در حال بارگذاری ...
روایت کارگردان ایتالیایی از «نخستین پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران»؛

آن‌چه در SHOWCASE دیدم برای ارائه در اروپا جذاب است

میکله پانلا، کارگردان تئاتر و مدیر فستیوال ترامیدا توره از ایتالیا می‌گوید آن‌چه در قالب SHOWCASE در سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر دیده است می‌تواند برای ارائه در اروپا جذاب باشد.


به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، از جمله مهمانان خارجی حاضر در SHOWCASE می‌توان به میکله پانلا، دبیر فستیوال ترامیدا توره از ایتالیا اشاره کرد. 


SHOWCASE یا «نخستین پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران» که به همت بخش بین‌الملل جشنواره‌ی سی و هفتم با مدیریت سعید اسدی برگزار می‌شود امکانی است برای کارگردانان و گروه‌های تئاتر ایرانی تا آن‌چه را انجام داده و می‌دهند در قالبی متمرکز و فشرده در معرض دید مهمانان خارجی بگذارند.


فستیوال ترامیدا توره هر ساله در تئاتر پیکولو در شهر میلان، کشور ایتالیا برگزار می‌شود و فستیوالی است در رده ملی و بین المللی که بر تئاتر معاصر با توجه به نمایش‌های معاصر متمرکز است. 


میکله پانلا در مورد SHOWCASE یا «نخستین پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران» گفت: سی و هفت سال است که جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر در ایران برگزار می‌شود و این نخستین دوره‌ی SHOWCASE است. بنابراین می‌توانم بگویم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آن‌چه در مورد نمایش‌هایی که تاکنون در SHOWCASE دیده‌ام می‌توانم بگویم این است که پژوهشی در مورد هویت این هنرمندان توسط خودشان در جریان است. این پژوهش در رشته‌های مختلف یا هنر چند رشته‌ای در مورد عناصری که آن‌ها در تئاترشان مورد استفاده قرار می‌دهند رخ می‌دهد و پژوهشی عمیق است. 


او تصریح کرد: احساس من این است که این جا از میراث فرهنگی غنی‌ای برخوردار است که در هنرش تاثیرگذار است. برای اشاره به این میراث غنی می‌توانیم از تعزیه مثال بیاوریم و باید بدانیم آن‌چه می‌بینیم ریشه‌ای عمیق در سنت‌ها و ماهیت اصلی تئاتر دارد. نمایش‌هایی که من دیده‌ام می‌توانند برای ارائه در کشور من و در اروپا بسیار جذاب باشند. 


سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند در جریان است.
نظرات کاربران