نوزدهمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

مجید شریف خدایی

بخش نمایشنامه نویسی

اول :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش این قصه را ایرانیان نبشته ‌اند

دوم :

حسین کیانی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

سوم :

نغمه ثمینی برای نمایش افسون معبد سوخته

بخش کارگردانی

اول :

محمدمحسن علیخانی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

دوم :

حسین کیانی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

سوم :

محمد یعقوبی برای نمایش یک دقیقه سکوت

کیومرث مرادی برای نمایش افسون معبد سوخته

بخش بازیگری مرد

اول :

امیر جعفری برای نمایش یک دقیقه سکوت

امیر جعفری برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

دوم :

احمد مهرانفر برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

مهدی سلطانی سروستانی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

سوم :

امیر حیدری برای نمایش لیلوا

کوروش زارعی برای نمایش فیروزه که می ‌خواند

بخش بازیگری زن

اول :

ستاره اسکندری برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

دوم :

ریما امین فر - مهروش جعفرقلی ‌زاده برای نمایش یک دقیقه سکوت

سوم :

رویا میرعلمی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

فروغ قجابگلی برای نمایش آخرین مروارید

بخش طراحی صحنه

اول :

نرمین نظمی برای نمایش یک دقیقه سکوت

دوم :

منوچهر شجاع برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

سوم :

حسین فدایی حسین برای نمایش فیروزه که می ‌خواند

بخش طراحی لباس

برگزیده :

کبری طاهری برای نمایش که دیوانه می ‌خندد

بخش موسیقی

برگزیده :

سینا خشک بیجاری - حیدر ساجدی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

بخش جایزه ویژه

برگزیده :

عبید رستمی برای نمایش کیهانی به بلندای البرز

احمد آقالو

بخش طراحی چهره و صورتک

برگزیده :

امیر ویاچلی حجازی برای نمایش عشق آباد

بخش طراحی بروشور

برگزیده :

محسن سراجی برای نمایش سبز سرخ

بخش بازیگر خردسال

تقدیر :

تیراژه فراهانی برای نمایش حماسه انقلاب سنگ

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

مسعود ساکت ‌اف برای نمایش برخورد

دوم :

شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر

علی اکبر حلیمی برای نمایش هفت اخوان

سوم :

لیلا جواهری برای نمایش گدا به گدا

تقدیر :

مهدی کاموس برای نمایش مردی از همین حوالی

فرامرز شاه‌ قلعه برای نمایش هر چی

حسین وارسته برای نمایش جگر هندی

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

تقدیر :

مسعود ساکت ‌اف - مهدی کاموس برای نمایش مردی از همین حوالی

حامد حسین ‌زادگان برای نمایش چک

فرامرز شاه‌ قلعه برای نمایش هر چی

کوروش خزاعی اصل برای نمایش از تولد تا تولد

شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر

عقیل تقی‌زاده برای نمایش چنان دل کندم از دنیا

علی ‌اکبر حلیمی برای نمایش هفت خوان

جمشید عسگری برای نمایش فریاد زندگی

محمد کریمی برای نمایش حرفه ای

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

عباس جمشیدی برای نمایش چنان دل کندم از دنیا

فرامرز شاه‌ قلعه برای نمایش هر چی

دوم :

جواد عزتی برای نمایش سیاه و سفید

خسرو کشاورز برای نمایش من خود پیاده ‌رو هستم

سوم :

سیدوحید فخر موسوی برای نمایش فیلم

محمدرضا دیناروند برای نمایش آشغالدونی

تقدیر :

مسعود ساکت ‌اف برای نمایش برخورد

محمد نائینی برای نمایش بشم

سعید ملک ‌نژاد برای نمایش هفت خوان رستم

شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر

مسعود صالحی برای نمایش چک

جمشید عسگری برای نمایش فریاد زندگی

بخش تئاتر خیابانی (بازیگری کودک و نوجوان)

تقدیر :

حسین نوشیر برای نمایش در پس پرده

امیررضا شجریان برای نمایش بقال

بخش نمایش های آئینی خیابانی

تقدیر :

احمد شنبه‌ نیا برای نمایش عطریه

غلامرضا پودینه برای نمایش هامون هامون است

حمیدرضا قزلباش برای نمایش تکم‌ خوانی

مسعود آگشته فارسانی برای نمایش عروس باران

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایش برگزیده)

برگزیده بدون اولویت :

نیما دهقان برای نمایش کفتر به توان دو

نصرالله قادری برای نمایش سرگذشت عجیب و باور نکردنی بردار شدن سنساره

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

محمد یعقوبی برای نمایش یک دقیقه سکوت

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

مهدی سلطانی سروستانی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری زن)

برگزیده :

ستاره اسکندری برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌ روز

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی صحنه)

برگزیده :

حسین فدایی‌ حسین برای نمایش فیروزه که می ‌خواند

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (موسیقی)

برگزیده :

فرزاد دانشمند برای نمایش وقت خواب ماهی‌ ها

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی لباس)

برگزیده :

پریدخت عابدین ‌نژاد برای نمایش وقت خواب ماهی‌ ها

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی گریم)

برگزیده :

افسانه قلی‌زاده برای نمایش افسون معبد سوخته

بخش هیات بازخوانی بخش مسابقه

خسرو حکیم رابط - سعید کشن فلاح - فرامرز طالبی

بخش هیات بازخوانی بخش دانشجویی

ناهید سپیدنامه - رحمت امینی - محمد چرمشیر

بخش هیات بازخوانی بخش خیابانی

حمیدرضا افشار - محمود فرهنگ - محمدرضا الوند

بخش هیات بازبینی بخش مسابقه

حسین پاکدل - امین تارخ - ایرج راد - سعید کشن فلاح - حسین مسافرآستانه

بخش هیات بازبینی بخش دانشگاهی

فرهاد آئیش - عبدالحی شماسی - رحمت امینی - شکرخدا گودرزی - افسر اسدی

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

محمدرضا الوند - محمود فرهنگ - حسین راضی

بخش هیات داوری بخش مسابقه

اکبر رادی - سعید کشن فلاح - امین تارخ - رویا تیموریان - حمید سمندریان

بخش هیات داوری بخش دانشگاهی

هایده حائری - محمدرضا خاکی - اصغر همت

بخش هیات داوری بخش خیابانی

حسین راضی - محمد کاسبی - مریم معترف

بخش هیات داوری کانون ملی منتقدان تئاتر

فرشید ابراهیمیان - بهزاد صدیقی - کتایون حسین زاده

بخش صحنه ای - مسابقه

محسن سراجی برای نمایش سبز سرخ

حسین کیانی برای نمایش رژیسورها نمی ‌میرند

محمدمحسن علیخانی برای نمایش سعادت لرزان مردمان تیره روز

نصرالله قادری برای نمایش سرگذشت عجیب و باور نکردنی بردار شدن سنساره

سیدوحید ترحمی‌مقدم برای نمایش سنگی بر سنگ

محمد ربانی‌پور برای نمایش سفر پر ماجرای خاله جان مشتی

کوروش زارعی برای نمایش فیروزه که می ‌خواند

مجید واحدی‌ زاده برای نمایش در جامه بردگان

جواد پیشگر برای نمایش دوئتی کوتاه برای پاییز

سیدصادق فاضلی برای نمایش لیلوا

رضا فرخی برای نمایش مرگ یزدگرد

آرش دادگر برای نمایش من و هزار تو

محسن عرب زاده برای نمایش نقش زن

هادی زرقانی برای نمایش یک کاست لته

محمد یعقوبی برای نمایش یک دقیقه سکوت

محمدامیر یاراحمدی برای نمایش وقت خواب ماهی‌ ها

سیما تیرانداز برای نمایش هتل عروس

امیر حجازی برای نمایش عشق آباد

علی زارعی برای نمایش عاشقانه ای بر باد

محمد نوروزی‌ بابادی برای نمایش که دیوانه می‌ خندد

طوفان مهردادیان برای نمایش تماس

علی اصغر راسخ راد برای نمایش باغ آرزوها

نادر برهانی مرند برای نمایش تولد

مرتضی طباطبایی برای نمایش تنوره

محمد رحمانیان برای نمایش خروس

بابک توسلی برای نمایش خاله ادیسه

حمیدرضا نعیمی برای نمایش دختری با شنل ارغوانی

شکرخدا گودرزی برای نمایش خورشید بانو

توحید معصومی - علی ایزدی برای نمایش بازیخانه

نیما دهقان برای نمایش کفتر به توان دو

شهرام نوشیر برای نمایش کچلک و گلدل

عبید رستمی برای نمایش کیهانی به بلندای البرز

میلاد اکبرنژاد برای نمایش آخ اگه بارون بزنه

آرش ملکی برای نمایش آبی ترین آسمان شهر

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش آخرین مروارید

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش این قصه را ایرانیان نبشته‌ اند

کیومرث مرادی برای نمایش افسون معبد سوخته

بخش دانشگاهی - مسابقه

کتایون اعظمی برای نمایش قوی تر

احسان نوروزی برای نمایش ماداگاسکار

محمدعلی شفیعی برای نمایش هنر

علی هاشمی برای نمایش نقش زن

سنا نعمتی برای نمایش مرگ یزدگرد

مجید حکمت‌ پناه برای نمایش هی جار

محمد متولی برای نمایش برزخ

بنفشه توانایی برای نمایش بازی تمام شد

آرش پارساخو برای نمایش غیب‌ گویی

حمید پورآذری برای نمایش خرس

امیر آتشانی برای نمایش بلوهر

محمدرضا مریدی برای نمایش داستان باغ وحش

احسان فکاء برای نمایش ژاندارک در آتش

احسان عبدی پور برای نمایش شیلون

سعید محسنی برای نمایش فرنگیس

مجتبی چراغعلی برای نمایش مارمانه

بخش دانشگاهی - جنبی

حسن وارسته برای نمایش شاه موش پنیر

علی فرحناک برای نمایش باغ آرزوها

فرهاد رحمانی‌ فرد برای نمایش عزیز مایی

عباس اقسامی برای نمایش شکسپیر آوریل 1999

ناصر یکه برای نمایش تراژدی سهراب

حسن نوری برای نمایش خشم شدید فیلیپ هوتس

علیرضا محمدی برای نمایش اوهوم

محمدرضا عطایی فر برای نمایش آرزویم آرزوست

بخش دانشگاهی - ویژه

امیر دژاکام برای نمایش روژان

بخش صحنه ای (انتفاضه)

زیناتی قدسیه برای نمایش صالح العبد الصالح

هادی مرزبان برای نمایش حماسه انقلاب سنگ

حسن دادشکر برای نمایش کودک غریب

بخش صحنه ای - مرور

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش وقتی برمی‌ گردیم

هوشنگ حسامی برای نمایش پوف

محمد رحمانیان برای نمایش مصاحبه

مهدی هاشمی برای نمایش حسرت، آرزو، رویا

آتیلا پسیانی برای نمایش قهوه قجری

هواس پلوک برای نمایش زوزه سگ

کوروش نریمانی برای نمایش شب ‌های آوینیون

امیررضا کوهستانی برای نمایش قصه های در گوشی

حسن خلیلی‌ فر برای نمایش سه شب از هزار و یک شب

محمد یعقوبی برای نمایش پس تا فردا

بخش مسابقه خیابانی

رضا ادهمی برای نمایش بقال

محمدعلی صادق حسنی برای نمایش بشم

مسعود ساکت اف برای نمایش برخورد

علی فرحناک برای نمایش برباد رفته

عباس کاظمیان برای نمایش به دنبال جشنواره

ناصر امامی‌ میبدی برای نمایش پرده برافتاد

بهرام ریحانی برای نمایش پرواز برفراز زیبایی کائنات

عبدالله آتشانی برای نمایش ترک عشق

شهرام نوشیر برای نمایش در پس پرده

حمیدرضا قزلباش برای نمایش تکم‌ خوانی

اکبر قهرمانی برای نمایش بچه های خیابان

حسن سبحانی برای نمایش اواتت بمونی

جواد عزتی برای نمایش چنان دل کندم از دنیا

محمود کریمی برای نمایش حرفه ای

علی اصغر خطیب زاده برای نمایش حکایت پهلوان گم شده

مهدی مهدیون برای نمایش سیاه و سفید

مژگان رضائیان برای نمایش چگونه یاد گرفتم دست

مهدی دهقان‌ چاه عربی برای نمایش آشغالدونی

کریم عظیمی برای نمایش آخرین غزل

حامد حسین‌ زادگان برای نمایش چک

بهمن تقی‌ پور برای نمایش آگهی

فرامرز شاه‌ قلعه برای نمایش او می داند

رضا امامی برای نمایش تلفن همگانی

حسن وارسته برای نمایش جگر هندی

سعید باغبانی نیر برای نمایش جومانجی 79

حامد شیدایی برای نمایش شانس

علی ‌اکبر حلیمی برای نمایش هفت خوان رستم

فرامرز شاه قلعه برای نمایش هر چی

محمدرضا عطایی فر برای نمایش نیک بدنام

غلامرضا پودینه برای نمایش هامون هامون است

سوسن رحیمی برای نمایش مهمانی سپاسگذاری از شهروند نمونه

ناصر محمودی برای نمایش من چنان گفتم

بی. نا برای نمایش مندیر

بی. نا برای نمایش نقل سیاوش

افشین سخایی برای نمایش از تولد تا تولد

احمد شنبه‌ نیا برای نمایش عطریه

مسعود آگشته فارسانی برای نمایش عروس باران

خداداد خدام برای نمایش فیلم

فرزانه ارسطو برای نمایش جلسه اول رایگان

حسین حاتمی برای نمایش جنوبی ها

آزاده احمدیان برای نمایش جوش

مهدی کاموس برای نمایش مردی از همین نزدیکی‌ ها

رضا کرمی برای نمایش مرده شور

علی اصغر دشتی برای نمایش گفت‌ و گوی عاشقانه دو پلیس پشت چراغ‌ قرمز

لیلا جواهری برای نمایش گدا به گدا

جمشید عسگری برای نمایش فریاد زندگی

شهاب راحله برای نمایش فاتح خیبر

منوچهر اکبرلو برای نمایش 250 سی سی عشق

بخش صحنه ای (خارج از مسابقه)

محمدحسین نصرآبادی برای نمایش آوای سرخ

مهتاج نجومی برای نمایش جستاری بر افسانه صلح آرش

پری صابری برای نمایش آنتیگونه

سیروس شاملو برای نمایش آغا محمدخان کالیگولا

حسینعلی طباطبایی برای نمایش اتاق خصوصی

امیر دژاکام برای نمایش دزد دریایی

قطب الدین صادقی برای نمایش هفت قبیله گم شده

هادی مرزبان برای نمایش باغ شب نمای ما یا قبله عالم

نرگس هاشم ‌پور برای نمایش ماریای بی‌ نام

فرهاد مهندس پور برای نمایش مکبث

داوود فتحعلی بیگی برای نمایش تخت و خنجر

حسین عاطفی برای نمایش بهجت

منیژه محامدی برای نمایش سووشون

کمال الدین شفیعی برای نمایش سفری برای آرش

گوران علی‌ کریم برای نمایش سرزمین افسون

داریوش مودبیان برای نمایش زندگی در تئاتر

علی رفیعی برای نمایش شازده احتجاب

آتیلا پسیانی برای نمایش گنگ خواب دیده

محسن حسینی برای نمایش مده‌ آ

هرمز هدایت برای نمایش هفت کردار

فردوس حاجیان برای نمایش شهر سوخته

بخش صحنه ای - بین الملل

خولیا وارلی برای نمایش دانه‌ های خاطره

حسن‌ سعید الجریتلی برای نمایش زندگی‌ های گردان

کار گروهی برای نمایش سرسختی

جان مووات برای نمایش لئوناردو

روبرتو چولی برای نمایش شازده کوچولو

دوشان تروپشیچ برای نمایش مگس ها

حسن‌ سعید الجریتلی برای نمایش جزر و مد شب

اتو کوکلا برای نمایش خاطرات

کای رونگ زیان برای نمایش بانو یانگ

جی‌جی دال آگلیو برای نمایش بازجویی

نینا دیمیترووا برای نمایش اورکت

روبرتو چولی برای نمایش آنتیگونه

شهرو خردمند برای نمایش ارداویراف‌ نامه

اسپیروس وراخوریتیس برای نمایش آنتیگونه

بخش بزرگداشت های جشنواره

سیمین دانشور - اکبر رادی - هوشنگ گلشیری - هوشنگ حسامی