در حال بارگذاری ...
 • کارگردان «خواب‌زدگی» با فارس مطرح کرد؛

  رخ‌فروز: «خواب‌زدگی» تصویری از روبرویی یک خانواده با معضلی اجتماعی است

  رامین رخ فروز ، کارگردان نمایش «خواب زدگی» در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عنوان کرد: این نمایش درباره معضلات اجتماعی است و داستان یک خانواده‌ای با فرزندی کم توان را به تصویر می‌کشد.

  رامین رخ فروز کارگردان نمایش «خواب زدگی» که سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شرکت کرده است، درباره این کار گفت: نمایشنامه این اثر را همسرم نوشته است و من حدود دو سال به اجرای آن فکر می‌کردم.

  وی در ادامه افزود: «خواب زدگی» درباره معضلات اجتماعی است و داستان یک خانواده‌ای را روایت می‌کند که فرزندی کم‌توان دارند.

  رخ فروز درباره تاثیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بر معرفی هنرمندان تئاتر استان‌ها بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر، ویترین تئاتر کشور است و قطعا بر معرفی استعدادهای هنری تاثیرگذار است، این جشنواره به نوعی خاستگاه هنرمندان تئاتر ایران است و همه به دنبال حضور در این رویداد برای معرفی خود هستند. 

  این کارگردان همچنین گفت: به نظرم تئاتر شهرستان‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارد تا هنرمندان بتوانند بهتر خود را محک بزنند و تبادلی با هنرمندان فعال در تهران داشته باشند.

  وی اظهار داشت: همچنین من معتقدم فرصت بیشتری می‌بایست برای رشد تئاتر استان‌ها در جشنواره ایجاد شود. ضمن اینکه کارگاه‌هایی که در طول جشنواره برگزار می‌شود، اتفاق خوبی است که می‌تواند برای هنرمندان استانی به ویژه مناطق کم بضاعت تر نظیر سیستان و بلوچستان که از مرکز دور است، مفید باشد.

  چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها 5 تا 10 دی ماه در تئاتر شهر و هتل باباطاهر برگزار شد. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند 10 تا 20 بهمن ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  شهرام کرمی در برنامه «شهر فرنگ» مطرح کرد؛

جشنواره تئاتر فجر به حمایت مخاطبان، مشارکت مسئولان و تلاش هنرمندان نیاز دارد
  شهرام کرمی در برنامه «شهر فرنگ» مطرح کرد؛

  جشنواره تئاتر فجر به حمایت مخاطبان، مشارکت مسئولان و تلاش هنرمندان نیاز دارد

  مدیرکل هنرهای نمایشی در برنامه «شهر فرنگ» تاکید کرد جشنواره تئاتر فجر به حمایت مخاطبان، مشارکت مسئولان و تلاش هنرمندان نیاز دارد که مهم ترین سرمایه هستند.

  |

  در مهر منتشر شد؛

تحولات «تئاتر فجر» در دهه دوم تغییراتی اساسی که ماندگار شد
  در مهر منتشر شد؛

  تحولات «تئاتر فجر» در دهه دوم/ تغییراتی اساسی که ماندگار شد

  مرور دومین دهه از برگزاری جشنواره تئاتر فجر که سال‌های ۷۱ تا ۸۰ را در بر می‌گیرد اطلاعاتی درباره تغییر و تحولات اساسی جشنواره مثل اضافه شدن بخش بین المللی به این رویداد را به مخاطبان می‌دهد.

  |

  ساختار متفاوت سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نسبت به گذشته

  ساختار متفاوت سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نسبت به گذشته

  فهیمه علیمردانی در یادداشتی در خبرگزاری صداوسیما نوشت: جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر درحالی در بهمن با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به سی و هشتمین ایستگاه خود می‌رسد که بنا به گفته نادر برهانی مرند، دبیر جشنواره با ساختاری متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته میزبان ...

  |

  نظرات کاربران