در حال بارگذاری ...
در گفت‌و‌گو با پانا مطرح شد؛

حبیب دهقان‌نسب:هنرمندان جوان نباید اسیر فضاسازی‌ها شوند

حبیب دهقان‌نسب می‌گوید هنرمندان جوان نباید اسیر فضاسازی‌ها و جو شوند، حق انتخاب دارند اما باید شرایط را به طور دقیق بررسی کنند و با تدبیر، اندیشه و تحلیل تصمیم بگیرند.

حبیب دهقان‌نسب، بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون با تاکید بر اینکه شرکت در هر جشنواره‌ای یک انتخاب برای صاحب اثر است، بیان کرد: نمی‌توان هنرمند را مجبور کرد تا در رویدادی حضور پیدا کند یا نکند، در همین روزها یکی از نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درخواست محرومیت دائمی هنرمندانی را که از جشنواره‌ها انصراف داده‌اند داشت و این رویکرد صحیح نیست.
وی با اشاره به اینکه هنر به صورت کلی تعطیل شدنی نیست، ادامه داد: هیچ سیستمی نمی‌تواند هنر را حذف کند، هنر سابقه‌ای دیرینه دارد و به ویژه تئاتر وسینما پیش از شکل‌گیری شهرنشینی و ظهور تمدن‌ها وجود داشته است اما برخی اوقات شرایطی ممکن است به یک رویداد لطمه بزند، اما به اعتقاد من تئاتر، سینما و جشنواره به کار خود به درستی ادامه می‌دهند.
دهقان‌نسب همچنین به هنرمندان جوان اینچنین توصیه کرد: جوانان هم نباید اسیر فضاسازی و جو شوند، حق انتخاب دارند اما باید شرایط را به شکلی دقیق بررسی کنند و با تدبیر، اندیشه و تحلیل تصمیم بگیرند.
مطالب مرتبط

همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همراه با اطلاعیه شماره یک دبیرخانه، فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد. فراخوان 3 بخش دیگر از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است نیز به زودی اعلام می شود.

|

حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم
حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم

حسین مسافرآستانه، دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: در حال انجام مطالعات قوی برای چگونگی برپایی جشنواره به دلیل احتمال وجود کرونا هستیم، امیدواریم که بتوانیم در یکی ـ دو هفته آتی به فراخوان جشنواره دست پیدا کنیم.

|

نظرات کاربران