در حال بارگذاری ...
با حضور رضا کیانیان، قطب‌الدین صادقی و...

همایش«شهر، شهروندی و تئاتر» برگزار می‌شود

همایش پژوهشی «شهر، شهروندی و تئاتر» روز سه شنبه ۷ دی ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، این همایش به عنوان یکی از بخش‌های جنبی این دوره از جشنواره و با حضور چهره‌هایی همچون قطب‌الدین صادقی، رضا کیانیان، سعید اسدی، علی مرادخانی، مهدی شفیعی و ... برگزار می‌شود.

همایش نامبرده از ساعت 9 و 30 دقیقه تا 18 روز یاد شده برگزار خواهد شد.

این همایش ساعت 9 و سی دقیقه با سخنانی از علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار می‌کند.

ساعت 10 نیز سعید اسدی استاد دانشگاه و دبیر جشنواره تئاتر فجر، سخنرانی خود را با موضوع « هنر تئاتر و زایش مفهوم شهروند» ارایه می‌کند.

سپس راس ساعت 10 و سی دقیقه، قطب‌الدین صادقی درباره «جایگاه تئاتر در ساختار شهری» سخنرانی خواهد داشت.

در ادامه، راس ساعت 11 سام ایزدی با موضوع «واکاوی نقطه‌های ضعف و قوت مجموعه‌های متمرکز و غیر متمرکز نمایشی بر اساس نظریات الگوی توسعه شهری سخنرانی خود را انجام می‌دهد.

رامتین شهبازی دیگر سخنران این برنامه است که راس ساعت 11 و سی دقیقه با موضوع «دلالت اسطوره‌ای شهر در نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم» نوشته علیرضا نادری» سخن خواهد گفت.

در ادامه برنامه، مهرداد زواره محمدی راس ساعت 13 با موضوع «ارتباط شهر، شهروند و معماری به وسیله هنر و فضاهای فرهنگی» سخنرانی می‌کند.

علی رویین به عنوان دیگر چهره حاضر در این همایش، راس ساعت 13 و سی دقیقه با موضوع «تاثیر کلان شهر بر حیات ذهنی شخصیت‌های نمایشی» سخنرانی دارد.

در بخش بعدی برنامه، میزگردی با حضور احسان پشت مشهدی (رییس مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی) و مهدی شفیعی (مدیر کل هنرهای نمایشی) برگزار می‌شود. این میزگرد با موضوع «معماری، شهر و تئاتر» راس ساعت 14 برپا می‌شود.

جهانشیر یاراحمدی دیگر سخنران این همایش است که سخنرانی خود را با موضوع «مطالعه بوشهر در نمایشنامه‌های جنوب» راس ساعت 15 و سی دقیقه انجام می‌دهد.

سپس شبنم شیرزادی و بهروز محمودی بختیاری با موضوع «بررسی تطبیقی هویت شهر در دو نمونه سیاسی و نمایشی، فیلم «داگ ویل» و نمایشنامه «شهر کوچک ما» راس ساعت 16 سخنرانی دارند.

در بخش پایانی برنامه، میزگردی با حضور رضا کیانیان و سید مجید کمالی (رییس مرکز مطالعات فرهنگی شهر تهران) برگزار می‌شود. موضوع این میزگرد که ساعت 16 و سی دقیقه برگزار خواهد شد، «شهر و مسئولیت اجتماعی تئاتر» است که پایان بخش این همایش است.

این همایش با دبیری علمی ناصر حبیبیان برگزار خواهد شد و ورود برای دانشجویان و علاقه‌مندان تئاتر آزاد است.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.
نظرات کاربران