بیست ‌و چهارمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

حسین مسافرآستانه

بخش هیات بازبینی نمایش های استانی

ایوب آقاخانی - مهرداد رایانی مخصوص - محمد حیدری - محمدرضا الوند - رحمت امینی - محمد احمدی

بخش هیات بازبینی بخش تولیدات 84

حمیدرضا افشار‌ - فرشید ابراهیمیان - امیر دژاکام - محمدعلی خبری

بخش هیات بازبینی بین ‌الملل

حسین مسافرآستانه - محمدعلی خبری - محمد اطبایی - مجید سرسنگی

بخش هیات بازبینی نمایش های تجربی

محمد احمدی - مهدی حامد سقائیان - محمد رحمانیان

بخش هیات بازبینی نمایش های خیابانی تهران

منوچهر اکبرلو - مجید جعفری - هادی مرزبان

بخش هیات بازبینی نمایش های خیابانی شهرستان ها

محمود فرهنگ - سعید کشن فلاح - هادی مرزبان

بخش هیات داوری انجمن نمایش (نمایشنامه نویسی)

ایوب آقاخانی - چیستا یثربی - جمشید خانیان

بخش هیات داوری انجمن نمایش (کارگردانی)

بهزاد فراهانی - مجید جعفری - سهراب سلیمی

بخش هیات داوری انجمن نمایش (طراحی صحنه و لباس)

پیام فروتن - کتایون فیض مرندی - ناصح کامکاری

بخش هیات داوری انجمن نمایش (بازیگر زن)

سپیده نظری‌ پور - میکائیل شهرستانی - مریم معترف

بخش هیات داوری انجمن نمایش (بازیگر مرد)

بهرام ابراهیمی - پانته‌آ بهرام - اصغر همت

بخش هیات داوری انجمن نمایش (موسیقی)

سعید محمدی مطلق - سعید ذهنی - رامین آزادآور

بخش هیات داوری انجمن تئاتر خیابانی خانه‌ تئاتر

فرامرز شاه‌ قلعه - علیرضا دهقانی - خسرو بامداد - رحمت امینی - کمال الدین شفیعی - حامد شیدایی - ژوبین غازیانی - منوچهر اکبرلو

بخش هیات داوری کانون ملی منتقدان تئاتر

رحمت امینی - حسن وارسته - علیرضا غفاری

بخش هیات داوری مجمع هنرمندان خراسان

محمودرضا رحیمی - مهدی صباغی - محمد برومند

بخش هیات داوری بنیاد شهید

مجید جعفری - وحید میرمبینی - مهدی متوسلی - اصغر همت

بخش برگزیده انجمن نمایش (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

محمد رحمانیان برای نمایش فنز

بخش برگزیده انجمن نمایش (کارگردانی)

برگزیده :

هادی مرزبان برای نمایش ملودی شهر بارانی

بخش برگزیده انجمن نمایش (بازیگر مرد)

برگزیده :

دانیال حکیمی برای نمایش ملودی شهر بارانی

بخش برگزیده انجمن نمایش (بازیگر زن)

برگزیده :

فروزان جمشید نژاد برای نمایش وقتی فرشته خواب سگ می ‌بیند

بخش برگزیده انجمن نمایش (طراحی صحنه)

برگزیده :

سیامک احصایی - نرمین نظمی برای نمایش حقیقت اینه که خورشید دور ما می‌ گرده

بخش برگزیده انجمن نمایش (طراحی لباس)

سیامک احصایی برای نمایش حقیقت اینه که خورشید دور ما می‌ گرده

برگزیده :

نرمین نظمی برای نمایش حقیقت اینه که خورشید دور ما می‌ گرده

بخش برگزیده انجمن نمایش (موسیقی)

برگزیده :

ماریا یزدانی برای نمایش دانه‌ های انار

بخش برگزیده انجمن تئاتر خیابانی خانه تئاتر (بهترین نمایش)

برگزیده :

حمیدرضا مرادی برای نمایش این گروه خشن

تقدیر :

مهدی حبیبی برای نمایش سنگ، کاغذ، قیچی

جمشید عسگری برای نمایش همه ‌جا آسمان همین رنگ است

بخش برگزیده انجمن تئاتر خیابانی خانه تئاتر (نمایش آئینی)

تقدیر :

احمد مردانی برای نمایش نیله سوار

محمود فرضی نژاد برای نمایش آفتوچک ‌گیر

محمدرضا دیناروند برای نمایش از ت تا میم

بخش برگزیده مجمع هنرمندان خراسان (تولیدات جدید تئاتر)

برگزیده :

نصرالله قادری برای نمایش امشب باید بمیرم

بخش برگزیده مجمع هنرمندان خراسان (نمایش برگزیده استانی)

برگزیده :

علی نرگس نژاد برای نمایش وقتی فرشته خواب سگ می ‌بیند

بخش برگزیده مجمع هنرمندان خراسان (پایان نامه برتر دانشکده های هنری)

برگزیده :

امیرحسین حریری برای نمایش عادل ها

بخش برگزیده مجمع هنرمندان خراسان (تولیدات سال 84)

برگزیده :

کوروش نریمانی برای نمایش دن کامیلو

آرش دادگر برای نمایش مکبث

بخش برگزیده مجمع هنرمندان خراسان (گروه برگزیده)

برگزیده :

کوروش نریمانی برای نمایش دن کامیلو

بخش ستاد برگزاری جشنواره

محمود فرهنگ - حسین مسافرآستانه - حسین پارسایی - محمدعلی خبری - مهرداد رایانی مخصوص - شهریار رشید علیپور - محمد خزاعی - علی ‌اصغر زعیمی - عبدالرحیم سیاه‌ کارزاده - محمد اطبایی - محمد حیدری

بخش تولیدات جدید 84

نصرالله قادری برای نمایش امشب باید بمیرم

قطب الدین صادقی برای نمایش عادل ها

عزت الله مهرآوران برای نمایش رکاب

اکبر زنجانپور برای نمایش دشمن مردم

رضا صابری برای نمایش آیه های غریب

حسین عاطفی برای نمایش در فنجان قهوه

بخش تجربی

نیما دهقان برای نمایش دو متر در دو متر جنگ

علی اکبر علیزاده برای نمایش اولئانا

مریم شیرازی برای نمایش پیکر زن همچون میدان نبرد

آروند دشت آرای برای نمایش قدم زدن روی ابر با چشمان بسته

بخش منتخب تولیدات 84 تهران

بهروز غریب پور برای نمایش اپرای عروسکی رستم و سهراب

نادر برهانی مرند برای نمایش تهران زیر بال فرشتگان

محمد رحمانیان برای نمایش فنز

عباس غفاری برای نمایش کبوتری ناگهان

مجید جعفری برای نمایش زکریای رازی

مسعود رایگان برای نمایش رویای یک عکس

سیدعظیم موسوی برای نمایش خواستگاری

کوروش نریمانی برای نمایش دن کامیلو

حسین فرخی‌ برای نمایش رومئو و ژولیت

سعید ذهنی برای نمایش چهار فصل

فرهاد شریفی برای نمایش حکایت ناتمام آن زن خوشبخت

سیاوش طهمورث برای نمایش بر دار شدن حسین ابن منصور حلاج

آزیتا حاجیان برای نمایش یک زن، یک مرد

آزاده انصاری برای نمایش ماه پیشونی

آرش دادگر برای نمایش مکبث

عباس اقسامی برای نمایش بیداری در نورنبرگ 2011

روشنک روشن برای نمایش هدیه جشن سالگرد

سیامک احصایی برای نمایش واقعیت اینه که خورشید دور ما می‌ گرده

هادی مرزبان برای نمایش ملودی شهر بارانی

بخش منتخبان آثار برتر جشنواره‌های استانی

سیدمهدی فرجامی برای نمایش در تاریکی شکم نهنگ

احسان جانمی برای نمایش سایه‌ های یک زن

محمد شیرالی برای نمایش زیر بیرق باد

سیدمحمدجواد طاهری برای نمایش مرگ در ساعت مرغابی

علی نرگس نژاد برای نمایش وقتی فرشته خواب سگ می ‌بیند

رامین راستی برای نمایش شامگاه شوم

ساسان قجر برای نمایش نبرد

محمدرضا رهبری برای نمایش چی چی نی

سنا نعمتی برای نمایش دانه های انار

سید‌حسین شیدایی‌ فر برای نمایش بازی صورتک

اصغر خلیلی برای نمایش اترار نامه

مهرداد خرمن‌ بیز برای نمایش آواز ستاره ها

بخش پایان‌ نامه‌ های برتر دانشکده‌های هنر تهران

طلا معتضدی برای نمایش خانه فراموشان

هادی حجازی فر برای نمایش جایی دیگر

رودابه شهپر برای نمایش نمایشگاه عمومی، زندگی خصوصی

امیرحسین حریری برای نمایش عادل ها

ساناز بیان برای نمایش مهاجران

وحید آقاپور برای نمایش دو دلقک و نصفی

بخش بزرگداشت های جشنواره

جابر عناصری - حسین کسبیان - سعید کشن فلاح - محمد چرمشیر

بخش نمایشنامه خوانی

بهزاد فراهانی برای نمایش تفنگ های ننه کارار

منیژه محامدی برای نمایش استثنا و قاعده

بخش فیلم (بزرگداشت برشت)

آلکساندر لانگ برای نمایش کله گردها و کله تیزها

بی. نا برای نمایش زندگی برشت

بی. نا برای نمایش دنیا به چه کسی تعلق دارد

بی. نا برای نمایش اپرای سه‌ پولی

هاینر مولر برای نمایش آرتور اویی

فریتز لانگ برای نمایش جلادها هم می‌ میرند

والتر آدلر برای نمایش زندگی گالیله

آلفرد کیرشنا برای نمایش ژان مقدس کشتارگاه ها

مانفرد وگورد - پیتر زادک برای نمایش ننه دلاور و فرزندانش

پیتر شومان برای نمایش دروازه دوزخ

بخش مسابقه خیابانی

پژمان کاشفی برای نمایش دو برادر

مرتضی وکیلیان برای نمایش غاصبین

عبدالرضا فریدزاده برای نمایش طالب

مهدی حبیبی برای نمایش سنگ، کاغذ، قیچی

فرهاد شکرالله زاده برای نمایش مد

امیر زینال‌ پور برای نمایش کاش آدم ها اینطوری نبودند

بهنام هدایتی برای نمایش قایم باشک

احمد مردانی برای نمایش نیله سوار

محمد زارع‌ زاده برای نمایش معرکه یک پهلوان

جمشید عسگری برای نمایش همه‌ جا آسمان همین رنگ است

غلامرضا پودینه برای نمایش هامون هامون است

جمشید عسگری برای نمایش ارث پدری

مختار محمدی برای نمایش زندانی فراری

امیر مصیبی برای نمایش سنگ صبور

محمدرضا دیناروند برای نمایش از ت تا میم

ابوذر چهل‌ امیرانی برای نمایش خانه دوست

محمود فرضی نژاد برای نمایش کسوف

محمدجواد بخشی‌ زاده برای نمایش آرش

محسن عبدلی برای نمایش بایسیکل ران

عقیل تقی‌زاده برای نمایش برادر جان

محمد بی‌ریا برای نمایش جان سخت

سروش پیمبری برای نمایش چتری برای من

ایرج کله جاهی برای نمایش خاطرات نخل‌ ها

حمیدرضا مرادی برای نمایش این گروه خشن

ابوذر چهل‌ امیرانی برای نمایش دست از سرم بردار

خداداد خدام برای نمایش در تماس