بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

مجید سرسنگی

بخش هیات داوران مرور تئاتر ایران در سال 86 – 85

محمود فرهنگ - عبدالحی شماسی - اردشیر صالحپور - داریوش مؤدبیان - داوود رشیدی - قاسم زارع - اصغر همت - سهراب سلیمی - فرهاد آئیش - نغمه ثمینی - ایرج راد - مهرداد رایانی مخصوص - علیرضا نادری نجف آبادی - محمد یعقوبی - حسین راضی

بخش هیات داوران چشم انداز تئاتر ایران در سال 1387

منیژه محامدی - محمد یعقوبی - حسین مسافرآستانه - عبدالحی شماسی - داوود رشیدی - مسعود رایگان - مهرداد رایانی مخصوص - ناصر آقایی

بخش هیات داوری بخش دانشگاهی

محمدباقر قهرمانی - رحمت امینی - مهدی مکاری - مهدی حامد سقائیان - حمیدرضا افشار‌ - محمدرضا خاکی

بخش هیات داوران نمایشگاه سال پوستر تئاتر ایران

حبیب ‌الله صادقی - رضا عابدینی - ابراهیم حقیقی - فرهاد فزونی - مهدی فاتحی

بخش هیات داوران بخش دانش آموزی

محسن شرافتی - علی ظفر قهرمانی ‌نژاد - مهرالسادات میرحسینی - حسین علی کرمی - مژگان بنی هاشمی - مرضیه طلایی

بخش هیات داوران تولید متون نمایشی و نمایشنامه‌خوانی

حسین مسافرآستانه - عبدالحی شماسی - حسین فرخی‌ - محمد یعقوبی

بخش هیات داوری بخش خیابانی

محمدرضا الوند - شهرام کرمی - امیر دژاکام - مجید امرایی - مریم معترف

بخش ستاد برگزاری جشنواره

مژگان بنی هاشمی - مهدی توکلیان - شهاب پازوکی - بابک برزویه - مژگان صدرایی - آرش تنهایی - ابراهیم پناه خواه - محمود هاشمی - جواد افشین نژاد - شهرام کرمی - عباس خلقی - رضا بشردوست - نادر برهانی مرند - محمد حیدری - حمیدرضا اردلان - محمدعلی خبری - مهرداد رایانی مخصوص - امیرحسین حریری - مجید جوزانی - رحمت امینی - تقی اکبرزاده - اصغر حساس صوفیانی - حسین پارسایی - کتایون حسین زاده - محمد اطبایی

بخش نمایش های رادیویی (صدا بردار)

برگزیده :

مریم عابد برای نمایش ننه زیرون

بخش نمایش های رادیویی (افکتور)

برگزیده :

فرشاد آذرنیا برای نمایش مرگ در می زند

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

امین رسولی برای نمایش مارال

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

مهین نصری برای نمایش نوش جان جناب کنت دراکولا

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

برگزیده :

حسین تبسمی حجتی برای نمایش ننه زیرون

بخش نمایش های رادیویی (نویسنده)

برگزیده :

حمید رسولی برای نمایش مارال

بخش نمایش های رادیویی (کارگردان)

برگزیده :

جواد پیشگر برای نمایش نوش جان جناب کنت دراکولا

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر مرد)

برگزیده :

خسرو شهراز برای نمایش آسانسور

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر زن)

برگزیده :

شیوا مکی نیان برای نمایش اترارنامه

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی هنری)

برگزیده :

اصغر خلیلی برای نمایش اترارنامه

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی تلویزیونی)

برگزیده :

فرشاد احمدی برای نمایش اترارنامه

تقدیر :

مازیار میری برای نمایش واقعیت اینه که خورشید دور ما می چرخه

شهرام شهرابی برای نمایش آنتیگونه در نیویورک

هادی عامل برای نمایش بیوه های غمگین سالار جنگ

بخش نمایش های تلویزیونی (نویسدگی)

برگزیده :

اصغر خلیلی برای نمایش اترارنامه

بخش نمایش های تلویزیونی (تهیه کننده)

برگزیده :

غلامحسین لطفی برای نمایش آسانسور

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (طراحی صحنه)

برگزیده :

احمد کچه چیان برای نمایش تهران 1386

نامزد :

رضا رزم برای نمایش این ملک متروک است

سجاد افشاریان برای نمایش ری را

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (بازیگر زن)

برگزیده :

رسا کجوری برای نمایش آتسوموری

نامزد :

انسیه علوی برای نمایش ری را

تارا فاتحی برای نمایش با سری آشفته

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

محسن نوری برای نمایش خاندان چن چی

نامزد :

اصغر پیران برای نمایش ری را

امیر قنبری برای نمایش با سری آشفته

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (کارگردانی)

برگزیده :

عرفان ناظر برای نمایش خاندان چن چی

نامزد :

محمدرضا پورمقدم برای نمایش آتسوموری

سجاد افشاریان برای نمایش ری را

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

سجاد افشاریان برای نمایش ری را

نامزد :

مصطفی کوشکی برای نمایش پاییز هزار و سیصد و جنگ

احسان فلاحت پیشه برای نمایش با سری آشفته

بخش مسابقه تجربه های دانشجویی (بهترین نمایش)

برگزیده :

سجاد افشاریان برای نمایش ری را

تقدیر :

محمدرضا پورمقدم برای نمایش آتسوموری

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

بوری خاریکف برای نمایش مربای روسی

نامزد :

سیامک احصایی برای نمایش ترمینال

هدیه تهرانی برای نمایش یرما

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

دبرا لامی برای نمایش ماکاندو

سهیلا گلستانی برای نمایش یرما

نامزد :

فاطمه نقوی برای نمایش کشتی شیطان

فاطمه معتمدآریا برای نمایش ترمینال

افسانه ماهیان برای نمایش من آلیس نیستم اما اینجا همه چیز عجیبه

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

شیما زارع فرد - مهدی فرج پور برای نمایش سودالایادی

نامزد :

آنکیدو دارش برای نمایش کشتی شیطان

واهه هایراپتیان برای نمایش مسلح شدن

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

ساشا گرساک برای نمایش راشومون

علی سرابی برای نمایش ماچیسمو

نامزد :

ایوان مامنوف برای نمایش مربای روسی

ووها بدانگ برای نمایش نوک زبان

گریگور گداسرایان برای نمایش مسلح شدن

بهرام ابراهیمی برای نمایش امپراطور و آنجلو

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

پاول ژکوتاک برای نمایش چه مرد ظالمی

نامزد :

یوسیف رایخلگاوز برای نمایش مربای روسی

رضا گوران برای نمایش یرما

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

ایوب آقاخانی برای نمایش امپراطور و آنجلو

نامزد :

سیامک احصایی برای نمایش ترمینال

علیرضا غفاری برای نمایش من آلیس نیستم اما اینجا همه چیز عجیبه

بخش مسابقه بین الملل (بهترین نمایش)

برگزیده :

کلاوس پایمن برای نمایش ننه دلاور و فرزندان او

نامزد :

یوسیف رایخلگاوز برای نمایش چه مرد ظالمی

رضا گوران برای نمایش یرما

بخش تئاتر دانش آموزی (بهترین نمایش)

برگزیده :

مرضیه انصاری برای نمایش جنگ بازی

بخش برگزیده بنیاد شهید

برگزیده :

حسین مسافرآستانه برای نمایش در قاب ماه

تقدیر :

مصطفی کوشکی برای نمایش پاییز هزار و سیصد و جنگ

بخش تئاتر خیابانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

پیمان مهدی برای نمایش آنفولانزای انسانی

بخش بزرگداشت های جشنواره

گلاب آدینه - اکبر زنجانپور - رضا پورحسین - محمود عزیزی - حسین مسافرآستانه - حسن خجسته

بخش مرور تئاتر ایران در سال 85 و 86

بهرام بیضایی برای نمایش افرا یا روز می‌ گذرد

ناصح کامگاری برای نمایش منظومه مور بی ملکه

کتایون حسین زاده برای نمایش چاه

مسعود دلخواه برای نمایش طوبی

نسیم احمدپور برای نمایش پینوکیو

حسن وارسته برای نمایش آهو به‌ وقت انفجار

حمید سمندریان برای نمایش ملاقات بانوی سالخورده

بخش نمایش‌ های شنیداری

فریدون محرابی برای نمایش مرگ در می‌ زند

بهرام سروری‌نژاد برای نمایش زنان فضل‌ فروش

بخش نمایش‌ های رادیویی

مهدی شهداد برای نمایش لحظه دیدار

مریم واحد زحمتکش برای نمایش ننه زیرون

محمدهادی فاضلی برای نمایش ببو دل بینا

احمد طاهری برای نمایش پس از آن همه سال

میکاییل شهرستانی برای نمایش دخونامه اسمال هالو در عجب‌ آباد

جواد پیشگر برای نمایش نوش جان کنت دراکولا

بخش تصاویر نمایش‌ های صحنه‌ ای

هادی عامل برای نمایش بیوه های غمگین سالار جنگ

گلرخ میلانی برای نمایش وکیل تسخیری

سیامک احصایی برای نمایش واقعیت اینه که خورشید دور ما می‌ گرده

هما روستا برای نمایش آنتیگونه در نیویورک

بخش تجربه‌ های دانشگاهی اساتید

سپیده نظری‌ پور - شیوا مسعودی - کیومرث مرادی - هما جدیکار برای نمایش الکترا و رومئوژولیت

بخش تولید متون نمایشی

عارفه عنایتی برای نمایش بازی‌سازان اندرونی

محمد ابراهیمیان برای نمایش تراژدی رودکی

رضا شیرمرز برای نمایش ستاره‌ های دارچینی

بخش نمایشنامه خوانی

محسن خسروی عدل برای نمایش هفت پیکر

شکوفه آروین برای نمایش زمان که بگذرد

حجت الله کریمی برای نمایش هویت پنهان

عبید رستمی برای نمایش خیال خیس اطلسی

مهدی افشار قهرمانی برای نمایش بیدار شو اما

بخش صحنه ای - مسابقه

سینا رستگاری برای نمایش روز خوب مردن

پریناز آل ‌آقا برای نمایش درس

جلال منتظری برای نمایش رام کردن زن سرکش

امین ابراهیمی برای نمایش خون و لجن

افشین هاشمی برای نمایش حسن و دیو راه باریک پشت کوه

شمس ‌الله اکبری برای نمایش چغوک

رسول نقوی برای نمایش جاثلیق

امین آبان برای نمایش به‌ موازات

علی اصغر راسخ راد برای نمایش پدرانه

طلیعه طریقی برای نمایش داستان سودا

اکبر قهرمانی برای نمایش نقل سرخ

علی اظهری ‌سلماسی برای نمایش شکسته بخوان

مهرداد نظام ‌آبادی برای نمایش زال و سیمرغ

بهنام نعیمی برای نمایش مبارزه دو قهرمان در راستای هدفی متعالی در یک کمیسیون اجتناب ‌ناپذیر

احمد سلیمانی برای نمایش قصه پادشاه سرزمین قصه ‌ها

سیروس همتی برای نمایش قربانی

ناصر آویژه برای نمایش مش‌ مش قلی ‌خان

محمد لقمانیان برای نمایش مبارک مبارک است

رضا افضلی برای نمایش و خدایی که در این نزدیکی است

کار گروهی برای نمایش وارث

عباس اقسامی برای نمایش بازی‌ سازان اندرونی

مسلم سلیمانیان چالش‌ تری برای نمایش آه کودکم پشت در ماند

حمید ابراهیمی برای نمایش پندار زنده، کفتار مرده

روزبه ناصری برای نمایش آخرین تبسم شاهانه مهتاب

عباس تقی ‌آبادی برای نمایش اسب چوبی

بخش چشم‌ انداز تئاتر ایران در سال 1387

امیر آتشانی برای نمایش خنجره‌ ها

بهروز غریب پور برای نمایش کلبه عموتم

سیدمهدی فرجامی برای نمایش مدارا

سعید تهرانی برای نمایش کابوس ریتمیک

نیما دهقان برای نمایش کادنس

محمود استادمحمد برای نمایش تهرن

حمید پورآذری برای نمایش غولتشن ها

هومن میرمعنوی برای نمایش شب روی سنگفرش خیس

بخش تجربه های دانشجویی

علی محمد افشاریان برای نمایش ری را

مصطفی کوشکی برای نمایش پاییز هزار و سیصد و جنگ

ابراهیم امینی برای نمایش این ملک متروک است

محمدرضا پورمقدم برای نمایش آتسوموری

احسان فلاحت پیشه برای نمایش با سری آشفته از جنون کامل، با داسی، از هذیانی به هذیانی، از رویایی به رویایی، چهره مخدوشی که از فعل خود بیمناک است

عرفان ناظر برای نمایش خاندان چن چی

آرزو سرشناس برای نمایش دو جلاد

احمد کچه‌ چیان برای نمایش تهران 1386

فرزاد حسن میرزایی برای نمایش سرشت انسانی به روایت جریانات ناقص فکری

بخش صحنه ای - بین الملل

آرا ایرنجاکیان برای نمایش مسلح شدن

محمد حاتمی برای نمایش من آلیس نیستم اما اینجا همه‌ چیز غریب است

رائول والس برای نمایش لمنوس

محمد یعقوبی برای نمایش ماچیسمو

یوسیف رایخل گاوز برای نمایش مربای روسی

آروند دشت آرای برای نمایش هفت دستور کلیدی برای معاصر شدن

کلاوس پایمن برای نمایش ننه دلاور

رضا گوران برای نمایش یرما

مهدی فرج پور برای نمایش سودالایادی

برنارد میکسکا برای نمایش راشومون

علی معینی برای نمایش زندگی متناقض‌ نمای من

لوکاس بانگرتر برای نمایش نوک زبان

امیر دژاکام برای نمایش امپراطور و آنجلو

سیامک احصایی برای نمایش ترمینال

آتیلا پسیانی برای نمایش کشتی شیطان

پاول ژکوتاک برای نمایش چه مرد ظالمی

سرکیس چملجکیان برای نمایش ماکاندو

بخش ویژه انقلاب اسلامی

مه لقا باقری برای نمایش آهسته با گل سرخ

حسین فرخی‌ برای نمایش سمفونی بیداری

حسین مسافرآستانه برای نمایش در قاب ماه

بخش ویژه پلیس

جواد نجم‌ الدین برای نمایش ارتباط دو نفر

مهدی شاه پیری برای نمایش چهارپایه

شاهد پیوند برای نمایش پلیس جنگل سبز

کتایون آقا کاظم جوراب‌ باف برای نمایش دیسکیدا و آقای راهنما

سیدوحید میریونسی برای نمایش من می‌ خواهم با شما ازدواج کنم

حامد بی‌آزار برای نمایش دوست و دشمن

بخش ویژه ارتش

سیدمحمد موسوی‌ نژاد برای نمایش مغیب

قاسم حبیبی برای نمایش خاطره اما خاکستر

محمدرضا قلمبر برای نمایش تراژدی سهراب

علی غلامی اول برای نمایش بخند عشق نمک‌ گیر شود بعد برو

پژمان کاشفی برای نمایش پنجره ای برای دیدن

اکبر قهرمانی برای نمایش آنکه گفت آری آنکه گفت نه

بخش تئاتر ملل

نگو کیم لو آن برای نمایش روح عروسک

چاو سو پونگ برای نمایش رامایانا

غفار پورآذر برای نمایش دردسر در آسمان