در حال بارگذاری ...

مدیر بخش نمایشنامه نویسی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب شد

ایوب آقاخانی در حکمی از سوی کوروش زارعی دبیر جشنواره به عنوان مدیر بخش نمایشنامه نویسی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر؛ کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در حکمی، مدیریت بخش نمایشنامه نویسی جشنواره را به ایوب آقاخانی سپرد.

در متن این حکم آمده است:

«جناب آقای ایوب آقاخانی

نظر به سوابق چشمگیر حضرتعالی در حوزه خلق، تالیف، چاپ و آموزش امر مهم نمایشنامه نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه ی خاص به عنوان رکن اساسی شکلگیری یک اثر خلاق نمایشی و همچنین با عنایت به سابقه اجرایی شما در جشنواره های متعدد و داوری های پرشمار در حوزه نویسندگی، به موجب این حکم، به مدیریت بخش نمایشنامه نویسی چهل و یکمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر منصوب می شوید. امید است  در این مقام و در راستای هدف عالیه ی ارتقای سطح تئاتر کشور موثر باشید.

کورش زارعی، دبیر چهل و یکمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر»

گفتنی است ، ایوب آقاخانی کارشناس نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده‌ هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز را در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. وی همچنین کارشناس‌ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده‌ هنر دانشگاه تربیت مدرس ۱۳۸۱ است.

در مورد ذکر آثار و همچنین سوابق آقاخانی که بیش از چهار دهه در رشته تئاتر فعالیت تخصصی دارد می‌توان به تالیف و چاپ ۳۹ عنوان کتاب،کارگردانی ۲۵ نمایش در سالنهای حرفه ای کشور،۲۲ سال تدریس در دانشگاههای هنری در رشته های تئاتر و سینما،داوری و مسئولیت اجرایی در جشنواره های مختلف و معتبر کشور نظیر فجر،دانشگاهی،سوره،رادیو،بانوان،تاسیس ومدیریت پروژه ی آموزشی چهارفصل تئاتر ایران،تاسیس و مدیریت گروه تئاتر پوشه،تاسیس و مدیریت برنامه های تخصصی در حوزه ی تئاتر در رسانه همچون دیالوگ،سردبیری تخصصی نمایشهای رادیویی،اخذ بیش از بیست جایزه از جشنواره های نمایشی کشور ،سردبیری فصلنامه ی تخصصی صحنه،راه اندازی و دبیری مسابقه ی سراسری نمایشنامه نویسی اقتباسی چهارراه و بازی در آثار مختلف تئاتری،تلویزیونی و سینمایی اشاره کرد.
مطالب مرتبط

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به جشنواره تئاتر منطقه‌ 1 فجر 

علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک به میزبانی این استان پیامی منتشر کرد.
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به جشنواره تئاتر منطقه‌ 1 فجر 

علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک به میزبانی این استان پیامی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به مناسبت برگزاری اولین بخش از بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور با عنوان جشنواره تئاتر ...

|

عضو هیئت انتخاب متون بخش صحنه ای جشنواره فجر؛

عضو هیئت انتخاب متون بخش صحنه ای جشنواره فجر؛

آثار نویسنده‌های جوان و یا کمتر شناخته شده بسیار جای خوشحالی داردشهرام کرمی عضو هیئت بازخوانی متون رقابت بزرگ صحنه ای جشنواره چهل و یکم بین‌المللی تئاتر فجر در مورد ارزیابی و کیفیت متون گفت: برای ارزیابی و انتخاب آثار نگاه نو و خلاق و اصول و تکنیک، یک متر و معیار همیشگی است. ...

|

نظرات کاربران