بیست ‌و یکمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

مجید شریف‌ خدایی

بخش نمایشنامه نویسی

اول :

نغمه ثمیمی برای نمایش الکتر

چیستا یثربی برای نمایش برخورد نزدیک از نوع آخر

چیستا یثربی برای نمایش زنان مهتابی مرد آفتابی

نغمه ثمینی برای نمایش خواب در فنجان خالی

دوم :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

سوم :

حسین مهکام برای نمایش آندرانیک

بخش هیات بازخوانی بخش مسابقه

رضا سیدحسینی - سعید کشن فلاح - مهدی پوررضائیان

بخش هیات بازخوانی بخش خیابانی

سعید کشن فلاح - محمود فرهنگ - حسین راضی

بخش هیات بازبینی بخش مسابقه

اسماعیل شنگله - حسین مسافرآستانه - فرهاد آئیش - سعید کشن فلاح - حسین پاکدل

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

مریم معترف - سیدصادق موسوی - مسلم قاسمی

بخش هیات داوری بخش مسابقه

حسین سلیمی - فرهاد ناظرزاده ‌کرمانی - محمد رحمانیان - ایرج راد - سعید پورصمیمی

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

فرهاد آئیش - سیف ‌الله صمدیان - محمود کلاری

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

حسین خسروجردی - محمدرضا شریفی نیا - محسن شاه‌ ابراهیمی

بخش هیات داوری کانون ملی منتقدان تئاتر

منوچهر اکبرلو - افشین خورشید باختری - عباس شادروان

بخش کارگردانی

اول :

کیومرث مرادی برای نمایش خواب در فنجان خالی

دوم :

شبنم طلوعی برای نمایش قهوه تلخ

سوم :

نادر برهانی مرند برای نمایش چیستا

کورش زارعی برای نمایش زنان مهتابی مرد آفتابی

تقدیر :

میثم عبدی برای نمایش کمدی ارتباطات

ساسان مهرپویان برای نمایش راز عروسک

سوسن پرور برای نمایش توالت

سپیده نظری‌ پور برای نمایش الکتر

میترا علوی‌ طلب - عبدالحسین مرتضوی برای نمایش هوسنامه مرد پرهیزکار (بشر و ملیخا)

پیمان دانشمند برای نمایش آبی ‌ترین آسمان شهر

بخش بازیگری مرد

اول :

احمد مهرانفر برای نمایش قهوه تلخ

دوم :

کورش زارعی برای نمایش زنان مهتابی مرد آفتابی

سوم :

حمید آذرنگ - مهران امام‌ بخش برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

تقدیر :

مجید رحمتی برای نمایش توالت

علی‌ سرابی برای نمایش آندرانیک

بخش بازیگری زن

اول :

ریما رامین فر برای نمایش زمزمه مردگان

دوم :

آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش روی زمین

سوم :

مژگان نوایی برای نمایش ژاندارک در آتش

تقدیر :

وفا طرفه برای نمایش زنان مهتابی مرد آفتابی

آذر سمواتی برای نمایش الکتر

ژاله صامتی برای نمایش دوستت دارم با صدای آهسته

بخش طراحی صحنه

دوم :

اصغر خلیلی برای نمایش خاتون غصه دار

سوم :

سیامک احصایی برای نمایش قهوه تلخ

محسن غلامی برای نمایش کمدی ارتباطات

بخش ویژه

برگزیده :

بهزاد شاهنده برای نمایش آل

بخش برگزیده تماشاگران

برگزیده :

اصغر خلیلی برای نمایش خاتون غصه دار

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (طراحی صحنه)

برگزیده :

پیام فروتن برای نمایش خواب در فنجان خالی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (موسیقی)

برگزیده :

آنکیدو دارش برای نمایش هشتمین خوان

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری زن)

برگزیده :

هدا ناصح برای نمایش هشتمین خوان

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (بازیگری مرد)

برگزیده :

علی سرابی برای نمایش آندرانیک

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (کارگردانی)

برگزیده :

کیومرث مرادی برای نمایش خواب در فنجان خالی

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

افروز فروزند برای نمایش روی زمین

بخش کانون ملی منتقدان تئاتر (پوستر)

برگزیده :

ابراهیم حقیقی برای نمایش دایره گچی قفقازی

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

اول :

محمد صمدیان

دوم :

کاظم جهانگیرزاده

سوم :

نیما نعمتی‌ زاده

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

اول :

مرتضی وکیلیان

دوم :

علی جامی

سوم :

رسول حق‌ جو

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

اول :

نیما نعمتی‌ زاده

دوم :

علی ایمانی - رضا جباری - شهرام نیک‌ کار

سوم :

ژوبین غازیانی - محمد صمدیان

تقدیر :

حمید حیدری - رضا آحادی - علی‌ اصغر هندی

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

اول :

ماندانا عبقری

تقدیر :

ساجده ذوالفقاری - راحله گویا

بخش سایر

تقدیر :

محمدرضا خورشیدی - عبدالله کریمی

بخش نمایش های آئینی خیابانی

اول :

حمیدرضا میرزایی

دوم :

شجاع محمدی

سوم :

علیرضا صنعتی

بخش صحنه ای - مسابقه

آروند دشت آرای برای نمایش هشتمین خوان

رویا کاکاخانی برای نمایش یادگاری ها

سیدحسن اورازانی برای نمایش موش در گنجه

حسین کیانی برای نمایش مضحکه شبیه قتل

آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش ناتمام

نیما دهقان برای نمایش لوله

نصرالله قادری برای نمایش گاهی اوقات برای زنده ماندن باید مرد

آتیلا پسیانی برای نمایش کالیگولا شاعر خشونت

سپیده نظری پور برای نمایش الکتر

شبنم طلوعی برای نمایش قهوه تلخ

پیمان دانشمند برای نمایش آبی ترین

علیرضا اولیایی برای نمایش زنی که زیاد می دانست

میثم عبدی برای نمایش کمدی ارتباطات

افروز فروزند برای نمایش روی زمین

رامتین بالف برای نمایش پخش زنده تارزان

میترا علوی طلب برای نمایش هوسنامه مرد پرهیزکار (بشر و ملیخا)

امین بهروزی برای نمایش برو گمشو عزیزم

سیما تیرانداز برای نمایش برخورد نزدیک از نوع آخر

شکرخدا گودرزی برای نمایش اطلسی نو بر شندره کهنه شهرزاد قصه‌ ساز

حمید پورآذری برای نمایش آندرانیک

بهزاد شاهنده برای نمایش آل

کیومرث مرادی برای نمایش خواب در فنجان خالی

جلال تهرانی برای نمایش تک سلولی‌ ها

سوسن پرور برای نمایش توالت

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

سیامک احصایی برای نمایش زمزمه مردگان

کوروش زارعی برای نمایش زنان مهتابی، مرد آفتابی

ساسان مهرپویان برای نمایش راز عروسک

زهرا صبری برای نمایش دوستت دارم با صدای آهسته

صادق مزاری‌ جلالی برای نمایش داستان دیب خنده‌ ناک ساده‌ لوح سپید هولناک

فرهاد اصلانی برای نمایش خر از دست رفته

اصغر خلیلی برای نمایش خاتون غصه‌ دار

نادر برهانی مرند برای نمایش چیستا

بخش دبیر جشنواره

محسن عرب زاده برای نمایش ژاندارک در آتش

هادی حجازی فر برای نمایش فاتح مشرق مهر

رضا حداد برای نمایش کسی نیست که همه داستان‌ ها را به یاد آورد

محمد یعقوبی برای نمایش قرمز و دیگران

امیر دژاکام برای نمایش ضیافت شیطان

حجت علیخانی برای نمایش سوگ مهر

علی عابدی برای نمایش شیون

سعید شجاعی برای نمایش ساعت شنی

بخش بزرگداشت های جشنواره

مهدی فتحی - فخری خوروش