بیست‌ و پنجمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

سعید کشن فلاح

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

پرویز پورحسینی - ایوب آقاخانی - مجید جعفری - کریم اکبری مبارکه - محمدهادی نامور - مریم معترف - نصرت الله مسعودی - محمدرضا الوند - سیاوش طهمورث - علیرضا کوشک جلالی - جمشید خانیان

بخش هیات بازبینی بین ‌الملل

محمد اطبایی - محمدعلی خبری - مجید سرسنگی

بخش هیات داوری انجمن نمایش

فرهاد مهندس پور - پیروز ارجمند - فریدون علیاری - مجید سرسنگی - اکبر زنجانپور

بخش هیات بازبینی منتخب تولیدات صحنه‌ای 85

محمود عزیزی - جمشید خانیان - حسین مسافرآستانه - حسین پاکدل - پرویز پورحسینی - سیاوش طهمورث - فرشید ابراهیمیان - محمدرضا الوند - ایوب آقاخانی - علیرضا کوشک جلالی - محمدعلی خبری - فرهاد مهندس پور - نصرت الله مسعودی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

مهرداد رایانی مخصوص - محمد اطبایی - محمد حیدری - جلال تجنگی - محمدرسول صادقی - محمود فرهنگ - جواد افشین نژاد - محمدعلی خبری

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

حسین پارسایی - سعید کشن فلاح - علی نصیریان - محمدحسین نیرومند - حسین مسافرآستانه - سیدمهدی شجاعی

بخش تئاتر خیابانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

محمود فرضی نژاد

بخش برگزیده انجمن نمایش (بازیگر زن)

برگزیده :

مریم موسوی برای نمایش مرگزار سیاه سرخ شیارهایی تیفوسی از زبان یک ماهیگیر

بخش برگزیده انجمن نمایش (بازیگر مرد)

برگزیده :

حمید مظفری برای نمایش نوای اسرارآمیز

بخش برگزیده انجمن نمایش (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

حمیدرضا آذرنگ

بخش برگزیده انجمن نمایش (کارگردانی)

برگزیده :

همایون غنی زاده برای نمایش ددالوس و ایکاروس

بخش برگزیده انجمن نمایش (طراحی صحنه)

برگزیده :

آتیلا پسیانی برای نمایش تیغ و ماه

بخش برگزیده انجمن نمایش (موسیقی)

برگزیده :

حیدر ساجدی برای نمایش مرگ و شاعر

بخش برگزیده دفتر آموزش و فرهنگ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برگزیده :

اصغر خلیلی برای نمایش موهای بلوند

بخش برگزیده سازمان معاونت سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برگزیده :

احمد سلیمانی برای نمایش یک دختر و یک سرباز

بخش برگزیده بنیاد شهید

برگزیده :

حمیدرضا آذرنگ - عباس اقسامی برای نمایش خیال روی خط موازی

زری اماد برای نمایش امشب دیگر مهر ه‌های پشتم نی ‌لبک می ‌زنند

بخش برگزیده انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

برگزیده :

محمدرضا رهبری برای نمایش چگونه می ‌توان یک قصه عاشقانه را روایت کرد

بخش منتخب تولیدات صحنه‌ ای 85

نادر برهانی مرند برای نمایش مرگ فروشنده

کیومرث مرادی برای نمایش مرگ و شاعر

اصغر خلیلی برای نمایش موهای بلوند

ناصر آویژه برای نمایش یک شهر بی پرنده

سهراب سلیمی برای نمایش نوای اسرارآمیز

حسین احمدی نسب برای نمایش وهم سرخ

ناصر کریمی نیک برای نمایش نگین بام

امیر دژاکام برای نمایش مرد نیک

علی فرحناک برای نمایش مثل سوسوی فانوس آویخته

مسعود دلخواه برای نمایش جولیوس سزار

آتیلا پسیانی برای نمایش تیغ و ماه

سپیده نظری پور برای نمایش تهران - پرندک

هادی مرزبان برای نمایش پایین گذرسقاخانه

کتایون فیض مرندی برای نمایش بدون خداحافظی

زری اماد برای نمایش امشب دیگر مهره‌ های پشتم نی ‌لبک می‌ زنند

اکبر عبدی برای نمایش اکبرآقا آکتور تئاتر

عبداله آتشانی برای نمایش الاغ خوش خیال

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش آنکه گفت آری آنکه گفت نه

عباس اقسامی برای نمایش خیال روی خطوط موازی

همایون غنی زاده برای نمایش ددالوس و ایکاروس

آرش دادگر برای نمایش کالون و قیام کاستیلون

بهروز غریب پور برای نمایش قصه تلخ طلا

کوروش نریمانی برای نمایش شوایک

رضا عبدالعلی زاده برای نمایش شش پنگوئن کوچک

حسین پاکدل برای نمایش سمفونی درد

ایوب آقاخانی برای نمایش زمین مقدس

رسول نجفیان برای نمایش رستم و سهراب

حسین مسافرآستانه برای نمایش رستاخیز عشق

بخش ویژه سال پیامبر اعظم

محمد رحمانیان برای نمایش عشقه

بخش صحنه ای - کودکان

عبدالله آتشانی برای نمایش الاغ خوش‌ خیال

رضا عبدالعلی زاده برای نمایش شش پنگوئن کوچک

احمد سلیمانی برای نمایش یک دختر یک سرباز

ناصر آویژه برای نمایش یک شهر بی پرنده

بخش جشنواره جشنواره‌ها

احسان جانمی برای نمایش جله نشین عشق

احمد سلیمانی برای نمایش یک دختر یک سرباز

سعید خیرالهی برای نمایش نامدار

سیروس همتی برای نمایش محال هم ممکن است

عباس جان فدا برای نمایش زنبور مرده

امیر بدرطالعی برای نمایش افسون معبد سوخته

بابک مهری برای نمایش تلخ بازی قمر در عقرب

مرتضی سعیدیان برای نمایش انتظار در کافه پارکر

بخش منتخبین جشنواره‌ های تئاتر مناطق

محمدرضا مولودی برای نمایش پایین گذرسقاخانه

محسن عرب امیری برای نمایش بیژن و منیژه

عبدالرضا ثامری برای نمایش تقدیم به پدر و پسرم با عشق و رنج

علی نرگس نژاد برای نمایش پلنگ خالهایش را پاک می کند

محمدرضا رهبری برای نمایش چگونه می توان یک قصه عاشقانه را روایت کرد

فرشید گریلی برای نمایش دیدار

آرش محمدی برای نمایش سیاه چال

رضا گشتاسب برای نمایش سه‌ گانه سوءظن و سوسک

میثم عبدی برای نمایش کمدی ارتفاعات

حسن حاجت‌ پور برای نمایش عروسی خین

جواد صداقت برای نمایش مرگزار سیاه سرخ شیارهایی تیفوسی از زبان یک ماهیگیر

بخش بزرگداشت های جشنواره

سیاوش طهمورث - تاجبخش فنائیان - داوود رشیدی - فرشید ابراهیمیان

بخش پاسداشت های جشنواره

همایون علی آبادی - حسین فدایی حسین - داوود فتحعلی بیگی - محمد غیاثوند - محمود فرهنگ - ابراهیم کریمی - داوود کیانیان - محمود گبرلو - مهدی لزیری - مریم معترف - عظیم موسوی - اردشیر صالحپور - ایرج صغیری - جواد افشین نژاد - فاتح بادپروا - عبدالرضا حیاتی - علی حاج‌ علی‌ عسگری - علی تفضلیان - علی نقی رزاقی - حسین راضی - حسن دادشکر - رضا صابری - علی رضایی - صادق عاشورپور - محمدهادی نامور