در حال بارگذاری ...
 • برنامه کامل جشنواره ی سی و هفتم برای بخش چهل سالگی انقلاب

  «نمایشگاه اسناد»،«تاریخ تئاتر شفاهی»و«نمایش‌های رادیویی» برگزار می‌شود 

  مدیر بخش چهل سالگی انقلابِ از جزئیات برنامه ی کامل این بخش  در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت.  به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، رضا صمدپور، مدیر بخش چهل سالگی انقلاب جشنواره سی و هفتم جزئیات سه زیرمجموعه این بخش با عناوین «نمایشگاه اسناد»، «تاریخ تئاتر شفاهی» و «نمایش‌های رادیویی» را تشریح کرد. 

  صمدپور در خصوص نمایشگاه اسناد توضیح داد: این نمایشگاه از 25 بهمن در فرهنگستان هنر و موزه فلسطین افتتاح می‌شود و روز سوم اسفند به پایان می‌رسد و شامل اسنادی چون پوستر، عکس، دست‌نوشته‌، نسخ دست‌نویس و دیگر اقلام اسناد تئاتر انقلاب اسلامی از هنرمندان و وقایع پس از انقلاب است که در مرحله تدوین و آماده‌سازی به سر می‌برد و ان‌شاالله در دل سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر به نمایش درخواهد آمد. 
  مدیر بخش چهل سالگی انقلاب سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به این که نمایشگاه اسناد تنها دست‌چینی از وقایعِ رخ داده در حوزه‌ی تئاترِ پس از انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: با توجه به حجم گسترده‌ی وقایع پس از انقلاب اسلامی در زمینه تئاتر، این نمایشگاه تنها گزیده‌ای از آثار است. در حالی که اگر بخواهیم تمام این وقایع را به تصویر بکشیم نیازمند موزه‌ای بسیار بزرگ هستیم. در نتیجه این نمایشگاه امسال با توجه به نگاه نادر برهانی‌مرند، دبیر جشنواره سی و هفتم افتتاح می‌شود. ما ادعایی در مورد جامع بودن آن نداریم و تنها سعی کردیم گزینش‌ها و نسخه‌های خوبی را از چهار دهه‌ی پس از انقلاب و هر رویداد نمایشی رخ داده در دل آن، پیدا کنیم و به نمایش درآوریم. 
  او افزود: مدیریت این نمایشگاه بر عهده ابراهیم حسینی است که در حال حاضر مشغول رایزنی با گروهی خبره و توانا است تا اسناد مورد نظر در زمان مقرر جمع‌آوری و برای نمایش آماده شود.  
  صمدپور با اشاره به جلساتی که تحت عنوان «تاریخ تئاتر شفاهی» در زیرمجموعه چهل سالگی انقلابِ جشنواره‌ی سی و هفتم برگزار خواهد شد، ادامه داد: پیوست نهایی این بخش، جلسات تاریخ تئاتر شفاهی خواهد بود که توسط امین عظیمی و در قالب میزگرد و گفت‌وگو در مورد دستاوردهای تئاتر در بعد از انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. او در همین رابطه ادامه داد: بخش تاریخ تئاتر شفاهی به مدت چهار روز از 28 بهمن تا اول اسفند در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد و در این سلسله نشست اصحاب هنر به گفت‌وگویی شفاهی در مورد دستاوردهای تئاتر پس از انقلاب اسلامی می‌پردازند. 
  او از بخش نمایش‌های رادیویی به عنوان تجلی‌گاه دیگری از ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب نام برد و گفت: اجرای نمایش‌های رادیویی در سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از 28 بهمن کلید خواهد خورد و  طی آن 10 نمایش برگزیده از سراسر کشور که اسامی‌شان پیش‌تر اعلام شده است هر روز در تماشاخانه‌ی سرو به شکل زنده دو اجرا خواهند داشت که این اجراها از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود. 
  صمدپور در پایان افزود: این بخش رقابتی با همکاری و مشارکت مدیریت کل هنرهای نمایشی رادیو انجام می‌شود و دبیر آن امین رهبر است. برگزیدگان این بخش نیز در روز اختتامیه سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، چهارم اسفند اعلام و جوایزی دریافت خواهند کرد.   
  بخش چهل‌ سالگی انقلاب سی و هفتمین جشنواره‌‌ی بین‌المللی تئاتر فجر به مناسبت سالگرد چهل ‌سالگی انقلاب اسلامی در ایران طراحی شده و شامل شش بخش است؛ اجرای نمایش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، سمینار علمی تخصصی «بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی» و چنان که اشاره شد؛ نمایشگاه اسناد انقلاب، نشست‌های تخصصی تاریخ تئاتر شفاهی و نمایش‌های رادیویی.
   سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از 22 بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  گفت و گو با بهروز غریب پور درباره اپرای

عشق شیخ صنعان و دختر ترسا در بخش میهمان جشنواره تئاتر فجر
  گفت و گو با بهروز غریب پور درباره اپرای

  عشق شیخ صنعان و دختر ترسا در بخش میهمان جشنواره تئاتر فجر

  بهروز غریب پور که تازه ترین اپرای عروسکی گروه تئاتر آران را در بخش میهمان سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به اجرا در می آورد گروه موسیقی و طراحان این اثر نمایشی را معرفی کرد.

  |

  چهل‌سالگی انقلاب در قاب صحنه تئاتر فجر؛

از «آهسته با گل سرخ» اکبر رادی تا «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ
  چهل‌سالگی انقلاب در قاب صحنه تئاتر فجر؛

  از «آهسته با گل سرخ» اکبر رادی تا «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ

  بخش چهل‌سالگی انقلاب سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر ،شاهد حضور هنرمندان نسل‌های مختلف تئاتر ایران است که برهه های گوناگون جریان انقلاب را در قالب موضوعات مرتبط ،در آثار خودبه تصویر کشیده اند.

  |

  در سمینار علمی پژوهشی «تئاتر پس از انقلاب اسلامی» مطرح شد؛

شهرهای پرشماری که می‌توانند هنر را زینت خود بدانند اما با کمبود زیرساخت‌ تخصصی مواجهند
  در سمینار علمی پژوهشی «تئاتر پس از انقلاب اسلامی» مطرح شد؛

  شهرهای پرشماری که می‌توانند هنر را زینت خود بدانند اما با کمبود زیرساخت‌ تخصصی مواجهند

  سیدمجتبی حسینی در سمینار علمی پژوهشی «تئاتر پس از انقلاب اسلامیِ» سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از شهرهای پرشماری گفت که می‌توانند هنر را زینت و افتخار خود بدانند اما با کمبود زیرساخت‌های تخصصی مواجهند.

  |

  دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فجر برگزار می کند

سمینار پژوهشی بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی
  دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فجر برگزار می کند

  سمینار پژوهشی بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی

  سمینار پژوهشی "بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی" به همت دبیرخانه‌ی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر و با سخنرانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

  |

  نظرات کاربران