در حال بارگذاری ...

درباره دبیر

نادر برهانی‌مرند، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر ایران امسال برای دومین سال پیاپی دبیری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، را به عنوان مهم‌ترین رویداد تئاتری ایران و خاورمیانه را برعهده دارد.

نادر برهانی‌مرند، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، متولد سال ۱۳۴۹ه.ش، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی و کارشناسی ارشد نمایش با گرایش بازیگری و کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشکده هنر است. او در نمایش‌هایی متعددی به‌عنوان بازیگر و در نمایش‌هایی همچون؛ «ببین چه برفی می‌آید»، «باران اگر بخواهد»، «تنهاترین زیبای مرده»، «اپیزودهای مرگبار»، «تولد»، «پاییز»، «چیستا»، «تهران زیر بال فرشتگان»، «رومولوس»، «تولد»، «خانه غزل‌خوان»، «داستان‌های شگفت واقعی واقعی واقعی»، «کمپ 13»، «برای سایه نوشتن‌ها» و «کابوس‌های یک پیرمرد خائن ترسو» و... به‌عنوان نویسنده و کارگردان حضور داشته است.

برهانیمرند تاکنون جوایز متعددی همچون؛ جایزه سوم کارگردانی از جشنواره تئاتر فجر برای نمایش «تیغ کهنه»، جایزه دوم نمایشنامه نویسی و سوم کارگردانی از جشنواره تئاتر فجر برای نمایش«پاییز»، جایزه دوم نمایشنامه‌نویسی از جشنواره تئاتر فجر برای نمایشنامه «ببین چه برفی می‌آید» و لوح تقدیر بازیگری از جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمایش«شب‌های آوینیون» را از آن خود کرده است.

عضویت در شورای عالی تئاتر فجر، عضویت در شورای سیاستگذاری رادیو نمایش، عضویت در کمیته آموزش صدا، مدیریت دفتر ادبیات نمایشی مرکز هنرهای نمایشی رادیو، مدیریت گروه نمایش و ادبیات رادیو نمایش و مدیریت و سردبیری برنامه‌های رادیویی «جمعه‌ها با تئاتر»، «پرده دوم»، «در آدینه با نمایش»، «گفتگوی هنر»، «نمایش اقتصاد»، «از رمان تا نمایش»، «کارنامه» و... از دیگر فعالیت‌های این هنرمند است که می‌توان از آنها نام برد.

نادر برهانی مرند امسال برای دومین سال پیاپی دبیری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، به عنوان مهم‌ترین رویداد تئاتری ایران و خاورمیانه را برعهده دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران