در حال بارگذاری ...
 • در ادامه کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر فجر

  کارگاه استاد یونانی در تئاتر شهر برگزار می‌شود

  سومین کارگاه تخصصی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با مدرس یونانی برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر، کارگاه تخصصی «میراث ادبی و فرهنگی و الگوهای نوین ارایه آثار نمایشی» با حضور اکتور ساتسولی در تالار مشاهیر تاتر شهر برگزار می‌شود.
  این برنامه در ادامه برگزاری کارگاه‌های ملی و بین‌المللی سی و پنجمین دوره جشنواره برگزار خواهد شد. 
  افشین خورشید باختری مدیر کارگاه‌های آموزشی جشنواره تاکید کرد که برنامه‌ریزی کارگاه‌ها وسخنرانی‌ها با توجه به پرکردن خلاء آموزش در موضوعات ضروری و کمتر پرداخت شده در فرایند آموزش تئاتر انجام شده است.
  او ایجاد امکان برای توان افزایی هنرمندان را از دیگر اولویت‌های مهم در برگزاری این کارگاه‌ها برشمرد و افزود: تاریخ دیرینه ادبیات و فرهنگ ایرانی و میراث گرانقدر به جای مانده از آن سرچشمه فوق‌العاده و بسیار ارزشمندی است که می‌تواند در صورت‌ها و الگوهای نوین نمایشی و درچشم اندازی امروزین جلوه‌گر شود. 
  خورشید باختری یادآور شد: سابقه این امر در ادبیات نمایشی و اجراهای تئاتری در پیشینه تئاتر نوین ایران وجود دارد، اما آشنا سازی نویسندگان، دراماتورژها، کارگردانان و مدیران تئاتری با الگوهای نوین ارایه نمایشی میراث ادبی و فرهنگی از منظر تجارب و دانش غیر ایرانی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است که با حضور «اکتور ساتسولی» Ektor Tsatsouli کشور یونان در تاریخ ششم دی ماه 1395 در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار خواهد شد.
  به گفته او، در این کارگاه 6 ساعته زمینه‌های لازم برای یک گفت و گوی فرهنگی جهت غنا بخشیدن به تجربه نوشتن و خلق نمایشی از میراث ادبی و فرهنگی با توجه به تجارب فرهنگی غنی و باستانی یونان فراهم می‌شود.
  گفتنی است با عنایت به توان افزایی تخصصی هنرمندان تاتر ایران و ارایه خدمات در جهت دانش افزایی به مخاطبان هدف این کارگاه، ضروری است علاقه‌مندان به ضوابط ثبت نام که در بخش فراخوان سایت موجود است، مراجعه نمایند.
  سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران