در حال بارگذاری ...
برنامه نهمین روز جشنواره‌ تئاتر فجر اعلام شد؛

«بیگانه در خانه» به ایستگاه آخر رسید

آخرین اجرای نمایش «بیگانه در خانه» در جشنواره تئاتر فجر و اجرای آثاری از بخش‌های مختلف از برنامه‌های نهمین روز این رویداد هنری است.   

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جمعه ۱۸ بهمن ماه در نهمین روز از سی ‌و‌ هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای نمایش «بیگانه در خانه» به کارگردانی محمد مساوات ساعت ۱۹ در تالار اصلی مجموعه‌ی تئاتر شهر به صحنه می‌رود. 
نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافر آستانه در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر در سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود. تالار سایه‌ی این مجموعه نیز در دو سانس ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش «جایی برای هیچ‌کس» به کارگردانی مهدی تقی‌زاده است.
نمایش «کلاغ‌ها» به کارگردانی سعید محسنی در دو سانس ۱۷ و ۱۹ در تئاتر مولوی و نمایش «تسلا» به کارگردانی میخاییل گیگنتیس در تالار استاد سمندریان تماشاخانه‌ ایرانشهر در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۴۵ به صحنه خواهد رفت.
نمایش «ارواح» به کارگردانی آنجلا استوکلین شامل دو بخش نمایشی «جعبه» و «اتاق» ساعات 16 و 19 در کارگاه دکور تالار وحدت به صحنه می رود. همچنین نمایش «شاه ماهی» به کارگردانی رضا بهاروند ساعت 19 در پردیس تئارت شهرزاد اجرا می شود. 
نمایش‌هایی که در بخش «به علاوه‌ فجر» امروز اجرا می‌شوند، عبارت‌اند از: «پنجشنبه آخر ماه» به کارگردانی حسن سبحانی ساعت ۱۹ در تماشاخانه‌ ایران تماشا، نمایش «ماندات» به کارگردانی پوریا جلال‌وندی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه‌ دیوار چهارم، نمایش «رپرتاژ اندیشه‌های کال» به کارگردانی علی طاهری ساعت ۱۹:۳۰در تماشاخانه‌ آژمان ۱، «آن یگانه می‌کشد» به کارگردانی مرضیه شاطر طوسی ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ آژمان‌۲، «زری سلطان» به کارگردانی فربد همدانی ساعت ۱۷ در تماشاخانه‌ شانو و «ویرانه‌های زیبا» به کارگردانی علی اصغر کیاثلاثی ساعت ۲۱ در تماشاخانه‌ی دا.
نمایش محیطی «بیا جلوتر» به کارگردانی سجاد باقری نیز ساعت 21 در عمارت نوفل لوشاتو میزبان مخاطبان است. 
در بخش اجراهای خیابانی نیز نمایش‌های «گل‌پری» به کارگردانی سعید بادینی، «چیزمیز» به کارگردانی حسنا قبادی، «میمون کشی» به کارگردانی سعید خیراللهی از ساعت ۱۶ تا ۱۷ و نمایش «سرباز» به کارگردانی پژمان شاهوردی ساعت ۱۸ در محوطه‌ مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند.
در محوطه‌ خانه هنرمندان نیز دو نمایش «بل ۲۱۴» به کارگردانی مصطفی کولیوندی و «گل‌پری» به کارگردانی سعید بادینی به ترتیب ساعت های ۱۶:۳۰ و ۱۷ اجرا می‌شوند.
دو نمایش «چیز میز» و «بل ۲۱۴» ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱ در ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر نیز اجرا دارند. 
همچنین نمایش «کمیته مشترک» به کارگردانی میلاد جباری مولانا در بخش دیگرگونه‌های اجرایی ساعت 19:30 در موزه عبرت اجرا می‌شود.
در بخش «رادیوتئاتر» نیز دو اثر «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی شیرین سپهراد و «تورغه» به کارگردانی مجید حمزانلویی ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در تالار رودکی اجرا می‌شوند.
‎سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن در تهران در حال برگزاری است.
نظرات کاربران