بیست‌ و نهمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

محمد حیدری

بخش شورای عالی انتخاب نمایش های صحنه ای

نادر برهانی مرند - حمیدرضا افشار‌ - مسعود دلخواه - حسین پاکدل - فریندخت زاهدی‌‌ - بهرام شاه محمدلو - علی پویان - اردشیر صالحپور - اصغر همت - محمدباقر قهرمانی - مسعود عابدین ‌نژاد - رحمان سیفی آزاد - امیر دژاکام

بخش هیات داوری مسابقه کانون ملی منتقدان تئاتر

ژان پیر هان - مارگارتا سورنسن - ایرج زهری - اشکان غفارعدلی - میشل وایس

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

وس مانسون - لامبروس لیاواس - سعید کشن فلاح - آندره‌آ پورچدو - مسعود رایگان

بخش هیأت انتخاب طرح‌ های خیابانی

شهرام کرمی - حمید رضا آذرنگ - حمید رضا نعیمی

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

مجید امرایی - شهرام کرمی - رحمت امینی

بخش هیات داوری تولید متون نمایشی

افشین خورشید باختری - محمدرضا الوند - محمودرضا رحیمی

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

سیف ‌الله صمدیان - حسن غفاری - عباس کوثری

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

قباد شیوا - مهدی فاتحی - کوروش پارسانژاد

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

حمید شاه آبادی - علیرضا افشار - سیدرمضان موسوی مقدم - جواد آریان ‌منش - محمدهادی ایازی - سعید کشن فلاح - محمود عزیزی - حسین مسافرآستانه - حجت ‌الله ایوبی - محمد خزاعی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

علی راضی - جواد مستخدمی - جلال تجنگی - ایوب آقاخانی - افشین خورشید باختری - مجید امرایی - مسعود عابدین ‌نژاد - داور برقی نمینی - جواد افشین نژاد - کتایون حسین زاده - مهدی حاجیان - وحید لک - نصرالله قادری - یزدان عشیری - کوروش پیرو - حسن جودکی - ابراهیم حسینی - محسن سلیمانی فارسانی - رضا بشردوست - محمد حمزه‌زاده

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

احسان رافتی داریان برای نمایش آواز دورترین کرانه مه آلود زمین

اول :

سیامک زمردی مطلق برای نمایش پروانه ها

سوم :

محمدرضا سلطانی تهرانی برای نمایش کالیگولا

تقدیر :

مهرداد امینی برای نمایش پروفسور بوبوس

نامزد :

هادی نوید برای نمایش to phior not to phi

مرتضی اتابکی برای نمایش پروفسور بوبوس

بخش دبیر جشنواره

اول :

مهرداد امینی برای نمایش مکبث

دوم :

حسین اسکندرزاده برای نمایش مرجوع ... نفر بعد

سوم :

مرتضی اتابکی برای نمایش ماکاندو

تقدیر :

وحید ذاکری راد برای نمایش گوش کنید می شنوید

نامزد :

نغمه ارجمند برای نمایش شهر بدون آسمان

شکوفه هاشمیان برای نمایش داستان یک پلکان

ساغر برکات برای نمایش مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

بخش طراحی پوستر جشنواره ها و همایش ها

برگزیده :

پیمان پورحسین برای نمایش پوستر نمایشگاه 25 سال پوستر تئاتر ایران

تقدیر :

مجید کاشانی برای نمایش پوستر چهارمین رپرتوار اجراهای برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران

امیر اسمی برای نمایش پوستر هفتمین شب بازیگر

بخش مسابقه پوستر

اول :

رضا باباجانی برای نمایش کاناپه

دوم :

پیمان پورحسین برای نمایش مصاحبه

سوم :

مرتضی اتابکی برای نمایش کنسرت حشرات

علی اکبر معتمدیان برای نمایش سرداران قبیله خاک

تقدیر :

مهدی دوایی برای نمایش دهانی پر از پرنده

مهدی مهدیان برای نمایش همراز

کمال کچوئیان - آرش تنهایی برای نمایش مجموعه تصویرسازی پوسترهایشان

مجید کاشانی برای نمایش باغ شکرپاره

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

امیرحسین شفیعی برای نمایش نقطه سر خط

تقدیر :

اصغر گروسی برای نمایش سالواتوره

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

حمیدرضا معدن کن برای نمایش سالواتوره

تقدیر :

سعید رحیمی برای نمایش کتلت روسی

مصطفی کولیوندی برای نمایش غول چراغ جادو

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

حامد زارعان برای نمایش تندیس 57

تقدیر :

امیرحسین شفیعی برای نمایش نقطه سر خط

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

راضیه ده پایینی برای نمایش نقطه سر خط

تقدیر :

نرگس خاک کار برای نمایش کیش و مات

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

سهراب سینایی برای نمایش کتلت روسی

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (طراحی صحنه و لباس)

برگزیده :

آروند دشت آرای برای نمایش کمی تاب بخوریم

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (موسیقی)

برگزیده :

صابر جعفری - شروین شهبازی برای نمایش تفنگ های ننه کارار

نامزد :

عبدالله آتشانی برای نمایش دختران باغ های قالی

ونداد مساح زاده برای نمایش حضرت والا

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

پرویز فلاحی پور برای نمایش لابی

نامزد :

نوید محمدزاده - پوریا رحیمی سام برای نمایش آخرین نامه

داریوش موفق برای نمایش حضرت والا

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (بازیگر زن)

برگزیده :

عاطفه رضوی برای نمایش حضرت والا

نامزد :

نسرین نصرتی برای نمایش لابی

سارا مخاوات برای نمایش تفنگ های ننه کارار

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

آرش عباسی برای نمایش لابی

نامزد :

حسین پاکدل برای نمایش حضرت والا

مهرداد کوروش نیا برای نمایش آخرین نامه

محمد چرمشیر برای نمایش کمی تاب بخوریم

بخش داوری کانون منتقدان جهانی (کارگردانی)

برگزیده :

حسین پاکدل برای نمایش حضرت والا

نامزد :

مهدی محمدی برای نمایش تفنگ های ننه کارار

بیتا الهیان برای نمایش لابی

مهرداد کوروش نیا برای نمایش آخرین نامه

بخش جایزه ویژه هیأت داوران

برگزیده :

رضا ثروتی برای نمایش ویتسک

بخش جایزه بزرگ جشنواره

برگزیده :

اندرو داسون برای نمایش پاندورا 88

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

سالواتوره تراماچره برای نمایش مصائب زنان تروا

نامزد :

بامداد افشار - هادی ثابت برای نمایش ویتسک

آنکیدو دارش برای نمایش نامه هایی به تب

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

سیامک احصایی برای نمایش نامه هایی به تب

نامزد :

رایکو اوپر لین برای نمایش پاندورا 88

ماسیمو تروچانتی برای نمایش لوِ

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

مسعود دلخواه برای نمایش روال عادی

نامزد :

شهرام حقیقت دوست برای نمایش ابرهای پشت حنجره

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش کسوف

برایمو پاس برای نمایش آنتیگونه

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

ایلنا رینولد برای نمایش آنتیگونه

نامزد :

نسیم ادبی برای نمایش کسوف

کولی رینومگی برای نمایش آنتیگونه

ناهید مسلمی برای نمایش ورود آقایان ممنوع

بهنوش طباطبایی برای نمایش ابرهای پشت حنجره

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

رضا گوران برای نمایش ابرهای پشت حنجره

نامزد :

آرش عباسی برای نمایش ورود آقایان ممنوع

همایون غنی زاده برای نمایش آنتیگونه

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

کلودیا سوراس برای نمایش لوِ

نامزد :

محمدرضا خاکی برای نمایش روال عادی

همایون غنی زاده برای نمایش آنتیگونه

بخش بزرگداشت های جشنواره

محمود عزیزی - یدالله آقاعباسی - فریده سپاه منصور - محمدعلی کشاورز

بخش برگزیدگان جشنواره‌ های مناطق

صاحب آهنگر برای نمایش خیال بی خیال

مهدی تقی زاده برای نمایش شام آخر پرده آخر

قاسم لطفی خواجه پاشا برای نمایش مکلت

محمد قاسمی برای نمایش یقه خرگوشی

نادر فلاح برای نمایش دو به دل

اصغر زیبایی نژاد برای نمایش دخت دخش

علیرضا داوری برای نمایش آواز مترسک زمین‌‌ های خشک انتظار

مهدی سالاری برای نمایش تجربه‌ های اخیر

محمد اشکان فر برای نمایش تفنگ میرزا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می‌ کند

محمدرضا درند برای نمایش خرمگس

سلمان فرخنده برای نمایش سه نخ آخر

کوروش خزاعی اصل برای نمایش سُهتم کشی

بخش صحنه ای - مرور

کاوه مهدوی برای نمایش دم هشتی روی گنبد

پیر دمینگر برای نمایش سلطان و گاگول

احمد سلیمانی برای نمایش شب اسرار آمیز په په

ایوب آقاخانی برای نمایش کسوف

میثم عبدی برای نمایش کمدی استشمامات

اسماعیل سعیدیان برای نمایش 24

فرزین ریحانی راد برای نمایش من، هملت، تو

محمودرضا رحیمی برای نمایش مقتل

علیرضا ارجونی برای نمایش لوتا پسر خوبی است

مسلم سلیمانیان برای نمایش جاوید خاک

اصغر خلیلی برای نمایش زندگی میان آتش

زری اماد برای نمایش حیرت بازار

زهرا صبری برای نمایش خانه برناردا آلبا

عباس کریمی برای نمایش روز می گذرد

سیروس همتی برای نمایش ح دو چشم

محمد عسگری برای نمایش بدریه مادری

امین آبان برای نمایش توقف در ایستگاه 4

نیما دهقان برای نمایش آنفولانزای خوکی

بیتا عبائیان برای نمایش آهو

مهرداد کوروش نیا برای نمایش آخرین نامه

بخش چشم انداز تئاتر ایران

یعقوب صدیق جمالی برای نمایش درباره ماهان

عظیم موسوی برای نمایش رسم عاشقی

حمیدرضا فلاحی برای نمایش سوکاریس

فرشاد منظوفی نیا برای نمایش مه آلود مثل یک شب مثل روز

فرشید بزرگ نیا برای نمایش نام من زویاست و این داستان زندگی من است

کتایون فیض مرندی برای نمایش ورود آقایان ممنوع

محمد حاتمی برای نمایش مرثیه خواب

چیستا یثربی برای نمایش اتاق تاریک

رضا گوران برای نمایش ابرهای پشت حنجره

مجید واحدی زاده برای نمایش بت آذری

علی موسویان برای نمایش اینجا چراغی روشن بود

علی نرگس نژاد برای نمایش جیره بندی پر خروس برای سوگواری

علی عابدی برای نمایش بچه آدم بدو

مریم کاظمی برای نمایش خطر مجسمه عبید جدی است

فرهاد شریفی برای نمایش دیوار

غلامرضا یاری برای نمایش ملاقات

بیتا الهیان برای نمایش لابی

کتایون حسین زاده برای نمایش شن

حمیدرضا نعیمی برای نمایش فاوست

بخش تجربه های نو

یاسر خاسب برای نمایش آکواریوم هوا

تینو صالحی برای نمایش آنتی آنتیگونه

رضا ثروتی برای نمایش عجایب المخلوقات

غزاله رشیدی برای نمایش فرشتگان بر فراز شهر

جواد نمکی برای نمایش در بیشه

احمد کچه چیان برای نمایش تریو

ابراهیم پشت کوهی برای نمایش فروش یک روح سرکش

محسن حسینی برای نمایش من، آنتونن آرتو

ساناز بیان برای نمایش ترانه‌ هایی برای سایه

بخش جشنواره جشنواره‌ها

احسان رحیمی تمبی برای نمایش شیرین شکرخای تو خوش

علیرضا مهران برای نمایش ایستادن بر فراز یک اتفاق

آرش منصوری برای نمایش با من به جهنم بیا

افسانه زمانی برای نمایش دختران باغ های قالی

رضا گشتاسب برای نمایش مثل خوابی در سه شنبه پیش

امید خاکپور برای نمایش مال له کول

احسان فاضلی برای نمایش سرود صد هزار افیلیای عاشق

غلامرضا جهانپا برای نمایش ترنج

رضا جوشعار برای نمایش به لاش آباد

شیوا مکی نیان برای نمایش گفتگو با باد

میثم حسن زاده برای نمایش بر ولادیمیر و استراگون چه گذشت

مانلی حسین پور برای نمایش گرهی در تارو پود یک نقش

مجتبی مهدی برای نمایش قصه سیبی که پرواز کرد