سی ‌‌و چهارمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

سعید اسدی

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

مرتضی کاظمی - عیسی علیزاده - اردشیر صالحپور - علی مرادخانی - مهدی شفیعی - سعید اسدی - علی منتظری - علی اصغر پورمحمدی - محسن مومنی شریف - محمود صلاحی - ایرج راد - غلامرضا خلیل ارجمندی - سیدحسین هاشمی - حسین مسافرآستانه

بخش ستاد برگزاری جشنواره

سامان خلیلیان - عباس اقسامی - پیمان شریعتی - اتابک نادری - مهدی حاجیان - کیوان نخعی - داور نمینی - لیلا مینائی - بابک شاه علیزادگان - علی ‌اصغر زعیمی - حسین طاهربخش - بهزاد صدیقی - ارمغان بهداروند - حسین موذن - جلال تجنگی - امیر اسمی - افشین خورشید باختری - جواد مستخدمی - مصطفی محمودی - رضا معطریان - محمدرضا سلمان ‌زاد - وحید لک - مهرداد رایانی مخصوص

بخش هیات بازخوانی تازه‌ های تئاتر ایران

نادر برهانی مرند - فرهاد مهندس پور

بخش هیات بازبینی تازه‌ های تئاتر ایران

خسرو حکیم رابط - مسعود رایگان - محمود عزیزی - حسین کیانی

بخش هیات داوری بخش مسابقه

قطب الدین صادقی - محمدرضا خاکی - ناصر آقایی - گلاب آدینه - شهرام زرگر

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

استفان اشمیتگه - مسعود دلخواه - جرزی لیمون - فریندخت زاهدی‌‌ - اَلِک لووسکی

بخش هیات بازبین مرور تئاتر ایران

حسین فرخی‌ - عباس اقسامی - رفیق نصرتی - نادر برهانی مرند - حسین پاکدل - آرش دادگر

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

سیف ‌الله صمدیان - محمود کلاری - حمید جبلی

بخش هیات داوری نمایشنامه‌ نویسی

محمد چرمشیر - کوروش نریمانی - کامران سپهران

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

محمدحسن معجونی - اصغر همت - حمید پورآذری

بخش هیات بازخوانی بخش خیابانی

فارس باقری - حمیدرضا نعیمی - شهرام کرمی

بخش هیات داوری بخش خیابانی

امیر دژاکام - جواد عزتی - حسین مسافرآستانه

بخش مسابقه‌ طراحی بروشور و پوستر تئاتر بین‌الملل

برگزیده :

علی‌ آقا حسین‌ پور برای نمایش ترانه ‌ای برای تو

ماتئو دیزایلی برای نمایش هیولاها

بخش مسابقه‌ طراحی بروشور و پوستر تئاتر ایران

برگزیده :

امین وطنی برای نمایش کات

جواد علی‌ خوئیان برای نمایش تاریکی

بخش مسابقه طراحی بروشور و پوستر بخش نسل نو

برگزیده :

علی گل ‌احمر برای نمایش به یاد آر مرا

سعید خالقی برای نمایش خواب طولانی انارآباد

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

محسن اردشیر برای نمایش خوشه برنج

تقدیر :

سجاد حق گو برای نمایش فیگور

بخش تئاتر خیابانی (طراحی)

برگزیده :

روح الله سنایی برای نمایش کسی فشنگ ‌ها را نمی شمارد

تقدیر :

محسن اردشیر برای نمایش خوشه برنج

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

علی‌محمد رادمنش برای نمایش نوازش جوجه ‌تیغی

تقدیر :

مصطفی کولیوندی برای نمایش بودن یا نبودن در میدان جنگ

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

فاطمه رادمنش برای نمایش نوازش جوجه ‌تیغی

تقدیر :

دلارام ترکی برای نمایش بودن یا نبودن در میدان جنگ

رستا رضوی برای نمایش کسی فشنگ ‌ها را نمی شمارد

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

محسن اردشیر برای نمایش خوشه برنج

تقدیر :

اصغر خلیلی برای نمایش فیگور

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

امیرحسین شفیعی برای نمایش کسی فشنگ ‌ها را نمی شمارد

تقدیر :

محسن اردشیر برای نمایش خوشه برنج

بخش جایزه ویژه

برگزیده :

یکتا توکلی برای نمایش نوازش جوجه ‌تیغی

شهاب آگاهی برای نمایش ما مردگان برمی خیزیم

بخش مسابقه بین الملل (طراحی گریم و ماسک)

برگزیده :

ماریا حاجیها برای نمایش جنایت و مکافات

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

احسان فلاحت پیشه برای نمایش سفر به نهایت دور

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

رضا گوران برای نمایش شب آوازهایش را می خواند

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

لارس آی دینگر برای نمایش هملت

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

سوده شرحی برای نمایش جنایت و مکافات

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

امین ابراهیمی برای نمایش ترانه ‌ای برای تو

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

ایمان افشاریان برای نمایش جنایت و مکافات

بخش طراحی گریم

برگزیده :

ثمین سالک برای نمایش داستان‌ های میان رودان

تقدیر :

مجید ادراکی - فرانک صبایی برای نمایش ادامه مطلب

بخش موسیقی

برگزیده :

سعید ذهنی برای نمایش ترور

تقدیر :

سهند تاکی برای نمایش دو روی روایت نادری

بخش طراحی لباس

برگزیده :

پریدخت عابدین ‌نژاد برای نمایش طپانچه خانم

تقدیر :

ادنا زینلیان برای نمایش ترور

بخش طراحی صحنه

برگزیده :

رضا مهدی زاده برای نمایش ترور

تقدیر :

عبدالله برجسته برای نمایش تاریکی

بخش بازیگری مرد

برگزیده :

محمدرضا صولتی برای نمایش تاریکی

تقدیر :

فرید قبادی برای نمایش ترور

بهرنگ علوی برای نمایش زبان اصلی

بخش بازیگری زن

برگزیده :

فریبا متخصص برای نمایش طپانچه خانم

تقدیر :

آزاده صمدی برای نمایش زبان اصلی

نسیم ادبی برای نمایش هتلی ها

بخش نمایشنامه نویسی

پویا پیرحسین‌ لو برای نمایش آفتاب ‌کاران و سایر کشاورزان منطقه شرق میانه

مهرداد کوروش نیا برای نمایش قرار

پیام لاریان برای نمایش تاریخ مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن 18

کامران شهلایی برای نمایش کاش می‌ شد منم بیام

برگزیده :

ساناز بیان برای نمایش هتلی ها

تقدیر :

محمدامیر یاراحمدی برای نمایش هیچ کس نبود بیدارمان کند

بخش کارگردانی

برگزیده :

شهاب الدین حسین پور برای نمایش طپانچه خانم

تقدیر :

جواد نوری برای نمایش دو روی روایت نادری

حمیدرضا نعیمی برای نمایش ترور

بخش بزرگداشت های جشنواره

ایرج صغیری - منیژه محامدی - بهزاد قادری

بخش صحنه ای - مرور

پانته آ میرفصیحی برای نمایش پیکر زن همچون میدان نبرد در جنگ بوسنی

کاوه مهدوی برای نمایش دونه کفترهام نذریه

عاطفه تهرانی برای نمایش برف نیمه مرداد

مهیار هزار جریبی برای نمایش زخمه

عبدالرضا شیبانی برای نمایش آی

حسن سبحانی برای نمایش زمانی برای گاوهای شیرده

محمد زارعی برای نمایش فاجعه معدن کوشیرو

علیرضا پارسی برای نمایش ملودی شهر بارانی

مرتضی شاه کرم برای نمایش نوبت یعنی بعدی

علی اصغر دشتی برای نمایش متاستاز

منصور جهانبخش برای نمایش حسن کچل

احمد ندافی برای نمایش چشمان مورب، گیسوان پریشان

حمید دهقانی برای نمایش تخلف میزانسنیک سهراب

بخش صحنه ای - مسابقه

امیرحسین طاهری برای نمایش خانم

جواد نوری برای نمایش دو روی روایت نادری

نیما دهقان برای نمایش جان گز

احسان ملکی برای نمایش چر

محمدحسین زیکساری برای نمایش چشم بر هم زدن

مهدی ضیاء چمنی برای نمایش تب سرد روی پیشانی داغ

صمد آذرخش برای نمایش تعبیر خواب

علیرضا داوری برای نمایش آهو اگر نهال تازه سال شکننده جوانی بود، بر گور من بکارش

محمد رسائلی برای نمایش آش با طعم زهر

رضا گشتاسب برای نمایش آنتولوژی صبح فرحناک یک چاقو

پویا صادقی برای نمایش سرگیجه

ندا قربانیان برای نمایش ساده با تو با یک ترانه

پیمان کریمی برای نمایش مرگ کسب و کار من است

مهدی شایان برای نمایش ادامه مطلب

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش هتلی ها

مهرداد کوروش نیا برای نمایش قرار

صاحب آهنگر برای نمایش کات

سیدجواد اشکذری برای نمایش شرم و دغدغه

ساناز بیان برای نمایش عامدانه، عاشقانه، قاتلانه

علیرضا کوشک جلالی برای نمایش رعنا

رسول کاهانی برای نمایش زبان اصلی

بخش صحنه ای - بین الملل

ایمان افشاریان برای نمایش جنایت و مکافات

احسان فلاحت پیشه برای نمایش ازدواج آقای می‌ سی‌ سی ‌پی

سیاوش بهادری راد برای نمایش آنسفالیت

سیدمحمد مساوات برای نمایش بیضایی

امین ابراهیمی برای نمایش ترانه‌ ای برای تو

سهراب سلیمی برای نمایش وانیک

شیما جوادپور برای نمایش مجلس قربانی سنمار

شهاب آگاهی برای نمایش وقتی ما مردگان برمی‌ خیزیم

بخش ویژه مسابقه بین‌ الملل

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش آخرین انار دنیا

محمد میرعلی اکبری برای نمایش سفر به نهایت دور

بخش ویژه مسابقه ایران

عبدالله برجسته برای نمایش تاریکی

مهدی محمدی برای نمایش سند چشم‌ انداز

شکرخدا گودرزی برای نمایش راه مهر، راز سپهر

امین بهروزی برای نمایش روزهای بی باران

محمدرضا درند برای نمایش غرامت

علی شمس پویا برای نمایش داستان های میان رودان

شهاب الدین حسین پور برای نمایش طپانچه خانم

سمانه زندی نژاد برای نمایش نسل آخر

بخش نسل نو

کیا ثلاثی برای نمایش عاشقانه فریدون

آلما گشتاسب برای نمایش خواب طولانی انارآباد

فرزام رنجبر نظری برای نمایش B5-6

رخ فیروزه برای نمایش به یاد آر مرا

سحر رضوانی برای نمایش نگهبان و اژدها

فریار سادات حسینی برای نمایش توران

مهدی تنگستانی برای نمایش ماهی‌ های نه‌ ماهه

فریبرز کریمی برای نمایش مده آ

بخش صحنه ای - مهمان

آتیلا پسیانی برای نمایش وضعیت صفر

محمد عاقبتی برای نمایش من شاه ریچارد بودم

سیروس همتی برای نمایش صبح به خیر

حمید پورآذری برای نمایش سال ثانیه

محمد رحمانیان برای نمایش دعوت به دو نمایش همراه

هادی مرزبان برای نمایش بازار عاشقان

بهروز غریب پور برای نمایش اپرای عروسکی مولوی

علی رفیعی برای نمایش خاطرات و کابوس‌ های یک جامه‌ دار از زندگی و قتل میرزا تقی ‌خان فراهانی

بخش مسابقه تئاتر بین الملل

لارنت فرانی برای نمایش هیولاها

سنور سرانو برای نمایش فاجعه

حسین یاسر عیسی العبادی برای نمایش شیزوفرنی

سالومه یوگلیدزه برای نمایش من - مده آ

توماس اوستر مایر برای نمایش هملت

یونی داهر برای نمایش هدا گابلر

سوفیا برسزی برای نمایش دگردیسی پروانه شدن

تاتسویا هاسگاوا برای نمایش بازی سایه

سنور سرانو برای نمایش خانه‌ ای در آسیا

یاسر خاسب برای نمایش رقص مرگ بی‌ لا لا

بخش مسابقه خیابانی

خداداد خدام برای نمایش خانه

فاطمه رادمنش برای نمایش نوازش جوجه ‌تیغی

امیرحسین شفیعی برای نمایش کسی فشنگ‌ ها را نمی ‌شمارد

سمانه موسوی برای نمایش عروسک ‌ها عاشق می‌ شوند

مجتبی خلیلی برای نمایش فیگور

صادق حسین‌ پور برای نمایش مین بال

محسن اردشیر برای نمایش خوشه برنج

سعید خیرالهی برای نمایش بودن یا نبودن در میدان جنگ

بخش خیابانی مهمان

کیوان نخعی برای نمایش پسماندگان

آریان رضایی برای نمایش قوی تر

علی قاضی برای نمایش داهول

هیوا اسدبیگی برای نمایش سونامی جوراب

فرامرز قلیچ خانی برای نمایش ژست

حامد زارعان برای نمایش پروانگی

کمال فتحی‌ برای نمایش چیروکی مامه پیره

پژمان شاهوردی برای نمایش آخرین لالایی مادر

مهدی صالحیار برای نمایش دختری بر آب خروشان

بهنام کاوه گویی برای نمایش موضوع انشا: تابستان جنگ کجا بودید

امین صادقی برای نمایش وقت گل نی

مختار محمدی برای نمایش عروس آشتی

پوریا کریمی برای نمایش چارودار

پیام عزیزی برای نمایش همین روزها

علی محمد رادمنش برای نمایش مهاجران سینه سرخ زریبار

میثم سرآبادانی برای نمایش مرغ همسایه غاز نیست

احمد صمیمی برای نمایش دیگه هیچی نمونده

سارا ‌ نیک طبیعت برای نمایش رمز وای فای شما چنده؟

بخش فجر استانی

مهرداد علیپور برای نمایش ده هزار و یک شب

امین فرحی برای نمایش یک قبیله تنهایی

مصطفی محمدی‌ دوست برای نمایش و صدا این همیشه ترسان

محمدجواد سجادی برای نمایش هفت ‌خوان هملت

محمد قاسمی برای نمایش نده آ

کامران شهلایی برای نمایش مشترک مورد نظر

عباس عطاپور برای نمایش تنها راه ممکن

مرتضی تقی‌ زاده برای نمایش روز دربی شب که شد

محمد شاکری برای نمایش عزا زیل

رضا پورتراب زاده برای نمایش غریبه ‌ای از دریا

مسعود حق‌ پناه برای نمایش مالیخولیا

رامین ریاضی برای نمایش کروکودیل

روح‌ الله کیخاشهری برای نمایش کسوف

مهران محمودزاده دهبارزی برای نمایش کی گفت آری؟ کی گفت نه؟

بخش هفته تئاتر لهستان

یاروسلاو فرت برای نمایش آن‌ هلی

مارچینی هریک برای نمایش فاوست

کامونو ورشو برای نمایش دیون 1961