در حال بارگذاری ...

گفت و گویی کوتاه با "فرزانه سهیلی "نویسنده نمایشنامه "نسل آخر"
سفری چهل ساله در زمان با "نسل آخر"در جشنواره تئاتر فجر

نمایش " نسل آخر" نوشته فرزانه سهیلی و کارگردانی مشترک فرزانه سهیلی و سمانه زندی نژاد کاری از گروه تئاتر مدرسه یکی از آثار انتخاب شده برای حضور در مرحله نهایی تولیدهای تازه تئاتر ایران و مسابقه تئاتر ایران در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است که در دهمین روز جشنواره در دو اجرای 18 و 45/20 تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت.
فرزانه سهیلی  نویسنده نمایشنامه و یکی از کارگردانان این اثر نمایشی در رابطه با چگونگی شکل‌گیری این نمایش به ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر گفت:  نمایش " نسل آخر" روایت زندگی یک خانواده است که در دوره تاریخی 40 ساله مرور می‌شود. این نمایشنامه با سفر در زمان پیش می‌رود و در طول نمایش با اتفاقات مختلفی که در زندگی این خانواده رخ داده روبه ‌رو می‌شویم.
او درباره اجرای عمومی این اثر گفت: در حال حاضر هیچ صحبتی برای اجرای عموم این نمایش نکرده‌ایم اما امیدوارم نسل آخر در سال 95 اجرای عمومی شود.سهیلی گفت: تمرین گروه از مهرماه آغاز شد. این اثر 12 بازیگر دارد و. شیما میرحمیدی هم طراحی صحنه این نمایش را برعهده داشته.
وی همچنین افزود: خوشحالم بعد از سال ها کارگاه های تخصصی از دل جشنواره تئاتر فجر خارج شده است امیدوارم نه تنها در جشنواره امسال بلکه در سال آینده نیز شاهد چنین نظم خوبی در برگزاری جشنواره باشیم.
گفتنی است:  گروه تئاتر مدرسه از سال 85 راه‌اندازی شده و تاکنون به جز نمایش‌هایی که برای پایان‌نامه و اجراهای دانشگاهی روی صحنه برده‌‌اند، سه نمایش «بادبادک‌ها بر خاک» در تالار مولوی، «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید» و «عروسک در سکوت» را در تالار سایه اجرا کرده‌اند.
نظرات کاربران