برگزیدگان دوره بیستم
برگزیدگان بیستمین دوره جشنواره بینالمللی تئاتر فجر
بخش مسابقه
نمایش برگزیده
سبز سهراب سرخ
نمایشنامهنویسی
اول: محمدباقر بنائیمقدم برای نمایشنامه سبز سهراب سرخ
دوم: نادر برهانیمرند برای نمایشنامه پاییز
سوم: زهرا نجفپور برای نمایشنامه یک کاسه نذر
تقدیر: داریوش رعیت برای نمایشنامه حاشیهای بر خسرو و شیرین
کارگردانی
اول: ندا هنگامی برای نمایش اژدهاک
دوم: مجید واحدیزاده برای نمایش سبز سهراب سرخ
سوم: نادر برهانیمرند برای نمایش پاییز
تقدیر: امیر ناصرینیا برای نمایش دریایی از شراب
بازیگری مرد
اول: داور فرمانی برای نمایش سبز سهراب سرخ
دوم: امیر جعفری برای نمایش پاییز
سوم: فرهاد اصلانی برای نمایش پچپچههای پشت خط نبرد و مجید امیری برای نمایش دار و گیر پهلوان
تقدیر: محمدرضا زندی برای نمایش فصل مادربزرگ
بازیگری زن
اول: سیما تیرانداز برای نمایش محاله فکر کنید اینجوریام ممکنه بشه
دوم: پانتهآ بهرام برای نمایش رازها و دروغها
سوم: شراره منصورآبادی برای نمایش رقص روی لیوانها
تقدیر: مژده مشیری برای نمایش تلفن مشترک
طراحی صحنه
اول: سیامک احصایی برای نمایش شبنشینی در جهنم
دوم: کریم عظیمی برای نمایش سبز سهراب سرخ
سوم: لیلا طاهرپسند برای نمایش شهرزاد هورالهویزه
تقدیر: ناصح کامکاری برای نمایش محاله فکر کنید اینجوریام ممکنه بشه
موسیقی
اول: بیتا قریشی برای نمایش دریائی از شراب
دوم: گروهی برای نمایش هویی
سوم: سهراب بختیار رنجبر برای نمایش سبز سهراب سرخ
ویژه
بانوی سمنگان
برگزیده تماشاگران
شهادتخوانی قدمشاد مطرب در طهران
تقدیر: کلاس پایمان برای نمایش ریچارد دوم، آنتتیس دیامانتیس برای نمایش مارتیرما، مارکو مارتینلی برای نمایش پدر ابو، سامر عمران برای نمایش شام شب طولانی، وادین گلوبف وایت برای نمایش کابین، میشل ترامپله آناتول فلد، سهیل پارسا برای نمایش آرش، محمود استاد محمد برای نمایش دیوان تئاترال، رضا کرمرضایی برای نمایش سوگ مضحکه آقابزرگها، قطبالدین صادقی برای نمایش سحوری، ایرج صغیری برای نمایش سرباز و آتیلا پسیانی برای نمایش بسه دیگه خفه شو
بخش خیابانی
نمایش برگزیده
آخرین معرکه
طرح و ایده
خداداد خدام برای نمایش جنگجوی مصلح، خسرو بامداد برای نمایش در انتظار خسرو، حمید قلعهای برای نمایش آخرین پر و امیر رستگار برای نمایش پلنگ
کارگردانی
اول: حسین ابرا برای نمایش هیمیاتوبوس
دوم: خداداد خدام برای نمایش جنگجوی مصلح و حمیدرضا میرزایی برای نمایش آخرینپر
سوم: عبدالعلی نیکومنش برای نمایش شین سین
بازیگری
غلامرضا عارفنژاد برای نمایش سهرابی دیگر، بهرام ریحانی برای نمایش طرز تهیه پشمک، [بینا] فدایی برای نمایش آخرین پر، شاهد پیوند برای نمایش در انتظار خسرو و [تمام بازیگران] نمایش اتوبوس
تقدیر: محمدجواد عزتی برای نمایش در انتظار مرگ، عبدالعلی نیکومنش برای نمایش پلنگ و حامد حسینزادگان [بینا]
برگزیدگان کانون ملی منتقدان تئاتر
نمایشنامهنویسی
نغمه ثمینی برای نمایشنامه رازها و دروغها
تقدیر: نادر برهانیمرند برای نمایشنامه پاییز
بازیگری مرد
قربان نجفی برای نمایش خاموشی ماه
تقدیر: فرزین صابونی برای نمایش میرم روزنامه بخرم
بازیگری زن
پانتهآ بهرام برای نمایش رازها و دروغها
تقدیر: شراره منصورآبادی برای نمایش رقص روی لیوانها
طراحی صحنه
سیامک احصایی برای نمایش شبنشینی در جهنم
تقدیر: امیر رضازاده برای نمایش مصائب ایاز عیار
طراحی لباس
نسترن آقاکریمی برای نمایش شهادتخوانی قدمشاد مطرب در طهران
تقدیر: پانتهآ حمیدخانی برای نمایش والس مردهشوران