در حال بارگذاری ...
در حاشیه چهارمین جشنواره‌ی «تئاتر فجر استانی»

نشست تئاتر و رسانه در یزد برگزار شد

نشست تئاتر و رسانه با نگاه کاربردی به پرتال تئاتر ایران برای آشنایی هنرمندان نمایش یزد با اهمیت خبررسانی و کاربردهای مهم درگاه‌های استانی سایت «ایران تئاتر» با حضور مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود دهقان هراتی معاون هنری، میترا رضائی، مسئول درگاه های استانی سایت و جمعی از هنرمندان تئاتر در اتاق کنفرانس مجموعه تالار هنر یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر، این نشست در حاشیه‌ی  چهارمین جشنواره تئاتر فجر استانی با حضور مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود دهقان هراتی معاون هنری و شماری از هنرمندان نمایش، این اداره برگزار شد.

 

در آغاز نشست، مسئول درگاه های استانی سایت ایران تئاتر، امکانات این سایت،  پرتالهای استانی و و رتبه‌ی جهانی و آمار بازید قابل توجه آن را معرفی کرد و با بیان اهمیت خبررسانی در دنیای امروز گفت: امروزه در هر زمینه ای مهم ترین فعالیت‌ها هم که انجام بشود، اگر نیروی پشتیبانی رسانه را نداشته باشد به جایگاهی که استحقاقش را دارد نخواهد رسید و  کار و تلاش  به تنهایی نتیجه‌ی چندانی در برنخواهد داشت و از هنرمندان نمایش خواست تا کوچکترین فعالیت های خود را خبری کنند و به آگاهی مدیر پورتال استانی خود برسانند.

 

وی در ادامه  نکاتی را درباره‌ی چگونگی ارسال خبر برای سایت و دریافت کد رهگیری توضیح داد و تصریح کرد: یکی از دغدغه های ما  تسریع در انتشار اخبار و بهره مندی تمامی هنرمندان کشور از خدمات این سایت  بود و در همین راستا سعی کردیم  موانع را برطرف کنیم و دسترسی را برای همگان  آسان کنیم  تا هنرمندان بی واسطه در روالی صحیح و حرفه ای بتوانند اخبار، گزارش ها و تصاویر نمایشی خود را ارسال کنند.

 

میترا رضائی استفاده از لینک «از اینجا برای ما خبر ارسال کنید» را بهترین و آسان ترین راه برای خبررسانی دانست و گفت: با استفاده از این امکان و دریافت کد رهگیری هنرمندان میتوانند روند انتشار اخبارشان را پیگیری کنند و افزود: گرچه نیروی سایت ایران تئاتر در استان ها موظف است اخبار تمامی گروه‌های تئاتری را منتشر کند اما به دلیل کمبود نیرو امکان اطلاع از اخبار تمامی گروه ها در شهرهای مختلف نیست و این اقدام این مشکل را مرتفع می سازد.

 

او درباره‌ی اهمیت خبررسانی و ثبت خبرها در پورتال های استانی افزود: امور استانهای مرکز هنرهای نمایشی،  تنها اجرای تئاترهایی  را به رسمیت می شناسد که  اخبار آن در پورتال های استانی درگاه تئاتر ایران، بازتاب داده شده باشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه پورتال استان یزد جزو 5 استان اولیه ای بوده که کارش را آغاز کرده، افزود: این پورتال با مدیریت علیرضا خورشیدنام از 4 سال پیش تا کنون یکی از پورتال های فعال کشور به شمار می‌رود.

 

مسئول درگاه های استانی سایت ایران تئاتر در پایان سخنانش یک بار دیگر از هنرمندان تئاتر خواست تا کوچک ترین فعالیت‌ها و رویدادهای به ظاهر کم اهمیت پیرامون خود را جدی بگیرند و برای انعکاس آن‌ها در درگاه استانی، ارتباط نزدیک تری با مدیر پورتال استان خود داشته باشند.

 

مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست هایی پیرامون اطلاع رسانی و توجیه هنرمندان برای اهمیت و چگونگی ارسال اخبار گفت: سایت ایران تئاتر همواره از اخبار تئاتر استانی حمایت کرده است و ما از این بابت سپاسگزاریم.

 

گفتنی است، این نشست پس از 2 ساعت با پرسش و پاسخ به پایان رسید.

  •  
نظرات کاربران