در حال بارگذاری ...
رضا خوفی به مهر گفت:

«خشکسالی و دروغ» به دنبال سرگرمی نیست

رضا خوفی می‌گوید جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر سنگ محک خوبی برای هنرمندان است تا بدانند در چه جایگاهی نسبت به همتایان خود قرار دارند.

«رضا خوفی» کارگردان نمایش «خشکسالی و دروغ» در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر این دوره عنوان کرد:‌ من بسیار پیگیر بازخوردهای آثاری که روی صحنه می‌برم، هستم و به نظرم جشنواره تئاتر فجر سنگ محک خوبی برای هنرمندان است تا بدانند در چه جایگاهی نسبت به همتایان خود قرار دارند. همچنین حضور هنرمندان مختلف و متعدد در این رویداد امکان تبادل تجربیات را فراهم می‌کند.

وی درباره وضعیت تئاتر در شهرستان‌ها ادامه داد: ما به عنوان هنرمندان استانی نیاز داریم آثارمان دیده شود و بازخوردهای متعددی را دریافت کرده تا بتوانیم مسیر آینده خود را براساس آن ترسیم کنیم اما این اتفاق سیر کندی دارد و همین مساله باعث می‌شود تا هنرمندان استانی گاهی نسبت به فضای تئاتر دلزده شوند.

خوفی همچنین درباره علت اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» گفت: گروه ما همواره دنبال اجرای نمایشنامه‌های هدف‌دار است و تنها به دنبال سرگرم کردن مخاطب نیست.

وی افزود: من نمایشنامه «خشکسالی و دروغ» را قبلا خوانده بودم و احساس کردم با شرایط امروز کشور و موضوعات در جریان تناسب دارد. سپس با محمد یعقوبی نویسنده آن صحبت کردم و اجازه اجرا به ما دادند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند بهمن ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همراه با اطلاعیه شماره یک دبیرخانه، فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد. فراخوان 3 بخش دیگر از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است نیز به زودی اعلام می شود.

|

حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم
حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم

حسین مسافرآستانه، دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: در حال انجام مطالعات قوی برای چگونگی برپایی جشنواره به دلیل احتمال وجود کرونا هستیم، امیدواریم که بتوانیم در یکی ـ دو هفته آتی به فراخوان جشنواره دست پیدا کنیم.

|

نظرات کاربران