بیست‌ و هشتمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

حسن طاهری برای نمایش شکار روباه

دوم :

مانی لطفی زاده برای نمایش آسمان روزهای برفی

سوم :

ساغر برکات برای نمایش بیچاره مکبث

تقدیر :

حسین گلپا - محمدرضا سلطانی برای نمایش شکار روباه

نامزد :

ابراهیم حسینی برای نمایش صدهزار افلیای عاشق

بخش مسابقه پوستر

اول :

مرتضی اتابکی برای نمایش دیوار چین

دوم :

رضا باباجانی برای نمایش مرد گل به دهان

سوم :

اشکان قازانچایی برای نمایش نمایشنامه خوانی نیاوران

تقدیر :

یحیی پاکدل - سپهر دانش اشراقی برای نمایش کرگدن

همایون غنی زاده برای نمایش آگاممنون

نامزد :

مهدی پاکدل برای نمایش خواب وقت حوریه

امیر اسمی برای نمایش کابوس های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو

مهدی رایگانی برای نمایش رویای خلیج فارس

بخش نمایش های رادیویی (افکتور)

برگزیده بدون اولویت :

فرشاد آذرنیا برای نمایش سرگذشت عجیب بنجامین باتن

محمدرضا قبادی فر برای نمایش پلکان و روز واقعه

بخش نمایش های رادیویی (صدا بردار)

برگزیده بدون اولویت :

علی حاج نوروزی برای نمایش روز واقعه

رضا طاهری برای نمایش پلکان و خواب خفتگان

بخش نمایش های رادیویی (تنظیم کننده)

برگزیده :

ایوب آقاخانی برای نمایش باجه تلفن

نامزد :

مجید نظری ‌نسب برای نمایش سرگذشت عجیب بنجامین باتن

فاطمه دلیری برای نمایش در پوست شیر

میلاد اکبرنژاد برای نمایش من اینجا هستم مامان

بخش نمایش های رادیویی (سردبیر)

برگزیده :

ندا هنگامی برای نمایش پلکان و روز واقعه

نامزد :

مهدی شرفی برای نمایش خواب خفتگان

زهره سطوت برای نمایش باجه تلفن

فاطمه دلیری برای نمایش در پوست شیر

مرضیه رشید برای نمایش سرگذشت عجیب بنجامین باتن

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

مصطفی عبداللهی برای نمایش پلکان

نامزد :

امین رسولی برای نمایش عاشیق حیدر و جیران

آرش جمالدینی برای نمایش مجموعه کارهای استان فارس

مهدی نمینی مقدم برای نمایش در پوست شیر

سیامک صفری برای نمایش روز واقعه

علی عمرانی برای نمایش پلکان

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

شهین نجف‌ زاده برای نمایش روز واقعه

نامزد :

شهرزاد عبدحق برای نمایش در پوست شیر

سعیده فرضی برای نمایش سرگذشت عجیب بنجامین باتن

فاطمه سیم زاری برای نمایش عاشیق حیدر و جیران

رویا فلاحی برای نمایش پلکان

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

نامزد :

محمود احمدی برای نمایش روز واقعه

محمد مهاجر برای نمایش پلکان

امین رسولی برای نمایش عاشیق حیدر و جیران

فریبرز گلبن برای نمایش در پوست شیر

لیلا اسراری برای نمایش یک شیوه متفاوت

بخش نمایش های تلویزیونی (طراحی صحنه)

نامزد :

فریبرز قربانزاده برای نمایش سکوت

حسین رنجبر شیرازی برای نمایش مبارز

حسین حاتمی برای نمایش برگزیده

منوچهر شجاع برای نمایش سفر به گُمسک

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر مرد)

برگزیده :

فرهاد آئیش برای نمایش هنر و خانواده تت

نامزد :

احمد مهرانفر - فرهاد اصلانی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

رضا امینی پور برای نمایش مبارز

رضا عباسی برای نمایش شباهنگ در حضیض

بخش نمایش های تلویزیونی (بازیگر زن)

برگزیده :

رویا میرعلمی برای نمایش بچه های من، آفریقای من

نامزد :

رویا افشار برای نمایش آدم خوابش می‌گیره

آزاده حاتمی برای نمایش روژانو

مهتاج نجومی برای نمایش سفر به گُمسک

حمیرا ریاضی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

بخش نمایش های تلویزیونی (نویسدگی)

برگزیده :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش چهار حکایت از چندین حکایت رحمان

نامزد :

سعید تشکری برای نمایش یوسف می آید

رسول صانعی برای نمایش مبارز

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش سکوت و دغدغه های پرچین

چیستا یثربی برای نمایش روژانو

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی تلویزیونی)

برگزیده :

بیژن صمصامی برای نمایش روژانو

نامزد :

احمد شادکامی برای نمایش یوسف می آید

مسعود فروتن برای نمایش دل سگ

علی اصغر شادروان برای نمایش برگزیده

رسول صانعی برای نمایش مبارز

بخش نمایش های تلویزیونی (کارگردانی هنری)

برگزیده :

مهرداد رایانی مخصوص برای نمایش سکوت

نامزد :

محمد یعقوبی برای نمایش دل سگ

کوروش نریمانی برای نمایش هتل پلازا

علی اصغر شادروان برای نمایش برگزیده

سعید تشکری برای نمایش یوسف می آید

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

مهدی صالحیار برای نمایش تراژدی آب

تقدیر :

حمیدرضا نوری برای نمایش کانال کمیل

بخش تئاتر خیابانی (طراحی)

برگزیده :

مهدی حبیبی برای نمایش اعترافات یک مستأجر

تقدیر :

احمد صمیمی - سامان خلیلیان برای نمایش شما چی می‌گید

پوریا کریمی برای نمایش ما همه می‌دونیم

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

تقدیر :

نرگس خاک کار برای نمایش اعترافات یک مستأجر

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

بهنام شرفی برای نمایش اعترافات یک مستأجر

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

نرگس خاک کار برای نمایش اعترافات یک مستأجر

تقدیر :

حمیدرضا نوری برای نمایش کانال کمیل

مهدی صالحیار برای نمایش تراژدی آب

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

نرگس خاک کار برای نمایش اعترافات یک مستأجر

تقدیر :

سامان خلیلیان برای نمایش شما چی می‌گید

تقدیر ویژه :

مهدی صالحیار برای نمایش تراژدی آب

بخش جایزه مردمی (نمایش های ایرانی)

برگزیده :

یاسر خاسب برای نمایش گِل

نامزد :

نسترن آزاد برای نمایش زیرزمین

نیما دهقان برای نمایش خنکای ختم خاطره

آرش دادگر برای نمایش لیر شاه

مریم شوقی برای نمایش دخترای ننه دریا

بخش جایزه مردمی (نمایش های خارجی)

برگزیده :

گروه کاربیدو برای نمایش میز

نامزد :

سالواتوره تراماچره برای نمایش دکتر فرانکشتاین

وئیز آندره چروبینی برای نمایش تقریبا هیچ

جنت سلیم آوا برای نمایش مشهدی عباد

گروه نووگوفرونتا برای نمایش فانتو میس تریا

بخش نمایش منتخب بخش برگزیدگان جشنواره‌های مناطق

برگزیده :

مهدی برومندنیا برای نمایش خانه کاغذی

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (موسیقی)

برگزیده :

ابراهیم یساول ‌زاده توسی برای نمایش پری خوانی عشق و سنگ

نامزد :

سینا خشک بیجاری - بهرنگ بقایی برای نمایش تور عروس

مجید درخشانی برای نمایش صدرا صدرا

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (طراحی صحنه و لباس)

برگزیده :

سحر افتخار زاده برای نمایش اتللو

نامزد :

سیامک احصایی برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

مهدی نیکروش برای نمایش شام آخر

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بازیگر زن)

برگزیده :

سیما تیرانداز برای نمایش پری ‌خوانی عشق و سنگ

نامزد :

نگار درخشان برای نمایش موضوع، زمان، مکان

آیدا صادقی برای نمایش بلوط های تلخ

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

بهزاد فراهانی برای نمایش خدا در آلتونا حرف می زند

نامزد :

مصطفی شب خوان - کاوه قائمی برای نمایش اتللو

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

امیر امجد برای نمایش تور عروس

نامزد :

آتیلا پسیانی برای نمایش باغ مرگ

حسن برزگر برای نمایش 11:11

آتیلا پسیانی برای نمایش ساعت صفر

آتیلا پسیانی برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (کارگردانی)

برگزیده :

عاطفه تهرانی برای نمایش اتللو

نامزد :

رضا حداد برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

سیامک احصایی برای نمایش باغ مرگ

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

رضا حداد برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

نامزد :

سیامک احصایی برای نمایش باغ مرگ

عاطفه تهرانی برای نمایش اتللو

بخش جایزه بزرگ جشنواره

برگزیده :

نیما دهقان برای نمایش خنکای ختم خاطره

نامزد :

رضا ثروتی برای نمایش مکبث

امیررضا کوهستانی برای نمایش 17 دی کجا بودی؟

سالواتوره تراماچره برای نمایش دکتر فرانکشتاین

لوئیز آندره چروبینی برای نمایش تقریبا هیچ

بخش جایزه ویژه هیأت داوران

برگزیده :

رضا ثروتی برای نمایش مکبث

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

منوچهر شجاع برای نمایش خنکای ختم خاطره

سحر افتخار زاده برای نمایش اتللو

نامزد :

سیامک احصایی برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

امیررضا کوهستانی برای نمایش 17 دی کجا بودی؟

پیام فروتن برای نمایش خانه

شیما میرحمیدی برای نمایش مکبث

مارچلو زوراوسکی برای نمایش تقریبا هیچ

مهدی نیکروش برای نمایش شام آخر

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

میثم جوادی برای نمایش پری خوانی عشق و سنگ

برگزیده :

ابراهیم یساول ‌زاده توسی برای نمایش پری خوانی عشق و سنگ

نامزد :

سینا خشک بیجاری - بهرنگ بقایی برای نمایش تور عروس

مجید درخشانی برای نمایش صدرا صدرا

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

امیر امجد برای نمایش تور عروس

نامزد :

آتیلا پسیانی برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

حسن برزگر برای نمایش 11:11

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

ستاره پسیانی برای نمایش خانه

نامزد :

نگار جواهریان برای نمایش 17 دی کجا بودی؟

بهنوش طباطبایی برای نمایش داستان یک پلکان

نازگل نادریان برای نمایش خانه

ناهید مسلمی برای نمایش عشق لرزه

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

فابریزیو پوگلیزه برای نمایش دکتر فرانکشتاین

نامزد :

علی سرابی برای نمایش خنکای ختم خاطره

صابر ابر برای نمایش داستان یک پلکان

جواد نمکی برای نمایش شاه لیر

مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش مکبث

بخش دبیر جشنواره

حسین پارسایی

بخش بزرگداشت های جشنواره

بهروز غریب پور - محمدهادی نامور - آتیلا پسیانی - محمدرضا خاکی - مریم معترف

بخش مرور تئاتر ایران 88

حمید مظفری برای نمایش اتللو

امین آبان برای نمایش اوژاژ

شکرخدا گودرزی برای نمایش بهرام چوبینه

محمد عرب اسدی برای نمایش وضعیت پایانی

امیر مشهدی عباس برای نمایش موشه رو کی می‌ خوره

سیاوش طهمورث برای نمایش سوگ سیاوش

حسین پاکدل برای نمایش رقص زمین

محمودرضا رحیمی برای نمایش رسمرسهلم

رضا بابک برای نمایش هملت شازده کوچولوی دانمارک

مهدی امین لاری برای نمایش منظومه شخصی

بخش برگزیدگان جشنواره‌ های مناطق

نسترن آزاد برای نمایش زیرزمین

مهدی برومند برای نمایش خانه کاغذی

سعید خیرالهی برای نمایش آینه‌ های مکدر

عبدالمحمد سالاری برای نمایش جای پای خالی

بهاءالدین کرمی برای نمایش قلاده ای برای سگ مرده

توحید معصومی برای نمایش تبار خون

مجتبی رستمی‌ فر برای نمایش نمایشی برای جشنواره

علی حاتمی نژاد برای نمایش طبقه همکف

عبدالله برجسته برای نمایش مردان همیشه به خانه بازمی گردند

فاطمه مکاری برای نمایش آوازی که خدا زمزمه می‌ کند

مجید واحدی‌ زاده برای نمایش دست هزار غریب

بخش تجربه های نو

احمد سلیمانی برای نمایش شام آخر

رضا حداد برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

رکسانا بهرام برای نمایش 11:11

عاطفه تهرانی برای نمایش اتللو

تانیا میرمطهری برای نمایش حباب شیشه

بخش چشم انداز تئاتر ایران

سعید آلوعبادی برای نمایش زمان، مکان، موضوع

چیستا یثربی برای نمایش پری خوانی عشق و سنگ

عظیم موسوی برای نمایش صد راه صدرا

زری طالبی برای نمایش افسانه زمینی

شهرام کرمی برای نمایش بلوط های تلخ

امیر امجد برای نمایش تور عروس

سعید تشکری برای نمایش تریلوژی وقتی زمین دروغ می‌ گوید

مسعود دلخواه برای نمایش خدا در آلتونا حرف می زند

یعقوب صدیق جمالی برای نمایش سال کبیسه عیسی

مسعود موسوی برای نمایش شمشیرهای ژنرال

رضا خداداد‌بیگی برای نمایش شرق اینک

محمدهادی نامور برای نمایش مترسک دره جنی

رسول نقوی برای نمایش ورودیه پنج

کتایون حسین زاده برای نمایش یکی مثل همه

سیمین امیریان برای نمایش کهربا

احمد ایرانیخواه برای نمایش ارغوان

بخش جشنواره جشنواره‌ها

سیروس همتی برای نمایش حکایت دختری که خاتون مغربی را دید

بهرام تشکر برای نمایش ماه زدگان

نعمت زمان پور برای نمایش گلف

رضا جوشعار برای نمایش کفتر طلا

حامد مهینی برای نمایش گاو میش

دلارا نوشین برای نمایش غریب های در خانه

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش روزی، گذری، روزگاری

امید نیاز برای نمایش سیندرلا در بن بست

مریم شوقی برای نمایش دخترای ننه دریا

محسن رنجبر برای نمایش این عسل شهد گلی خونین است

بخش صحنه ای - مهمان

بهناز نازی برای نمایش فیل

شهرام گیل آبادی برای نمایش آواز از دورترین کرانه مه آلود زمین

هادی مرزبان برای نمایش دزد آب

مهدی مکاری برای نمایش شرق غزل

جواد روشن برای نمایش قتل آقای کاف

وحید رهبانی برای نمایش هداگابلر

رضا صابری برای نمایش ما همه اهل یک محله ایم

همایون غنی زاده برای نمایش کالیگولا

علی نرگس نژاد برای نمایش دویدن با زخم کف پا

منیژه محامدی برای نمایش دوازده

سیروس کهوری نژاد برای نمایش دلو

اصغر خلیلی برای نمایش نظمیه زنان

ایرج راد برای نمایش عیش و نیستی

بخش تئاتر ملل

جنت سلیم آوا برای نمایش اُلماسن بوالسون

آلوارو آرکوس برای نمایش هفت نفر علیه تب

جلال موردنیز برای نمایش گیلگمش

الف ممبتوف برای نمایش قره گوز

فرانچسکو دنیس برای نمایش رویاهای کوچک

سلطان عثمانف برای نمایش روز، درازتر از شب

بخش ستاد برگزاری جشنواره

محمدحسین ناصربخت - جلال تجنگی - سیدصادق موسوی - محمد اطبایی - محمد حیدری - حسین مسافرآستانه - محمد خزاعی - محمدرسول صادقی - مهدی حاجیان - ابراهیم حسینی - سیامک زمردی مطلق - قاسم مرادی - رضا بشردوست - جواد افشین نژاد - ایوب خانی - داور برقی نمینی - جواد رمضانی - شهرام کرمی