در حال بارگذاری ...
مهمان بین‌المللی چهارمین روزِ جشنواره؛

«خورشید از حلب طلوع می‎کند» در جشنواره‌ی سی و هفتم

«خورشید از حلب طلوع می‌کند» کار مشترک ایران و سوریه به نویسندگی ابوباسم حیادار و کارگردانی کوروش زارعی در چهارمین روز از جشنواره‌ی سی و هفتم روی صحنه می‌رود.


به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، در چهارمین روز از جشنواره‌ی سی و هفتم، پنجشنبه ۲۵ بهمن یک نمایش در قالب تئاتر ملل روی صحنه می‌رود. 
نمایش «خورشید از حلب طلوع می‌کند» که روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۲۰ طی یک نوبت در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا شد، روز پنجشنبه نیز در همان ساعت و همان سالن روی صحنه می‌رود.  
این نمایش حاصل همکاری سوریه و ایران، به نویسندگی ابوباسم حیادار و کارگردانی کوروش زارعی در قالب سه بخش «تئاتر ملل»، «مسابقه‌ی تئاتر بین‌الملل» و «چهل سالگی انقلاب اسلامی» اجرا می‌شود. 
در خلاصه داستان «خورشید از حلب طلوع می‌کند» آمده است؛ داعش به بهانه‌ی تحریف دین پیامبر اسلام و تاسیس دولت امت اسلامی، دست به تبیین تفکر متحجرانه خود می‌زند و برای رسیدن به این هدف، ابتدا به عراق و سوریه حمله می‌کند. آن‌چه که اکنون اتفاق می‌افتد، همان است که در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا، یزیدیان با حسین‌ابن‌علی فرزند رسول خدا و اهل بیتش کردند. 
از سوی دیگر نمایش «چیدمان (گذرگاه)» به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی که قرار بود از سومین روزِ جشنواره‌ی سی و هفتم، چهارشنبه ۲۴ بهمن تا جمعه سوم اسفند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در قالب بخش «تئاتر ملل» در تماشاخانه‌ی عباس جوانمرد خانه‌ی تئاتر واقع در خیابان سمیه میزبان علاقه‌مندان باشد، امروز پنجشنبه ۲۵ بهمن نیز همچون روز گذشته به دلیل مشکلات فنی اجرا نخواهد شد.  
سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند در جریان است.
نظرات کاربران