سی و سومین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

اردشیر صالحپور

بخش ستاد برگزاری جشنواره

وحید لک - پیمان شریعتی - ابراهیم حسینی - حسن جودکی - جواد مستخدمی - مهدی یاورمنش - لیلا مینائی - محمد بهرامی - رضا دادویی - عبدالحی شماسی - محمدعلی شهنی دشتگلی - محمد عمرانی - حسن عرب سرخی - مهدی افضلی - رامونا شاه - مهدی حاجیان - اتابک نادری - عباس غفاری - علی اکبر طرخان - جلال تجنگی - بابک شاه علیزادگان - هوشنگ هیهاوند - علیرضا مسگرخویی - رضا موسوی - ایرج محمدی

بخش هیات بازخوانی بخش خیابانی

منوچهر اکبرلو - مهدی حامد سقائیان - شهرام نوشیر

بخش هیات داوری تازه ‌های تئاتر ایران

حسین کیانی - سهراب سلیمی - مهرداد رایانی مخصوص

بخش هیات داوری بخش خیابانی

علی ظفر قهرمانی ‌نژاد - شهرام کرمی - گلبرگ ابوترابیان

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

حسین عاطفی - شهرام کرمی - حسین فرخی‌

بخش هیات بازبینی بین ‌الملل

اشرف طباطبایی - فرهاد مهندس پور - محمدرضا خاکی - رضا دادویی - اردشیر صالحپور

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

محمود عزیزی - مسعود رایگان - مجید سرسنگی - اینگرید دکتلار - جیمز اف ساترلند

بخش هیات‌های داوری برگزیدگان جشنواره‌های مناطق

ناصر آقایی - رحمت امینی - ایرج راد

بخش هیات داوری بخش مرور

ناصر آقایی - ایرج راد - رحمت امینی

بخش هیات داوری نمایشنامه‌ نویسی

فارس باقری - محمد چرمشیر - عطاالله کوپال

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

رضا موسوی - محمدرضا شریف زاده - بابک حمیدیان - کیارنگ عطایی - شادی قدیریان - اردشیر رستمی

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

علی خسروی - قباد شیوا - علیرضا غفاری

بخش هیات داوران نمایش‌های رادیویی و تلویزیونی

مسعود فروتن - دانیال حکیمی - محمدامیر یاراحمدی

بخش هیات بارخوانی نسل نو

فرهاد مهندس پور - حسین فدایی‌ حسین - محمد چرمشیر

بخش هیات بازبین نسل نو

افشین خورشید باختری - محمودرضا رحیمی - میلاد اکبرنژاد

بخش هیات داوران نسل نو

سهراب سلیمی - مهرداد رایانی مخصوص - حسین کیانی

بخش تازه های تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

سهند تاکی برای نمایش بوقلمون

تقدیر :

آرش عزیزی برای نمایش یک زندگی بهتر

بخش تازه های تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

سعید یزدانی برای نمایش یک زندگی بهتر

تقدیر :

میثم نویریان برای نمایش مروارید

بخش تازه های تئاتر ایران (بازیگری مرد)

برگزیده :

شهروز دل افکار برای نمایش باد شیشه را می لرزاند

تقدیر :

سیروس همتی برای نمایش بوقلمون

نادر فلاحی برای نمایش پذیرایی

بخش تازه های تئاتر ایران (بازیگری زن)

برگزیده :

مه لقا باقری برای نمایش بوقلمون

تقدیر :

فروغ قجابگلی برای نمایش پذیرایی

ساناز نظری برای نمایش وقتی کنار پنجره می ‌ایستم

بخش تازه های تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش بوقلمون

تقدیر :

هاله مشتاقی نیا برای نمایش تقدیر بازان

قطب الدین صادقی برای نمایش مروارید

بخش تازه های تئاتر ایران (کارگردانی)

برگزیده :

خیرالله تقیانی‌پور برای نمایش بوقلمون

تقدیر :

سروش طاهری برای نمایش مروارید

شهاب الدین حسین پور برای نمایش یک زندگی بهتر

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

بهار ایلچی برای نمایش wow

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

ایمان اسکندری برای نمایش بیرون پشت در

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده بدون اولویت :

خسرو شهراز برای نمایش اولیورتوئیست

توماج دانش بهزادی برای نمایش بیرون پشت در

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده بدون اولویت :

الهام کردا - ستاره اسکندری برای نمایش هم هوایی

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

مهین صدری برای نمایش هم هوایی

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

سید محمد مساوات برای نمایش خانه واده

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

ایمان اسکندری - ماهرخ سلیمانی پور برای نمایش بیرون پشت در

بخش مسابقه بین الملل (بهترین نمایش)

برگزیده :

ایمان اسکندری برای نمایش بیرون پشت در

بخش مسابقه بین الملل (جایزه ویژه)

برگزیده :

ایمان اسکندری برای نمایش بیرون پشت در

تقدیر :

سید محمد مساوات برای نمایش خانه واده

بخش تئاتر خیابانی (نمایشنامه نویسی)

تقدیر :

صحرا رمضانیان برای نمایش مرمت آثار باستانی

محسن عظیمی برای نمایش آجر

عسل عصری ملکی برای نمایش جنین

سعید قاسمی برای نمایش در آغوش آدم برفی

عارفه عنایتی برای نمایش دور برگردان

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

حامد نساج بخارایی - احمد صمیمی برای نمایش نگرانم

تقدیر :

حسین ضروری برای نمایش مداد رنگی

بخش تئاتر خیابانی (طراحی)

برگزیده :

مصطفی کولیوندی برای نمایش از ۵۹ تا چند

تقدیر :

مهدی حبیبی برای نمایش نبش کوچه بن بست

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

محمدهادی عطایی برای نمایش ستاره

تقدیر :

امیرحسین شفیعی برای نمایش پازل زندگی

حسین حسام ‌نژاد برای نمایش آقای سیگار

علی غابشی برای نمایش صفر مرزی

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

فاطمه رادمنش برای نمایش چرخ روز افزا

تقدیر :

لادن قناد برای نمایش ستاره

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

احمد صمیمی برای نمایش نگرانم

تقدیر :

مجید قدیمی برای نمایش تلخند

علی‌محمد رادمنش برای نمایش چرخ روز افزا

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

مهدی حبیبی برای نمایش نبش کوچه بن بست

تقدیر :

مصطفی کولیوندی برای نمایش از ۵۹ تا چند

بخش مرور تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

احسان آنالویی برای نمایش هزار شلاق

تقدیر :

علی اسدی - حسین اصیلی برای نمایش آقای قاضی صدایم را می‌ شنوید؟

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

هادی حجازی فر برای نمایش ملاقات بانوی سالخورده

تقدیر :

فاتح بادپروا برای نمایش بازگشت عروس

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر مرد)

تقدیر :

سعید محبی امین برای نمایش چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی

فرید قبادی برای نمایش سایه سار سکوت

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر زن)

تقدیر :

طیبه نیک ‌آزاد برای نمایش بهشت پنجاه درجه بالای صفر

بیتا آزادی - ژیلا آل رشاد برای نمایش ترانه های تلخ تارا

بخش مرور تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

ناصر حبیبیان برای نمایش هزار شلاق

تقدیر :

محمدرضا عطایی فر برای نمایش سایه سار سکوت

ابراهیم عادل نیا برای نمایش کافه سایه

بخش مرور تئاتر ایران (کارگردانی)

برگزیده :

هادی حجازی فر برای نمایش ملاقات بانوی سالخورده

تقدیر :

احسان ملکی برای نمایش هزار شلاق

علی شفیعی برای نمایش کسی دست به عصا توی شکمم راه می ‌رود

بخش مسابقه انگاره نگاری

اول :

محمدرضا سلطانی برای نمایش کالیگولا

دوم :

منصوره قلیچی برای نمایش سیندرلا

سوم :

مریم دیهول برای نمایش هم هوایی

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

ضیاء ‌الدین صفویان برای نمایش هراکلس ۵

دوم :

مسعود میرمیری برای نمایش ننه دلاور و فرزندان او

سوم :

سینا عدلی برای نمایش به مناسبت ورود اشکان

بخش مسابقه پوستر

اول :

مازیار تهرانی برای نمایش گزارش به آکادمی

دوم :

آرمان کوچکی برای نمایش مکانیکی جمالی

سوم :

سعید رضوانی برای نمایش بی چگونگی

تقدیر :

سعید مزینانی برای نمایش من تمامی مردگان بودم

ایلیا تهمتنی

جواد آتشباری برای نمایش خون و گل سرخ

بخش بزرگداشت های جشنواره

حسینعلی طباطبایی - احمد سپاسدار - جعفر والی - بدرالسادات برنجانی

بخش نسل نو

حسین نوشیر برای نمایش مکبث

رضا غیور برای نمایش استعدادهای تب

مهدی ضیاء چمنی برای نمایش نمایشگاه لودلو

سحر رضوانی برای نمایش یک ساعت آرامش

دانیال نمازی برای نمایش کلفت ها

مصطفی کوشکی برای نمایش باد شیشه را می لرزاند

نیکو ممدوحی برای نمایش برای مهدخت

ابوالقاسم یزدانی برای نمایش خانم‌ ها آقایان ما با سرعت زیادی در حرکت هستیم

رسول کاهانی برای نمایش به اتفاق خانواده

سیما رادان برای نمایش پارازیت

ابوالفضل کاهانی برای نمایش پذیرایی

میلاد شجره برای نمایش گفتگوی فراریان

بخش صحنه ای - مسابقه

سیما تیرانداز برای نمایش تقدیر بازان

نوشین تبریزی برای نمایش گنجفه

یعقوب صدیق جمالی برای نمایش وقتی کنار پنجره می‌ ایستیم

سروش طاهری برای نمایش مروارید

خیر الله تقیانی پور برای نمایش بوقلمون

احسان بیات فر برای نمایش در سوگ کاظم اشتری

مسعود طیبی برای نمایش پپرونی

شهاب الدین حسین پور برای نمایش یک زندگی بهتر

بخش صحنه ای - بین الملل

یوسف باپیری برای نمایش کامنت

سیدعلی موسویان برای نمایش ساعت بیست

چیستا یثربی برای نمایش فقط به خاطر من

تینو صالحی برای نمایش وو

بخش ویژه مسابقه بین‌ الملل

رضا کرمی زاده برای نمایش چند روایت نامعتبر، ندیدنی

بخش جشنواره جشنواره‌ها

علی حیدری برای نمایش بهشت 50 درجه بالای صفر

کار گروهی برای نمایش دردسرهای مرد مرده

محمد قاسمی برای نمایش سوگواره سرد سکوت

علی شفیعی برای نمایش کسی دست به عصا توی شکمم راه می ‌رود

مهدی محمدی برای نمایش رویش ناگزیر دخی ها

حسن میرزایی برای نمایش به لی ‌لی ‌پوت خوش‌ آمدید

مهدی سالاری برای نمایش بیتل ها

علی فتوحی برای نمایش ترانه های تلخ تارا

محمدرضا شاه مرادی برای نمایش امیرکبیر

احسان ملکی برای نمایش هزار شلاق

عبید رستمی برای نمایش کفش‌ هایم را قدم بزن

فرانک فروتن برای نمایش من یه قهوه می ‌خوام یا چیزی شبیه شکلات داغ

سینا شفیعی برای نمایش سیارود

علیرضا داوری برای نمایش غزل پری دریایی

محسن حلوایی برای نمایش سیه سول

ابوالفضل فرهادی برای نمایش کسوف

بخش صحنه ای - مرور

محمد شهبازی برای نمایش شیرین به روایت امروز

حمیدرضا حاجی ملاحسینی برای نمایش به کفشات نگاه کن

بهزاد عشقی برای نمایش امشب و هر شب شام با جلال

محمد رسائلی برای نمایش آسمان روزهای ابری

علی نقی رزاقی برای نمایش بوی خوش سیمرغ

امید خاکپور برای نمایش سرود صد‌هزار اوفلیای عاشق

بهمن پارسا آرا برای نمایش واپسین رقص برگ با باد

رضا جوشعار برای نمایش مسافر راه شیری

محمدرضا درند برای نمایش صورت به صورت

الهام چنانی برای نمایش بچه های خاکستری

بخش مسابقه مرور

مجید کاظم‌ زاده مژدهی برای نمایش عبور از مه

مجید واحدی‌ زاده برای نمایش کافه سایه

هادی حجازی فر برای نمایش ملاقات بانوی سالخورده

میلاد محمدی برای نمایش چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی

فاتح بادپروا برای نمایش رقصی برای بازگشت عروس

محمدرضا عطایی فر برای نمایش سایه‌ سار سکوت

ژاله صامتی برای نمایش برف سرخ

پری بارانی برای نمایش روایتی تازه از قصه‌ ای کهن

سجاد افشاریان برای نمایش ایران - استرالیا

حسن سبحانی برای نمایش آقای قاضی صدایم را می‌ شنوید؟

مسلم نارکی برای نمایش کابوس زنی در خواب

بخش تئاتر ملل

فریندخت زاهدی‌‌ برای نمایش رویای پاییزی

ماری پراونس برای نمایش کودک وحشی

گوران علی کریم برای نمایش سال آشوب

هانی عبدالله الانصار برای نمایش ضربه فنی

بخش صحنه ای - مهمان

مصطفی عبدالهی برای نمایش در اعماق

یاسر خاسب برای نمایش بی لالا

قطب الدین صادقی برای نمایش عزیز شنگال

بخش مسابقه خیابانی

مریم خاکسار تهرانی برای نمایش نی ‌نی اخاذه و مداد رنگی قرمز

سعید کاظمیان برای نمایش قصه نقش

مهدی حبیبی برای نمایش نبش کوچه بن‌ بست

آرش ساربان برای نمایش صفر مرزی

علی قاضی برای نمایش عروس باران

علی محمد رادمنش برای نمایش چرخ روز افزا

رستا رضوی برای نمایش ستاره

احمد صمیمی برای نمایش نگرانم

امیرحسین شفیعی برای نمایش پازل زندگی

مجید قدیمی برای نمایش تلخند

علی اصغر خطیب زاده برای نمایش آقای سیگار

مصطفی کولیوندی برای نمایش از ۵۹ تا چند

بخش نمایشنامه نویسی

‌محسن عظیمی برای نمایش آجر

سعید قاسمی برای نمایش در آغوش آدم برفی

عارفه عنایتی - ‌‌عارفه عنایتی برای نمایش دور برگردان

صحرا رمضانیان برای نمایش مرمت آثار باستانی

عسل عصری ملکی - ‌عسل عصری ملکی برای نمایش جنین

بخش مسابقه تئاتر بین الملل

اسکندر ساکائف برای نمایش فراموشی

کومونا وارژاوا برای نمایش کتاب ها

فلیکس متیاس ات برای نمایش کمپلکس ادیسه

علی شمس برای نمایش قلعه انسانات

نارین گریگوریان برای نمایش پرواز بر فراز شهر

ادریس بن خمیس النبهانی برای نمایش بازار

آروند دشت آرای برای نمایش لندن، رم، تهران، آمستردام

بخش رادیو تئاتر

رضا داداشی برای نمایش بیرون جهنم

نوید سالاری مقدم برای نمایش تبریز آتش و سپیده

شیرین سپهراد برای نمایش وقتی تو خوابی

کامیار محبی برای نمایش دیوار گذر

میلاد اکبرنژاد برای نمایش خیال روی خط خنجر

داریوش شهبازی برای نمایش خانه احمق‌ ها

عمار خطی برای نمایش حکایت غریب یک خیاط

مهدی آذری برای نمایش ارتعاش

مهدی مقدر برای نمایش آن روز که همه می‌ خندند

مهدی نمینی مقدم برای نمایش یک خط میان من و باران