آثار شرکتکننده در سیوسومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
بخش مسابقه تئاتر ایران / نسل نو
1. استعدادهای تب، نوشته و کارگردانی رضا غیور، تهران.
2. باد شیشه را میلرزاند، نوشته مهدی کوشکی، کار هستی حسینی و مصطفی کوشکی، تهران.
3. برای مهدخت، نوشته کیومرث حائری، کار نیکو ممدوحی، تهران.
4. به اتفاق خانواده، نوشته و کارگردانی رسول کاهانی، تهران.
5. پارازیت، نوشته بهزاد آقاجمالی، کار سیما رادان، تهران.
6. پذیرایی، نوشته و کارگردانی ابوالفضل کاهانی، تهران.
7. خانمها آقایان ما با سرعت زیادی در حرکت هستیم، نوشته و کارگردانی ابوالقاسم یزدانی، بجنورد.
8. کلفتها، نوشته ژان ژنه؛ ترجمه [بینا]، کار دانیال نمازی، تهران.
9. گفتگوی فراریان، نوشته محمد زارعی، کار میلاد شجره، تهران.
10. مکبث، نوشته و کارگردانی حسین نوشیر، تهران.
11. نمایشگاه لودلو، نوشته لند فورد ویلسون؛ ترجمه [بینا]، کار مهدی ضیاء چمنی، مشهد.
12. یک ساعت آرامش، نوشته فلوریان زلر؛ ترجمه [بینا]، کار سحر رضوانی، تهران.
بخش مسابقه تئاتر ایران / تازههای تئاتر ایران
•بخش مسابقه تئاتر ایران
1. بوقلمون، نوشته و کارگردانی خیرالله تقیانیپور، تهران.
2. پپرونی، نوشته سپیده خمسهنژاد، کار مسعود طیبی، تهران.
3. تقدیربازان، نوشته هاله مشتاقینیا، کار سیما تیرانداز، تهران.
4. در سوگ کاظم اشتری، نوشته سپیده خسروجاه، کار احسان بیاتفر، تهران.
5. گنجه، نوشته و کارگردانی نوشین تبریزی، تهران.
6. مروارید، نوشته قطبالدین صادقی، کار سروش طاهری اول، تهران.
7. وقتی کنار پنجره میایستیم، نوشته سیامک افسایی، کار یعقوب صدیق جمالی، تبریز.
8. یک زندگی بهتر، نوشته مسعود هاشمینژاد، کار شهابالدین حسینپور، تهران.
بخش مسابقه بینالملل
1. ساعت بیست، نوشته و کارگردانی سیدعلی موسویان، تهران.
2. فقط به خاطر من، نوشته و کارگردانی چیستا یثربی، تهران.
3. کامنت، نوشته بهار کاتوزی و محمد منعم، کار یوسف باپیری، تهران.
4. وُو، نوشته و کارگردانی تینو صالحی، تهران.
بخش جشنواره جشنوارهها / تئاتر مناطق
•بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. امیرکبیر، نوشته و کارگردانی محمدرضا شاهمردی، قم.
2. بهشت 50 درجه بالای صفر، نوشته طیبه نیکآزاد و علی حیدری، کار علی حیدری، آبادان.
3. به لیلیپوت خوش آمدید، نوشته و کارگردانی حسن میرزایی، بابل.
4. بیتلها، نوشته محمد چرمشیر، کار مهدی سالاری، کرمانشاه.
5. ترانههای تلخ تارا، نوشته فریدون ولایی، کار علی فتوحی، تبریز.
6. دردسرهای مرد مُرده، نوشته کامران شهلایی، کار گروهی، کرمانشاه.
7. رویش ناگزیر دُخیها در حاشیه، نوشته رضا شاهبداغی و کار مهدی محمدی، خمین.
8. سوگواره سرد سکوت، نوشته و کارگردانی محمد قاسمی، ملایر.
9. سیارود، نوشته و کارگردانی سینا شفیعی، کرج.
10. سیه سول، نوشته حسن رضایی، کار حسن رضایی و محسن حلوایی، بوشهر.
11. غزل پری دریایی، نوشته و کارگردانی علیرضا داوری، هرمزگان.
12. کسوف، نوشته ایوب آقاخانی، کار ابوالفضل فرهادی، شیراز.
13. کسی دست به عصا توی شکمم راه میرود، نوشته صابر محمدی، کار علی شفیعی، گچساران.
14. کفشهایم را قدم بزن، نوشته و کارگردانی عبید رستمی، سنندج.
15. من یه قهوه میخوام یا چیزی شبیه شکلات داغ، نوشته و کارگردانی فرانک فروتن، کرج.
16. هزار شلاق، نوشته ناصر حبیبیان، کار احسان ملکی، خرمآباد.
بخش مسابقه بینالملل
1. چند روایت نامعتبر، ندیدنی، نوشته رضا گشتاسب، کار رضا کرمیزاده، یاسوج.
بخش مرور تئاتر ایران
1. آسمان روزهای ابری، نوشته مجید کاظمزاده مژدهی، کار محمد رسائلی، رشت.
2. امشب و هر شب شام با جلال، نوشته و کارگردانی بهزاد عشقی، رشت.
3. بچههای خاکستری، نوشته امید نیاز، کار الهام چنانی، جزیره خارک.
4. بوی خوش سیمرغ، نوشته و کارگردانی علینقی رزاقی، شیراز.
5. به کفشات نگاه کن، نوشته منوچهر اکبرلو، کار حمیدرضا حاجی ملاحسینی، تهران.
6. سرود صدهزار اوفلیای عاشق، نوشته قطبالدین صادقی، کار امید خاکپور، مهاباد.
7. شیرین به روایت امروز، نوشته چیترا نادری، کار محمد شهبازی، البرز.
8. صورت به صورت، نوشته سیاوش طهمورث، کار محمدرضا درند، کرمانشاه.
9. مسافر راه شیری، نوشته و کارگردانی رضا جوشعار، بندرعباس.
10. واپسین رقص برگ با باد، نوشته امیر زاوش و سینا دلشادی، کار بهمن پارساآرا، اراک.
بخش مسابقه مرور تئاتر ایران
1. آقای قاضی صدایم را میشنوید؟، نوشته مرتضی شاهکرم، کار حسن سبحانی، میناب.
2. ایران – استرالیا، نوشته سجاد افشاریان(سرپرست نویسندگان)، کار سجاد افشاریان، تهران.
3. برف سرخ، نوشته ابوالفضل حاجی علیخانی، کار ژاله صامتی، تهران.
4. چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی، نوشته و کارگردانی میلاد محمدی، تهران.
5. رقصی برای بازگشت عروس، نوشته تریفه کریمیان، کار فاتح باد پروا، مریوان.
6. روایتی تازه از قصهای کهن، نوشته محمد قاسمی، کار پری بارانی، ملایر.
7. سایهسار سکوت، نوشته و کارگردانی محمدرضا عطاییفر، تهران.
8. عبور از مه، نوشته و کارگردانی مجید کاظمزاده مژدهی، رشت.
9. کابوس زنی در خواب، نوشته اورنگ نارکی، کار مسلم نارکی، گچساران.
10. کافه سایه، نوشته ابراهیم عادلنیا، کار مجید واحدیزاده، اردبیل.
11. ملاقات بانوی سالخورده، نوشته شعله محمدی و هادی حجازیفر(ملاقات بانوی سالخورده اثر فردریش دورنمات)، کار هادی حجازیفر، تهران.
بخش مسابقه بینالملل
1. اقیانوس آرام، نوشته و کارگردانی علی حاتمینژاد، مشهد.
2. الیور تویست، نوشته و کارگردانی اصغر خلیلی، تهران.
3. بالاخره این زندگی مال کیه؟، نوشته برایان کلارک؛ ترجمه احمد کساییپور، کار اشکان خیلنژاد، تهران.
4. بیرون پشت در، نوشته ولفگانگ بورشرت؛ ترجمه [بینا]، کار ایمان اسکندری، تهران.
5. خانهواده، نوشته و کارگردانی محمد سماوات، تهران.
6. خرمگس، نوشته و کارگردانی علی عابدی، تهران.
7. دیدهبانان، نوشته پییر روبر لوکلرک؛ ترجمه [بینا]، کار محمدرضا خاکی، تهران.
8. صدای آهسته برف، نوشته پیام سعیدی و جابر رمضانی، کار جابر رمضانی، تهران.
9. قصر، نوشته و کارگردانی آرمین جوان، تهران.
10. مرگ فروشنده، نوشته آرتور میلر؛ ترجمه [بینا]، کار نادر برهانی مرند، تهران.
11. من...، نوشته حمید ورد و فرهاد تجویدی، کار فرهاد تجویدی، تهران.
12. هم هوایی، نوشته مهین صدری، کار افسانه ماهیان، تهران.
بخش میهمان
1. عزیز شنگال، نوشته و کارگردانی قطبالدین صادقی، تهران.
2. در اعماق، نوشته ماکسیم گورکی؛ ترجمه [بینا]، کار مصطفی عبداللهی، تهران.
3. بیلالا، نوشته و کارگردانی یاسر خاسب، تهران.
بخش مسابقه تئاتر ایران
225. یک صبح ناگهان، نوشته و کارگردانی حسین پاکدل، تهران.
بخش مسابقه بینالملل
226. باغ آلبالو، نوشته آنتوان چخوف؛ ترجمه [بینا]، کار آتیلا پسیانی، تهران.
بخش خیابانی
1. آقای سیگار، نوشته و کارگردانی علیاصغر خطیبزاده، دامغان.
2. از 59 تا چند...؟، نوشته و کارگردانی مصطفی کولیوندی، دهلران.
3. پازل زندگی، نوشته و کارگردانی امیرحسین شفیعی، ورامین.
4. تلخند، نوشته و کارگردانی مجید قدیمی، رزن.
5. چرخ روزافزا، نوشته و کارگردانی علیمحمد رادمنش، تهران.
6. ستاره، نوشته سامان خلیلیان(طرح و ایده)، کار رستا رضوی، پیشوا
7. صفر مرزی، آرش ساربان، کار آرش ساربان و علی بنائیان، اهواز.
8. عروس باران، نوشته و کارگردانی علی قاضی، مسجد سلیمان.
9. قصه نقش، نوشته و کارگردانی سعید کاظمیان، گلستان.
10. نبش کوچه بنبست، نوشته و کارگردانی مهدی حبیبی، ملایر.
11. نگرانم، نوشته و کارگردانی احمد صمیمی، تهران.
12. نینی اخاذه و مداد رنگی قرمز، نوشته کاوه مهدوی، کار مریم خاکسار تهرانی، تهران.
بخش میهمان خیابانی
1. آگهی، فروش، استخدام، نوشته پروانه علی ضامنی، کار مسعود مهرابی، تهران.
2. آنتیگونه، نوشته سوفکل؛ ترجمه [بینا]، کار رحیم عبدالرحیمزاده، بوکان.
3. ای روزگار، نوشته محمد زارعزاده، کار امیر زارعزاده، سقز.
4. پرس سیور، نوشته و کارگردانی مجتبی مرادی، کرمانشاه.
5. تابوتی له تاوان، نوشته و کارگردانی عزیز زادسر، مریوان.
6. داستان یک زندگی، نوشته رحمان هوشیاری و محسن سالاری، کار رحمان هوشیاری، کرمانشاه.
7. درخت جان، نوشته و کارگردانی محمود فرضینژاد، سیاهکل.
8. درخت و باد، نوشته و کارگردانی علیرضا اسماعیلی، سقز.
9. ذات انسان در طبیعت، نوشته و کارگردانی سوران حسینی، مریوان.
10. رابطه، نوشته و کارگردانی آریان رضایی،تهران.
11. شوپه، نوشته و کارگردانی طیبه مقدم، دورود.
12. غذاهای خوشمزه، نوشته و کارگردانی نرگس خاککار، ملایر.
13. ناکو، نوشته و کارگردانی محمد مظفری، بوشهر.
14. نوا، نوشته و کارگردانی محسن اردشیر، آمل.
15. حایات، نوشته و کارگردانی مهدی صالحیار، مرند.
16. هفت شهر عشق، نوشته و کارگردانی سعید البرز، تربت جام.
17. هیلانه، نوشته و کارگردانی علی عمرانی، ورامین.
18. یک بشقاب خرما برای ترحیم، نوشته و کارگردانی سعید خیراللهی، دهلران.
بخش بینالملل
1. رویای پاییزی، نوشته یون فوسه؛ ترجمه [بینا]، کار فریندخت زاهدی، ایران و نروژ.
2. سال آشوب، نوشته [بینا]، کار گوران علی کریم، عراق.
3. ضربه فنی، نوشته فلود الفلاکوی، کار هانی عبدالله الانصار، کویت.
4. کودک وحشی، نوشته برونو کاستان، کار ماری پراونس، فرانسه.
بخش مسابقه بینالملل
1. بازار، نوشته محمد خلفان، کار ادریس بن خمیس النبهانی، عمان.
2. پرواز بر فراز شهر، نوشته آنوش آسلی بکیان، کار نارین گریگوریان، ارمنستان.
3. فراموشی، نوشته داریوش ربیعی، کار اسکندر ساکائف، روسیه.
4. قلعه انسانات، نوشته و کارگردانی علی شمس، ایران و ایتالیا.
5. کتابها، نوشته و کارگردانی کومونا وارژاوا، لهستان.
6. کمپلکس ادیسه، نوشته فلیکس متیاس اُت، کار فلیکس متیاس اُت، آلمان.
7. لندن، رم، تهران، آمستردام، نوشته و کارگردانی آروند دشتآرای، ایران و هلند.
بخش رادیو تئاتر
1. آن روز که همه میخندند، نوشته رضا چهرهنگار، کار مهدی مقدر، شیراز.
2. ارتعاش، نوشته و کارگردانی مهدی آذری، گیلان.
3. بیرون جهنم، نوشته ملیحه مرادی جعفری، کار رضا داداشی، قزوین.
4. تبریز آتش و سپیده، نوشته و کارگردانی نوید سالاری مقدم، تهران.
5. حکایت غریب یک خیاط، نوشته پیمان قریبپناه، کار عمار خطی، تهران.
6. خانه احمقها، نوشته امین رهبر، کار داریوش شهبازی، تهران.
7. خیال روی خط خنجر، نوشته و کارگردانی میلاد اکبرنژاد، فارس.
8. دیوار گذر، نوشته مارسل امه؛ ترجمه [بینا]، کار کامیار محبی، تهران.
9. وقتی تو خوابی، نوشته مونا محمودزاده، کار شیرین سپهراد، تهران.
10. یک خط میان من و باران، نوشته فرهاد امینی، کار مهدی نمینی مقدم، تهران.
بخش نمایشنامهنویسی
1. آجر، نوشته محسن عظیمی، تهران.
2. جنین، نوشته عسل عصری ملکی، تهران.
3. در آغوش آدم برفی، نوشته سعید قاسمی، تهران.
4. دور برگردان، نوشته عارفه عنایتی، تهران.
5. مرمت آثار باستانی، نوشته صحرا رمضانیان، تهران.