در حال بارگذاری ...

" شاهین چگینی " مدیر تماشاخانه استاد مشایخی:
بخش " به علاوه تئاتر فجر " شروع خوبی برای همگرایی بیشتر تماشاخانه های خصوصی است

بخش به علاوه تئاتر فجر یکی از قسمت های جذاب سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بود که برای نخستین بار به برنامه های جشنواره اضافه شد. در این بخش هفت تماشاخانه خصوصی: ارغنون، باران، دا، سه نقطه، استاد مشایخی، موج نو و باران با برگزاری برنامه های محتلف و متنوع اجرای آثار نمایشی، نمایشگاه عکس و پوستر و کتاب، برگزاری کارگاه های آموزشی و ... در جشنواره سی و چهارم مشارکت کردند.
تماشاخانه استاد مشایخی به مدیریت شاهین چگینی نیز با اجرای نمایش های  شبی بیرون از خانه، نارنجیغ، خونه ما، شام کوتاه کریسمس، آوریل 1912، و قایقانع در این برنامه مشارکت کرد. به همین انگیزه ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت و گویی را با وی انجام داد.
چگینی درباره حضور بخش به علاوه تئاتر فجر در جشنواره سی و چهارم گفت:
به هر حال حمایت از بخش خصوصی اتفاق مثبتی است. همانگونه که مخاطبان تئاتر می دانند. اکثر تماشاخانه  های خصوصی صرفا برای پاسخگویی به خلاء موجود در فضای اجرای نمایش آغاز به کار کردند و چنانچه بتوانند به یک ساماندهی درست برسند  اتفاق های خوبی برای تئاتر رخ می دهد و تصور می کنم بخش به علاوه تئاتر فجر شروع و بهانه خوبی برای همگرایی بیشتر و ساماندهی تماشاخانه های بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: البته امسال زمان کمی برای هماهنگی و برنامه ریزی مطلوب وجود داشت  و به همین دلیل تماشاخانه های خصوصی و کمپانی های تئاتر موفق به گنجاندن تولیدات خود در بخش به علاوه تئاتر فجر نشدند در نهایت امر به رپرتواری از آثاری که در سال گذشته در تماشاخانه خودشان موفق بوده است رسیدند که به نظر من برای قدم اول اتفاق خوبی است و احساس می کنم اگر این برنامه انسجام داشته و ادامه یابد در سال های آینده به یکی از بخش های مهم تئاتر فجر تبدیل میشود.
شاهین چگینی همچنین در باره برنامه های جنبی تماشاخانه استاد مشایخی در بخش به علاوه تئاتر فجر گفت: در کنار رپرتواری از آثار گذشته تماشاخانه، رویدادی با نام داستان شب را برگزار کردیم که هر شب ساعت 19 یک داستان مدرن برای حاضران خوانده  می شود و بعد از آن با حضور نویسنده و منتقد مورد نقد و برسی قرار میگیرد.. وی همچنین درباره ارزیابی خود از جشنواره سی و چهارم گفت:خیلی اتفاق های جدیدی به واسطه حضور دکتر سعید اسدی در این دوره رخ داده است. به هر حال دبیر امسال جشنواره تئاتر فجر چهره آکادمیکی دارند که در عرصه تئاتر کاملا شناخته شده است و بسیار نو گرا هستند و نمونه اش اضافه شدن بخش به علاوه جشنواره است. و امیدوارم با تداوم  حضور و حمایت های مهدی شفیعی و سعید اسدی بتواینم شاهد اتفاق های بهتری نیز باشیم.
تماشاخانه استاد مشایخی در خیابان انقلاب ضلع غربی چهار راه ولیعصر پلاک 1478 واقع شده است.
نظرات کاربران