آثار شرکتکننده در بیستوپنجمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر
منتخب تولیدات صحنهای 85/ ایران
1. آنکه گفت: آری، آنکه گفت: نه، نوشته و کارگردانی مهرداد رایانیمخصوص. تهران.
2. الاغ خوش خیال، نوشته انوش معظمی، کار عبدالله آتشانی. تهران.
3. اکبر آقا آکتور تئاتر، نوشته عظیم موسوی، کار اکبر عبدی. تهران.
4. امشب دیگر مهرههای پشتم نی لبک می زند، نوشته حمیدرضا نعیمی، کار زری اماد. تهران.
5. بدون خداحافظی، نوشته نغمه ثمینی، کار کتایون فیض مرندی. تهران.
6. پایین گذرسقاخانه، نوشته اکبر رادی، کار هادی مرزبان. تهران.
7. تهران- پرندک، نوشته مهرداد رایانیمخصوص، کار سپیده نظریپور. تهران.
8. تیغ و ماه، نوشته و کارگردانی آتیلا پسیانی. تهران.
9. جولیوس سزار، نوشته ویلیام شکسپیر، کار مسعود دلخواه. تهران.
10. خیال روی خطوط موازی، نوشته و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ و عباس اقسامی. تهران.
11. ددالوس وایکاروس، نوشته و کارگردانی همایون غنیزاده. تهران.
12. رستاخیز عشق، نوشته محمد رحمانیان، کار حسین مسافرآستانه. تهران.
13. رستم و سهراب، برداشت رسول نجفیان از شاهنامه فردوسی، کار رسول نجفیان. تهران.
14. زمین مقدس، نوشته و کارگردانی ایوب آقاخانی. تهران.
15. سمفونی درد، نوشته و کارگردانی حسین پاکدل. تهران.
16. شش پنگوئن کوچک، نوشته بوریس آپریلوف، کار رضا عبدالعلیزاده. تهران.
17. شوایک، برداشت کوروش نریمانی از شوایک یاروسلاو هاشک، کار کوروش نریمانی. تهران.
18. قصه تلخ طلا، نوشته و کارگردانی بهروز غریبپور. تهران.
19. کالون و قیام کاستیلون، نوشته استفان تسوایک، کار آرش دادگر. تهران.
20. مثل سوسوی فانوس آویخته، نوشته محمدرضا کوهستانی، کار علی فرحناک. قم.
21. مرد نیک، نوشته هادی حوری، کار امیر دژاکام. تهران.
22. مرگ فروشنده، نوشته آرتور میلر، کار نادر برهانیمرند. تهران.
23. مرگ و شاعر، نوشته نغمه ثمینی، کار کیومرث مرادی. تهران.
24. موهای بلوند، نوشته و کارگردانی اصغر خلیلی. اصفهان.
25. نگین بام، نوشته و کارگردانی ناصر کریمینیک. اراک.
26. نوای اسرارآمیز، نوشته اریک امانوئل اشمیت، کار سهراب سلیمی. تهران.
27. وهم سرخ، نوشته و کارگردانی حسین احمدینسب. تهران.
28. یک شهر بی پرنده، نوشته گیتا داوودی، کار ناصر آویژه. تهران.
منتخبین جشنوارههای تئاتر مناطق
1. بیژن و منیژه، نوشته و کارگردانی محسن عربامیری. مشهد.
2. پایین، گذرسقاخانه، نوشته اکبر رادی، کار محمدرضا مولودی. گرگان.
3. پلنگ، خالهایش را پاک می کند، نوشته و کارگردانی علی نرگسنژاد. دهدشت.
4. تقدیم به پدر و پسرم با عشق و رنج، نوشته و کارگردانی عبدالرضا ثامری. آبادان.
5. چگونه می توان یک قصه عاشقانه را روایت کرد، نوشته و کارگردانی محمدرضا رهبری. اصفهان.
6. دیدار، نوشته فارس باقری، کار فرشید گریلی. سنندج.
7. سهگانه سوءظن و سوسک، نوشته و کارگردانی رضا گشتاسب. یاسوج.
8. سیاه چال، نوشته و کارگردانی آرش محمدی. سنندج.
9. عروسی خین، نوشته و کارگردانی حسن حاجتپور. مسجدسلیمان.
10. کمدی ارتفاعات، نوشته امید طاهری، کار میثم عبدی. خمین.
11. مرگزار سیاه سرخ شیارهایی تیفوسی از زبان یک ماهیگیر، نوشته جواد صداقت، کار جواد صداقت. بوشهر.
ویژه سال پیامبر اعظم
1. عشقه، نوشته محمد رحمانیان، کار محمد رحمانیان و حبیب رضایی. تهران.
جشنواره جشنوارهها
1. افسون معبد سوخته، نوشته نغمه ثمینی، کار امیر بدرطالعی. رشت.
2. انتظار در کافه پارکر، نوشته و کارگردانی حسین زینالی و مرتضی سعیدیان. تهران.
3. تلخ بازی قمر در عقرب، نوشته نغمه ثمینی، کار بابک مهری. تهران.
4. چلهنشین عشق، نوشته و کارگردانی احسان جانمی. اصفهان.
5. زنبور مرده، نوشته حامد امانپور و صحرا رمضانیان، کار عباس جانفدا. مشهد.
6. محال هم ممکن است، نوشته و کارگردانی سیروس همتی. تهران.
7. نامدار، نوشته و کارگردانی سعید خیراللهی. دهلران.
8. یک دختر، یک سرباز، نوشته محمدرضا کوهستانی، کار احمد سلیمانی. قم.
بخش بین الملل
1. اسب جادویی، نوشته بولسلاو لسیمان، کار ایرنا دراگان. لهستان.
2. پیچت کلونچون و خودم، نوشته و کارگردانی ژروم بل. فرانسه و تایلند.
3. جایی برای بزرگترها (گردشگرها)، برداشت کریستوف ایوت از نوشته [بینا]، کار کریستوف ایوت. فرانسه.
4. در سایه، نوشته رویی فراتی و ایزابل رایبیرو، کار رویی فراتی. فرانسه.
5. عذاب، نوشته و کارگردانی ضیاء عزیزی. اتریش.
6. کوری، برداشت لوئیجی دالایو ازکوری ژوزه ساراماگو، کار لوئیجی دالالیو. ایران و ایتالیا.
7. لیرشاه، نوشته ویلیام شکسپیر، کار روبرتو چولی. آلمان.
8. مرغ دریایی، نوشته بوریس آکونین، کار ژوزف رایخلگاز. روسیه.
9. مرگ دانتون، نوشته گئورک بوخنر، کار روبرتو چولی. آلمان.
بخش منتخب تولیدات خیابانی 85/ ایران
1. آخرین راه، نوشته و کارگردانی مجتبی دربندی. تهران.
2. اینجا آدمو بد میشورن، نوشته رسول نقوی، کار حمیدرضا حسینعلی. تهران.
3. بمب خنده، نوشته و کارگردانی ایرج کلهجاهی اصل. تهران.
4. به علاوه جمع، نوشته و کارگردانی اکبر حسنی. تهران.
5. ترنا بازی، برداشت بهنام هدایتی از نوشته [بینا]، کار بهنام هدایتی. تهران.
6. خداحافظ زمین، نوشته رسول نقوی، کار حامد بیآزار. تهران.
7. داشتن و نداشتن، نوشته و کارگردانی سروش پیمبری. کرمانشاه.
8. روزنامه و زندگی، نوشته و کارگردانی مرتضی وکیلیان. تهران.
9. رهگذر، نوشته و کارگردانی مرتضی عسگرنژاد. تهران.
10. سواره از پیاده خبر نداره، برداشت حسین ذوالفقاری از نوشته [بینا]، کار عبدالله حلیات. خرمشهر.
11. سیاووش علیاکبر خوان، نوشته محمد احمدی، کار محمد احمدی و محمد فرجامی. پاکدشت.
12. شوشی، برداشت حسین محمدحسینی از نوشته [بینا]، کار حسین محمدحسینی. بندرعباس.
13. شیلونکشی، برداشت محمدعلی صادق حسنی از نوشته [بینا]، کار محمدعلی صادق حسنی. رشت.
14. فروش، آگهی، استخدام ، نوشته و کارگردانی مسعود محرابی. تهران.
15. کافیه چشماتو یک لحظه ببندی، نوشته و کارگردانی مهدی حبیبی. ملایر.
16. کوچ امیر، نوشته و کارگردانی محمود فرضینژاد. سیاهکل.
17. گِل، نوشته و کارگردانی یاسر خاسب. گرگان.
18. مردانی که مبدل به سگ شدند، نوشته امیرحسین شریفی، کار لیلا جنیدی. تهران.
19. مردهها حرف می زنند، نوشته و کارگردانی امیر مصیبی. تهران.
20. مردی که زیاد میدانست، نوشته رسول نقوی، کار میلاد عبدالهی. تهران.
21. مهریه 1367 سکهای، نوشته مهدی حبیبی، کار علیاصغر پورقهرمان. ایلام.
22. یک پرده شب، نوشته لئا دانیالی، کار شیدا سجادیان. تهران.
23. یکی بود، یکی نبود، نوشته و کارگردانی مجید امیری. تهران.
24. یکی بود، یکی نبود، یه مردی بود، نوشته علیرضا قاسمی، کار علیرضاقاسمی. بناب.
بخش کودک و نوجوان
1. الاغ خوشخیال، نوشته انوش معظمی، کار عبدالله آتشانی. تهران.
2. شش پنگوئن کوچک، نوشته بوریس اپریلوف، کار رضا عبدالعلیزاده. تهران.
3. یک دختر، یک سرباز، نوشته محمدرضا کوهستانی، کار احمد سلیمانی. تهران.
4. یک شهر بیپرنده، نوشته گیتا داوودی، کار ناصر آویژه. تهران.