هفدهمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش بهترین نمایش (صحنه ای)

برگزیده :

حمید امجد برای نمایش نیلوفر آبی

بخش دبیر جشنواره

حسین سلیمی

بخش نمایشنامه نویسی

اول :

حمید امجد برای نمایش نیلوفرهای آبی

دوم :

محمد یعقوبی برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

سوم :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش دیوار

بخش کارگردانی

اول :

کوروش زارعی برای نمایش آینه توی سقف

دوم :

محمد یعقوبی برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

سوم :

محمد رحمانیان برای نمایش مجلس نامه

بخش بازیگری مرد

اول :

بهروز بقائی برای نمایش نیلوفر آبی

دوم :

احمدرضا رافعی بروجنی برای نمایش سوسوی خاکستری یک ستاره سبز

سوم :

امیر جعفری برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

احمد آقالو برای نمایش مجلس نامه

بخش بازیگری زن

اول :

پرستو گلستانی برای نمایش نیلوفر آبی

دوم :

مهتاب نصیرپور برای نمایش مجلس نامه

نرگس هاشم ‌پور برای نمایش شکارگاه ممنوع

سوم :

الهام پاوه نژاد برای نمایش در فراق فرهاد

بخش طراحی صحنه

اول :

رضا کیانیان برای نمایش نیلوفر آبی

دوم :

وحید عوض زاده برای نمایش اژدهاک

سوم :

ناصح کامکاری برای نمایش در فراق فرهاد

بخش موسیقی

برگزیده :

حسن رزازی بروجنی برای نمایش سوسوی خاکستری یک ستاره سبز

بخش طراحی بروشور

برگزیده بدون اولویت :

ناصح کامکاری برای نمایش در فراق فرهاد

سینا دادرس برای نمایش رقص کاغذ پاره ها

بخش تئاتر خیابانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

برزو ارجمند برای نمایش فریاد

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

اول :

برزو ارجمند برای نمایش فریاد

دوم :

سوسن رحیمی برای نمایش مسابقه

سوم :

علی اصغر خطیب زاده برای نمایش سحر مار افسای

تقدیر :

بیتا عبائیان برای نمایش مجسمه

حسن قادری برای نمایش گوهر شب چراغ

عباس عبدی برای نمایش سرنوشت من

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

سوسن رحیمی برای نمایش مسابقه

دوم :

برزو ارجمند برای نمایش فریاد

حسن سرچاهی برای نمایش ناوک

سوم :

علی رضایی برای نمایش مستاجر

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

برزو ارجمند برای نمایش فریاد

دوم :

حسن سرچاهی برای نمایش ناوک

سوم :

سعید شجاعی برای نمایش قورباغه

علی‌اصغر خطیب ‌زاده برای نمایش سحر مار افسای

حسین روحانی مقدم برای نمایش لیونه

وحید ترحمی مقدم برای نمایش شیدا

محمد صادق - محمدحسن امین برای نمایش خیابانی ها

علی قاسمی برای نمایش پلنگ و گربه

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

اول :

فرشید بزرگ‌ نیا برای نمایش کوچی دیگر

دوم :

احمد حمیدیان بروجنی برای نمایش سانجه و سانجه ‌زنی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

حمید امجد برای نمایش نیلوفر آبی

تقدیر :

علیرضا نادری برای نمایش دیوار

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

محمد یعقوبی برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

تقدیر :

محمد رحمانیان برای نمایش مجلس نامه

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (موسیقی)

برگزیده :

فردین خلعتبری برای نمایش نیلوفر آبی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی صحنه)

برگزیده :

رضا کیانیان برای نمایش نیلوفر آبی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

جواد ثریا برای نمایش هشت شب از شب های رنج نگار

تقدیر :

بهروز بقایی برای نمایش نیلوفر آبی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری زن)

برگزیده :

نرگس هاشم ‌پور برای نمایش شکارگاه ممنوع

تقدیر :

ریما رامین فر برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

بخش ویژه (بهترین نمایش)

برگزیده :

نصرالله قادری برای نمایش غم عشق

بخش ویژه (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

آتیلا پسیانی برای نمایش تبار خون

تقدیر :

حسن باستانی برای نمایش فرود سیاوش

بخش ویژه (کارگردانی)

برگزیده :

قطب الدین صادقی برای نمایش آرش

تقدیر :

پری صابری برای نمایش رستم و سهراب

بخش ویژه (بازیگری مرد)

برگزیده :

افشین زارعی برای نمایش فرود سیاوش

تقدیر :

محمد حاتمی برای نمایش چرخه آتش و رستم و سهراب

بخش ویژه (بازیگری زن)

تقدیر :

گوهر خیراندیش برای نمایش چرخه آتش

فاطمه نقوی برای نمایش تبار خون

بخش ویژه (طراحی صحنه)

برگزیده :

علی رفیعی برای نمایش عروسی خون

تقدیر :

آتیلا پسیانی برای نمایش تبار خون

بخش ویژه (موسیقی)

برگزیده :

سودابه سالم برای نمایش رویای شب نیمه تابستان

تقدیر :

رامین آزادآور برای نمایش رستم و سهراب

بخش هیات داوری جشنواره

سعید کشن فلاح - محمدرضا خاکی - داوود رشیدی - بهروز غریب پور - مهدی حجت

بخش هیات داوری ویژه کانون ملی منتقدان تئاتر

صمد چینی ‌فروشان - رحمت امینی - بهزاد صدیقی

بخش هیات داوری مسابقه کانون ملی منتقدان تئاتر

مهرداد رایانی مخصوص - همایون علی آبادی

بخش صحنه ای - مسابقه

ناصح کامگاری برای نمایش در فراق فرهاد

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش مسافر کوچولو

غلامرضا قراری برای نمایش بی دلیل نیست

مجید پرهیز برای نمایش جل پشت ‌ها

منیژه دلدار گلچین برای نمایش جریره، زنی برای سپیده دمان

بهرام عظیم پور برای نمایش حشمت

رحمان سیفی آزاد برای نمایش حکایت مطربان این دیار

احمدرضا رافعی‌ بروجنی برای نمایش سوسوی خاکستری یک ستاره سبز

احمد طاهونچی برای نمایش دریایی ها

فرزاد قاسمی‌ گودرزی برای نمایش شیخون زاگرس

علیرضا ارجونی برای نمایش گاو مرد

پردیس افکاری برای نمایش رکوئیم

ناصر کوشان برای نمایش رویای نیمه شب

امیر آقایی برای نمایش سرانجام سپید می شود

نادر برهانی مرند برای نمایش شکارگاه ممنوع

خسرو شجاع‌زاده برای نمایش شب بارانی

کوروش زارعی برای نمایش آینه توی سقف

سپیده نظری‌ پور - وحید عوض زاده برای نمایش اژدهاک

محمد یعقوبی برای نمایش رقص کاغذ پاره ‌ها

بهمن مرتضوی برای نمایش مستانه

محمد رحمانیان برای نمایش مجلس نامه

حمید امجد برای نمایش نیلوفر آبی

مهدی مکاری برای نمایش هشت شب از شب های رنج نگار

فرشید صمدی پور برای نمایش همیلا

افروز فروزند برای نمایش پارک نبش خیابان

مصطفی توفیق برای نمایش پانسیون

محمد محسن علیخانی برای نمایش دیوار

بخش صحنه ای - ویژه

تاجبخش فنائیان برای نمایش نصف شب است دیگر دکتر شوایتزر

داوود فتحعلی بیگی برای نمایش نمایش ممنوع

مجید جعفری برای نمایش هرچی شما بگید

هادی مرزبان برای نمایش شب روی سنگفرش خیس

سیاوش طهمورث برای نمایش چرخه آتش

حسین عاطفی برای نمایش موسیو یعنی ویلون

جمشید جهانزاده برای نمایش نادرشاه اکتور تئاتر

منیژه محامدی برای نمایش مسافر بی توشه

رضا حداد برای نمایش رستم از شاهنامه رفت

رضا صابری برای نمایش دانگ هفتم

آرش آبسالان برای نمایش دادگاه جنجال‌ برانگیز یک هیولا

سیروس شاملو برای نمایش جنبش انفیه در کلکته‌گا

آتیلا پسیانی برای نمایش تبار خون

محمود عزیزی برای نمایش پرنده سبز

حمید سمندریان برای نمایش بازی استریندبرگ

گلچهره سجادیه برای نمایش بازگشتنی نیست

قطب الدین صادقی برای نمایش آرش

امیر دژاکام برای نمایش مجلس سیاوش خوانی

شکرخدا گودرزی برای نمایش سوگ مضحکه یادگار زریران

داوود دانشور برای نمایش سلطان

حسین جعفری برای نمایش ماه لب ریخته

مریم معترف برای نمایش فرود سیاوشان

نصرالله قادری برای نمایش غم عشق

گلاب آدینه برای نمایش شبی در تهران

علی رفیعی برای نمایش عروسی خون

پری صابری برای نمایش رستم و سهراب

محمود کریمی برای نمایش رویای نیمه شب تابستان

علی ‌نقی رزاقی برای نمایش سعدی مسافر شهر عشق

بخش جشنواره جشنواره‌ها

بی. نا برای نمایش نگین

محمدرضا حق‌ شناس - پیمان دانشمند برای نمایش مرگ سردار

حیدر مظفری برای نمایش اژدهاک

محمد نوروزی برای نمایش سهراب

بی. نا برای نمایش سوغات دریا

سیدرضی محمودی ‌فخر آبادی برای نمایش دو حکایت از چندین حکایت رحمان

احمد طاهونچی برای نمایش دریایی ها

مجید پرهیز برای نمایش جل پشت ‌ها

بی. نا برای نمایش آفاق

سپیده نظری‌ پور برای نمایش اژدهاک

بهزاد وزیری برای نمایش تو را آن به که چشم

علی آزادنیا برای نمایش آخرین بازی

سلمان باهنر برای نمایش مشت محله

بهرام دوست قرین برای نمایش درسی برای مینا

احمد مینایی برای نمایش یلدایی‌ ترین قصیده بخت من

بخش مسابقه خیابانی

سیدوحید ترحمی‌مقدم برای نمایش شیدا

حسن قادری برای نمایش گوهر شب چراغ

یونس آبسالان برای نمایش دیونه بازی

بهزاد شکارچی برای نمایش مجسمه جهت دار

سعید هنرمندی برای نمایش مترو

حسن سرچاهی برای نمایش ناوک

رضا روان برای نمایش نقل روزگار

سوسن رحیمی برای نمایش مسابقه

بیتا عبائیان برای نمایش مجسمه

نوید صلواتیان برای نمایش کودک

حسین عباسی برای نمایش کوسه گلین

فرشید بزرگ‌ نیا برای نمایش کوچی دیگر

احمد حمیدیان بروجنی برای نمایش سانجه و سانجه ‌زنی

اکبر قهرمانی برای نمایش ساعت

محمد مهدی خاتمی برای نمایش دورترین مرغ جهان می‌ خواند

علیرضا محمدی برای نمایش در خیابان هر روز

شاهد پیوند برای نمایش سعید قورباغه‌

عباس عبدی برای نمایش سرنوشت من

علی‌اصغر خطیب ‌زاده برای نمایش سحر مار افسای

مهسا هراتی - امیر آتشانی برای نمایش سنت مدرن

افشین سخایی برای نمایش پلنگ و گربه و دیو سیاه

محسن پوشایی برای نمایش خواستگاری

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش قتل

بهرام ریحانی برای نمایش ضرب المثل های معروف

برزو ارجمند برای نمایش فریاد

مصطفی توفیقی برای نمایش پانسیون

علی سوزنچی برای نمایش اسب چوبی

پرویز رضایی برای نمایش آینه بین

نوید صلواتیان برای نمایش خیال پرواز

مصطفی اسلامی برای نمایش خیابانی ها

بخش صحنه ای - بین الملل

توره ‌خان احمدخان ‌اف برای نمایش بهرام چوبینه

توماس گروییسکی برای نمایش با کاروان سوخته

روبرتو چولی برای نمایش باغ آلبالو

روبرتو چولی برای نمایش پینوکیو فاوست

تاج محمد محمد‌ولیف برای نمایش سلطان سنجر

روبرتو چولی برای نمایش گزارش آکادمی

بی. نا برای نمایش مها بهاراتا

مارنیلا آناچلریو برای نمایش مدیر مهمانخانه

تایگون نوبری برای نمایش رابینسون و کروزوئه

سامسون استپانیان برای نمایش مرگ کیکاس