در حال بارگذاری ...
برنامه‌های هشتمین روز از جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر؛

میزبانی جشنواره تئاتر فجر از «گل‌های دست ساز» و «ارواح»

هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای دو نمایش از بخش تئاتر ملل و آثاری از دیگر بخش‌های این رویداد سپری می شود. 

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ماه در هشتمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای نمایش «بیگانه در خانه» به کارگردانی محمد مساوات ساعت 18:30 در تالار اصلی مجموعه‌ی تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود. 
نمایش‌های دیگری که در سالن‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند، عبارت‌اند از: نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافر آستانه ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو، «گل‌های دست‌ساز» به کارگردانی ژیریار داداسیان ساعت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه، «کمیته‌نان» به کارگردانی لیلی عاج ساعت ۱۷:۳۰ و 20:30 در تالار قشقایی.
نمایش «دست‌هایم کو مم حسن» به کارگردانی رضا کرمی زاده در دو سانس ۱۷ و ۱۹ در تئاتر مولوی اجرا می‌شود. تالار دکتر ناظرزاده کرمانی در تماشاخانه ایرانشهر در ساعت ۱۷ نیز میزبان نمایش «غم‌نومه‌ی وطن و تن» به کارگرداین جواد خاکسار حقانی است. نمایش «اسماعیل» به کارگردانی سینا شفیعی نیز ساعت ۱۸ در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود. 
نمایش «شاه ماهی» به کارگردانی رضا بهاروند ساعت 19 در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می شود. همچنین نمایش «ارواح» به کارگردانی آنجلا استوکلین از کشور سوییس ساعات 16 و 19 در کارگاه دکور تالار وحدت به صحنه می رود. این اجرا شامل دو نمایش «جعبه» و «اتاق» است. 
نمایش‌هایی که امروز در بخش «به علاوه‌ی فجر» اجرا می‌شوند، عبارتند از: «عباس» به کارگردانی حمزه زارعی ساعت ۱۹ و ۲۱ در عمارت نوفل لوشاتو، «اسپرسو» به کارگردانی علیرضا زراعتی ساعت ۱۹ در تماشاخانه‌ ایران تماشا، «مرگ مولف» به کارگردانی پیروز میرزایی ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان، «ماندات» به کارگردانی پوریا جلال‌وندی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه‌ی دیوار چهارم، «رپرتاژ اندیشه‌های کال» به کارگردانی علی طاهری ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ی آژمان۱، «آن یگانه می‌کشد» به کارگردانی مرضیه شاطر طوسی ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ی آژمان ۲، «زری سلطان» به کارگردانی فربد همدانی ساعت ۱۷ در تماشاخانه‌ی شانو و «انکار» به کارگردانی پانته‌آ شایسته ساعت ۲۱ در خانه‌ی نمایش دا.
نمایش محیطی «بیا جلوتر» نیز به کارگردانی سجاد باقری ساعت 21 در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می شود. 
در بخش نمایش‌های خیابانی نیز نمایش‌های «دست...کاری» به کارگردانی مهدی ضیاییان‌پور، «سانتیمتر» به کارگردانی سید سوران حسینی ، «بل ۲۱۴» به کارگردانی مصطفی کولیوندی به ترتیب در ساعات 16: 16:30 و 17 و نمایش «سرباز» به کارگردانی پژمان شاهوردی ساعت ۱۸ در محوطه‌ مجموعه‌ی تئاتر شهر به نمایش درمی‌آیند.
نمایش‌های «بهار میاد» به کارگردانی محمد برومند و «خردل لای نون» به کارگردانی جلال حسنوند به ترتیب ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۷ در محوطه‌ خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شوند.
دو نمایش «بهار میاد» به کارگردانی محمد برومند و «سانتیمتر» به کارگردانی سید سوران حسینی ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱ در مترو‌ی میدان ولیعصر اجرا شده اند. 
همچنین نمایش «کمیته مشترک» به کارگردانی میلاد جباری مولانا در بخش دیگرگونه های اجرایی ساعت 19:30 در موزه عبرت اجرا می شود. 
چیدمان اجرا «اکسیر» با طراحی علی کاظمی در ساعت‌های ۱۶،۱۶:۳۰، ۱۷، ۱۷:۳۰ و ۱۸ در موسسه صبا فرهنگستان هنر اجرا می شود. 
در بخش «رادیوتئاتر» هم دو نمایش «وارشی شو» به کارگردانی مجید محمدی و «کسوف» به کارگردانی داریوش شهبازی به ترتیب در ساعت های ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در تالار رودکی اجرا می‌شوند.
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن در تهران در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر بعد از دریافت جایزه‌شان چه گفتند؟

از اهدای جایزه به یک عزیز از دست رفته تا انتظاری که به سرانجام رسید
برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر بعد از دریافت جایزه‌شان چه گفتند؟

از اهدای جایزه به یک عزیز از دست رفته تا انتظاری که به سرانجام رسید

برگزیدگان بخش‌های مختلف سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جایزه شان را ماحصل سال ها تلاش بر صحنه تئاتر و انتظار برای به دست آوردنش دانستند. 

|

در گفت‌و‌گو با تسنیم مطرح شد؛

کریم اکبری‌مبارکه: عرصه بازیگری جای افرادی نیست که فقط به فکر شهرت هستند
در گفت‌و‌گو با تسنیم مطرح شد؛

کریم اکبری‌مبارکه: عرصه بازیگری جای افرادی نیست که فقط به فکر شهرت هستند

بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون اعتقاد دارد که فقط کسانی باید وارد این عرصه شوند که عاشق و درگیر فن بازیگری‌اند. این عرصه جای کسانی نیست که فقط به شهرت فکر می‌کنند و می‌خواهند یک شبه ره صد ساله بروند.

|

در گفت‌و‌گو با فارس مطرح شد؛

رضا مهدی‌زاده:‌ موافق گستردگی جشنواره هستم
در گفت‌و‌گو با فارس مطرح شد؛

رضا مهدی‌زاده:‌ موافق گستردگی جشنواره هستم

رضا مهدی زاده، عضو هیأت داوران مسابقه تئاتر صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر گفت:‌ موافق گستردگی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر هستم تا امکان بروز خلاقیت‌ها، رقابت‌ها و چالش‌ها در این رویداد به وجود بیاید و زمینه توسعه تئاتر فراهم شود.

|

حسین عاطفی به فارس گفت؛

از سیاهی لشکری تئاتر را شروع کردم
حسین عاطفی به فارس گفت؛

از سیاهی لشکری تئاتر را شروع کردم

حسین عاطفی، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر می‌گوید؛ پدرم با فعالیتم در تئاتر موافق نبود. او در بازارچه سعادت بازار مولوی مشغول به کار بود و گاهی مطرب‌هایی را می‌دید که به اعتیاد دچار هستند و از این رو فکر می‌کرد که تئاتر آخر و عاقبت ندارد!

|

نظرات کاربران