در حال بارگذاری ...
دیدار شهرام کرمی با هنرمندان تئاتر استان‌‎ها؛

امیداریم اجرای طرح چهارسوی تئاتر ایران به توسعه تئاتر در استان‌ها بیانجامد

مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با هنرمندان تئاتر استان‌ها از احتمال اجرایی شدن طرح چهارسوی تئاتر ایران با هدف توسعه تئاتر در استان‌ها از سال‌های آینده خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شهرام کرمی شامگاه دوشنبه(9 دی ماه) با حضور در هتل باباطاهر با هنرمندان منتخب جشنواره‌های تئاتر استانی دیدار کرد. 
وی در نشستی با حضور شرکت کنندگان چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها بیان کرد: گردهمایی هنرمندان منتخب استان‌ها در این همایش اتفاق بسیار شایسته‌ای بود. خوشحالم جشنواره‌های تئاتر در سال جاری با تمام مشکلات و کاستی‌ها در همه استان‌ها به نحو شایسته‌ای برگزار شد. اگر در سال‌های گذشته در بعضی از استان‌ها جشنواره‌های تئاتر کم و کاستی‌هایی داشت، اما امسال با تمام محدودیت‌های موجود، این جشنواره‌ها به خوبی پیش رفت. از برگزار کنندگان جشنواره های تئاتر استانی، انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور، مدیران جشنواره های تئاتر استانی، ادارات کل و مشارکت هنرمندان تئاتر در استان‌ها بسیار سپاسگزارم. 
وی افزود: امسال در شش جشنواره استانی توانستم حضور یابم و به دلیل اینکه این رویدادها در بازه زمانی فشرده و حدود دو ماهه برگزار شد، امکان شرکت در همه آن‌ها را نداشتم. امیدوارم برگزاری این جشنواره‌ها به صورت پراکنده در طول سال در استان ها و مناطق مختلف برگزار شود اما در دو سال گذشته و مسئولیت ام در اداره کل هنرهای نمایشی تقریبا به همه استان‌ها سفر کرده‌ام و با مشکلات و مسائل آن‌ها در تئاتر آشنا هستم. همچنین خود کارم را از جشنواره‌‎های استانی شروع کرده ام و با مسائل آن‌ها آشنا هستم. متاسفانه شرایط اعتباری ما در دو سال گذشته مناسب نبوده است و به تبع نتوانسته‌ایم بخشی از طرح‌هایمان را اجرایی کنیم. 
این هنرمند با ابراز خرسندی نسبت به وضعیت تئاتر در استان‌ها گفت: مایه خوشحالی و مسرت من است که تئاتر استانی با حضور پرشور جوانان و پیشکسوتان روز به روز رونق بیشتری می‌گیرد. هیات انتخاب برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی نیز از کیفیت آثار راه یافته رضایت داشتند. این همایش به پایان رسید و انتخاب‌ها انجام شده است. باید بگویم همه آثاری که متقاضی حضور در جشنواره و منتخب جشنواره‌های استانی بوده اند، آثار درخوری هستند اما به هر حال جشنواره دارای ظرفیت محدودی است و عدم انتخاب برخی از آثار به معنای کیفیت کم آن‌ها نیست. 
وی با اشاره به طرحی برای توسعه تئاتر در ایران بیان کرد: طرح چهارسوی تئاتر ایران نیز ارائه شده است تا این همایش در سال‌های بعد با حضور تمام گروه های نمایشی استان ها برگزار شده و توسعه یابد. حتی قرار بر اجرای آن در سال جاری بود اما مشکلات مالی و اعتباری مانع از تحقق این تصمیم شد.
کرمی خطاب با حاضران گفت: به همه شما خسته نباشید می گویم و از حضور صمیمانه تان تشکر می‌کنم. امیدوارم همچنان باانگیزه و با شور و شوق برای اعتلای تئاتر تلاش کنید. از دبیر محترم جشنواره و همکاران‌مان در ستاد آن تشکر می‌کنم که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا این رویداد شناخته شده در دوره جدید خود به طور شایسته برگزار شود. 
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند 10 تا 20 بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

در مراسم رونمایی از کتاب تاریخچه و سایت جشنواره تئاتر فجر مطرح شد؛

فرصتی برای بهره‌برداری بهتر و دقیق‌تر از جشنواره تئاتر فجر
در مراسم رونمایی از کتاب تاریخچه و سایت جشنواره تئاتر فجر مطرح شد؛

فرصتی برای بهره‌برداری بهتر و دقیق‌تر از جشنواره تئاتر فجر

در مراسمی با حضور مدیران و هنرمندان تئاتر و اهالی رسانه، از کتاب تاریخچه و سایت جامع و دوزبانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر رونمایی شد.

|

از رضا میرکریمی تا الهه منصوریان

چهره‌های سینمایی و ورزشی به جشنواره تئاتر فجر آمدند
از رضا میرکریمی تا الهه منصوریان

چهره‌های سینمایی و ورزشی به جشنواره تئاتر فجر آمدند

رضا میرکریمی، الهه منصوریان، ناصر آقایی، سیاوش طهمورث، حمیدرضا آذرنگ و جمعی از هنرمندان از جمله چهره های حاضر در جشنواره بین المللی تئاتر فجر بودند که به تماشای نمایش «دست‌هایم کو مم حسن» در تئاتر مولوی نشستند.

|

در گفت‌و‌گو با فارس عنوان شد؛

شهرام کرمی: نیمی از بودجه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را جذب کردیم
در گفت‌و‌گو با فارس عنوان شد؛

شهرام کرمی: نیمی از بودجه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را جذب کردیم

شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد: تاکنون موفق شدیم نیمی از بودجه جشنواره را جذب کنیم و یک قسط گروه‌های نمایشی را پرداخت کنیم که به زودی با گروه‌هایی که اجرایشان به پایان رسیده، تسویه خواهیم کرد.

|

آیین افتتاحیه اولین تماشاخانه سیار مستقل ایران برگزار شد؛

شهرام کرمی: «تئاترول» اتفاق بزرگی در عرصه تئاتر خیابانی محسوب می‌شود
آیین افتتاحیه اولین تماشاخانه سیار مستقل ایران برگزار شد؛

شهرام کرمی: «تئاترول» اتفاق بزرگی در عرصه تئاتر خیابانی محسوب می‌شود

آیین افتتاحیه اولین تماشاخانه سیار مستقل ایران با عنوان «تئاترول» در محوطه تئاتر شهر با اجرای شاهین جمشیدی، بعدازظهر امروز (شنبه ۱۵ بهمن) برگزار شد.

|

نظرات کاربران