در حال بارگذاری ...
آیین افتتاحیه اولین تماشاخانه سیار مستقل ایران برگزار شد؛

شهرام کرمی: «تئاترول» اتفاق بزرگی در عرصه تئاتر خیابانی محسوب می‌شود

آیین افتتاحیه اولین تماشاخانه سیار مستقل ایران با عنوان «تئاترول» در محوطه تئاتر شهر با اجرای شاهین جمشیدی، بعدازظهر امروز (شنبه ۱۵ بهمن) برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در این مراسم شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی به صحنه این تماشاخانه سیار آمد و گفت: «تئاترول» هنر نمایش را به دل مردم می‌برد و در هر نقطه‌ای از شهر نمایش اجرا می‌کند. این امر اتفاق بزرگی در عرصه تئاتر خیابانی ایران محسوب می‌شود. 
او ادامه داد: «تئاترول» ایده شخصی محمود عباس‌زاده بود. او با سرمایه شخصی خود پای این کار ایستاد و برای شکل‌ گرفتنش از هیچ تلاشی دریغ نکرد.
کرمی گفت: تئاتر خیابانی ایران هنرمندان با اخلاقی دارد. در روزهای جشنواره نیز شاهد بودید که این هنرمندان چگونه سعی می‌کنند در شرایط سخت آب و هوایی تئاتر را به دل مردم ببرند و به عشق هموطنانشان اجرا داشته باشند.
او گفت: ما امروز برای راه‌اندازی یک مرکز سیار دور هم جمع شدیم. راه اندازی این سیستم کار سختی بود که هزینه، فکر و وقت زیادی را می‌طلبید. لازم است بگویم که قرار بر این بود روز شنبه (۱۲ بهمن) افتتاحیه این رویداد برگزار شود، اما به دلیل شرایط نامطلوب جوی این افتتاحیه به امروز موکول شد.
کرمی در پایان گفت: امیدوارم این رویداد باعث شود در نقاطی که شرایط اجرای تئاتر میسر نیست و تماشاخانه و سالنی وجود ندارد، اجرای نمایش برقرار شود و با «تئاترول» همه از امکان تماشای تئاتر بهره‌مند شوند.
سپس محمود عباس زاده، بنیان گذار طرح «تئاترول» و یکی از هنرمندان نمایش‌های خیابانی به روی صحنه آمد و گفت: من در این سال‌ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرام کرمی زحمات زیادی داده ام. در تمام این مدت شهرام کرمی با روی گشاده از من استقبال می‌کرد. قبل از هر چیز باید بگویم که عضو رسمی بخش خیابانی خانه تئاتر هستم و فکر می‌کنم در شرایط کنونی کشورمان تئاتر خیابانی می‌تواند معجزه کند.
این مراسم با اجرای تئاتر خیابانی از «کارگاه هنر» به پایان رسید.

در این مراسم سامان خلیلیان، مدیر بخش نمایش های خیابانی جشنواره بین المللی تئاتر فجر، حسین مسافرآستانه، داور بخش نمایش های خیابانی و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.
سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

در مراسم رونمایی از کتاب تاریخچه و سایت جشنواره تئاتر فجر مطرح شد؛

فرصتی برای بهره‌برداری بهتر و دقیق‌تر از جشنواره تئاتر فجر
در مراسم رونمایی از کتاب تاریخچه و سایت جشنواره تئاتر فجر مطرح شد؛

فرصتی برای بهره‌برداری بهتر و دقیق‌تر از جشنواره تئاتر فجر

در مراسمی با حضور مدیران و هنرمندان تئاتر و اهالی رسانه، از کتاب تاریخچه و سایت جامع و دوزبانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر رونمایی شد.

|

از رضا میرکریمی تا الهه منصوریان

چهره‌های سینمایی و ورزشی به جشنواره تئاتر فجر آمدند
از رضا میرکریمی تا الهه منصوریان

چهره‌های سینمایی و ورزشی به جشنواره تئاتر فجر آمدند

رضا میرکریمی، الهه منصوریان، ناصر آقایی، سیاوش طهمورث، حمیدرضا آذرنگ و جمعی از هنرمندان از جمله چهره های حاضر در جشنواره بین المللی تئاتر فجر بودند که به تماشای نمایش «دست‌هایم کو مم حسن» در تئاتر مولوی نشستند.

|

در گفت‌و‌گو با فارس عنوان شد؛

شهرام کرمی: نیمی از بودجه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را جذب کردیم
در گفت‌و‌گو با فارس عنوان شد؛

شهرام کرمی: نیمی از بودجه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را جذب کردیم

شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد: تاکنون موفق شدیم نیمی از بودجه جشنواره را جذب کنیم و یک قسط گروه‌های نمایشی را پرداخت کنیم که به زودی با گروه‌هایی که اجرایشان به پایان رسیده، تسویه خواهیم کرد.

|

شهرام کرمی به تماشای نمایش «۱۲ روز» نشست 

شهرام کرمی به تماشای نمایش «۱۲ روز» نشست 

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به تماشاخانه شانو رفت و به تماشای یکی از آثار بخش به علاوه فجر نشست.

|

نظرات کاربران