سی‌‌ و پنجمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

سعید اسدی

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

محمدمهدی بهداروند - مرتضی کاظمی - مهدی شفیعی - سعید اسدی - علی مرادخانی - محمود صلاحی - ایرج راد - غلامرضا منتظری - حسین مسافرآستانه - سیدحسین هاشمی - عیسی علیزاده - محمدمهدی حیدریان

بخش ستاد برگزاری جشنواره

نصرالله قادری - مصطفی محمودی - رضا معطریان - ابراهیم حسینی - میلاد اکبرنژاد - وحید لک - پیمان شریعتی - مهرداد رایانی مخصوص - رحمت امینی - عباس اقسامی - حسین طاهربخش - حسن جودکی - بابک شاه علیزادگان - کیوان نخعی - فرهاد خوشه بر - ناصر حبیبیان - لیلا مینائی - افشین خورشید باختری - جواد مستخدمی - عباس محبوب - میلاد نیک آبادی - ارمغان بهداروند - مهدی حاجیان - اتابک نادری - جلال تجنگی - داور نمینی - سامان خلیلیان - نوید اسدی - محمدرضا سلمان ‌زاد - فهیمه پناه‌آذر

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

فرشاد فزونی برای نمایش خوشبختی‌ های کوچک سوسک شدن

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

شیما میرحمیدی برای نمایش رویای شب نیمه تابستان

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

امیرحسین دوانی برای نمایش صور اسرافیل

تقدیر :

مصطفی کوشکی برای نمایش رویای شب نیمه تابستان

مصطفی کوشکی برای نمایش رویای نیمه شب تابستان

بخش مسابقه بین الملل (طراحی گریم و ماسک)

برگزیده :

سارا اسکندری برای نمایش رویای شب نیمه تابستان

تقدیر :

ماریتا گولومهوا برای نمایش من، سیریف

بخش مسابقه بین الملل (طراحی صدا)

برگزیده :

لیزا وربلن برای نمایش یک

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

پارسا پیروزفر برای نمایش ماتریوشکا

تقدیر :

علیرضا کی منش برای نمایش رویای شب نیمه تابستان

علیرضا کی منش برای نمایش رویای نیمه شب تابستان

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

فاطمه نقوی برای نمایش صور اسرافیل

تقدیر :

نانا بوتخوزی برای نمایش در اعماق

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

حسین پاکدل برای نمایش کابوس حضرت اشرف

تقدیر :

سیاوش پاکراه برای نمایش صور اسرافیل

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

جرزی زون برای نمایش همسرایی یتیمان

تقدیر :

عامر مسافر آستانه برای نمایش صور اسرافیل

بخش مسابقه بین الملل (جایزه ویژه)

برگزیده :

جرزی زون برای نمایش همسرایی یتیمان

حمید پورآذری - سیامک احصایی برای نمایش خانه ابری

بخش مسابقه بین الملل (جایزه ویژه)

برگزیده :

سیامک احصایی - حمید پورآذری برای نمایش خانه ابری

جرزی زون برای نمایش همسرایی یتیمان

بخش مسابقه تئاتر محیطی (تئاتر شورایی)

برگزیده :

پیام عزیزی برای نمایش داستان مردم

بخش مسابقه تئاتر محیطی (نمایش‌های آلترناتیو)

برگزیده :

رضا غیور برای نمایش موزه گردی

بخش مسابقه تئاتر محیطی (جایزه ویژه)

برگزیده :

ابوالفضل طبسی برای نمایش بزم و رزم

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

حسین توازنی زاده برای نمایش پروانه

کاوه مهدوی برای نمایش فیش

تقدیر :

مسعود براهیمی برای نمایش زیرزمین

بخش تئاتر خیابانی (فضاسازی)

برگزیده :

سعید بهنام خانیکی - نسیم ریاضی - شیرین فرشباف برای نمایش برگرد مرا ببین

جلال کاشانی - مسعود براهیمی برای نمایش زیرزمین

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

تینا یونس تبار برای نمایش پروانه

تقدیر :

نیلوفر ندایی برای نمایش برگرد مرا ببین

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

بانی پال شومون برای نمایش برگرد مرا ببین

تقدیر :

مرتضی ضرابی برای نمایش خرده ریز

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

سعید بهنام خانیکی - شیرین فرشباف - نسیم ریاضی برای نمایش برگرد مرا ببین

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

احمد جعفری برای نمایش مستند پخش نشده میرزا

تقدیر :

علی سینا رضانیا برای نمایش فیش

بخش مسابقه جوان (طراحی صحنه)

برگزیده :

داود مورگان برای نمایش یتیم خانه فونیکس

تقدیر :

سیاوش عالی پور برای نمایش سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می ‌خندید

بخش مسابقه جوان (بازیگری زن)

برگزیده :

پانته‌آ مرزبانیان برای نمایش خاطرات هنرپیشه نقش دوم

تقدیر :

ساناز موسوی برای نمایش سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می ‌خندید

شیدا خلیق برای نمایش نگاهمان می‌ کنند

بخش مسابقه جوان (طراحی لباس)

برگزیده :

سیامک دورانی برای نمایش یتیم خانه فونیکس

بخش مسابقه جوان (طراحی گریم)

برگزیده :

سمیه ارقبایی برای نمایش یتیم خانه فونیکس

بخش مسابقه جوان (موسیقی)

برگزیده :

میلاد قنبری برای نمایش یتیم خانه فونیکس

تقدیر :

بهنام رحیمی برای نمایش چهل گیس و حسن ‌کچل

بخش مسابقه جوان (طراحی نور)

برگزیده :

شهاب مهربان پور برای نمایش لوسیا

بخش مسابقه جوان (بازیگری مرد)

برگزیده :

حسین پورکریمی برای نمایش چهل گیس و حسن ‌کچل

تقدیر :

محمدرضا صولتی برای نمایش یتیم خانه فونیکس

مسعود کرامتی برای نمایش نگاهمان می‌ کنند

بخش مسابقه جوان (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

محمدرضا طاهری - فاطمه رضایی برای نمایش دا

تقدیر :

مهدی ضیاء چمنی - مهسا غفوریان برای نمایش اکسیژن

بخش مسابقه جوان (کارگردانی)

برگزیده :

افشین زمانی برای نمایش خاطرات هنرپیشه نقش دوم

تقدیر :

شکوفه طاهری برای نمایش کابوس شب نیمه تابستان

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی گریم)

برگزیده :

مجید ادراکی برای نمایش مرگ آنجل ها

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی حرکت)

برگزیده :

مهرداد آبجار برای نمایش مهراوه عشق

بخش مرور تئاتر ایران (موسیقی)

برگزیده :

احسان آنالویی برای نمایش چیدا

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی لباس)

برگزیده :

سمانه احمدی مطلق برای نمایش چیدا

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی نور)

برگزیده :

علی قربانی فرد برای نمایش افراسیاب

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر مرد)

برگزیده :

هدایت هاشمی برای نمایش افسانه ببر

تقدیر :

سعید زندی برای نمایش گاهی

علیرضا آرا برای نمایش ناسور

عرفان احمدزاده برای نمایش آری یا نه

بخش مرور تئاتر ایران (بازیگر زن)

برگزیده :

نسیم ادبی برای نمایش ناسور

تقدیر :

الهام شعبانی برای نمایش خواب زمستانی

الهام نامی برای نمایش پرسه‌ های موازی

بخش مرور تئاتر ایران (طراحی صحنه)

برگزیده :

مرتضی نجفی برای نمایش قاقمان

تقدیر :

روح الله امامی برای نمایش چیدا

بخش مرور تئاتر ایران (نمایشنامه نویسی)

تقدیر :

باقر سروش برای نمایش پستو

پیام لاریان برای نمایش پرسه‌ های موازی

بخش مرور تئاتر ایران (کارگردانی)

تقدیر :

پیام لاریان برای نمایش پرسه‌ های موازی

امین ابراهیمی برای نمایش زمستان بود

بخش جایزه ویژه

برگزیده :

اصغر همت برای نمایش پرتره مرد ریخته

بخش بزرگداشت های جشنواره

علی رفیعی

بخش نسل نو

زهرا تنوری برای نمایش دا

ستاره تبریززاد برای نمایش یرمای درون من

شهاب مهربان برای نمایش لوسیا

افشین زمانی برای نمایش خاطرات هنرپیشه نقش دوم

محمدجواد صرامی برای نمایش چرخه سودایی

امین اکبری نسب برای نمایش تشریفات

مهدی ضیاء چمنی برای نمایش اکسیژن

محمدرضا رادمند برای نمایش آشپزخانه

مهرداد مصطفوی برای نمایش خروج اضطراری

شکوفه طاهری برای نمایش کابوس شب نیمه تابستان

بخش مسابقه مرور

پیام لاریان برای نمایش پرسه های موازی

مرتضی نجفی برای نمایش قاقُمان

محمدرضا درند برای نمایش گاهی

عباس کریمی برای نمایش و هزار سال و یک روز

جواد روستایی برای نمایش همه دختران من

احسان ملکی برای نمایش چی دا

لیلی عاج برای نمایش خواب زمستانی

امین ابراهیمی برای نمایش زمستان بود

حسین فرخی‌ برای نمایش علی کوچیکه

مصطفی حمیدی‌ فر برای نمایش افراسیاب

مجید رحمتی برای نمایش آری یا نه

بابک لطفی خواجه پاشا برای نمایش آبگوشت زهرماری

آراز بارسقیان برای نمایش پرتره مردریخته

رضا حسینی برای نمایش بازگشت در چهارشنبه آخر سال

هادی عامل برای نمایش افسانه ببر

محسن اردشیر برای نمایش مرگ آنجل ها

راشین امامی برای نمایش مهراوه عشق

محسن قصابیان برای نمایش خرمهره

حسین موسوی برای نمایش پستو

علیرضا داوری برای نمایش پنجگانه خون، خور و مِلمِداس

مجید کاظم‌ زاده مژدهی برای نمایش آکواریوم کانگورو

رضا کوچک زاده برای نمایش جهان انزوا

علیرضا رحیم دل برای نمایش چند خوان رستم

بختیار پنجه‌ ای برای نمایش چریکه چیای هالوز

افسانه زمانی برای نمایش ناسور

بخش مسابقه تئاتر جوان

سامان پهلوان درینی برای نمایش دو به دل

سیاوش عالی پور برای نمایش سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می‌ خندید

رسول کاهانی برای نمایش اسکورسیزی

مسلم خراسانی برای نمایش دل

شقایق فتحی برای نمایش خوب، بد، زشت

پوران مرادی مزرعه نو برای نمایش چهل ‌گیس و حسن‌ کچل

مسعود عقلی برای نمایش رسوب

جواد خورشا برای نمایش دوازده

شیرین جروقی برای نمایش دامپزشکی

محمد نیازی برای نمایش یتیم ‌خانه فونیکس

ملودی آرام نیا برای نمایش هاروی

آرمین حمدی پور برای نمایش پنجاه ‌و چهارمین سالگرد تولد خسرو مرادی

اکبر صادقی برای نمایش تو را از من گرفتی

داریوش علیزاده برای نمایش جزیره

النا آهنی برای نمایش گلدونه خانوم

سجاد طهماسبی برای نمایش مجلس مچاله‌ خوانی

پوریا رحیمی سام برای نمایش مرثیه‌ ای برای سین گاف

محمدرضا اصلی برای نمایش نگاهمان می‌ کنند

بخش صحنه ای - مهمان

جعفر دل‌ دل برای نمایش اتوبوس در دست تعمیر است

علی پویان برای نمایش دکتر استوکمان

قطب الدین صادقی برای نمایش یادگار گاده ر

غلامرضا عربی برای نمایش فصل بهارنارنج

امیر دژاکام برای نمایش شیشه

حسین کیانی برای نمایش تئاتر سعدی، تابستان سی‌ و دو

منیژه محامدی برای نمایش حادثه در ویشی

بخش مسابقه تئاتر بین الملل

جو استرومگرن برای نمایش آنجا

ستاره امینیان برای نمایش مستاجر

عامر ابوالهیل برای نمایش سلفه

بصری ریوسوکه ساتو برای نمایش سفید

ماکانا تسولیشو یلی برای نمایش روان‌‌پریشی 48 و 4

لیزا وربلن برای نمایش یک

جرزی زون برای نمایش همسرایی یتیمان

وسلکا کوانچوا برای نمایش من، سیزیف

میخائیل اودوبرتو برای نمایش شاخص

میهران توماسیان برای نمایش تو ماهی نیستی

آروند دشت آرای برای نمایش درباره تصویری که از من داری تجدیدنظر کن

دیوید دووایشویلی برای نمایش در اعماق

حسن عابدی برای نمایش اسب‌ ها ایستاده می‌ میرند

حسین پاکدل برای نمایش کابوس حضرت اشرف

کیومرث مرادی برای نمایش نامه‌ های عاشقانه از خاورمیانه

حمید پورآذری برای نمایش خانه ابری

آتیلا پسیانی برای نمایش دیابولیک

مسعود رایگان برای نمایش فرشته مرگ

نیما دهقان برای نمایش جاودانگی

اشکان صادقی برای نمایش یرما

افسانه ماهیان برای نمایش از زیرزمین تا پشت ‌بام

محمد صادق نصیری برای نمایش جی

امین رضایی اردانی برای نمایش بیستون می ‌تازد

ندا هنگامی برای نمایش نیمروز اسکاتلند

پارسا پیروزفر برای نمایش ماترویوشکا

عامر مسافر آستانه برای نمایش صوراسرافیل

مصطفی کوشکی برای نمایش رویای یک شب نیمه تابستان

احمد سلیمانی برای نمایش راهبان معبد وانک

جواد صداقت برای نمایش دستاری که بر پیکر اسب پیک در راه، در عجب روزی، دی و روز، مسخ پیک ماند تا در راه، دستاری خونین شود

آزاده انصاری برای نمایش خوشبختی‌ های کوچک سوسک شدن

بخش تئاتر ملل

روبرتو وایت برای نمایش رویای 1

بریس بوتان برای نمایش جهش

کریستینا گالبیاتی برای نمایش گرگ و میش

الکساندر سرانو برای نمایش پرنده

بوکیه شووگمن برای نمایش بادکنک

میهران توماسیان برای نمایش سار

کاترینا بالاموتی برای نمایش منظومه ‌خوانی جمعی حماسه اودیسه هومر

جرزی زون برای نمایش کوری

بخش نمایش‌ های محیطی، آلرناتیو، تعاملی و دیگرگونه‌های تئاتر بیرونی (مرور)

ابوالفضل طبسی برای نمایش بزم و رزم

احسان یوسفی نسب برای نمایش تهرانم را دوست دارم

حسین توازنی‌ زاده برای نمایش پروانه

مهدی سفاری برای نمایش وندینگ ماشین

احمد صمیمی برای نمایش مستند پخش نشده میرزا

پیام عزیزی برای نمایش داستان مردم

مارال ایزدبخش برای نمایش هرچی سنگه مال پای لنگه

سیدفریدون احمدی برای نمایش آقای دلواپس

امیر امینی برای نمایش از بس که جان ندارد

بخش نمایش‌ های محیطی، آلرناتیو، تعاملی و دیگرگونه‌های تئاتر بیرونی (تولیدات تازه)

رستا رضوی برای نمایش فیش

مسعود براهیمی برای نمایش زیرزمین

سارا کریمیان اقبال برای نمایش خرده‌ ریز

سیدمجید امینی برای نمایش حق با کیه؟

سیدجمال میرجعفری برای نمایش حریم شخصی

محمدهادی عطایی برای نمایش چهار طبقه

سیما شیبانی برای نمایش پرواز عمود کبوتر دریایی دودی بر فراز آب‌ های سرد و معتدل اقیانوس اطلس

سعید بهنام خانیکی برای نمایش برگرد مرا ببین

رضا غیور برای نمایش موزه‌ گردی

علی محمد رادمنش برای نمایش ازت

بخش فجر استانی

مهران محمودزاده دهبارزی برای نمایش دن کامیلو

امیربهادر اکبرپور دهکردی برای نمایش حاشا

مهدی ملاک برای نمایش خانوم

لقمان بحرانی برای نمایش دووز

هادی عسکری برای نمایش اسم من مژگانه

احسان جانمی برای نمایش پنهان ‌خانه پنج در

کرم ‌الله سلیمانی برای نمایش اسب چشمه

سیامک افسایی برای نمایش دوبارگی

رامین ریاضی برای نمایش کابوس‌ های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو

نریمان محزون برای نمایش هیس اون بیدار میشه

محمد شاکری برای نمایش مولار

حمیدرضا قزلباش برای نمایش کچل اوغلان

علی پوراحمدیان برای نمایش روشان

بخش خیابانی مهمان

بهنام کاوه گویی برای نمایش کوچ

داریوش نصیری برای نمایش بازگشت

پارسوا پاکیزه برای نمایش املت با گوجه‌ های ایرانی

رسول حق شناس برای نمایش افسانه دشت بی ‌باران

بخش نمایشنامه نویسی

امیر لشگری برای نمایش نگران نباش آدامس بجو

مریم منصوری برای نمایش برف زمین را گرم می‌ کند

امیرحسین بهبهانی ‌نیا برای نمایش 3600 ثانیه مردن

پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری

‌محسن عظیمی برای نمایش چرخ

نوید ایزدیار برای نمایش خوابگرد

مجتبی آقابابایی برای نمایش خون‌ چکان

محمدرضا عرب یارمحمدی برای نمایش رقص هانتینگتن

تهمینه محمدی برای نمایش موزه خصوصی

مسعود شاکرمی برای نمایش خواب‌ های رنگی ببینید آقا

بخش خیابانی - مرور

فرامرز غلامیان برای نمایش دی زنگرو

مهسا فتحی برای نمایش روایت پیچیده یک لنگ‌ زنی ساده

حامد صنمی برای نمایش سکوت رنگ ها

محسن اردشیر برای نمایش مونگ بهیتی

مهدی حبیبی برای نمایش صرفا جهت جریحه ‌دار شدن احساسات

سیدسعید موسوی‌راضی برای نمایش چهار دقیقه و بیست ‌و سه ثانیه قبل از واقعه

میثم یوسفی برای نمایش هفت خوان

محمد مظفری برای نمایش نیمه

امید مصطفایی برای نمایش در بازی آخر راهی برای خروج نیست