در حال بارگذاری ...
  • نامزدها و برگزیدگان سی‌وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

     

    بخش عکس 

    اول: لیلی صدیق برای نمایش مالی سویینی، از تهران 

    دوم: کیارش مسیبی برای نمایش تئاتر، از تهران 
    سوم: شیوا خدابخش برای نمایش ماراساد، از تهران 

    بخش پوستر

    اول: مرتضی فرحناک برای نمایش گامی در بهشت، گامی در دوزخ، از قم

    دوم: مهدی رایگانی برای نمایش طعم سگ، از تهران

    سوم: محمد افشار برای نمایش ال کلاسیکو، از مشهد

    بخش نمایشنامه‌نویسی 

    اول: لیلی عاج برای نمایش سالی که دوبار پاییز شد

    دوم: مسعود محمدی قنبرلو برای نمایش چند روایت از چند زندگی مرتبط

    سوم به طور مشترک: سارا الهیان پریزاد و زهره شفیعی میرزیاس

    بخش دفاع مقدس 
    1. خنکای ختم خاطره حمیدرضا آذرنگ
    2. عند از مطالبه سامان خلیلیان
    3. دایک حامد عالمی


    بخش به علاوه فجر
    تماشاخانه «مکتب تهران»، تماشاخانه «دا» و عمارت «نوفل لوشاتو»
    همچنین، از طرف حامی جشنواره از برای نمایش خنکای ختم خاطره حمیدرضا آذرنگ و برای نمایش از خط زرد فاصله بگیرید رضا رشادت قدردانی شد.

     

    بخش دیگر گونه‌های اجرایی 
    •طراحی آرایه‌های صدا
    برگزیده: اپرای شماره ۰۱# تهران به کارگردانی مرتضی زارعی


    •نمایشنامه‌نویسی
    برگزیده: حسین توازنی‌زاده برای نمایش ارس


    •طراحی صحنه
    برگزیده: رضا سعیدی برای نمایش مواجهه با ورنوس فادرانی


    •بازیگری زن
    برگزیده: سما موسوی نسب برای نمایش آدم‌هایی که ...


    •کارگردانی
    برگزیده: احسان شایان فر برای نمایش گرم کردن


    مسابقه بخش تئاتر خیابانی 
    •موسیقی
    برگزیده: گروه موسیقی لازمان لامکان


    •طراحی فضا و ابزار نمایشی
    برگزیده: مهدی حبیبی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق و روح‌الله سنایی برای نمایش نامیرا


    •بازیگری مرد
    برگزیده: ابراهیم حاج حیدری برای نمایش خرس‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود 
    مقام برتر: مصطفی کولیوندی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق - به نشانه اعتراض از دریافت جایزه امتناع کرد


    •بازیگری زن
    برتر: نازیلا امینی برای نمایش تیک تاک 
    برگزیده: دلارام ترکی برای نمایش اهم


    •طرح و ایده‌پردازی
    برتر: پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا 
    برگزیده: رضا بهرامی برای نمایش لازمان لامکان 


    •کارگردانی
    برگزیده: پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا
    برتر: امیرحسین شفیعی برای نمایش نامیرا


    بخش مسابقه‌ تئاتر ایران دو 
    •طراحی آرایه صوتی
    برتر: حسام¬الدین انوشیروانی برای نمایش دریاچه قو
    برگزیده: علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد


    •طراحی نور
    برتر: محمود کریمی برای نمایش دریاچه قو 
    برگزیده: رضا خضرایی شاد برای نمایش شفیره


    •طراحی حرکت
    برتر: مهدی شاه‌پیری برای نمایش شفیره، از تهران 
    برگزیده: تینا لطفی برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. رؤیا حشمتی برای نمایش دریاچه قو
    2. زهره قنبری برای نمایش بازگشت
    3. شیما مؤمنی برای نمایش سرمیز شام
    4. فاطمه خندان و مژده زادمهر برای نمایش گزارش مرگبار از فصل سیاه خواب
    برتر: رؤیا حشمتی برای نمایش دریاچه قو، از مشهد
    برگزیده: فاقد انتخاب 


    •موسیقی
    نامزدها
    1. بابک نصیرخواه برای نمایش شفیره
    2. میلاد قنبری برای نمایش دریاچه قو
    3. علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت
    4. سعید مهاجر برای نمایش یک خانواده محترم
    5. حسین احمدجو و محمد محمدی برای نمایش دام
    برتر: بابک نصیرخواه برای نمایش شفیره، از تهران 
    برگزیده: میلاد قنبری برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. مهرنوش بلمه برای نمایش شفیره
    2. سارا حسین‌پور برای نمایش تاکسیدرمی
    3. زهرا کاظمی برای نمایش دریاچه قو
    4. شفق کاظمی برای نمایش افرا
    5. فائزه کاظمی برای نمایش سر میز شام
    برتر: سارا حسین‌پور برای نمایش تاکسیدرمی، از اهواز
    برگزیده: مهرنوش بلمه برای نمایش شفیره


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. روحان امامی برای نمایش بازگشت
    2. مجتبی رستمی‌فر برای نمایش تاکسیدرمی
    3. مهدی شاه‌پیری و هانی سقائیان و کتایون رزم حسینی برای نمایش شفیره
    4. سعید حسنلو برای نمایش پروانه الجزایری
    5. سیدمحمدرضا برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: روحان امامی برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد 
    برگزیده: سعید حسنلو برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. هومن حاج عبداللهی برای نمایش تناسخ 3 تا 35 تومن
    2. علی غابشی برای نمایش بازگشت
    3. ناصر آل‌خمیس برای نمایش تاکسیدرمی
    4. سیدعلی موسویان برای نمایش عند از مطالبه
    5. رضا بهبودی برای نمایش خرده‌نان
    6. سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری
    برتر: علی غابشی برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد 
    برگزیده: هومن حاج عبداللهی برای نمایش تناسخ 3 تا 35 تومن، از تهران 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. ستایش رجایی‌نیا برای نمایش دریاچه قو
    2. عاطفه ‌پوربهرام برای نمایش دریاچه قو
    3. آناهیتا اقبال‌نژاد برای نمایش خرده‌نان
    4. مائده وحید برای نمایش افرا
    5. شهره موسوی برای نمایش استرالیا
    6. صفورا خوش طینت برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: ستایش رجایی‌نیا برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 
    برگزیده: عاطفه ‌پوربهرام برای نمایش دریاچه قو، از مشهد

     
    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. رضا صابری برای نمایش دریاچه قو
    2. مرتضی شاه کرم برای نمایش سانتی‌متر و برای نمایش عند از مطالبه
    3. رسول حق‌جو برای نمایش تاکسیدرمی
    4. پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری
    5. مسعود هاشمی‌نژاد برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: مرتضی شاه کرم برای نمایش عند از مطالبه، از تهران 
    برگزیده: پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. احسان جانمی برای نمایش افرا
    2. رضا صابری برای نمایش دریاچه قو
    3. مهدی شاه‌پیری برای نمایش شفیره
    4. مرتضی شاه‌کرم برای نمایش سانتی‌متر
    5. پیمان کریمی برای نمایش استرالیا
    6. محمدرضا درند و سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری
    برتر: محمدرضا درند و سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 
    برگزیده: رضا صابری برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    بخش مسابقه نمایش‌های رادیویی 
    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. بهرام سروری‌نژاد برای نمایش حفره‌ای در زمین
    2. میر طاهر مظلومی برای نمایش باد که می‌نویسد
    3. حسن جویره برای نمایش شبانه
    برگزیده: میر‌طاهر مظلومی برای نمایش باد که می‌نویسد، از تهران 
    برتر: حسن جویره برای نمایش شبانه، از اصفهان 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    2. آزاده حیدرزاده برای نمایش مزار
    3. نازنین مهیمنی برای نمایش حفره‌ای در زمین
    برتر: آزاده حیدرزاده برای نمایش مزار، از بجنورد
     برگزیده: فاقد انتخاب


    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ
    2. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    3. آرش عباسی برای نمایش باد که می‌نویسد
    برتر: سولماز ملکی برای نمایش گونش، از اردبیل
    برگزیده: فاقد انتخاب


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. داریوش شهبازی برای نمایش باد که می‌نویسد
    2. پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ
    3. مهدی آذری برای نمایش شنود
    برگزیده: پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ، از تهران


    •تهیه‌کنندگی
    نامزدها
    1. فرشاد آذرنیا برای نمایش باد که می‌نویسد
    2. مهدی آذری برای نمایش شنود
    3. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    4. انسیه سمیع‌پور برای نمایش ساعت گرگ
    5. سیده‌لیلا اسراری برای نمایش عزت تا ثریا
    برگزیده: فرشاد آذرنیا برای نمایش باد که می‌نویسد، از تهران

     

    بخش مسابقه‌ تئاتر ایران یک 
    •طراحی آرایه صوتی
    نامزدها
    1. امید دولت‌خواه برای نمایش ویتسک
    2. حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می‌ریم
    3. سینا موسوی برای نمایش تصعید
    برگزیده: حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می‌ریم


    •طراحی نور
    نامزدها
    1. ایمان اسماعیلی برای نمایش عروسی خون
    2. علیرضا میرانجم برای نمایش لانچر ۵
    3. رضا خضرائی شاد برای نمایش نقاشی اشر
    4. علی کوزه‌گر برای نمایش فیل در تاریکی
    برتر: علیرضا میرانجم برای نمایش لانچر ۵
    برگزیده: علی کوزه‌گر برای نمایش فیل در تاریکی


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. هادی فکری برای نمایش آقا محمدخان
    2. حمید مرادی برای نمایش قضیه
    3. ندا قاسمیان برای نمایش مده‌آ
    برتر: حمید مرادی برای نمایش قضیه
    برگزیده: فاقد انتخاب


    •موسیقی
    نامزدها
    1. میثم عبدی برای نمایش عروسی خون
    2. کیان حسین برای نمایش آقا محمد خان
    3. امیر دوستی برای نمایش مرگ و دوشیزه
    4. عرفان خاتونی مقدم برای نمایش آقامحمدخان رومئو و ژولیت
    برتر: میثم عبدی برای نمایش عروسی خون 
    برگزیده: عرفان خاتونی مقدم برای نمایش آقا محمد خان رومئو و ژولیت 


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. ونوشه واحدی برای نمایش مده‌آ
    2. نسرین خرمی برای نمایش فیل در تاریکی
    3. بیتا نصر برای نمایش هار
    4. زینب عبدی برای نمایش عروسی خون
    برتر: زینب عبدی برای نمایش عروسی خون 
    برگزیده: بیتا نصر برای نمایش هار 


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. امیر بهاور برای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز
    2. علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند
    3. مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت
    4. سجاد امیرمجاهد برای نمایش قضیه
    5. سینا احمدی برای نمایش ویتسک
    برتر: مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت 
    برگزیده: سجاد امیرمجاهد برای نمایش قضیه 


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. حسین طاهری برای نمایش سردسیر
    2. امیر نوروزی برای نمایش لانچر ۵
    3. ابراهیم عزیزی برای نمایش فیل در تاریکی
    4. کاظم موسوی برای نمایش ویتسک
    5. امیر جنانی برای نمایش فیل در تاریکی
    برتر: امیر نوروزی برای نمایش لانچر ۵ 
    برگزیده: ابراهیم عزیزی برای نمایش فیل در تاریکی 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. آرزو عبداللهی برای نمایش آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز
    2. مونا بارانی برای نمایش رومئو و ژولیت
    3. مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی
    4. منیره آلاداغی برای نمایش سردسیر
    5. آوا شریفی برای نمایش نقاشی اشر
    برتر: مونا بارانی برای نمایش رومئو و ژولیت 
    برگزیده: آرزو عبداللهی برای نمایش آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز

     
    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی
    2. محمدحسین معارف برای نمایش نقاشی اشر
    3. علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نمایش فرآیند
    4. پویا سعیدی و مسعود صرامی برای نمایش لانچر ۵
    5. میلاد کاشانی برای نمایش رومئو و ژولیت
    برتر: مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی 
    برگزیده: علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نمایش فرآیند 


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. سعدی محمدی عبد برای نمایش مقدس
    2. مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت
    3. فضل‌الله عمرانی برای نمایش عروسی خون
    4. مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی
    5. علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند
    برتر: سعدی محمدی عبد برای نمایش مقدس 
    برگزیده: مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی 


    •نمایش برگزیده
    برگزیده: مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی
    برگزیده: علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند

     

    بخش مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل 
    •طراحی آرایه صوتی
    نامزدها
    1. توماس نورویو برای نمایش فقط استخوان‌ها، از فنلاند
    2. مارتن دبرکزنی برای نمایش سوآرم، از مجارستان
    3. فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران


    •طراحی نور
    نامزدها
    1. صبا کسمائی برای نمایش نامبرده و برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    2. هلمت دن میرس و اوگو دهاس برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    3. ازکیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا، از فرانسه
    4. سیدمحمدهادی هاشم‌زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از ایران
    ازکیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا، از فرانسه


    •طراحی حرکت
    نامزدها
    1. مصطفی شبخوان برای نمایش نامبرده، از ایران 
    2. احسان همت برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    3. فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند، از رومانی
    4. شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران 
    5. امیر امیری برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    احسان همت برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. فرزانه رادفر برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از ایران
    2. مسعود حق‌پناه برای نمایش نمایش، از ایران
    3. لعیا خرامان برای نمایش ابلوموف، از ایران
    4. ثمین سالک برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    برگزیده: لعیا خرامان برای نمایش ابلوموف، از ایران 


    •موسیقی
    نامزدها
    1. فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند، از رومانی
    2. امیر صدیقیان برای نمایش ابلوموف، از ایران
    3. محمدجواد طالبی برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. نوید گوهری برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    5. علی کلانتری برای نمایش او، از ایران
    برگزیده: نوید گوهری برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. الهام شعبانی برای نمایش او و برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    2. آن موسیتزه برای نمایش زندگی احمقانه، از گرجستان
    3. مقدی شاه‌میری برای نمایش وقتی خروس غلط میخواند، از ایران
    4. شیما میرحمیدی برای نمایش نامبرده، از ایران
    برگزیده: آن موسیتزه برای نمایش زندگی احمقانه، از گرجستان


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. شیما میرحمیدی برای نمایش پرومته/ طاعون و برای نمایش نامبرده، از ایران
    2. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    3. آرش دادگر برای نمایش او، از ایران
    4. امید اکبری برای نمایش وقتی خروس غلط میخواند، از ایران
    برگزیده: فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. فرزین محدث برای نمایش استیو جابز، از ایران
    2. بانی پال شومون برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    3. اصغر پیران برای نمایش نامبرده، از ایران
    4. پیام دهکردی برای نمایش ابلوموف، از ایران
    5. مصطفی شبخوان برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    برگزیده: اصغر پیران برای نمایش نامبرده، از ایران 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. مارال فرجاد برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    2. پریا وزیری برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    3. فاطمه معتمدآریا برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. نیلوفر ندایی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    5. نازنین نادرپور برای نمایش او، از ایران
    برگزیده: فاطمه معتمدآریا برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران 


    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. پیام لاریان برای نمایش استرالیا، از ایران
    2. کیوان سررشته برای نمایش نامبرده، از ایران
    3. حمیدرضا آذرنگ برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    5. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    2. آرش دادگر برای نمایش او، از ایران
    3. شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    4. علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده، از ایران 
    5. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده، از ایران 


    •جایزه بزرگ
    برگزیده: علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده


    •جایزه ویژه داوران
    برگزیده: نرگس هاشم‌پور برای نمایش بچه گرگ‌ها، از ایران

  • نامزدها و برگزیدگان سی‌وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

     

    بخش عکس 

    اول: لیلی صدیق برای نمایش مالی سویینی، از تهران 

    دوم: کیارش مسیبی برای نمایش تئاتر، از تهران 
    سوم: شیوا خدابخش برای نمایش ماراساد، از تهران 

    بخش پوستر

    اول: مرتضی فرحناک برای نمایش گامی در بهشت، گامی در دوزخ، از قم

    دوم: مهدی رایگانی برای نمایش طعم سگ، از تهران

    سوم: محمد افشار برای نمایش ال کلاسیکو، از مشهد

    بخش نمایشنامه‌نویسی 

    اول: لیلی عاج برای نمایش سالی که دوبار پاییز شد

    دوم: مسعود محمدی قنبرلو برای نمایش چند روایت از چند زندگی مرتبط

    سوم به طور مشترک: سارا الهیان پریزاد و زهره شفیعی میرزیاس

    بخش دفاع مقدس 
    1. خنکای ختم خاطره حمیدرضا آذرنگ
    2. عند از مطالبه سامان خلیلیان
    3. دایک حامد عالمی


    بخش به علاوه فجر
    تماشاخانه «مکتب تهران»، تماشاخانه «دا» و عمارت «نوفل لوشاتو»
    همچنین، از طرف حامی جشنواره از برای نمایش خنکای ختم خاطره حمیدرضا آذرنگ و برای نمایش از خط زرد فاصله بگیرید رضا رشادت قدردانی شد.

     

    بخش دیگر گونه‌های اجرایی 
    •طراحی آرایه‌های صدا
    برگزیده: اپرای شماره ۰۱# تهران به کارگردانی مرتضی زارعی


    •نمایشنامه‌نویسی
    برگزیده: حسین توازنی‌زاده برای نمایش ارس


    •طراحی صحنه
    برگزیده: رضا سعیدی برای نمایش مواجهه با ورنوس فادرانی


    •بازیگری زن
    برگزیده: سما موسوی نسب برای نمایش آدم‌هایی که ...


    •کارگردانی
    برگزیده: احسان شایان فر برای نمایش گرم کردن


    مسابقه بخش تئاتر خیابانی 
    •موسیقی
    برگزیده: گروه موسیقی لازمان لامکان


    •طراحی فضا و ابزار نمایشی
    برگزیده: مهدی حبیبی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق و روح‌الله سنایی برای نمایش نامیرا


    •بازیگری مرد
    برگزیده: ابراهیم حاج حیدری برای نمایش خرس‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود 
    مقام برتر: مصطفی کولیوندی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق - به نشانه اعتراض از دریافت جایزه امتناع کرد


    •بازیگری زن
    برتر: نازیلا امینی برای نمایش تیک تاک 
    برگزیده: دلارام ترکی برای نمایش اهم


    •طرح و ایده‌پردازی
    برتر: پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا 
    برگزیده: رضا بهرامی برای نمایش لازمان لامکان 


    •کارگردانی
    برگزیده: پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا
    برتر: امیرحسین شفیعی برای نمایش نامیرا


    بخش مسابقه‌ تئاتر ایران دو 
    •طراحی آرایه صوتی
    برتر: حسام¬الدین انوشیروانی برای نمایش دریاچه قو
    برگزیده: علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد


    •طراحی نور
    برتر: محمود کریمی برای نمایش دریاچه قو 
    برگزیده: رضا خضرایی شاد برای نمایش شفیره


    •طراحی حرکت
    برتر: مهدی شاه‌پیری برای نمایش شفیره، از تهران 
    برگزیده: تینا لطفی برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. رؤیا حشمتی برای نمایش دریاچه قو
    2. زهره قنبری برای نمایش بازگشت
    3. شیما مؤمنی برای نمایش سرمیز شام
    4. فاطمه خندان و مژده زادمهر برای نمایش گزارش مرگبار از فصل سیاه خواب
    برتر: رؤیا حشمتی برای نمایش دریاچه قو، از مشهد
    برگزیده: فاقد انتخاب 


    •موسیقی
    نامزدها
    1. بابک نصیرخواه برای نمایش شفیره
    2. میلاد قنبری برای نمایش دریاچه قو
    3. علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت
    4. سعید مهاجر برای نمایش یک خانواده محترم
    5. حسین احمدجو و محمد محمدی برای نمایش دام
    برتر: بابک نصیرخواه برای نمایش شفیره، از تهران 
    برگزیده: میلاد قنبری برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. مهرنوش بلمه برای نمایش شفیره
    2. سارا حسین‌پور برای نمایش تاکسیدرمی
    3. زهرا کاظمی برای نمایش دریاچه قو
    4. شفق کاظمی برای نمایش افرا
    5. فائزه کاظمی برای نمایش سر میز شام
    برتر: سارا حسین‌پور برای نمایش تاکسیدرمی، از اهواز
    برگزیده: مهرنوش بلمه برای نمایش شفیره


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. روحان امامی برای نمایش بازگشت
    2. مجتبی رستمی‌فر برای نمایش تاکسیدرمی
    3. مهدی شاه‌پیری و هانی سقائیان و کتایون رزم حسینی برای نمایش شفیره
    4. سعید حسنلو برای نمایش پروانه الجزایری
    5. سیدمحمدرضا برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: روحان امامی برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد 
    برگزیده: سعید حسنلو برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. هومن حاج عبداللهی برای نمایش تناسخ 3 تا 35 تومن
    2. علی غابشی برای نمایش بازگشت
    3. ناصر آل‌خمیس برای نمایش تاکسیدرمی
    4. سیدعلی موسویان برای نمایش عند از مطالبه
    5. رضا بهبودی برای نمایش خرده‌نان
    6. سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری
    برتر: علی غابشی برای نمایش بازگشت، از خرم‌آباد 
    برگزیده: هومن حاج عبداللهی برای نمایش تناسخ 3 تا 35 تومن، از تهران 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. ستایش رجایی‌نیا برای نمایش دریاچه قو
    2. عاطفه ‌پوربهرام برای نمایش دریاچه قو
    3. آناهیتا اقبال‌نژاد برای نمایش خرده‌نان
    4. مائده وحید برای نمایش افرا
    5. شهره موسوی برای نمایش استرالیا
    6. صفورا خوش طینت برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: ستایش رجایی‌نیا برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 
    برگزیده: عاطفه ‌پوربهرام برای نمایش دریاچه قو، از مشهد

     
    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. رضا صابری برای نمایش دریاچه قو
    2. مرتضی شاه کرم برای نمایش سانتی‌متر و برای نمایش عند از مطالبه
    3. رسول حق‌جو برای نمایش تاکسیدرمی
    4. پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری
    5. مسعود هاشمی‌نژاد برای نمایش یک خانواده محترم
    برتر: مرتضی شاه کرم برای نمایش عند از مطالبه، از تهران 
    برگزیده: پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. احسان جانمی برای نمایش افرا
    2. رضا صابری برای نمایش دریاچه قو
    3. مهدی شاه‌پیری برای نمایش شفیره
    4. مرتضی شاه‌کرم برای نمایش سانتی‌متر
    5. پیمان کریمی برای نمایش استرالیا
    6. محمدرضا درند و سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری
    برتر: محمدرضا درند و سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری، از کرمانشاه 
    برگزیده: رضا صابری برای نمایش دریاچه قو، از مشهد 


    بخش مسابقه نمایش‌های رادیویی 
    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. بهرام سروری‌نژاد برای نمایش حفره‌ای در زمین
    2. میر طاهر مظلومی برای نمایش باد که می‌نویسد
    3. حسن جویره برای نمایش شبانه
    برگزیده: میر‌طاهر مظلومی برای نمایش باد که می‌نویسد، از تهران 
    برتر: حسن جویره برای نمایش شبانه، از اصفهان 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    2. آزاده حیدرزاده برای نمایش مزار
    3. نازنین مهیمنی برای نمایش حفره‌ای در زمین
    برتر: آزاده حیدرزاده برای نمایش مزار، از بجنورد
     برگزیده: فاقد انتخاب


    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ
    2. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    3. آرش عباسی برای نمایش باد که می‌نویسد
    برتر: سولماز ملکی برای نمایش گونش، از اردبیل
    برگزیده: فاقد انتخاب


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. داریوش شهبازی برای نمایش باد که می‌نویسد
    2. پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ
    3. مهدی آذری برای نمایش شنود
    برگزیده: پیمان قریب‌پناه برای نمایش ساعت گرگ، از تهران


    •تهیه‌کنندگی
    نامزدها
    1. فرشاد آذرنیا برای نمایش باد که می‌نویسد
    2. مهدی آذری برای نمایش شنود
    3. سولماز ملکی برای نمایش گونش
    4. انسیه سمیع‌پور برای نمایش ساعت گرگ
    5. سیده‌لیلا اسراری برای نمایش عزت تا ثریا
    برگزیده: فرشاد آذرنیا برای نمایش باد که می‌نویسد، از تهران

     

    بخش مسابقه‌ تئاتر ایران یک 
    •طراحی آرایه صوتی
    نامزدها
    1. امید دولت‌خواه برای نمایش ویتسک
    2. حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می‌ریم
    3. سینا موسوی برای نمایش تصعید
    برگزیده: حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می‌ریم


    •طراحی نور
    نامزدها
    1. ایمان اسماعیلی برای نمایش عروسی خون
    2. علیرضا میرانجم برای نمایش لانچر ۵
    3. رضا خضرائی شاد برای نمایش نقاشی اشر
    4. علی کوزه‌گر برای نمایش فیل در تاریکی
    برتر: علیرضا میرانجم برای نمایش لانچر ۵
    برگزیده: علی کوزه‌گر برای نمایش فیل در تاریکی


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. هادی فکری برای نمایش آقا محمدخان
    2. حمید مرادی برای نمایش قضیه
    3. ندا قاسمیان برای نمایش مده‌آ
    برتر: حمید مرادی برای نمایش قضیه
    برگزیده: فاقد انتخاب


    •موسیقی
    نامزدها
    1. میثم عبدی برای نمایش عروسی خون
    2. کیان حسین برای نمایش آقا محمد خان
    3. امیر دوستی برای نمایش مرگ و دوشیزه
    4. عرفان خاتونی مقدم برای نمایش آقامحمدخان رومئو و ژولیت
    برتر: میثم عبدی برای نمایش عروسی خون 
    برگزیده: عرفان خاتونی مقدم برای نمایش آقا محمد خان رومئو و ژولیت 


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. ونوشه واحدی برای نمایش مده‌آ
    2. نسرین خرمی برای نمایش فیل در تاریکی
    3. بیتا نصر برای نمایش هار
    4. زینب عبدی برای نمایش عروسی خون
    برتر: زینب عبدی برای نمایش عروسی خون 
    برگزیده: بیتا نصر برای نمایش هار 


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. امیر بهاور برای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز
    2. علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند
    3. مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت
    4. سجاد امیرمجاهد برای نمایش قضیه
    5. سینا احمدی برای نمایش ویتسک
    برتر: مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت 
    برگزیده: سجاد امیرمجاهد برای نمایش قضیه 


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. حسین طاهری برای نمایش سردسیر
    2. امیر نوروزی برای نمایش لانچر ۵
    3. ابراهیم عزیزی برای نمایش فیل در تاریکی
    4. کاظم موسوی برای نمایش ویتسک
    5. امیر جنانی برای نمایش فیل در تاریکی
    برتر: امیر نوروزی برای نمایش لانچر ۵ 
    برگزیده: ابراهیم عزیزی برای نمایش فیل در تاریکی 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. آرزو عبداللهی برای نمایش آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز
    2. مونا بارانی برای نمایش رومئو و ژولیت
    3. مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی
    4. منیره آلاداغی برای نمایش سردسیر
    5. آوا شریفی برای نمایش نقاشی اشر
    برتر: مونا بارانی برای نمایش رومئو و ژولیت 
    برگزیده: آرزو عبداللهی برای نمایش آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز

     
    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی
    2. محمدحسین معارف برای نمایش نقاشی اشر
    3. علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نمایش فرآیند
    4. پویا سعیدی و مسعود صرامی برای نمایش لانچر ۵
    5. میلاد کاشانی برای نمایش رومئو و ژولیت
    برتر: مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌های شمالی 
    برگزیده: علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نمایش فرآیند 


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. سعدی محمدی عبد برای نمایش مقدس
    2. مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت
    3. فضل‌الله عمرانی برای نمایش عروسی خون
    4. مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی
    5. علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند
    برتر: سعدی محمدی عبد برای نمایش مقدس 
    برگزیده: مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی 


    •نمایش برگزیده
    برگزیده: مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی
    برگزیده: علی کرسی‌زر برای نمایش فرآیند

     

    بخش مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل 
    •طراحی آرایه صوتی
    نامزدها
    1. توماس نورویو برای نمایش فقط استخوان‌ها، از فنلاند
    2. مارتن دبرکزنی برای نمایش سوآرم، از مجارستان
    3. فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران


    •طراحی نور
    نامزدها
    1. صبا کسمائی برای نمایش نامبرده و برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    2. هلمت دن میرس و اوگو دهاس برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    3. ازکیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا، از فرانسه
    4. سیدمحمدهادی هاشم‌زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از ایران
    ازکیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا، از فرانسه


    •طراحی حرکت
    نامزدها
    1. مصطفی شبخوان برای نمایش نامبرده، از ایران 
    2. احسان همت برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    3. فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند، از رومانی
    4. شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران 
    5. امیر امیری برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    احسان همت برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک


    •طراحی گریم
    نامزدها
    1. فرزانه رادفر برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت، از ایران
    2. مسعود حق‌پناه برای نمایش نمایش، از ایران
    3. لعیا خرامان برای نمایش ابلوموف، از ایران
    4. ثمین سالک برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    برگزیده: لعیا خرامان برای نمایش ابلوموف، از ایران 


    •موسیقی
    نامزدها
    1. فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند، از رومانی
    2. امیر صدیقیان برای نمایش ابلوموف، از ایران
    3. محمدجواد طالبی برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. نوید گوهری برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    5. علی کلانتری برای نمایش او، از ایران
    برگزیده: نوید گوهری برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران


    •طراحی لباس
    نامزدها
    1. الهام شعبانی برای نمایش او و برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    2. آن موسیتزه برای نمایش زندگی احمقانه، از گرجستان
    3. مقدی شاه‌میری برای نمایش وقتی خروس غلط میخواند، از ایران
    4. شیما میرحمیدی برای نمایش نامبرده، از ایران
    برگزیده: آن موسیتزه برای نمایش زندگی احمقانه، از گرجستان


    •طراحی صحنه
    نامزدها
    1. شیما میرحمیدی برای نمایش پرومته/ طاعون و برای نمایش نامبرده، از ایران
    2. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    3. آرش دادگر برای نمایش او، از ایران
    4. امید اکبری برای نمایش وقتی خروس غلط میخواند، از ایران
    برگزیده: فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران


    •بازیگری مرد
    نامزدها
    1. فرزین محدث برای نمایش استیو جابز، از ایران
    2. بانی پال شومون برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    3. اصغر پیران برای نمایش نامبرده، از ایران
    4. پیام دهکردی برای نمایش ابلوموف، از ایران
    5. مصطفی شبخوان برای نمایش جادویت می‌کنم، از بلژیک
    برگزیده: اصغر پیران برای نمایش نامبرده، از ایران 


    •بازیگری زن
    نامزدها
    1. مارال فرجاد برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    2. پریا وزیری برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    3. فاطمه معتمدآریا برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. نیلوفر ندایی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    5. نازنین نادرپور برای نمایش او، از ایران
    برگزیده: فاطمه معتمدآریا برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران 


    •نمایشنامه‌نویسی
    نامزدها
    1. پیام لاریان برای نمایش استرالیا، از ایران
    2. کیوان سررشته برای نمایش نامبرده، از ایران
    3. حمیدرضا آذرنگ برای نمایش خنکای ختم خاطره، از ایران
    4. علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    5. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران


    •کارگردانی
    نامزدها
    1. علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند، از ایران
    2. آرش دادگر برای نمایش او، از ایران
    3. شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون، از ایران
    4. علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده، از ایران 
    5. فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان، از ایران
    برگزیده: علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده، از ایران 


    •جایزه بزرگ
    برگزیده: علی‌اصغر دشتی برای نمایش نامبرده


    •جایزه ویژه داوران
    برگزیده: نرگس هاشم‌پور برای نمایش بچه گرگ‌ها، از ایران