پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر

بخش نمایشنامه نویسی

دوم :

چیستا یثربی برای نمایش شعبده و طلسم

سوم :

نادر برهانی مرند برای نمایش ببین چه برفی می‌آید

بخش کارگردانی

دوم :

احمد رافعی بروجنی برای نمایش هی‌جار

سوم :

علی فرحناک برای نمایش هزار و دومین شب شهرزاد

تقدیر :

محسن قصابیان برای نمایش ببین چه برفی می‌آید

بخش بازیگری مرد

اول :

شهرام نوشیر برای نمایش زلال ترین چیزی که اعتقادم را به من باز گرداند

دوم :

هادی فاضلی برای نمایش تولدی دیگر

سوم :

محمدحسن عشقیان برای نمایش قلمرو ممنوع

فرشید صمدی ‌پور برای نمایش تاسویی

تقدیر :

افشین زارعی برای نمایش کیست این پنهان مرا

محمد حاتمی برای نمایش فرود

بخش بازیگری زن

اول :

شهره سلطانی برای نمایش شعبده و طلسم

دوم :

شبنم طلوعی برای نمایش مراد

سوم :

گلبرگ ابوترابیان برای نمایش پوریای دیگر

شیوا بلوریان برای نمایش روزهای بلوط

بخش بازیگری کودک و نوجوان

برگزیده :

مریم ابراهیم ‌مطلق برای نمایش ستاره ‌های خاموش برج زحل

تقدیر :

آیدا کیخانی برای نمایش بر کرانه باد

بخش طراحی صحنه

اول :

حسین فدایی‌ حسین برای نمایش هزار و دومین شب شهرزاد

دوم :

احمد رافعی بروجنی برای نمایش هی‌جار

سوم :

مهدی لزیری - اسد صادقی برای نمایش روایت لیلی و مجنون

بخش تئاتر خیابانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

احمد طاهونچی برای نمایش خاک ‌خورده‌ ها

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

اول :

انوشیروان ارجمند برای نمایش یاد باد

دوم :

مقصود قدیری برای نمایش خیابانی‌ ها

عباس عبدی برای نمایش توشه

سوم :

وحید ترحمی مقدم برای نمایش خط خون

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

احمد طاهونچی برای نمایش خاک ‌خورده‌ ها

دوم :

بهرام دوست ‌قرین برای نمایش خورشید زیبا

مقصود قدیری برای نمایش خیابانی‌ ها

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

اصغر زمانی برای نمایش خواستگاری

دوم :

برزو ارجمند برای نمایش یاد باد

اسماعیل بایگی برای نمایش خاک ‌خورده‌ ها

سوم :

شهرام حقیقت ‌دوست برای نمایش ابتدا با عشق، انتها از عشق

علیرضا جعفری برای نمایش چهره به چهره

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

تقدیر :

علی‌ حسین ترکمن - ابراهیم ترکمن برای نمایش مراسم خرج‌ بران

بخش تئاتر خیابانی (برگزیده تماشاگران)

برگزیده :

علیرضا استادی برای نمایش جمالی کمالی

بخش تئاتر خیابانی (جذابیت های اجرایی)

برگزیده :

اصغر زمانی برای نمایش خواستگاری

بخش هیات داوری بخش مسابقه

عزت الله انتظامی - ایرج راد - اکبر زنجان ‌پور - محمود عزیزی - سعید کشن فلاح

بخش هیات داوری بخش خیابانی

حمیدرضا افشار‌ - علی پویان - حسین راضی

بخش صحنه ای - ویژه

کاکاجان آشورف برای نمایش دلی دمرول

قطب الدین صادقی برای نمایش دوران بیگناهی

بهروز غریب پور برای نمایش بینوایان

نورالدین استوار برای نمایش هفت خفتگان شهر افسوس

سیاوش طهمورث برای نمایش نقل قول عاشقان

اتیلا پسیانی برای نمایش آبی که مار می ‌خورد‌ زهر می ‌شود، آبی که گاو می‌ خورد شیر می‌ شود

سیروس کهوری نژاد برای نمایش دیو بندان

داوود میرباقری برای نمایش عشق آباد

بخش صحنه ای - مسابقه

شهره سلطانی برای نمایش شعبده و طلسم

علی صابر رضایی برای نمایش عروس قاراپاپاق

مرتضی داریوند نژاد برای نمایش فرودگاه

کرامت رودساز برای نمایش فرود

بهمن مرتضوی برای نمایش غریبانه

داوود میرباقری برای نمایش عشق آباد

علی مقدم برای نمایش قلمرو ممنوع

عباس دوست قرین برای نمایش خورشید زیبا

کوروش کرمی برای نمایش کشتی گیرنده با خرس

شکرخدا گودرزی برای نمایش کیست این پنهان مرا

یونس آبسالان برای نمایش لحظه ‌های پریشانی و‌ پریشانی لحظه ‌ها در معرکه آخر

رضا کمال‌ علوی برای نمایش ناگسستنی

رضا عباسی برای نمایش مصایب ایاز عیار

زهرا صبری برای نمایش مراد

علی فرحناک برای نمایش هزار و دومین شب شهرزاد

علی تفضلیان برای نمایش یاد ایام

آرش قایق ور برای نمایش یک اتفاق ساده در یک روز بارانی

سپیده نظری‌ پور برای نمایش گفت ‌و گوی بی‌ پایان ستاره با مادرش

سیما تیرانداز برای نمایش دخترک شب طولانی

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش دغدغه ‌های پُرچین چهار زبل و رمز و رازهای دور و دراز نیمه شب

شیوا بلوریان برای نمایش روزهای بلوط

احمدرضا رافعی‌ بروجنی برای نمایش هی جار

جمشید خانیان برای نمایش چهارمین نامه

رحمت امینی برای نمایش تونل وحشت

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش تولدی دیگر

فرشید صمدی ‌پور برای نمایش تاسویی

حسن باستانی برای نمایش پوریایی دیگر

حجت ‌الله سبزی برای نمایش از یاد رفته

محسن قصابیان برای نمایش ببین چه برفی می‌آید

مینا ابراهیم زاده برای نمایش برکرانه باد

یدالله کریمی برای نمایش پرگار

اسد صادقی برای نمایش روایت لیلی و مجنون

امیر آتشانی برای نمایش دیدار

بهرام صادقی مزیدی برای نمایش دلبر

علی زارعی برای نمایش سوز ماهی

شهرام نوشیر برای نمایش زلال ترین چیزی که اعتقادم را به من باز گرداند

صادق عاشورپور برای نمایش سوگ جامه

سعید شهریار برای نمایش آهو دختر شهر آفتاب

بخش مسابقه خیابانی

برادران قدیری برای نمایش خیابانی ها

غلامرضا خورشیدی برای نمایش مراسم خرج‌ بران

احمد طاهونچی برای نمایش خاک خورده ها

منوچهر بهروج برای نمایش خط خون

عبدالمحمد علیزاده مقدم برای نمایش چهره به چهره

شهرام حقیقت ‌دوست برای نمایش ابتدا با عشق، انتها از عشق

سپیده نظری پور برای نمایش پهلوان

عباس عبدی برای نمایش توشه

علیرضا استادی برای نمایش جمالی کمالی

اصغر زمانی برای نمایش خواستگاری

برزو ارجمند برای نمایش یاد باد

بخش صحنه ای - مهمان

محمدعلی فیاض برای نمایش عروسی بلقیس و سلیمان

کامبیز کاشفی برای نمایش کبودان و اسفندیار

حمید سلیمانی برای نمایش عمر ابن عبدود

غلام رضا احمدی برای نمایش کوزه

سیروس همتی برای نمایش محرمانه

شارمین میمندی نزاد برای نمایش درج مشکین

یدالله کریمی برای نمایش زمین

کاظم روزی طلب برای نمایش طلوع در آینه

سیامک صفری برای نمایش صدای زنگ در مه

علیرضا امینی برای نمایش سه پنجره زندگی

ایمان افشاریان برای نمایش شاتره

رضا خیرخواه برای نمایش یا شمعیم یا پروانه هیهات

عبدالرضا کاهانی برای نمایش هوای نمناک

علیرضا اولیایی برای نمایش وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون

آژیر فرتاش برای نمایش مهر سیاه

رحمان سیفی آزاد - مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش حکایت مطربان این دیار

پیمان ظلّی برای نمایش شبکه عشق

محمد ابراهیم‌ زاده مطلق برای نمایش ستاره خاموش برج زهل

مهران تیزکار برای نمایش زندگی شیرین است

سهیل سخن پژوه برای نمایش پشت شب

علی وطن دوست برای نمایش تک سوار

سعید نجفیان برای نمایش بی خانمان

ابراهیم کاظمی برای نمایش پرنده باغ آتش

حسنعلی کرمی برای نمایش بوی گندم

احمد رضایی برای نمایش امپراتور در خانه

احمد اشرافیان برای نمایش باد سرخ

مهرداد ابروان برای نمایش اسب

کامبیز صفری برای نمایش افعی طلایی

بخش دبیر جشنواره

رحیم نجفی برزگر

بخش ستاد برگزاری جشنواره

مسعود روایی - اردشیر صالحپور - علی پویان - علی ‌اصغر زعیمی - حسن ضرغامی