در حال بارگذاری ...
اعلام برنامه های روز پنجم؛ 

جشنواره تئاتر فجر به «راهرو» یک بیمارستان می‌رسد

پنجمین روز از سی ‌و‌ هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای نمایش در بخش‌های مختلف و نشست‌های عرضه داشت تئاتر ایران به مهمانان بازار هنرهای نمایشی پیگیری می‌شود. 

به گزارش ستاد خبری سی‌ و ‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، روز دوشنبه ۱۴ بهمن در پنجمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای نمایش «بیگانه در خانه» به کارگردانی محمد مساوات ساعت ۱۹ در تالار اصلی مجموعه‌ تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود.
نمایش «کوچه مختار بود و...» به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی در تالار چهارسوی همین مجموعه اجرا می‌شود. 
در تالار سایه‌ مجموعه‌ تئاتر شهر نمایش «خوابگرد» به کارگردانی امیر کلهری‌پور در دو سانس ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود. تالار قشقایی این مجموعه نیز در ساعت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «تالاب هشیلان» به کارگردانی نوشین تبریزی خواهد بود.
نمایش «رسن‌های گور» به کارگردانی کامران جباری در دو سانس ۱۷ و ۱۹ در تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.
تالار دکتر ناظرزاده در تماشاخانه‌ ایرانشهر میزبان نمایش «مده‌آ» به کارگردانی شبنم یوسفی است که در دو سانس ۱۷ و ۲۰ اجرا می‌شود. نمایش «شازده احتجاب» به کارگردانی افشین زمانی نیز در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰:۴۵ به صحنه می‌رود.
تماشاخانه‌ سرو نیز میزبان نمایش «سرزمین پدری» به کارگردانی محمد قاسمی در ساعت ۱۸ خواهد بود.
در بخش «به علاوه‌‌ فجر» نمایش «مانداب» به کارگردانی مهدی کیهان نژاد و فردین افشار فر در عمارت نوفل ‌لوشاتو در سانس‌های 19 و 21 اجرا می‌شود. تئاتر «باغبان مرگ» به کارگردانی مجتبی حیدری در تماشا‌خانه‌ ایران تماشا ساعت 19 به صحنه می‌رود.
خانه نمایش مهرگان نیز در ساعت ۲۱ میزبان نمایش «رکوییم برای راهبه» به کارگردانی روزبه اختری خواهد بود. 
نمایش «در کشور شما ...» به کارگردانی ندا تمیمی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه‌ دیوار چهارم اجرا می‌شود. تماشاخانه‌ آژمان۲ ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «دختر/پسر» به کارگردانی پارسا محمدزاده خواهد بود. نمایش «غول کتابخانه» به کارگردانی علی بیگدلی نیز ساعت ۱۷ در تماشاخانه‌ شانو اجرا می‌شود.
در بخش خیابانی نیز نمایش‌های «زینب پاشا» به کارگردانی مهدی صالحیار، «مین» به کارگردانی نسا سلیمانی و «تنها یک زمین داریم» تولید بازار بزرگ ایران به ترتیب در ساعت‌های ۱۶، ۱۶:۳۰ و ۱۷:۳۰ در محوطه‌ مجموعه‌ تئاتر شهر اجرا می‌شوند.
در محوطه‌ خانه هنرمندان ایران نیز نمایش‌های «بی پیش بی اجاره» به کارگردانی میثم سرآبادانی و «سایلنت» به کارگردانی احمد نیک قلب به ترتیب در ساعت های 16:30 و 17 اجرا می‌شوند.
نمایش «مین» نیز به کارگردانی نسا سلیمانی ساعت 11 در ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر به نمایش در می‌آید.
نمایش چیدمان اجرا «اکسیر» با طراحی علی کاظمی در ساعت‌های ۱۶،۱۶:۳۰، ۱۷، ۱۷:۳۰ و ۱۸ در موسسه فرهنگستان صبا برگزار خواهد شد.
نمایش «راهرو» با ایده پردازی و کارگردانی حسین ملکی و وحید رهجوی عصر امروز در بیمارستان امام خمینی(ره) بدون تماشاگر عموم اجرا خواهد شد. 
نمایش «سکوت» به کارگردانی پاول ژو کوتاک از لهستان آخرین اجرای خود را از ساعت ۱۸ در پارکینگ تالار وحدت پست سر می گذارد. 
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن در تهران در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

در برنامه «شب تئاتر» مطرح شد؛

نادر برهانی‌مرند: در انتخاب و ارزیابی آثار کیفیت را مدنظر داشتیم
سایت جامع 38 دوره جشنواره تئاتر فجر پاسخ به یک نیاز جدی است
در برنامه «شب تئاتر» مطرح شد؛

نادر برهانی‌مرند: در انتخاب و ارزیابی آثار کیفیت را مدنظر داشتیم
سایت جامع 38 دوره جشنواره تئاتر فجر پاسخ به یک نیاز جدی است

دبیر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تاکید کرد هیات های انتخاب و داوری این دوره از جشنواره برای ارزیابی آثار کیفیت را مدنظر داشتند.

|

اعلام برنامه‌های هفتمین روز از جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر؛ 

روزهای گرم جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر ادامه دارد
اعلام برنامه‌های هفتمین روز از جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر؛ 

روزهای گرم جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر ادامه دارد

هفتمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای آثار در بخش‌های مختلف تئاتر صحنه ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، به علاوه فجر، پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، رادیو تئاتر و... دنبال می‌شود. 

|

یادداشت دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر بر کتاب «نمایشنامه‌های برگزیده فجر سی و هشتم»؛

نمایشنامه چونان قطاری است که در طول زمان سفر می‌کند
یادداشت دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر بر کتاب «نمایشنامه‌های برگزیده فجر سی و هشتم»؛

نمایشنامه چونان قطاری است که در طول زمان سفر می‌کند

نادر برهانی مرند در یادداشتی که بر کتاب «نمایشنامه‌های برگزیده فجر سی و هشتم» نوشته است نمایشنامه را چونان قطاری دانست که در طول زمان سفر می‌کند و با خود چیزی برای آیندگان می‌برد.

|

نظرات کاربران