صحنه رفته باشند)

  10 آبان ماه 1397: آخرین مهلت دریافت  آثار بخش صحنه ای (آثاری که در فاصله‌ی زمانی اول مردادماه 1397 تا پایان مهرماه 1397به‌روی صحنه می‌روند)

  30 مرداد ماه 1397:  آخرین مهلت دریافت پایان‌نامه‌های عملی

  25 آذرماه 1397: اعلام آثارراه یافته به جشنواره (اعلام اسامی نمایش‌های ایرانیِ راه‌یافته به مسابقه‌ی تئاتر ایران- یک، تئاتر ایران- دو و تئاتر بین الملل)

   

 • مهلت ارسال آثار مرحله اول بخش صحنه ای تمدید نخواهد شد

  طبق زمانبندی فراخوان سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، برای ثبت نام و ارسال آثار مرحله اول بخش صحنه ای (آثاری که در فاصله زمانی اول مهر ماه ۱۳۹۶ تا پایان تیرماه ۱۳۹۷ به روی صحنه رفته باشند) تا پایان مرداد ماه زمان باقی است و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.


  علاقمندان در بخش صحنه ای فقط یک زیرمجموعه را انتخاب کنند

  توضیح دبیرخانه ی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر

  در پی پرسش های مکرر هنرمندان عزیز برای پرکردن فرم ثبت نام و شرکت در سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، دبیرخانه این جشنواره توضیحاتی را برای شرکت در بخش صحنه ای ارائه داد.