در حال بارگذاری ...
 • «تئاتر فجر استانی»

  هدف جشنواره‌ی فجر اعتلای هنر تئاتر در استان ها است

  دبیر سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر با تاکید بر استفاده از ظرفیت هنرمندان برای اعتلای هنر نمایشی گفت: هدف جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعتلای هنر تئاتر در استان ها است.

  به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر؛ نادر برهانی مرند جمعه شب در آیین پایانی بخش استانی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر در منطقه‌ی آزاد اروند در خوزستان بیان کرد: هنرمندان استان ها نقش مهمی برای اعتلا و زنده نگه داشتن هویت نمایشی دارند و در این بین جشنواره‌ی تئاتر فجر نیز نقش مهمی را ایفا می کند.
  وی سهم هنرمندان استانی را در جشنواره‌ی تئاتر فجر امسال 52 درصد اعلام کرد و افزود:در این جشنواره گروه های نمایشی استانی از لحاظ کیفی از گروه های پایتخت پیشی گرفتند.
  برهانی مرند گفت:هدف جشنواره‌ی تئاتر فجر این است که هنرمندان استان ها با ارایه‌ی کارهای نمایشی خود بیشتر و بهتر دیده شوند.
  دبیر سی و هفتمین جشنواره‌ی بین الملی تئاتر فجر زنده کردن هویت تئاتر کشور را یک اولویت بیان کرد و افزود: برای تحقق این مهم باید از ظرفیت گروه های استان ها استفاده کرد.
  وی همدلی، خردورزی و اندیشه ورزی را لازمه کار تئاتر و هنر نمایشی کشور دانست و گفت: جامعه‌ی تئاتر کشور بیش از هرچیز به این عناصر نیاز دارد.
  به گزارش ایرنا دبیر جشنواره‌ی بین المللی فجر استانی اروند نیز گفت:هشت نمایش صحنه ای و 6 نمایش خیابانی از تهران، کرمان، آبادان و خرمشهر و در بخش استانی در سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر در منطقه‌ی آزاد اروند به روی صحنه رفتند.
  سید محمد حسین مرعشی پور افزود: 2هزار مخاطب و علاقمند اجرای تئاتر در مدت اجراها، آنها را تماشا کردند.
  این جشنواره از 18 دی تا 21 دی در سالن های خلیج فارس خرمشهر و سالن تئاتر شهر آبادان برگزار شد.
  نظرات کاربران