آثار شرکتکننده در سیودومین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر
بخش چشمانداز تئاتر ایران در سال 93
بخش مسابقه تازههای تئاتر ایران
1. در همین نزدیکی، نوشته و کارگردانی جلال تجنگی، تهران.
2. دور از دسترس اطفال نگهداری شود، نوشته فرشته فرشاد، کار مهدی پاشایی، تهران.
3. سه جلسه تراپی و یک مهمانی، نوشته نغمه ثمینی، کار افسانه ماهیان، [بیجا].
4. فرجام سفر طولانی طوبا، نوشته علیرضا نادری، کار سیدمحسن حسنزاده، تهران.
5. قصه ظهر جمعه، نوشته و کارگردانی سیدمحمد مساوات، تهران.
6. کوپن، نوشته سپیده خمسهنژاد، کار سیدجواد روشن، تهران.
7. گلوله جادویی، نوشته ملیحه مرادی کرمانی، کار احمد ایرانیخواه، [بیجا].
8. ماضی استمراری، نوشته مرضیه ازگلی، کار ندا هنگامی، تهران.
9. مرگ نویسنده، نوشته عباس عبداللهزاده، کار حسن جودکی، تهران.
10. مدریک، نوشته و کارگردانی شهرام کرمی، [بیجا].
• بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. مدهآ، نوشته سیما بنیادی، کار میلاد نیکآبادی، تهران.
2. من تمامی مردگان بودم، نوشته رئوف دشتی و علی حاتمینژاد(بر اساس داستان بهرام چوبینه از شاهنامه اثر فردوسی)، کار عبدالله برجسته، مشهد.
3. هملت، نوشته شهرام احمدزاده (بر اساس هملت اثر شکسپیر)، کار آرش دادگر، تهران.
بخش نسل نو
• بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. اپیدمی طاعون، نوشته و کارگردانی امیر رجبی (بر اساس زندگی آنتونن آرتو) تهران.
• مسابقه تازههای تئاتر ایران
1. افسونگر. نوشته مهدی کوشکی. کار مصطفی کوشکی. تهران.
2. بهمناسبت ورود اشکان. نوشته پوریا کاکاوند. کار پوریا کاکاوند. تهران.
3. تب تند ط!. نوشته محمود احدینیا. کار رضا رشادت. تهران.
4. خانه آقای کرمی. نوشته امیر اخوین. کار امیر اخوین. تهران.
5. خانه پاکیزه. نوشته سارا رول؛ ترجمه مازیار معاونی. کار مانلی حسینپور. تهران.
6. در باب تفریحات سالم و غیرسالم. نوشته احسان عرفانی. کار فریبرز کریمی و احسان عرفانی. تهران.
7. گمشده در یانکرز. نوشته نیل سایمون؛ ترجمه بهروز محمودیبختیاری. کار مرتضی برزگرزادگان. تهران.
8. مثل تو وقتی که خوابی. نوشته مونا محمودزاده. کار شکوفه طاهری. تهران.
9. مجردها. نوشته دیوید فوئنکینو؛ ترجمه ساناز فلاحفرد. کار پوران مرادی. تهران.
10. موومان. نوشته محمد زارعی. کار مرتضی غفاری. تهران.
11. یوبیتسومه. نوشته نیما نادری. کار نیما نادری. تهران.
بخش مناطق
• بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. ابوالهول، نوشته علی شمس، کار داود پورحمزه، خرمآباد.
2. بیبری، نوشته و کارگردانی علیرضا داوری، رودان.
3. چند ریشتر حرف تبدار، نوشته و کارگردانی محمد شاکری، بجنورد.
4. خیال بیخیال، نوشته فاطمه مکاری، کار احسان فاضلی، اصفهان.
5. دو بر یک به نفع بارسلونا، نوشته و کارگردانی مهسا غفوریان، مشهد.
6. رد پر پروانهای از آن سر دنیا، نوشته و کارگردانی جلیل امیری، کرمان.
7. رضا، نوشته جابر رمضانی، کار گروهی، قم.
8. زمان لرزه، نوشته اصغر گروسی، کار محمدرضا درند و سعید زندی، کرمانشاه.
9. سمفونی استخوانهای ترک خورده، نوشته و کارگردانی سعید خیراللهی، دهلران.
10. سعادت لرزان مردمان تیره روز، نوشته علیرضا نادری، کار یعقوب صدیق جمالی، تبریز.
11. شلب، نوشته حسین ذوالفقاری، کار فواد رابحی، خرمشهر.
12. یک هفته راه رفتن در بهشت، نوشته رضا گشتاسب، کار رضا کرمیزاده، یاسوج.
13. جنهایی که سال اسب میآیند، نوشته مجید کاظمزاده مژدهی، کار کریم علیخواه، ارومیه.
• بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. فلان و چنان، حکومت خان جان، نوشته رضا شاهبداغی، کار مهدی محمدی، خمین.
2. هملتک، نوشته محسن ایرجی(بر اساس هملت اثر ویلیام شکسپیر)، کار افق ایرجی، اراک.
بخش جشنواره جشنوارهها
1. آسمان روزهای برفی، نوشته محمد چرمشیر، کار مهیار عسگری، تهران.
2. بیچیز، نوشته و کارگردانی مهدی فرشید سپهر، تهران.
3. زندگی در تئاتر، نوشته دیوید ممت؛ ترجمه [بینا]، کار محمد برهمنی، تهران.
4. مخزن، نوشته جلال تهرانی، کار مهدی رضایی، کاشان.
•بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. آنکه گفت آری آنکه گفت نه، نوشته برتولت برشت؛ ترجمه [بینا]، کار کیومرث حائری، [بیجا].
2. بزار یه امشب بگذره، نوشته ابراهیم رهگذر، کار مریم فتحی و علی برجی، تهران.
3. پرسه در لابهلای فریمهای به هم چسبیده تایم لاین، نوشته رسول حقجو، کار مجتبی رستمیفر، اهواز.
4. پوتینها، نوشته و کارگردانی کاوه مهدوی، تهران.
5. تار شیشهای، نوشته و کارگردانی کیوان صباغ(بر اساس هجرت حضرت محمد (ص) از مکه به مدینه)، مشهد.
6. جا مانده، نوشته و کارگردانی بهار محمودزاده، تهران.
7. کاریزما، نوشته کرامت یزدانی، کار حامد مهریزیزاده، یزد.
8. مجلس انتقامجویی برادرزادهای که عمو مادرش گرفته بود(مجلس انتقامجویی هملت)، نوشته و کارگردانی حسین جمالی، تهران.
9. مضحکه دزدها، نوشته پویان غفاری، کار هادی عامل هاشمی، تهران.
10. مم و زین، نوشته عباس عبداللهزاده(بر اساس داستان مم و زین کردی)، کار تینو صالحی، تهران.
11. همهچیز درباره آقای الف، نوشته آرش عباسی، کار هادی عزیزی، تهران.
•بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. فورتی، نوشته و کارگردانی احسان شایانفرد، تهران.
بخش مرور تئاتر ایران در سال 92
1. دایی وانیا، نوشته آنتوان چخوف؛ ترجمه سروش استپانسیان، تطبیق انگلیسی به فارسی مسعود دلخواه، کار اکبر زنجانپور، تهران.
2. روبینسون و کروزو، نوشته ینا دینترونا و جیاکورو ایچیو؛ ترجمه علیرضا کوشک جلالی، کار علیرضا کوشک جلالی، تبریز.
3. صلیب سرخ، نوشته سام شپارد؛ ترجمه [بینا]، کار اکبر آئین، یاسوج.
4. گلولههای بیصدا، نوشته و کارگردانی افشین ناصری، بوکان.
•بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. احساس آبی مرگ، نوشته سجاد افشاریان، کار امین میری، تهران.
2. پک، نوشته فاطمه مکاری، کار صاحب آهنگر، ساری.
3. سنگ بست، نوشته و کارگردانی محمدمهدی خاتمی، مشهد.
4. عالیه، نوشته و کارگردانی عبدالرضا سواعدی، آبادان.
5. کالیگولا، نوشته آلبرکامو؛ ترجمه گروهی، کار سعید کاظمیان، گنبدکاووس.
6. مگا فونیا، نوشته و کارگردانی میلاد حسینی، تهران.
•بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. در شورهزار، نوشته و کارگردانی حسین کیانی، تهران.
2. ریچارد دوم، نوشته ویلیام شکسپیر؛ ترجمه [بینا]، کار مهدی کوشکی، تهران.
3. سقراط، نوشته و کار حمیدرضا نعیمی، تهران.
4. مرد بالشی، نوشته مارتین مک دونا؛ ترجمه [بینا]، کار محمد یعقوبی و آیدا کیخایی، تهران.
5. مِلپامنی، نوشته سهیل اعرابی، کار بابک مهری، تهران.
6. نان، نوشته و کارگردانی نصیر ملکیجو، تهران.
7. یرما با تشت خالی، نوشته و کارگردانی مهران محمودزاده دهبارزی، رودان.
بخش خیابانی(مسابقه)
1. آپ، نوشته و کارگردانی عبدالرضا شیبانی، گنبد.
2. املت با گوجه ایرانی، نوشته و کارگردانی میثم سرآبادانی، تفرش.
3. انتظار عطر یوسف، نوشته مرتضی اسدی مرام، کار سعید ذبیحی و مرتضی اسدی مرام، کرمانشاه.
4. پردهخوانی شیرین و فرهاد مدل 92، نوشته و کارگردانی سعید خیراللهی، دهلران.
5. چوپانها، نوشته و کارگردانی علیمحمد رادمنش، تهران.
6. سال دیگه نگی کاش پارسال بود، نوشته سیدمحمد رضوی و شاهد پیوند، کار شاهد پیوند، تهران.
7. کوچی دیگر، نوشته و کارگردانی فرزاد صفدری، فارسان.
8. گرگ، نوشته محمود مهدوی، کار غریب منوچهری، پارسآباد مغان.
9. یک داستان کاملاً واقعی، نوشته و کارگردانی نرگس خاککار، ملایر.
10. میارجلی، نوشته نصیر احمد ملازهی و ابراهیم ساویز، کار محمداشرف دستیار، ایرانشهر.
بخش مهمان
1. آش سرخ پشت پا، نوشته خسرو امیری، کار بیژن مرادی، کرمانشاه.
2. اپرای عروسکی لیلی و مجنون، نوشته و کاگردانی بهروز غریبپور (بر اساس لیلی و مجنون منظومه محمد طلوعی و نظامی گنجوی)، تهران.
3. ازدواج اجباری، نوشته مولیر؛ ترجمه [بینا]، کار داریوش مودبیان، تهران.
4. خون و گل سرخ، نوشته و کارگردانی بهزاد فراهانی، تهران.
5. طلسم صبحگل، نوشته و کارگردانی قطبالدین صادقی. تهران.
6. مرگ تصادفی یک آنارشیست، نوشته داریوفو؛ ترجمه [بینا]، کار مصطفی عبداللهی، تهران.
•بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. معمای مطربان پریشان، نوشته یاسین حجازی، کار کوروش زارعی، تهران.
•بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. باغبان مرگ، نوشته محمد چرمشیر، کار آروند دشتآرای، تهران.
2. زندگی انسان، نوشته نیکلای آندریف؛ ترجمه [بینا]، کار مسعود دلخواه، تهران.
3. مکبث، نوشته محمد زارعی(بر اساس مکبث اثر شکسپیر)، کار شهاب آگاهی، تهران.
4. ننهدلاور، نوشته برتولت برشت؛ ترجمه [بینا]، کار زهرا خیالی صبری، تهران.
5. هومو ریباس، نوشته و کارگردانی یاسر خاسب، تهران.
بخش تئاتر خیابانی(مهمان)
1. آیین ورف چال، شهر زنان، نوشته و کارگردانی محسن اردشیر و غنچه شکوهیان، آمل.
2. باشلوق، نوشته و کارگردانی مهدی صالحیار(بر اساس داستان بزبزقندی و آیین گرگکشان آذربایجان)، مرند.
3. بنگ بهیگ، نوشته و کارگردانی علی قاضی، مسجد سلیمان.
4. چهارخان برای جاسم، نوشته و کارگردانی جلال مشتاقیانزاده، اصفهان.
5. چوک ابوموسی، نوشته احمد رنجبرنیا، کار حسن سبحانی مینایی، میناب.
6. دیوار، نوشته و کارگردانی علیرضا اسماعیلی، سقز.
7. سالهای دور از خانه، نوشته و کارگردانی محمد زوار بیریا، تهران.
8. سفر دل، نوشته فرامرز قلیچخانی و نگین سرکانی، کار نگین سرکانی، کرج.
9. کاشت داشت برداشت، نوشته و کارگردانی محمد بهاگیر، تربت جام.
10. گیشه یار، نوشته محمدعلی صادق حسنی، کار علی بیداویسی، لاهیجان.
11. لطفاً روی قبرم پا بگذارید، نوشته و کارگردانی حیدر رضایی، دهلران.
12. یه آسمون آبی، نوشته علیرضا دهقانی، کار ماندانا عبقری، تهران.
13. جلال رئیسی، نوشته علیمحمد رادمنش(بر اساس زندگی جلال رئیسی)، کار فاطمه رادمنش، جیرفت.
14. پوتین، نوشته حسینعلی عمادی و هادی کیانی، کار هادی کیانی، خمینیشهر.
15. پیوند سیارهها، نوشته و کارگردانی محمد فرضینژاد (بر اساس زندگی میرزاکوچک جنگلی و رئیسعلی دلواری)، سیاهکل.
16. خلیج فارس، نوشته حسن سبحانی، کار حبیبالله ناصری و باقر رمضانزاده، میناب.
17. گلادیاتور، نوشته مصطفی بوعذار، کار معصومه عموری، اهواز.
18. همیار، نوشته و کارگردانی میلاد حسینزاده، آستانه اشرفیه.
• بخش ویژه
1. سوغات خلیج فارس، نوشته فرامرز کلانتری، کار احمدرضا قربانی، بوشهر.
بخش تئاتر ملل
1. آرش ساد، نوشته و کارگردانی محمد رحمانیان(بر اساس آرش اثر بهرام بیضایی و مارا ساد اثر پتر وایس)، ایران و کانادا.
2. رویای پروانه، نوشته چانگکئون چوا، کار جونجوکیم، کره جنوبی و ایران.
3. سیزده سیزده تبصره 8، نوشته و کارگردانی همایون غنیزاده، ایران و استونی.
•بخش مسابقه تئاتر بینالملل
1. P2، نوشته عباس جمالی و امین طباطبایی و مجید غلامعلینژاد، کار سیدمرتضی میرمنتظمی، ایران و ارمنستان.
2. Pythian Oratorio، نوشته و کارگردانی ولادیمیر استانیفسکی، لهستان.
3. آردلیون، نوشته گروه پانتومیم، کار زیرایر داداسیان، ارمنستان.
4. آشپزی نانتا، نوشته و کارگردانی سوونگ وان سونگ، کره جنوبی.
5. بیاستخوان، نوشته و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی(بر اساس افسانه داماهی هرمزگان)، ایران و مجارستان و هند.
6. تنها در میان جمعیت، نوشته و کارگردانی آنادورادورنو، ایتالیا.
7. خانه برنارد آلبا، نوشته اینگو براکس، کار کالیکستوبی ایتو. آلمان.
8. زنان ایبسن، نوشته هنریک ایبسن و یونی داهر، کار یونی داهر، نروژ.
9. سرایت درد، نوشته هادی تابت و ماتورین بولز، کار ماتورین بولز، فرانسه.
10. شطرنج با ماشین قیامت، نوشته و کارگردانی شاهین صیادی(بر اساس رمانی از حبیب احمدزاده)، کانادا.
11. عکسهای جیهان، نوشته ریکاردو فازی، کار کلودیا سوراسه، ایتالیا.
12. فریب، نوشته مکس(بر اساس داستانی از پیتر اشلمیل)، کار اندرو کروز و تومئو گومیلا، اسپانیا.
13. کافه باله، نوشته و کار گروهی، فرانسه.
بخش رادیو تئاتر
1. امشب مگر به وقت نمیخواند این خروس، نوشته حمزه محمدعلی، کار مهدی نمینی مقدم، [بیجا].
2. پست روی موج افام ردیف 109 مگاهرتز، نوشته و کارگردانی عمار خطی، [بیجا].
3. خون آشام، نوشته ایوب آقاخانی، کار رضا داداشی، [بیجا].
4. جن بچه در حجله عریان، نوشته مهدی کوشکی، کار رضا بهاروند، [بیجا].
5. سیر، نوشته پیام سعیدی، کار مریم زارعی، [بیجا].
6. در تاریکی، نوشته علی جولایی، کار سعید قرضی، [بیجا].
7. دل نازک، نوشته مارال تقوایی، کار فائقه صالحیان، [بیجا].
8. دیوار، نوشته کلات، کار آرمان غفاریان، [بیجا].
9. لعبتباز، نوشته و کارگردانی مهدی شهداد، [بیجا].
140. عکس اتفاق عزیز، نوشته محمد مساوات، کارپیمان قریبپناه، [بیجا].
141. جریان زیر آب، نوشته [بینا]، کار محسن بهرامی، [بیجا].
142. آن مرد آمد، نوشته [بینا]، کار رحمان قدمی، مازندران.
بخش نمایشنامهنویسی
1. بستنی یخی، نوشته افسانه شکاری، [بیجا].
2. چیزهایی که پشت در سردخانه میماند، نوشته محسن زمانی، [بیجا].
3. خیلی زود عادت میکنیم، نوشته وحید جباری، [بیجا].
4.ناتمام، نوشته مریم رنگرز، [بیجا].
5. یک فیلم مستند داستانی، نوشته سعید هاشمیپور، [بیجا].