سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

سعید کشن فلاح

بخش هیات انتخاب متون تمامی بخش‌ها

رحمان سیفی آزاد - عبدالحی شماسی - محمود صابری - مهدی مکاری - حسین فرخی‌ - حسین راضی

بخش هیات داوران نمایش‌های رادیویی و تلویزیونی

نادر برهانی مرند - محسن قصابیان - ایوب آقاخانی - جهانشاه آل محمود

بخش هیات داوری بخش خیابانی

حسن دولت آبادی - مسلم قاسمی - شهرام نوشیر

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

حسینعلی شوندی - محمدحسین ناصربخت - محمود فرهنگ

بخش هیات انتخاب مسابقه نمایشنامه‌نویسی

نادر برهانی مرند - نصرالله قادری - حسین مسافرآستانه

بخش هیات انتخاب نمایش های صحنه‌ای

اردشیر صالحپور - فرشید ابراهیمیان - فریندخت زاهدی‌‌ - میرعلیرضا دریابیگی - اسماعیل عالی‌ زاد - محمدباقر قهرمانی

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

مجید سرسنگی - سعید کشن فلاح - ماریوس گلاج - مسعود رایگان - جنت سلیم آوا

بخش هیات داوری بخش مسابقه

رحمت امینی - محمود عزیزی - محمدعلی خبری - تاجبخش فنائیان - فریدون علیاری

بخش هیات داوران بخش مناطق، نگاه تازه، تجربه‌های نو

حسین مسافرآستانه - نصرالله قادری - سیدمصطفی مختاباد

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

ابراهیم حقیقی - مهدی مهدیان - امیر اثباتی

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

ابراهیم حسینی - سیامک زمردی مطلق - ناصر عرفانیان

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

جواد جباری - مجید سرسنگی - سیدمحمدهادی ایازی - محمدحسین یادگاری - ایرج راد - مهدی خاموشی - مرتضی تمدن - محمدباقر خرمشاد - قادر آشنا - حسین قنادیان - بیژن نوباوه - حسین مسافرآستانه - داوود رشیدی - علی منتظری - علی اصغر پورمحمدی - حمید شاه آبادی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

ابراهیم حسینی - ابراهیم گله دارزاده - محسن بناساز - نصرالله قادری - اتابک نادری - جلال تجنگی - مهدی یوسفی کیا - محسن سلیمانی فارسانی - جواد رمضانی - مهدی حاجیان - محمدرضا الوند - علی اکبر طرخان - وحید لک - پیمان شریعتی - مهدی شفیعی - علی تاجیک - سایه کشن فلاح - حسن جودکی - امیر دژاکام - رسول اولیازاده - داور نمینی - جواد مستخدمی

بخش تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

سیاوش لطفی برای نمایش پوتین های عمو بابا

تقدیر :

فرشاد فزونی برای نمایش ترن

نامزد :

امید سعیدی برای نمایش تعزیه اشباح بر دریای پارس

مروارید مهر برای نمایش طعم آلوی جنگلی

بخش تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

سیدمحمد مساوات برای نمایش بازی خانه قیاس‌ الدین مع ‌الفارق

تقدیر :

سینا ییلاق بیگی برای نمایش طعم آلوی جنگلی

نامزد :

منوچهر شجاع برای نمایش ترن

سیامک احصایی برای نمایش مرد مقابل

سیدحجت طباطبایی - امین فاضلی برای نمایش مرخصی برای چند روز

شیما میرحمیدی برای نمایش عروسک ‌های سکوت

بخش تئاتر ایران (بازیگر مرد)

برگزیده :

فرزین صابونی برای نمایش ترن

تقدیر :

حسین محب اهری برای نمایش رام کردن زن سرکش

علیرضا مهران، برای نمایش سی و سه

امیر کاوه آهنین جان برای نمایش مرد مقابل

نامزد :

سیدعلی موسویان برای نمایش سی و سه

امین خان‌ زاده برای نمایش سایه ‌ها و باد

علی سلیمانی - وحید آقاپور - امیر جعفری برای نمایش ترن

جواد زیتونی برای نمایش رام کردن زن سرکش

مهدی حاجیان برای نمایش تردید نکن هوراشیو

مسعود حجازی مهر - رضا پاپی برای نمایش تعبیر یک رویا

کیوان خانبگی برای نمایش دور برگردان

امیر کربلایی زاده برای نمایش من 15 سال گریه نکردم

محسن افشار برای نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند

بخش تئاتر ایران (بازیگر زن)

برگزیده :

رویا افشار برای نمایش درخشش در ساعت مقرر

تقدیر :

گیتی قاسمی برای نمایش من 15 سال گریه نکردم

آناهیتا همتی برای نمایش تعبیر یک رویا

رویا نونهالی برای نمایش طعم آلوی جنگلی

نامزد :

مریم کاظمی برای نمایش رام کردن زن سرکش

سحر دولتشاهی برای نمایش ترن

نسیم ادبی برای نمایش آمینیون

رویا جاوید‌نیا برای نمایش مرد مقابل

نازنین بابایی برای نمایش بازی خانه قیاس‌ الدین مع ‌الفارق

شقایق فتحی برای نمایش آخرین حکایت فرهاد

روشنک گرامی - سمیرا ذکایی برای نمایش دور برگردان

بهناز نادری برای نمایش تردید نکن هوراشیو

شیوا خسرومهر برای نمایش طعم آلوی جنگلی

بخش تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس وقتی کاپوچینو تمام می شود

تقدیر :

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش ترن

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش تعبیر یک رویا

نامزد :

سیدمحمد مساوات برای نمایش بازی خانه قیاس‌ الدین مع ‌الفارق

هاله مشتاقی نیا برای نمایش مرد مقابل

مهدی میرباقری برای نمایش آخرین حکایت فرهاد

عباس عبدالله زاده برای نمایش سی و سه

بخش تئاتر ایران (کارگردانی)

برگزیده :

سیما تیرانداز برای نمایش مرد مقابل

تقدیر :

فریدون ولایی برای نمایش سایه ‌ها و باد

سیدمحمد مساوات برای نمایش بازی خانه قیاس‌ الدین مع ‌الفارق

نامزد :

نوشین تبریزی برای نمایش طعم آلوی جنگلی

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش تعبیر یک رویا

میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس وقتی کاپوچینو تمام می شود

نیما دهقان برای نمایش ترن

حمیدرضا نعیمی برای نمایش درخشش در ساعت مقرر

بخش مسابقه پوستر

اول :

آرش تنهایی برای نمایش سرگذشت دو روزنامه ‌نگار

دوم :

مهدی فاتحی برای نمایش پاورقی

سوم :

خیام مویدی برای نمایش غرغشه در فرکانس دوخت

تقدیر :

بابک صفری برای نمایش کبوتری ناگهان

حامد بارئی طبری برای نمایش به سلامت جاده

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

کاوه کرمی برای نمایش خیاط ناشی

دوم :

رضا قاسمی زرنوشه برای نمایش خاطره ‌ای نداشتم من اگر هزار سالم بود

سوم :

آوا کیایی برای نمایش سومین شنبه هفته که به اشتباه به اون میگن دوشنبه

تقدیر :

شرمین ولی محمد برای نمایش تغییرات غم‌ انگیز برای آقای صاد

لیلی صدیق برای نمایش آمدیم نبودید رفتیم

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

بابک مُهری

فرید یوسفی برای نمایش گیل گمش

نامزد :

سیلوان یگر - مارتین گانتنباین - فرشاد فزونی برای نمایش تل ضحاک

بامداد افشار برای نمایش ویتسک

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

منوچهر شجاع برای نمایش هملت

نامزد :

علی اصغر دشتی - ماری هُلتر - آنیا هرتکرن برای نمایش تل ضحاک

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

آتوسا قلمفرسایی برای نمایش هملت

نامزد :

پریدخت عابدین ‌نژاد برای نمایش دومینوی الهی

مژگان عیوضی برای نمایش تل ضحاک

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش ویتسک

تقدیر :

فربد فرهنگ برای نمایش تل ضحاک

نامزد :

آرا هاروتونیان برای نمایش میمومانیا

هوتن شکیبا برای نمایش ننه دلاور بیرون پشت در

حبیب رضایی برای نمایش قرار

آروس اروز برای نمایش شاه ابو

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

پانته آ پناهی ها برای نمایش ویتسک

تقدیر :

هانیه توسلی برای نمایش قرار

نامزد :

ستاره پسیانی برای نمایش هملت

مینا درودیان برای نمایش تل ضحاک

کماله حسین آوا برای نمایش زنی در حادثه قطار

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

تقدیر :

نسیم احمدپور برای نمایش تل ضحاک

طلا معتضدی برای نمایش قرار

نامزد :

لاون مولر برای نمایش هتل شگفت ‌انگیز‌

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

نیکلاس هلبلینگ - علی اصغر دشتی برای نمایش تل ضحاک

نامزد :

زولتان بالاز برای نمایش شاه ابو

سیامک احصایی برای نمایش قرار

مهدی امین لاری برای نمایش دومینوی الهی

رضا ثروتی برای نمایش ویتسک

بخش مسابقه (جایزه ویژه)

برگزیده :

رضا ثروتی برای نمایش ویتسک

بخش ویژه (موسیقی)

برگزیده :

محمد فرشته نژاد برای نمایش پروانگی

تقدیر :

سعید تهرانی برای نمایش رابینسون کروزوئه

نامزد :

امید رمضانی برای نمایش جیک جیک ما گنجشک‌ ها به خانه باز می گردیم

سیدحمید لاجوردی برای نمایش باید امشب بروم

بخش ویژه (طراحی صحنه)

برگزیده :

امیرحسین دوانی برای نمایش پروانگی

تقدیر :

مسلم نارکی برای نمایش پرخاش‌ های زنی که مادر بود

نامزد :

مهدی صباغی برای نمایش زمان لرزه

فرشاد منظوفی نیا برای نمایش شب بخیر ‌کوچولو

بخش ویژه (بازیگری مرد)

برگزیده :

بهرام افشاری برای نمایش رابینسون کروزوئه

تقدیر :

مهران امام بخش برای نمایش زمان لرزه

صاحب آهنگر برای نمایش تولدت مبارک سامی

نامزد :

فرهاد شریفی برای نمایش هیچ کس

مرتضی شاه کرم برای نمایش تو هرگز نخواهی گشت

امید عباسی برای نمایش پروانگی

بخش ویژه (بازیگری زن)

برگزیده :

رویا میر علمی برای نمایش زمان لرزه

تقدیر :

طیبه نیک ‌آزاد برای نمایش خانه شیشه ای

مریم عطیه میرزایی برای نمایش خون و ماتیک

نامزد :

لعیا زنگنه برای نمایش شب بخیر ‌کوچولو

فاطمه مکاری برای نمایش تولدت مبارک سامی

تقدیر ویژه :

کیانا فتح‌ نیا برای نمایش شب بخیر ‌کوچولو

بخش ویژه (نمایشنامه‌نویسی)

برگزیده :

اصغر گروسی برای نمایش زمان لرزه

تقدیر :

حمیدرضا نعیمی برای نمایش رابینسون کروزوئه

علی افضل برای نمایش پروانگی

نامزد :

کامران شهلایی برای نمایش باید امشب بروم

رویا افشار برای نمایش هیچ کس

بخش ویژه (کارگردانی)

برگزیده :

عامر مسافر آستانه برای نمایش پروانگی

تقدیر :

علی حیدری برای نمایش خانه شیشه ای

میلاد نیک آبادی برای نمایش رابینسون کروزوئه

نامزد :

مهدی صباغی برای نمایش زمان لرزه

رویا افشار برای نمایش هیچ کس

بخش بزرگداشت های جشنواره

محمود استادمحمد - ثریا شیرزادی - بهروز بقایی

بخش نگاه تازه

رویا افشار برای نمایش هیچ کس

کامبیز بنان برای نمایش وقتی دنیا سبز بود

شیرین نظری برای نمایش عمو قاتل و برادران

روزبه سجادی حسینی برای نمایش سیزده

عامر مسافر آستانه برای نمایش پروانگی

نوید جهانزاده برای نمایش جنون سرعت

زری کریمی برای نمایش خشت خام خانه

عارفه عنایتی برای نمایش دور برگردان

مهدی صباغی برای نمایش زمان لرزه

احسان اکبر‌نژاد برای نمایش من از ارتفاع می‌ ترسم

بخش تجربه های نو

مرتضی آقاحسینی برای نمایش آمینون

علی مقتصدی برای نمایش نمایش رویاها

فرشاد منظوفی نیا برای نمایش شب به خیر کوچولو

سمانه زندی نژاد برای نمایش عروسک های سکوت

سیاوش پاکراه برای نمایش لامپ

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش مثل آب برای شکلات

پیام عزیزی برای نمایش هفت خوان

مانلی حسین پور برای نمایش ابرهای باران زا

ملودی آرام نیا برای نمایش مکبث

بخش تئاتر ایران

شهاب الدین حسین پور برای نمایش بیوه های غمگین سالار جنگ

فرهاد نقدعلی برای نمایش سیاحت نامه چاکردوله دوم

علی محمد رادمنش برای نمایش کهنه سرباز

کاوه مهدوی برای نمایش نقد و بررسی فحش و کتک با نگاهی به اونجا تا اینجا

زری اماد برای نمایش آن سُم‌ ها سرگذشتمان نبشت

جلال خباز برای نمایش الهه

مالک حد‌پور سراج برای نمایش بن بست هنرمند پلاک 8

غلامحسین دولت آبادی برای نمایش تکیه بر دیوار نمناک

بخش صحنه ای - مسابقه

بهنام علی بخشی برای نمایش برزخ

سعید شهریار برای نمایش افسون بر تخت نشستن ماکان تیره بخت

علی اصغر راسخ راد برای نمایش آخرین حکایت فرهاد

عباس اقسامی برای نمایش تردید نکن هوراشیو

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش تعبیر یک رویا

حیدر مظفری برای نمایش تعزیه اشباح بر دریای پارس

حسن سرچاهی برای نمایش سیاوش در آتش

‌فریدون ولایی برای نمایش سایه ها و باد

مریم کاظمی برای نمایش رام کردن زن سرکش

تینو صالحی برای نمایش سی و سه

نوشین تبریزی برای نمایش طعم آلوی جنگلی

رویا کاکاخانی برای نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند

میلاد اکبرنژاد برای نمایش کابوس، وقتی کاپوچینو تمام می‌ شود

سیدعلی موسویان برای نمایش من پانزده سال گریه نکردم

سیما تیرانداز برای نمایش مرد مقابل

سیدحجت طباطبایی برای نمایش مرخصی برای چند روز

شهرام کرمی برای نمایش پوتین ‌های عموبابا

برکه فروتن برای نمایش نیلوفر مرداب

بخش صحنه ای - بین الملل

کوروش زارعی برای نمایش راکب

سیامک احصایی برای نمایش قرار

محمودرضا رحیمی برای نمایش مرکب‌خوانی و ارکستر مردگان

سجاد افشاریان برای نمایش ننه دلاور بیرون پشت در

عاطفه تهرانی برای نمایش وقتی وودی آلن مادام بوواری را ترجیح می‌ دهد

فرهاد تجویدی برای نمایش پینوکیو دروغ بگو

بخش ویژه مسابقه ایران

سیدمحمد مساوات برای نمایش بازیخانه قیاس ‌الدین مع‌ الفارق

حمیدرضا نعیمی برای نمایش درخشش در ساعت مقرر

نیما دهقان برای نمایش ترن