در حال بارگذاری ...
برای حضور در سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر

دو گروه خارجی به ایران آمدند

گروه نمایشی «تئاتردانشگاهی-ملی آذربایجان» از آذربایجان و گروه نمایش «چو این» از کره جنوبی برای حضور در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بامداد امروز چهارشنبه (۴ بهمن) وارد ایران شدند.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، گروه نمایشی «تئاتردانشگاهی-ملی آذربایجان» برای اجرای نمایش «زنی در حادثه قطار» نوشته آفاق مسعود و کارگردانی مهربان الکبرزاده از آذربایجان امروز صبح، چهارشنبه(4بهمن) وارد ایران شدند. 
این نمایش سرنوشت یک هنرپیشه پیر را روایت می کند که همه عمر خود را وقف صحنه کرده است. داستان در یک ایستگاه قطار رخ می دهد که مامن افراد بی خانمان است. افرادی که او را می شناسند با دیدنش در ایستگاه شگفت زده می شوند. او در اینجا با مردی آشنا می شود که موقعیت والایی درگذشته داشته و همه چیز خود را از دست داده است. 
کماله حسین اوا، جعفرنامیق کمال، پرویزباقیراف، هجران نصیراوا، رشاد بختیاراف، النارقارا اف، کاظم عبدالله اف، شهلا اسماعیل اوا، یادگار کریم اف و دلبر اسماعیل اوا بازیگران نمایشند.
مهربان الکبرزاده در سال 1988در رشته کارگردانی از دانشگاه دولتی فرهنگ و هنر آذربایجان فارغ التحصیل شد. او آثارنویسندگانی چون تنسی ویلیامز و ژان پل سارتر را به صحنه برده است. در سال 2003 به عنوان هنرمند افتخاری در جمهوری نخجوان از وی تقدیر شد.
گروه نمایش «چو این» نیز از کره جنوبی برای اجرای نمایش «هتل شگفت انگیز» به ایران آمده است. نویسنده اثر لوون مولر و کارگردان چانگ یا پارک است. 
داستان درباره چهار زن به نام های «کیوم-سون»، «اوک-دونگ»، «سون-هی» و «بو-بای» است که مشتاقانه منتظر پایان جنگ هستند تا از رفتار وحشیانه سربازان فرار کنند ولی خبری از پایان جنگ نیست. تا این که «کیوم-سون» تصمیم به فرار می گیرد. 
ییسون جونگ، سنگ هی لی، میسون جین، سورا سون، یونگهو لی و سانگجا لی بازیگران نمایشند.
چانگ یا پارک اثر صامتی به نام «ترن» را کارگردانی کرده است. فرشته و هیزم شکن، مکبث، گرنیکا و خط آهن از آثار اوست.
بخش صحنه ای سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تا 12 بهمن ادامه دارد.

 
نظرات کاربران