هجدهمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش هیات داوری مسابقه کانون ملی منتقدان تئاتر

فرشید ابراهیمیان - کتایون حسین زاده - سعید تشکری - صمد چینی ‌فروشان

بخش هیات داوری بخش مسابقه

تاجبخش فنائیان - علی رفیعی - مهدی هاشمی - خسرو حکیم رابط - عزت الله انتظامی

بخش هیات داوری بخش دانشگاهی

خسرو خورشیدی - ایرج راد - محمدرضا خاکی

بخش هیات داوری بخش خیابانی

حمیدرضا افشار - حمید امجد - امیر دژاکام - عظیم موسوی - حسین مسافرآستانه

بخش بهترین نمایش (صحنه ای)

برگزیده :

کورش نریمانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش وقتی ما برمی‌گردیم دو پای ما آویزان است

نامزد :

محمد رحمانیان برای نمایش لباسی برای میهمانی

محمد یعقوبی برای نمایش پس تا فردا

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش خشم و هیاهو

امیررضا کوهستانی برای نمایش قصه ‌های درگوشی

بخش نمایشنامه نویسی

برگزیده بدون اولویت :

محمد یعقوبی برای نمایش پس تا فردا

حسین کیانی برای نمایش پنهان ‌خانه پنج در

کورش نریمانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

گلبرگ ابوترابیان برای نمایش واپسین سودا

محمدرضا کوهستانی برای نمایش قصه‌ های در گوشی

نامزد :

محمد رحمانیان برای نمایش لباسی برای میهمانی

ریما امین فر برای نمایش پس تا فردا

بخش دبیر جشنواره

مجید شریف‌ خدایی

بخش کارگردانی

برگزیده بدون اولویت :

کوروش نریمانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش خشم و هیاهو

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش وقتی ما برمی‌گردیم دو پای ما آویزان است

محمد یعقوبی برای نمایش پس تا فردا

نامزد :

شهرام نوشیر برای نمایش اوج

محمد رحمانیان برای نمایش لباسی برای میهمانی

بخش بازیگری مرد

برگزیده بدون اولویت :

کورش زارعی برای نمایش هذیان

سیامک صفری - داریوش موفق برای نمایش شب ‌های آوینیون

علی معینی برای نمایش قصه ‌های درگوشی

علی سلیمانی برای نمایش خشم و هیاهو

بخش بازیگری زن

برگزیده بدون اولویت :

مهسا مهجور برای نمایش واپسین سودا

نگار عابدی برای نمایش لباسی برای میهمانی

پانته‌آ بهرام برای نمایش پس تا فردا

شکوفه تیموری برای نمایش قصه ‌های درگوشی

بخش طراحی صحنه

برگزیده بدون اولویت :

حمید ملاحسینی برای نمایش وقتی ما برمی‌گردیم دو پای ما آویزان است

سپیده نظری‌ پور برای نمایش خشم و هیاهو

شهرام نوشیر برای نمایش اوج

پانته‌ آ حمیدخانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

بخش موسیقی

برگزیده :

جمشید داورپناه برای نمایش چپر

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایش برگزیده)

برگزیده بدون اولویت :

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش خشم و هیاهو

نصرالله قادری برای نمایش پدر

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

کیومرث مرادی برای نمایش هشتمین سفر سندباد

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

امیرکاوه آهنین جان برای نمایش هشتمین سفر سندباد

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری زن)

برگزیده :

مهتاب نصیرپور برای نمایش لباسی برای میهمانی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی صحنه)

برگزیده :

پیام فروتن برای نمایش هشتمین سفر سندباد

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (موسیقی)

برگزیده :

محسن نیک ‌فلک برای نمایش هذیان

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

نامزد :

مجید امیری برای نمایش سه ماه تعطیلی

سیروس همتی برای نمایش یک ‌اتفاق عجیب

مرتضی ذوالفقاری برای نمایش نمی‌ شه آقا

هادی نوری برای نمایش راز زندگی

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش کار کی بهتره

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

نامزد :

فرشید بزرگ‌ نیا برای نمایش وارگه سبز

هادی نوری برای نمایش راز زندگی

جواد رادمرد برای نمایش گنج

مجید امیری برای نمایش سه ماه تعطیلی

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش کار کی بهتره

محمدعلی صادق حسنی برای نمایش دعای آفتاب

شهرام نوشیر برای نمایش دل خوانی

افشین سخایی برای نمایش دستفروش

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

نامزد :

سیروس همتی برای نمایش یک ‌اتفاق عجیب

جمشید عسگری برای نمایش شانس زندگی

عبدالله آتشانی برای نمایش صندلی

مصطفی قدیمی مقدم برای نمایش دل ‌آشوب

علی‌اصغر خطیب ‌زاده برای نمایش نیاز

محمد الهی برای نمایش فردای خاکستری

غلامرضا عارف ‌نژاد برای نمایش کاست صد

رضا کرمی برای نمایش واکسی

بخش صحنه ای - مسابقه

علی آقاجانلو برای نمایش ژاندارک و قدیسه ها

رویا عبدالهیان برای نمایش سهراب و ساز والی قبرستان

محمد رحمانیان برای نمایش لباسی برای میهمانی

مهر‌السادات میرحسینی برای نمایش کشته به درگاه

امیررضا کوهستانی برای نمایش قصه ‌های درگوشی

یونس آبسالان برای نمایش عشق، آبی، آسمانی

ناصر کریمی نیک برای نمایش صفای عباس

رضا بهنامی برای نمایش سوز ماهی

احمد بیگلریان برای نمایش دیروز، امروز، فردا

بابک لطیفی برای نمایش زمین

مسعود موسوی برای نمایش زندگی چیز خوبیه

هومن صالحی برای نمایش نه

حسین پارسایی برای نمایش هذیان

محمد یعقوبی برای نمایش پس تا فردا

کیومرث مرادی برای نمایش هشتمین سفر سندباد

محسن قصابیان برای نمایش مردی که می خواست مرد بماند

کوروش نریمانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

شهره لرستانی برای نمایش تلخ بازی قمر در عقرب

حسین کیانی برای نمایش پنهان خانه پنج در

جمشید داورپناه برای نمایش چپر

حسن سرچاهی برای نمایش خدیوی گنگ فریاد برآورد

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش خشم و هیاهو

رامین راستی برای نمایش آرش شیواتیر

شهرام نوشیر برای نمایش اوج

افشین زارعی برای نمایش با شب، دریا، موج

سیروس کهوری نژاد برای نمایش باد اسب است

آرش آبسالان برای نمایش باران اگر بخواهد

جلال تجنگی برای نمایش باران بر بام های بی یقینی

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش وقتی ما برمی‌گردیم دو پای ما آویزان است

کوروش سلیمانی برای نمایش وعده‌گاه نهنگ ها

حسین احمدی نسب برای نمایش واپسین سودا

کبری غلامی برای نمایش نیلوفرهای آبی

داوود فتحعلی بیگی برای نمایش پهلوان کچل و اژدها

نصرالله قادری برای نمایش پدر

سعید پور‌شعبانی برای نمایش پدر دوست ‌داشتنی

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش بی سر کلاه

بخش صحنه ای - غیررقابتی

ایرج راد برای نمایش آریا داکاپو

علیرضا کوشک جلالی برای نمایش پابلو نرودا

شارمین میمندی نزاد برای نمایش از چهارگانه‌ های عشق

داوود دانشور برای نمایش عیار و گلاب پاش

امیر عسگری برای نمایش دزدی در شب ژانویه

پروانه مژده برای نمایش دختر گلفروش

قطب الدین صادقی برای نمایش خط عشق

محمود عزیزی برای نمایش حضرت زینب

پری صابری برای نمایش شمس پرنده

آتیلا پسیانی برای نمایش قهوه قجری

رضا فیاضی برای نمایش لباس باشکوه حاکم

رضا کرم رضایی برای نمایش مضحکه آدمی

اسماعیل خلج برای نمایش من ملک بودم

بخش تعزیه

ابراهیم کریمی برای نمایش سیاوش

بخش صحنه ای - مرور

مجید جعفری برای نمایش صعود مقاوت پذیر آرتورواویی

خسرو شجاع‌زاده برای نمایش شب بارانی

اکرم قاسم پور برای نمایش برخوان هفت خوان

شکرخدا گودرزی برای نمایش یادگار زریران

ملیحه مرادی جعفری برای نمایش بی خانمان

بهزاد فراهانی برای نمایش گل و قداره

بخش صحنه ای - بین الملل

زینانی قدیسه برای نمایش الطیراوی

رالف سوسنا برای نمایش بازی خیال

فرانکو پرو برای نمایش بیگانه

جواسترو مگران برای نمایش رازها

روبرتو چولی برای نمایش کاسپار

روبرتو چولی برای نمایش سفید برفی

علیرضا کوشک جلالی برای نمایش مسخ

اپرای چین برای نمایش لیدی یانگ

روبرتو چولی برای نمایش قبل از آنکه هزاره ما را از هم جدا کند

روبرتو چولی برای نمایش کلاویگو

آرا آراکلیان برای نمایش گزارش به آکادمی

بخش دانشگاهی - مسابقه

محمدرضا عطایی فر برای نمایش ماهی سیاه کوچولو

محمدرضا غفاری برای نمایش سهراب در مه

علی اصغر دشتی برای نمایش ننه دلاور

علی حاج ملاعلی برای نمایش همسایگی شفق

رضا کلامی برای نمایش ماریا

فرحناز غلامپور برای نمایش میو

علیرضا ناظر فصیحی برای نمایش داستان بزرگ جنگ

فریده کریمی برای نمایش راحیل

خداداد رضایی برای نمایش از آدم تا آدم

محمد عاقبتی برای نمایش برزخ

رضا کلامی برای نمایش غایت سبز

بهرام صادقی مزیدی برای نمایش سلام و خداحافظ

علی صداقت ‌کریم برای نمایش مغضوبین

بخش مسابقه خیابانی

سوسن رحیمی برای نمایش دختر چوپان

سپهر میکاییلیان برای نمایش آگهی روی باجه تلفن

شهرام نوشیر برای نمایش دل خوانی

ابراهیم محمدرضایی برای نمایش دو سقا

افشین سخایی برای نمایش دستفروش

محمدعلی صادق حسنی برای نمایش دعای آفتاب

علی گلستانی برای نمایش دل آشوب

هادی نوری برای نمایش پنجره فولاد

علیرضا محمدی برای نمایش تابلو

اکبر قهرمانی برای نمایش جراید

علی اصغر دشتی برای نمایش دست و پا فروش

رضا سعیدی برای نمایش در آرزوی هیچ

ایرج صادقی برای نمایش دو راهی

عبدالرضا سوائدی برای نمایش ریشه

هادی نوری برای نمایش راز زندگی

محمد خاتمی برای نمایش سهرابی دیگر

مجید امیری برای نمایش سه ماه تعطیلی

مهدی مهدیون برای نمایش سرمایه جاودان

فریدون سیفی برای نمایش قلای اول

محمد الهی برای نمایش فردای خاکستری

غلامحسین هدیه ‌لو برای نمایش طناب

رضا سعیدی برای نمایش صبح طلوع می کند

مرتضی وکیلیان برای نمایش شانس زندگی

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش کار کی بهتره؟

مهدی کاموس برای نمایش کار سیاه

محمد رضا عطایی فر برای نمایش کاسبی یا گدایی

محمود افشین برای نمایش پسران آفتابگردان

بهرام ریحانی برای نمایش انسان و هستی

علیرضا استادی برای نمایش پنچری

عبدالله آتشانی برای نمایش صندلی

بخش بزرگداشت های جشنواره

شاهین سرکیسیان