در حال بارگذاری ...
سفیر ایتالیا میهمان ویژه جشنواره

تلاش برای اجرای عمومی نمایش های ایتالیایی درایران

سفیر ایتالیا در هفتمین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور در مجموعه تئاتر شهر از دو نمایش ایتالیایی شرکت کننده در جشنواره دیدن کرد.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، “لوکا جانسانتی” در این دیدار ضمن تقدیر از برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و مهمان نوازی ستاد برگزاری جشنواره از حضور پرشور تماشاگران جوان در تالارهای نمایشی میزبان جشنواره تجلیل کرد و گفت: این حضور پرشور برای من واقعا جالب توجه است که تماشاگران جوان ایرانی به دیدن آثار نمایشی می آیند و این چنین به تئاتر علاقه مند هستند .
سفیر ایتالیا در کشورمان همچنین به حضور فعال کمپانی ها و گروههای فعال تئاتر ایتالیا در ادوار مختلف جشنواره های تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف ما این است که تمام تلاش خود را انجام دهیم تا نمایش های ایتالیایی غیر از حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر در طول سال هم میزبان تماشاگران ایرانی باشند و اجرای عمومی داشته باشند که امیدوارم این امر به زودی محقق شود.
براساس این گزارش سفیر ایتالیا از دو نمایش “1+1” به کارگردانی گوگلیمو پاپا و امید نیاز محصول مشترک ایران و ایتالیا در تالار سایه و “"طوفان" به کارگردانی اورلا سرنی و دوچی بارلوچی از کشور ایتالیا در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر دیدن کرد.
شایان ذکر است قادر آشنا( مدیر کل هنرهای نمایشی) و سید صادق موسوی( رییس مجموعه تئاتر شهر) در این دیدار جانسانتی را همراهی می کردند .

 
نظرات کاربران