آثار شرکتکننده در نوزدهمین دوره جشنواره بینالمللی تئاتر فجر
بخش داخلی مسابقه
1. آبیترین آسمان شهر، نوشته [بینا]، کار آرش ملکی. /کردستان.
2. آخ اگه بارون بزنه، نوشته و کارگردانی میلاد اکبرنژاد. /فارس.
3. آخرین مروارید، نوشته و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ. تهران.
4. افسون معبد سوخته، نوشته نغمه ثمینی، کار کیومرث مرادی. تهران.
5. این قصه را ایرانیان نبشتهاند، نوشته و کارگردانی علیرضا نادرینجفآبادی. تهران.
6. بازیخانه، نوشته حسین کیانی، کار توحید معصومی. اردبیل.
7. بازیخانه، نوشته حسین کیانی، کار علی ایزدی. /مرکزی.
8. باغ آرزوها، نوشته پرویز بشردوست، کار علیاصغر راسخراد. یزد.
9. تماس، نوشته محمود ناظری، کار طوفان مهردادیان. تهران.
10. تنوره، نوشته و کارگردانی مرتضی طباطبایی. اصفهان.
11. تولد، نوشته نادر برهانیمرند و سیامک صفری، کار نادر برهانی مرند. تهران.
12. خاله ادیسه، نوشته نغمه ثمینی، کار بابک توسلی. تهران.
13. خروس، نوشته و کارگردانی محمد رحمانیان. تهران.
14. خورشید بانو(به گل نشستگان)، نوشته حسن باستانی، کار شکرخدا گودرزی. تهران.
15. دختری با شنل ارغوانی، نوشته و کارگردانی حمیدرضا نعیمی. تهران.
16. در جامه بردگان، نوشته هوشنگ هیهاوند، کار مجید واحدیزاده. اردبیل.
17. دوئتی کوتاه برای پاییز، نوشته ایوب آقاخانی، کار جواد پیشگر. تهران.
18. رژیسورها نمیمیرند، نوشته و کارگردانی حسین کیانی. تهران.
19. سبز سرخ، نوشته و کارگردانی محسن سراجی. بروجرد.
20. سرگذشت عجیب و باور نکردنی بردار شدن سنساره، نوشته و کارگردانی نصرالله قادری. تهران.
21. سعادت لرزان مردمان تیره روز، نوشته علیرضا نادرینجفآبادی، کار محمدمحسن علیخانی. تهران.
22. سفر پرماجرای خاله جان مشتی، نوشته پرویز نظیری، کار محمد ربانیپور. تهران.
23. سنگی بر سنگ، نوشته پرویز عرب، کار وحید ترحمیمقدم. تهران.
24. عاشقانهای بر باد، نوشته سعید موحدی، کار علی زارعی. هرمزگان.
25. عشقآباد، نوشته داوود میرباقری، کار امیر حجازی. آذربایجان شرقی.
26. فیروزه که میخواند، نوشته علی رضایی، کار کورش زارعی. قم.
27. کچلک و گلدل، نوشته و کارگردانی شهرام نوشیر. گلستان.
28. کفتر به توان2، نوشته مهرداد رایانیمخصوص، کار نیما دهقان. تهران.
29. که دیوانه میخندد، نوشته و کارگردانی محمد نوروزیبابادی. خوزستان.
30. کیهانی به بلندای البرز، نوشته و کارگردانی عبید رستمی. کردستان.
31. لیلوا، نوشته محمدرضا آریانفر، کار صادق فاضلی. خوزستان.
32. مرگ یزدگرد، نوشته بهرام بیضایی، کار رضا فرخی. گیلان.
33. من و هزار تو...، نوشته یوسف فخرایی، کار آرش دادگر. تهران.
34. نقش زن، نوشته فرهاد آییش، کار محسن عربزاده. اصفهان.
35. وقت خواب ماهیها، نوشته و کارگردانی محمدامیر یاراحمدی. تهران.
36. هتل عروس، نوشته چیستا یثربی، کار سیما تیرانداز. تهران.
37. یک دقیقه سکوت، نوشته و کارگردانی محمد یعقوبی. تهران.
38. یک کاست لته، نوشته و کارگردانی هادی زرقانی. سبزوار.
بخش دانشگاهی ـ مسابقه
1. بازی تمام شد، نوشته و کارگردانی بنفشه توانایی. تهران.
2. برزخ، نوشته ویلیام باتلر ییتس، کار محمد متولی. همدان.
3. بلوهر، نوشته و کارگردانی امیر آتشانی. تهران.
4. خرس، نوشته آنتوان چخوف، کار حمید پورآذری. تهران.
5. داستان باغ وحش، نوشته ادوارد آلبی، کار محمدرضا مریدی. شیراز.
6. ژاندارک در آتش، نوشته محمد رحمانیان، کار احسان فکاء. تهران.
7. شیلون(بندرگاه زیرآب)، نوشته [بینا]، کار خداداد رضایی و احسان عبدیپور. بوشهر.
8. غیبگویی، نوشته پیتر هانتکه، کار آرش پارساخو. تهران.
9. فرنگیس، نوشته و کارگردانی سعید محسنی. اصفهان.
10. قویتر، نوشته یوهان آگوست استریندبرگ، کار کتایون اعظمی. تهران.
11. ماداگاسکار، نوشته و کارگردانی احسان نوروزی. تهران.
12. مارمانه، نوشته و کارگردانی مجتبی چراغعلی. تهران.
13. مرگ یزدگرد، نوشته بهرام بیضایی، کار سنا نعمتی. تهران.
14. نقش زن، نوشته فرهاد آییش، کار علی هاشمی. تهران.
15. هنر، نوشته یاسمینا رضا، کار محمدعلی شفیعی. اراک.
16. هیجار، نوشته و کارگردانی مجید حکمتپناه. شهرکرد.
بخش دانشگاهی ـ جنبی
1. آرزویم آرزوست، نوشته [بینا]، کار محمدرضا عطاییفر. [بیجا].
2. اوهوم، نوشته داریوش رعیت، کار علیرضا محمدی. [بیجا].
3. باغ آرزوها، نوشته پرویز بشردوست، کار علی فرحناک. قم.
4. تراژدی سهراب، نوشته و کارگردانی ناصر یکه. تهران.
5. خشم شدید فیلیپ هوتس، نوشته ماکس فریش، کار حسن نوری. [بیجا].
6. شاه موش(جگر هندی)، نوشته رحمتالله امینی، کار حسن وارسته. تهران.
7. شکسپیر آوریل1999، نوشته میلاد اکبرنژاد، کار عباس اقسامی. تهران.
8. عزیزمایی، نوشته مهرداد رایانیمخصوص، کار فرهاد رحمانیفرد. تهران.
بخش دانشگاهی ـ ویژه
1. روژان، نوشته و کارگردانی امیر دژاکام. تهران.
بخش خیابانی
1. 250 سیسی عشق/ من خود پیادهرو هستم، نوشته و کارگردانی منوچهر اکبرلو. تهران.
2. آخرین غزل، نوشته و کارگردانی کریم عظیمی. اردبیل.
3. آشغالدونی، نوشته محسن قیمیزاده، کار مهدی دهقانچاهعربی. بوشهر.
4. آگهی، نوشته و کارگردانی بهمن تقیپور. تهران.
5. از تولد تا تولد، نوشته محمد عسکری و کورش خزاعیاصل، کار افشین سخاییفرد. کرج.
6. او میداند، نوشته و کارگردانی فرامرز شاهقلعه. تهران.
7. اواتت بمونی، نوشته و کارگردانی حسن سبحانی. میناب.
8. بچههای خیابان، نوشته حسن وارسته، کار اکبر قهرمانی. تهران.
9. برباد رفته، نوشته و کارگردانی علی فرحناک. قم.
10. برخورد، نوشته امیر قنبری، کار مسعود ساکتاف. تهران.
11. بشم، نوشته عیسی محمدی، کار محمدعلی صادقحسنی. لاهیجان.
12. بقال، نوشته و کارگردانی رضا ادهمی. یزد.
13. به دنبال جشنواره، نوشته و کارگردانی عباس کاظمیان. قوچان.
14. پرده برافتاد، نوشته و کارگردانی ناصر امامیمیبدی. اردکان.
15. پرواز برفراز زیبایی کائنات، نوشته و کارگردانی بهرام ریحانی. تهران.
16. پس پرده، نوشته و کارگردانی شهرام نوشیر. گلستان.
17. ترک عشق، نوشته امیر آتشانی، کار عبدالله آتشانی. تهران.
18. تُکَمخوانی، نوشته حسین عباسی، کار حمیدرضا قزلباش. زنجان.
19. تلفن همگانی، نوشته و کارگردانی رضا امامی. تهران.
20. جگر هندی، نوشته رحمتالله امینی، کار حسن وارسته. تهران.
21. جلسه اول رایگان، نوشته مهدی مهدیون، کار فرزانه ارسطو. تهران.
22. جنوبیها، نوشته و کارگردانی حسین حاتمی. اهواز.
23. جوش، نوشته امیر آتشانی، کار آزاده احمدیان. تهران.
24. جومانجی79، نوشته و کارگردانی سعید باغبانی. همدان.
25. چک، نوشته و کارگردانی حامد حسینزادگان. تهران.
26. چگونه یاد گرفتم دست...، نوشته و کارگردانی مژگان رضائیان. تهران.
27. چنان دل کندم از دنیا، نوشته عقیل تقیزاده، کار محمدجواد عزتی. تهران.
28. حرفهای، نوشته و کارگردانی محمود کریمی. تبریز.
29. حکایت پهلوان گم شده، نوشته و کارگردانی علیاصغر خطیبزاده. دامغان.
30. سیاه و سفید، نوشته مهدی مهدیون، کار مهدی مهدیون. تهران.
31. شانس، نوشته وحید خانی، کار حامد شیدایی. تهران.
32. عروس باران، نوشته و کارگردانی مسعود آگشته فارسانی. فارسان.
33. عطریه، نوشته حسین محمدحسینی، کار احمد شنبهنیا. میناب.
34. فاتح خیبر، نوشته و کارگردانی شهاب راحله. تهران.
35. فریاد زندگی، نوشته و کارگردانی جمشید عسگری. تهران.
36. فیلم، نوشته و کارگردانی خداداد خدام و وحید فخرموسوی. تهران.
37. گدا به گدا...، نوشته و کارگردانی لیلا جواهری. تهران.
38. گفتوگوی عاشقانه دو پلیس پشت چراغقرمز، نوشته و کارگردانی علیاصغر دشتی. تهران.
39. مردهشور، نوشته کتایون آقاکاظم، کار رضا کرمی. تهران.
40. مردی از همین نزدیکیها، نوشته و کارگردانی مهدی کاموس. تهران.
41. من چنان گفتم، نوشته [بینا]، کار [بینا]. تهران.
42. مندیر، نوشته و کارگردانی ناصر محمودی. شهرکرد.
43. مهمانی سپاسگذاری از شهروند نمونه، نوشته و کارگردانی سوسن رحیمی. تهران.
44. نقل سیاوش، نوشته [بینا]، کار [بینا]. دماوند.
45. نیک بدنام، نوشته و کارگردانی محمدرضا عطاییفر. تهران.
46. هامون هامون است، نوشته و کارگردانی غلامرضا پودینه. زاهدان.
47. هرچی، نوشته و کارگردانی فرامرز شاه قلعه. تهران.
48. هفتخوان رستم، نوشته و کارگردانی علیاکبر حلیمی. مشهد.
بخش خارج از مسابقه
1. آغا محمدخان کالیگولا، نوشته و کارگردانی سیروس شاملو. تهران.
2. آنتیگونه، نوشته سوفوکل، کار پری صابری. تهران.
3. آوای سرخ، نوشته حمیدرضا نعیمی، کار محمدحسین نصرآبادی. تهران.
4. اتاق خصوصی، نوشته کلود سنتلی، کار حسینعلی طباطبایی. تهران.
5. باغ شبنمای ما، نوشته اکبر رادی، کار هادی مرزبان. تهران.
6. بهجت، نوشته محمد چرمشیر، کار حسین عاطفی. تهران.
7. تخت و خنجر، نوشته و کارگردانی داوود فتحعلیبیگی. تهران.
8. جستاری بر افسانه صلح آرش، نوشته ذکریا دادمهر، کار مهتاج نجومی. تهران.
9. دزد دریایی، نوشته هادی حوری، کار امیر دژاکام. تهران.
10. زندگی در تئاتر، نوشته دیوید مامت، کار داریوش مؤدبیان. تهران.
11. سرزمین افسون، نوشته [بینا]، کار گوران علیکریم. کردستان.
12. سفری برای آرش، نوشته اسماعیل همتی، کار کمالالدین شفیعی. تهران.
13. سووشون، برداشت منیژه محامدی از سووشون سیمین دانشور، کار منیژه محامدی. تهران.
14. شازده احتجاب، برداشت علی رفیعی از شازده احتجاب هوشنگ گلشیری، کار علی رفیعی. تهران.
15. شهر سوخته، نوشته و کارگردانی فردوس حاجیان. تهران.
16. گنگ خواب دیده، نوشته و کارگردانی آتیلا پسیانی. تهران.
17. ماریای بینام، نوشته لیدیا اسکورمان هوراک، کار نرگس هاشمپور. تهران.
18. مدهآ، برداشت محسن حسینی از نوشتههای اوریپید و ژان آنوی و کریستاولف، کار محسن حسینی. تهران.
19. مکبت، برداشت محمد چرمشیر و فرهاد مهندسپور از نوشته شکسپیر، کار فرهاد مهندسپور. تهران.
20. هفت قبیله گم شده، نوشته و کارگردانی قطبالدین صادقی. تهران.
21. هفت کردار، نوشته و کارگردانی هرمز هدایت. تهران.
بخش انتفاضه
1. حماسه انقلاب سنگ، نوشته و کار هادی مرزبان. تهران.
2. صالح العبدالصالح، نوشته [بینا]، کار زیناتی قدسیه. فلسطین.
3. کودک غریب، نوشته [بینا]، کار حسن دادشکر. تهران.
بخش بین الملل
1. آنتیگونه، نوشته سوفوکلس، کار اسپیروس وراخوریتیس. یونان.
2. آنتیگونه، نوشته سوفوکلس، کار روبرتو چولی. آلمان.
3. ارداویرافنامه، برداشت شهرو خردمند و پاتریزا بتینی از ارداویرافنامه، کار شهرو خردمند. ایران ـ ایتالیا.
4. اورکت، برداشت نینا دیمیترووا و واسیل واسیلف زوئک و استلوزارگاگف از شنل گوگول، کار نینا دیمیترووا و واسیل واسیلف زوئک و استلوزارگاگف. بلغارستان.
5. بازجویی، نوشته پیتر وایس، کار جیجی دال آگلیو. ایتالیا.
6. بانو یانگ، نوشته [بینا]، کار سان بائوین و کای رونگ زیان. چین.
7. جزر و مد شب، نوشته حسنسعید الجریتلی، کار حسنسعید الجریتلی. مصر.
8. خاطرات، نوشته و کارگردانی اتو کوکلا. سوئیس.
9. دانههای خاطره، نوشته و کارگردانی خولیا وارلی. آرژانتین.
10. زندگیهای گردان، نوشته و کارگردانی حسنسعید الجریتلی. مصر.
11. سرسختی(ترانگایس)، نوشته و کار گروهی. سیرالئون.
12. شازده کوچولو، برداشت [بینا] از شازده کوچولوی آنتوان دوسنتاگزوپری، کار روبرتو چولی و ماریا نویمان. آلمان.
13. لئوناردو، نوشته [بینا]، کار جان مووات. پرتغال.
14. مگسها، برداشت [بینا] از نوشته ژان پل سارتر، کار دوشان تروپشیچ. اسلوانی.
بخش تعزیه (زندگی حضرت علی(ع) به روایت تعزیه)
1. جنگ خندق. قزوین.
2. جنگ خیبر. شیراز.
3. جنگ صفین. اراک.
4. رزم تبوک. تهران.
5. شیرافکن. تهران.
6. فتاح. تهران.
7.هشام علقمه. تهران.
بخش مرور
1. پس تا فردا، نوشته [بینا]، کار محمد یعقوبی. تهران.
2. پوف، نوشته لین ناتیج، کار هوشنگ حسامی. تهران.
3. حسرت، آرزو، رویا، نوشته [بینا]، کار مهدی هاشمی. تهران.
4. زوزه سگ، نوشته [بینا]، کار هواس پلوک. کرمانشاه.
5. سه شب از هزار و یک شب، نوشته [بینا]، کار حسن خلیلیفر. تهران.
6. شبهای آوینیون، نوشته و کارگردانی کورش نریمانی. تهران.
7. قصههای درگوشی، نوشته و کارگردانی امیررضا کوهستانی. شیراز.
8. قهوه قجری، نوشته محمد چرمشیر، کار آتیلا پسیانی. تهران.
9. مصاحبه، نوشته و کارگردانی محمد رحمانیان. تهران.
10. وقتی برمیگردیم...، نوشته [بینا]، کار ابراهیم پشتکوهی. تهران.