دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر

بخش بهترین نمایش به مفهوم مطلق

برگزیده :

سیاوش طهمورث برای نمایش معرکه در معرکه

بخش دبیر جشنواره

حسین فرخی‌

بخش نمایشنامه نویسی

اول :

رضا صابری برای نمایش شنا در آتش

دوم :

علی رضایی برای نمایش گل و جهله

عزت الله مهرآوران برای نمایش سیاووشان

سوم :

جواد موسوی برای نمایش بار دیگر هابیل

بخش کارگردانی

اول :

رضا صابری برای نمایش شنا در آتش

دوم :

شهرام میرزایی برای نمایش سور و سوگ سهراب

کورش زارعی برای نمایش گل و جهله

سوم :

هرمز هدایت برای نمایش چایخانه باغ پریان

بخش بازیگری مرد

اول :

محمد الهی برای نمایش شنا در آتش

دوم :

ناصر نجفی برای نمایش حلاج و سلاطین

سوم :

مصطفی عبدالهی برای نمایش بهرام چوبینه

تقدیر :

کاظم همایی برای نمایش فرمان خاتون

بخش بازیگری کودک و نوجوان

تقدیر :

علی دیودار برای نمایش گل و جهله

بخش طراحی صحنه

تقدیر :

رضا صابری برای نمایش شنا در آتش

بخش بازیگری زن

اول :

فرشته سرابندی برای نمایش سورنا مادر لوک

سوم :

لادن طباطبائی برای نمایش سورنا مادر لوک

تقدیر :

فرشته انصاری برای نمایش فاجعه ‌ای با موهای ترد قهوه ‌ای

دیدار رزاقی برای نمایش بی تو مهتاب شبی

بخش جشنواره جشنواره‌ها (نمایشنامه‌نویسی)

برگزیده :

احمد آرام برای نمایش قلب الاسد

بخش جشنواره جشنواره‌ها (بازیگری مرد)

برگزیده :

حسین سوادکوهی برای نمایش دل و زندان

بخش جشنواره جشنواره‌ها (بازیگری کودک و نوجوان)

برگزیده :

بهار ارجمند برای نمایش ماه میهمان شب

سلیم میرعلائی برای نمایش بادبان ها را بکشید

بخش جشنواره جشنواره‌ها (موسیقی)

برگزیده :

برزو ارجمند برای نمایش ماه میهمان شب

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایش برگزیده)

تقدیر :

سیاوش طهمورث برای نمایش معرکه در معرکه

محرم زینال ‌زاده برای نمایش ایلیات

کورش زارعی برای نمایش گل و جهله

شهرام میرزایی برای نمایش سور و سوگ سهراب

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

آرمان امید برای نمایش کبودان و اسفندیار

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

رضا صابری برای نمایش شنا در آتش

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

کورش زارعی برای نمایش گل و جهله

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری زن)

برگزیده :

دیدار رزاقی برای نمایش بی تو مهتاب شبی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

علی فتح ‌الله ‌زاده خویی - محمود فرهنگ - داوود فتحعلی بیگی - عزت الله مهرآوران - علی پویان - حسن ضرغامی - مسعود روایی - مجید جعفری - محسن ابراهیمی

بخش صحنه ای - مسابقه

محسن پوشایی برای نمایش خاتون

قطب الدین صادقی برای نمایش بهرام چوبینه

آتیلا پسیانی برای نمایش بودن یا نبودن

علی نقی رزاقی برای نمایش بی تو مهتاب شبی

حسین عاطفی برای نمایش روی نی بندی

حسین نصری برای نمایش حلاج و سلاطین

امیر آتشانی برای نمایش سیاووشون

هرمز هدایت برای نمایش چایخانه باغ پریان

هادی مرزبان برای نمایش تنبورنواز

احمد سپاسدار برای نمایش سایه ها

سیاوش طهمورث برای نمایش معرکه در معرکه

محرم زینال ‌زاده برای نمایش ایلیات

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش بار دیگر هابیل

محمد احمدی برای نمایش فانی

صادق عاشورپور برای نمایش فرمان خاتون

رضا صابری برای نمایش شنا در آتش

امیر دژاکام برای نمایش شهرزاد

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش فاجعه‌ ای با موهای ترد‌ قهوه‌ ای

محسن قصابیان برای نمایش کبودان و اسفندیار

فرشته سرابندی برای نمایش سورنا، مادر لوک

کوروش زارعی برای نمایش گل و جهله

شهرام میرزایی برای نمایش سور و سوگ سهراب

بخش صحنه ای - جنبی

لطفعلی توده‌ فلاح برای نمایش پدر

محمد بنایی برای نمایش پانصد کلاه

احمد مهدی برای نمایش موشی مهربون شده

پرویز سنگ‌ سهیل برای نمایش سکوت سحر

داود فتحعلی‌بیگی برای نمایش عروسی ننه غلامحسین ‌خان

محمدعلی صادق ‌حسینی برای نمایش فریاد خاموش

حسن عظیمی برای نمایش تیمور عرب

محمد رضایی کاوه برای نمایش تورب تماشاسی

منوچهر نوذری برای نمایش توی این بنگاه معاملات ملکی چه خبره؟

محمدجواد بخشی زاده برای نمایش بازی مرگ

علی آریا‌نژاد برای نمایش بزبز قندی

حسین قاسمی وند برای نمایش پاپیون

فردوس حاجیان برای نمایش آرش تیرانداز

مجید افشار برای نمایش جزیره اسرارآمیز

حسین بقال ‌لاله برای نمایش حیدر بابایه سلام

کامبیز صفری برای نمایش عروس

بهزاد نفری برای نمایش روباه دم زنگوله

محمد جعفری ‌حیدری برای نمایش دژ

امیر صادقی برای نمایش نگار

محسن گلناری برای نمایش هاپو‌خان

حمیدرضا سوری برای نمایش منورها تنها می سوزند

محمود فرهنگ برای نمایش مشکل فیل کوچولو

مهرداد ابروان برای نمایش کبودان و اسفندیار

بهمن سلیمانی برای نمایش کوچ بال و پر‌شکسته‌ ها

داوود کیانیان برای نمایش خروسک پریشان

محمدرضا خجسته برای نمایش دل و زندان

امیر بیت سوده برای نمایش کاکلی

لطفعلی توده‌ فلاح برای نمایش خرگوش باهوش و دکتر قلابی

مجید پرهیز برای نمایش خوابگرد‌ها

بخش جشنواره جشنواره‌ها

احمد آرام برای نمایش قلب الاسد

اصغر قهارزاده برای نمایش کوچ بال و پر‌شکسته‌ ها

انوشیروان ارجمند برای نمایش ماه میهمان شب

احمد علامه‌دهر برای نمایش من نمی ‌شکنم

رضا حسینی برای نمایش هرا

یونس آبسالان برای نمایش سایه سمیر

محمد حنطوش زاده برای نمایش خروس پر حنایی

محمدجواد کبودرآهنگی برای نمایش پهلوان کچل

محمدجواد بخشی زاده برای نمایش بازی مرگ

محمد نجفی برای نمایش بادبان ها را بکشید

ام باقر برای نمایش انا صائمه

فرشید صمدی ‌پور برای نمایش چله نشین

بخش بزرگداشت های جشنواره

هادی اسلامی

بخش هیات بازخوانی

سعید کشن فلاح - حسین راضی - حسین فرخی‌ - اصغر محبی - فرهاد مهندس پور

بخش هیات بازبینی

حسین راضی - حسین فرخی‌ - نصرالله قادری - سعید کشن فلاح - بهرام ابراهیمی

بخش هیات داوران مسابقه آثار صحنه ای

سیدمصطفی مختاباد - ایرج راد - عزت الله انتظامی - خسرو خورشیدی - نصرالله قادری

بخش هیات داوری کانون ملی منتقدان تئاتر

حسین نصرآبادی - چیستا یثربی - محمود گبرلو - اردشیر صالحپور - علی شیدفر - محسن ابراهیمی

بخش هیات داوران جشنواره جشنواره ها

نعمت ‌الله لاریان - محمود قبه‌ زرین - نصرالله عبادی - محمود طیاری - مجید افشاریان