بیست ‌و سومین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

فرهاد مهندس پور

بخش هیات بازبینی بخش مسابقه

حسین مسافرآستانه - اصغر همت - حسینعلی طباطبایی - حمید سمندریان - ابوالفضل دژاکام - محمدرضا خاکی - منصور براهیمی - رضا بابک - شهریار رشید علیپور

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

محمود فرهنگ - افشین خورشید باختری - حسین راضی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

حسین پارسایی - خسرو بغدادی - جواد افشین نژاد - محمد اطبایی - فریندخت زاهدی‌‌ - شهریار رشید علیپور - مجید جوزانی - سیما تیرانداز - محمدحسین عابدی - داور نمینی - همایون قنواتی - محمود فرهنگ - رضا عابدینی - عبدالرحیم سیاه‌ کارزاده - اردشیر صالحپور

بخش صحنه ای - بین الملل

کار گروهی برای نمایش یک بلیط برای بهشت

سلیمان الباسم برای نمایش الهملت

فیلیپ هوارد برای نمایش هنگامی که بلبل از خواندن می‌ ایستد

پاول ژکوتاک برای نمایش کارمن فونبر

شو ریوزانجی برای نمایش سامورایی مجنون

اولگ ژوگژدا برای نمایش سیرک

هلنا والدمن برای نمایش منطقه اشغال شده

آتیلا پسیانی برای نمایش هابیل و قابیل

دیتر کومل برای نمایش اسرار شبانه

هاکوب قازانچیان برای نمایش آنتیگونه

اریک وارد گیرلینگز برای نمایش آرنولت

شون مک ماهان برای نمایش الان کجایی؟

کار گروهی برای نمایش تولدت مبارک دن‌ کیشوت

دیتر کومل برای نمایش شب خواهران برونته

بخش صحنه ای - غیررقابتی

پژمان بازرگان برای نمایش هفت بیجار یونانی

مسعود دلخواه برای نمایش ویتسک

عبدالرضا ثامری برای نمایش یک تئاتر مستند یا دلتنگی‌ های کسی شبیه خودم

خسرو شهراز برای نمایش هفت طبقه

چیستا یثربی برای نمایش یک شب دیگر هم بمان سیلویا

افشین ناصری برای نمایش یک لحظه چشم برهم زدن

علی نرگس نژاد برای نمایش گذر از روز ششم به صدایی که می‌ شنوم

حمید پورآذری برای نمایش مهاجران

حمیدرضا میرزایی برای نمایش مهتابی در قالی

هادی شیبانی برای نمایش و شاپورچه بسیار سفر کرد و بگردید

سیدمحمدجواد طاهری برای نمایش مردی در بند

بهزاد فراهانی برای نمایش مفتش

سعید آقایی برای نمایش لیرشاه

گلچهره سجادیه برای نمایش مده‌آ

محمدرضا وافری برای نمایش گیوه‌ های زرین

علیرضا اولیایی برای نمایش کودکی من

محسن حسینی برای نمایش شهرزاد و هفت قصه‌ اش

سمیرا سینایی برای نمایش کاغذ بازی

داوود فتحعلی بیگی برای نمایش غرفه‌ ای از بهشت

محمد عرب‌ اسدی برای نمایش آخر بازی

منیژه محامدی برای نمایش چشم اندازی از پل

شهرام کرمی برای نمایش خاکستری

آرش عباسی برای نمایش تهران ساعت 22

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش خانم سرگرد باربارا

سپیده نظری‌ پور برای نمایش خانه (رویا)

سعید شاپوری برای نمایش خداوند یحیی را در جلیل می خواند

مریم کاظمی برای نمایش خواتین پنج قلعه

حسن وارسته برای نمایش داستان باور نکردنی یک زن

کتایون فیض مرندی برای نمایش دفتر یادداشت

علی اصغر دشتی برای نمایش دن کیشوت

مجید واحدی‌ زاده برای نمایش اژدها چهرک

داوود دانشور برای نمایش آنووا

محمدرضا درند برای نمایش آخرین بازی

مجتبی معاف برای نمایش بکش تا اونجا که نفس داری بکش

محمد یعقوبی برای نمایش تنها راه ممکن

عبدالرضا سواعدی برای نمایش تنها یک گلوله

محمدرضا کوهستانی برای نمایش بهترین مامان این حوالی

ناصر ایزدفر برای نمایش پایان نامه

بهروز غریب پور برای نمایش ایکارو

مسعود ترغبی برای نمایش به صرف چای

سعید آلبوعبادی برای نمایش ایستادن روی خط استوا

شکرخدا گودرزی برای نمایش استخوان های طلایی

مصطفی محمدنژاد برای نمایش پروانه در مشت

کوروش زارعی برای نمایش شب مویه ها

عبید رستمی برای نمایش رویاهای شهر من چرت می‌ زند

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش روزی روزگاری آبادان

محمد عباسی برای نمایش روز تولدت را به یاد آر

صادق فرهمند برای نمایش خودم فقیر، بختم فقیر

کیومرث مرادی برای نمایش ژولیوس سزار به روایت کابوس

هما روستا برای نمایش سانتاکروز

امیر سلطان احمدی برای نمایش ژازن بکام، ژازن ناکام

محمد یزدی برای نمایش سکوت

رحیم نوروزی برای نمایش شما خانمی با مانتوی آبی ندیدید ؟

قطب الدین صادقی برای نمایش عکس یادگاری

اصغر خلیلی برای نمایش عشق، رویا، تاریکی

ناصر کریمی‌ نیک برای نمایش شرنگستان

عباسعلی ابوالحسنی برای نمایش سنگ

مهدی افشار قهرمانی برای نمایش سونات گوجه‌ های سبز

کریم علی خواه برای نمایش شاه و شبدیز

عباس طاهرخانی برای نمایش سلطان

سیما تیرانداز برای نمایش زنی که تابستان گذشته رسید

بخش بزرگداشت های جشنواره

علی منتظری - ایرج راد - رضا کرم رضایی - مهین اسکویی - غلامحسین نوری نکاح - مهدی متوسلی - محمد جمال پور

بخش تمرین - اجرا

محمد عاقبتی برای نمایش من باید بروم، خیلی دیرم شده

وحید رهبانی برای نمایش الوتریا

حسن معجونی برای نمایش شهرهای نامرئی

آروند دشت آرای برای نمایش رویای بسته شده به اسبی که از پا نمی‌ افتد

همایون غنی زاده برای نمایش در انتظار گودو

امیررضا کوهستانی برای نمایش در میان ابرها

آتیلا پسیانی برای نمایش تلخ مثل عسل

بخش صحنه ای - مرور

محمد رحمانیان برای نمایش آواز قو

مرضیه شجاعی برای نمایش دو مرغ آخر عشق

حسن معجونی برای نمایش خرس و خواستگاری

سعید بهنام برای نمایش ERORRE 691

محمودرضا رحیمی برای نمایش چند کاپریس برای ویولن

هومن برق نورد برای نمایش چراغ‌ ها را خاموش نکنید

حمیدرضا نعیمی برای نمایش داستان های کارور

علی اکبر علیزاد - همایون غنی زاده برای نمایش در انتظار گودو

مهدی ساکی برای نمایش دینگومارو

محمدمهدی خاتمی برای نمایش گلایه

مریم معینی برای نمایش کسی که نام تو را روی ماه نوشته است

علی نقی رزاقی برای نمایش رویا در نیمه شب تابستان

علیرضا ارجونی برای نمایش معلمی به نام صفر

وحید رهبانی برای نمایش مرد اتفاقی

آرش دادگر برای نمایش آژاکس

امیررضا کوهستانی برای نمایش تجربه های اخیر

بخش ویدئو - تئاتر

پانته آ اصلانی برای نمایش یرما

یونس لطفی برای نمایش ویتسک

مهدی میرمحمدی برای نمایش هملت

رامین سیاردشتی برای نمایش مده آ

میثم امیراصلانی برای نمایش کالیگولا

کیوان رغیب‌ مطلق برای نمایش کودک مدفون شده

هوپند لشکری‌ نژاد برای نمایش آخر بازی

فرهاد فزونی برای نمایش در انتظار گودو

بخش مسابقه خیابانی

حمیدرضا مرادی برای نمایش آخرین نمونه

عبدالرضا فریدزاده برای نمایش انتظار

حسین محمدحسینی برای نمایش اوشار

سعید قدسی راد برای نمایش کی بود؟

فهیمه باروتچی برای نمایش مجلس غم

ابوذر چهل‌ امیرانی برای نمایش مزاحم

جمشید عسگری برای نمایش آخرین النگو

سیروس مصطفی برای نمایش NO WAR

امیرحسین شفیعی برای نمایش تیک

فرشید بزرگ‌ نیا برای نمایش تلین و جورین

اکبر قهرمانی برای نمایش بطری

ایرج کله جاهی برای نمایش بستور

کتایون آقااعظم برای نمایش با چای دارچین در سه‌سوت

فریبا چوپان نژاد برای نمایش جدایی

سروش پیمبری برای نمایش روایتی از سهراب

داریوش نصیری برای نمایش قوانین شهروندی

هادی نادری‌ پور برای نمایش کفش ها

حمیدرضا حسین‌ علی برای نمایش مگه شهر آتیش گرفته؟

حسین پیروج برای نمایش یک جو غیرت

وحید میریونسی برای نمایش نیم ساعت نفس‌ گیر

بهناز مهدی‌ خواه برای نمایش نه دیگه این واسه ما درس نمی‌ شه

مرتضی وکیلیان برای نمایش نقل زندگی

اصغر ابوسی برای نمایش یه لقمه نون

مختار محمدی برای نمایش حصار کارتونی

محمدعلی صادق حسنی برای نمایش جن گیری

امیر مردانی بروجنی برای نمایش کلکله برد

فرید رهبر برای نمایش خوش گوون ولی افسوس

سعید خیرالهی برای نمایش دایناسور کیه ؟

ابوذر چهل‌ امیرانی برای نمایش خانه دوست

حسین ذوالفقاری برای نمایش خرمی ها

حمید سرپرست برای نمایش خواب نما

بخش نمایشنامه خوانی

رویا کاکاخانی برای نمایش آسمان برای ما نخواهد گریست

احسان فکاء برای نمایش حرکت با شماست آقای مرکوشیو

علی‌ محمد رحیمی برای نمایش ساندویچ دم‌ ظهر

سوسن رحیمی برای نمایش شاهزاده عاشق

بهرام سروری‌نژاد برای نمایش تعطیلات زمستانی

امین بهروزی برای نمایش صدای بی‌ دلیل

حمیدرضا هدایتی برای نمایش شبنمی نشسته بر شانه دریا

کرامت رودساز برای نمایش وقتی علاءالدین چراغ جادو داشت

عبدالله حسینی برای نمایش میترا

حمید صفایی برای نمایش کل‌ووی

بابک صفی خانی برای نمایش عروسک

بابک والی برای نمایش وقتی که شب فرا می‌ رسد

محمدعلی بخشنده برای نمایش افسانه

بهزاد صدیقی برای نمایش تلفن بی‌ موقع

رضا جابر انصاری برای نمایش آنتیک

بخش شبیه خوانی

بی. نا برای نمایش احمد سفاح

بی. نا برای نمایش عبدالله عفیف

بی. نا برای نمایش حُر

بی. نا برای نمایش جنگ خندق

بی. نا برای نمایش مسلم‌ ابن عقیل

بی. نا برای نمایش قانیای فرنگ

بی. نا برای نمایش فضل و فتاح

بی. نا برای نمایش ذبح اسماعیل

بی. نا برای نمایش عید غدیر خم

بی. نا برای نمایش تخت سلیمان