سی‌‌ و ششمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

فرهاد مهندس پور

بخش ستاد برگزاری جشنواره

ابراهیم گله دارزاده - حسین مسافرآستانه - حمیدرضا ابک - پیمان شریعتی - حمید پورآذری - مهدی رضاخانی - سعید اسدی - آروند دشت آرای - سیاوش قائدی - پریسا مقتدی - یوسف باپیری - اصغر نوری - محسن امیری - اتابک نادری - سیامک احصایی - جواد مستخدمی - ارمغان بهداروند - حسن جودکی - حسین طاهربخش - بابک شاه علیزادگان - افشین خورشید باختری - امیر اسمی - علی اصغر دشتی

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

آزاده گنجه - نسیم احمدپور - گلرخ نفیسی - فریندخت زاهدی‌‌ - لیلا ارجمندپیوند - لیلی رشیدی - آزاده شاهمیری

بخش هیات داوری بخش خیابانی

مهدی حبیبی - ابوذر چهل‌ امیرانی - محمد زواربی‌ریا - فاتح بادپروا - پیام عزیزی - کاوه مهدوی - محمدهادی عطایی - امیرحسین شفیعی - حامد زارعان - فاطمه رادمنش

بخش هیات داوری بخش مسابقه

حسین مسافرآستانه - شیوا مسعودی - منصور براهیمی - محمدمحسن علیخانی - نادر برهانی مرند - قربانعلی نصرت صابر

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

لوسیاون هِتِرِن - نیکلاس هلبلینگ - فاطمه معتمدآریا - لِمان ایلماز - بهزاد قادری شهی

بخش هیات داوران تولید جایزه ادبیات نمایشی فجر

جمشید خانیان - فارس باقری - نادر برهانی مرند

بخش هیات داوران حرفه‌ای جایزه ادبیات نمایشی فجر

جلال تهرانی - محمدامیر یاراحمدی - محمد چرمشیر

بخش هیات بازبینی آثار برگزیده جشنواره‌های استانی

رضا گوران - الهام کردا - نیما حسندخت فیروز - سیامک احصایی - غلامرضا یاری

بخش هیات بازبینی مرور نمایش‌های شهرستان

بهنام نوایی - سمانه زندی نژاد - علی قلی پور

بخش هیات داوران مسابقه ایران

منصور براهیمی - حسین مسافرآستانه - شیوا مسعودی - قربانعلی نصرت صابر - نادر برهانی مرند - محمدمحسن علیخانی

بخش مسابقه بین الملل (بهترین نمایش)

برگزیده :

اشکان خیل نژاد برای نمایش پسران تاریخ

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

مهدی ضیاء چمنی برای نمایش حذفیات

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

والنتاین دایننس برای نمایش دهن گنده

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

کاتیا بورکله برای نمایش هملت

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش مفیستو

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

اشکان خیل نژاد برای نمایش پسران تاریخ

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

اشکان خیل نژاد برای نمایش پسران تاریخ

بخش مسابقه بین الملل (دراماتورژی)

تقدیر :

مسعود دلخواه برای نمایش مفیستو

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

ندا نصر برای نمایش فهرست مردگان

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (جایزه ویژه)

تقدیر :

پیام لاریان برای نمایش و چند داستان دیگر

جایزه ویژه :

امین میری برای نمایش شلتر

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (موسیقی)

برگزیده :

باران احصایی - آنکیدو دارش برای نمایش آکواریوم

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (طراحی صحنه)

برگزیده :

سعید حسنلو برای نمایش و چند داستان دیگر

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (بازیگری مرد)

برگزیده :

بهنام شرفی برای نمایش آبی مایل به صورتی

تقدیر :

حسین محب اهری برای نمایش خسیس

فرزین محدث برای نمایش شب دشنه های بلند

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (بازیگری زن)

برگزیده :

معصومه کریمی برای نمایش و چند داستان دیگر

تقدیر :

معصومه رحمانی برای نمایش آناکارنینا

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (کارگردانی)

برگزیده :

پیام لاریان برای نمایش و چند داستان دیگر

تقدیر :

سیامک احصایی برای نمایش آکواریوم

آرش عباسی برای نمایش آناکارنینا

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

علیرضا نادری نجف آبادی برای نمایش کوکوی کبوتران حرم

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (موسیقی)

برگزیده :

میلاد قنبری برای نمایش پیانیستولوژی

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (طراحی صحنه)

برگزیده :

شهاب افتخاری برای نمایش پیانیستولوژی

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (بازیگری مرد)

برگزیده :

مهران امام‌ بخش برای نمایش ماراساد

علی ملاحی محمد برای نمایش اعداد در بیابان

تقدیر :

سعید بادینی برای نمایش آیفون

هوتن شکیبا برای نمایش صد در صد

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (بازیگری زن)

برگزیده :

ستاره پسیانی برای نمایش صد در صد

تقدیر :

مهسا غفوریان برای نمایش پیانیستولوژی

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (کارگردانی)

برگزیده :

امین میری برای نمایش شلتر

تقدیر :

محمد نیازی برای نمایش پیانیستولوژی

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب (جایزه ویژه)

برگزیده :

محمد نیازی برای نمایش پیانیستولوژی

تقدیر :

امین میری برای نمایش شلتر

بخش مسابقه خارج از صحنه (ایده)

برگزیده :

سعید بهنام برای نمایش طلوع آفتاب ساعت 14/7 دقیقه

بخش مسابقه خارج از صحنه (بازیگر/اجراگر)

برگزیده :

آوا درویشی - پرستو قربانی برای نمایش نرگس

بخش بین‌الملل بخش خارج از صحنه

برگزیده :

دیریس ورهوفن برای نمایش مناظر مجرم

تقدیر :

استفان کائگی برای نمایش ریموت

بخش ایرانی بخش خارج از صحنه

برگزیده :

نرگس حسین توازنی ‌زاده برای نمایش نرگس

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

پژمان شاهوردی برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

پژمان شاهوردی برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون

بخش تئاتر خیابانی (فضاسازی)

برگزیده :

رضا ثلاثی برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون

بخش تئاتر خیابانی (بهترین نمایش)

برگزیده :

پژمان شاهوردی برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون

بخش تئاتر خیابانی (خلاقیت)

برگزیده :

آزاد روز جنگ - آرام ساعد پناه برای نمایش آینه زندگی

بخش بزرگداشت های جشنواره

جمشید خانیان - هوشنگ آزادی‌ ور - احمد دامود

بخش صحنه ای - مرور

سینا راستگو برای نمایش دشمن مردم

بیژن مرادی برای نمایش زیرزمین

مجتبی راوش برای نمایش سون سی

جعفر دل دل برای نمایش زری سلطان

وحید درویشی برای نمایش روایت یک مرگ در خانه.وا.ده

پیمان محمدی می ‌آبادی برای نمایش تنهایی مفرد من

جواد صداقت برای نمایش اگر شبی از شب ‌های تهران مسافری

اکبر صمدی نیا برای نمایش تهران زیر بال فرشتگان

حسن معجونی برای نمایش خرس و خواستگاری

علیرضا داوری برای نمایش موغلی ‌پنا

حسین اکبرپور برای نمایش اتاق ورونیکا

افق ایرجی برای نمایش شاه لیرک

عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا

عبدالله برجسته برای نمایش سندرم پای بی قرار

پژمان عبدی برای نمایش برای کلاه آهنی ها

سجاد طهماسبی برای نمایش آیین دایره‌ زدایی از یک در گچ مانده قفقازی

رامین سیاردشتی برای نمایش تولد غم‌ انگیز پسر آهن

جلال تجنگی برای نمایش ابوبکر محمدی، فاطمه محمدی

بخش مسابقه تئاتر ایران - الف

آرش عباسی برای نمایش آنا کارنینا

مرتضی سخاوت برای نمایش هذیان

پیام لاریان برای نمایش و چند داستان دیگر

کامران شهلایی برای نمایش کاش می شد منم بیام

مسلم نارکی برای نمایش آواز زنی در گورستان

ندا اعتمادی کیا برای نمایش آئیس

حبیب الله دانش برای نمایش چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو

افشین زمانی برای نمایش پایان بازی

مریم کاظمی برای نمایش خسیس

ندا هنگامی برای نمایش خانه ‌ای در انتهای خیابان بهار

علی شمس برای نمایش شب دشنه ‌های بلند

نازیلا ایران زاد برای نمایش پاشا

شهاب الدین حسین پور برای نمایش سرآشپز پیشنهاد می‌ دهد

علی حاتمی نژاد برای نمایش نسخه آزمایشی

بخش مسابقه تئاتر ایران - ب

لیلی عاج برای نمایش قند خون

نازنین سهامی زاده برای نمایش مانوس

سعید زارعی برای نمایش شرقی غمگین

امین میری برای نمایش شلتر

ایمان سلیمی برای نمایش گیس گل

فضل الله عمرانی برای نمایش آواز ماهی ‌ها در مرداب

محمد سلامتی هرمزی برای نمایش اعداد در بیابان

سعید بادینی برای نمایش آیفون

سیدحمید سجادی برای نمایش با کاروان سوخته

رامین اکبری برای نمایش تاریکی

سیاوش عالی پور برای نمایش دی بهمن شصت‌ هزار و پنج به روایت باد سخت

سینا علی پور برای نمایش سوپ بوقلمون

مجتبی کریمی برای نمایش سربسته از تهران

امیربهادر اکبرپور دهکردی برای نمایش یک + دو

علی اکبر صادقی برای نمایش و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد

بخش صحنه ای - بین الملل

شهاب آگاهی برای نمایش و/یا/ پره/ مته

مهدی ضیاء چمنی برای نمایش حذفیات

اشکان خیل نژاد برای نمایش پسران تاریخ

مسعود بیگلری برای نمایش دریازدگی

مسعود دلخواه - حسین کیانی برای نمایش روز عقیم

آرش دادگر برای نمایش اسب

سیدمحمد مساوات برای نمایش این یک پیپ نیست

رضا ثروتی برای نمایش فهرست مردگان

حسین پارسایی برای نمایش اولیورتوئیست

سمانه زندی نژاد برای نمایش اگه بمیری

آتیلا پسیانی برای نمایش صد سال تنهایی

بخش برگزیده جشنواره تئاتر کردی

غلامرضا همتیان برای نمایش ئه وانگه ‌ل (دیگران)

حسن ترقی برای نمایش پا تکیه ‌کان (تویوتا پانکی ‌ها)

بخش برگزیده تئاتر دانشگاهی ایران

سعدی محمدی عبد برای نمایش تابستان

نرگس بهروزیان برای نمایش کار خانگی

مرتضی جلیلی دوست برای نمایش مجلس مختلف خوانی

پریسا میرعلی برای نمایش U + 263f

بخش صحنه ای - مهمان

بهروز غریب پور برای نمایش اپرای عروسکی خیام

پوریا کاکاوند برای نمایش رولور

حسین نوشیر برای نمایش شاه اسماعیل، مکتب قزوین

محمد رضایی راد برای نمایش فعل

صدرالدین زاهد برای نمایش افسانه ببر

محمودرضا رحیمی برای نمایش دایره گچی قفقازی

آرمین جوان برای نمایش دام

محمد عباسی برای نمایش نهفت

علی حیدری برای نمایش طبقه پایین خانه پدری

سیاوش پاکراه برای نمایش کوررنگی

وحید رهبانی برای نمایش هنر

جلال تهرانی برای نمایش دو دلقک و نصفی

بخش خارج از صحنه

آندریا نوشاد برای نمایش کتو

بابک حجری برای نمایش نادیدنی

سیدبهیاد نجفی برای نمایش سایبان آرامش ما

حامد مهریزی‌ زاده برای نمایش چای تلخ پهلو، موسیای آسیایی، غرق گنج

سپیده حجامی برای نمایش سلبریتی ‌های گمنام

آرزو علیپور برای نمایش گیلدخت

سعید بهنام خانیکی برای نمایش طلوع آفتاب 7:14 دقیقه

هاجر عتیقی برای نمایش آنکه گفت آری، آنکه گفت نه

میثم کرمی برای نمایش اِن اِی

محمدرضا دهقان برای نمایش سرنخ

گلرخ نفیسی برای نمایش چهارراه

توماج دانش بهزادی برای نمایش خط باریک قرمز

بخش مسابقه خیابانی

سعید خیرالهی برای نمایش ویروس

مریم نیک آئین برای نمایش مخاطب خاص

شهرام جهانبازی برای نمایش درد دل روی خطوط حامل

فرامرز غلامیان برای نمایش صادره از اروند

عبید رستمی برای نمایش داد درد دارد

شهریار بهاری برای نمایش جاده قیدار

بهنام کاوه گویی برای نمایش جنگ زیرپوست من و مادرم

الهه پورجمشید برای نمایش موسسه کاریابی

مختار محمدی برای نمایش تندیسی برای شهر

پژمان شاهوردی برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون

شیدا خانزاده برای نمایش تر، خشک، تفکیک

محمود فلاحی برای نمایش بوکس

فاروق حسن پور برای نمایش آینه زندگی

سوران حسینی برای نمایش آخرین مرزهای ایجاد اشتغال

امیر رجب پور برای نمایش یه سوءتفاهم کوچیک

فرامرز قلیچ خانی برای نمایش فرار از زندان

بخش مسابقه مکان ‌های نامتعارف

حسین توازنی زاده برای نمایش نرگس

هادی کمالی مقدم برای نمایش مرغان اینروزی

جعفر حجازی برای نمایش نادیدنی یا هر طور شما دوست دارید یا ایستگاه داده یا کدوم؟

عرفان شیرنگی برای نمایش مرگ

نسیم احمدپور برای نمایش هجوم به تفسیر

پویان باقرزاده برای نمایش بعد از اتفاق

نسیم ریاضی برای نمایش آن ریسمان گسسته

بخش فجر استانی

مصطفی محمدی دوست برای نمایش بادبان و دریا را باد برده است

حامد محبی برای نمایش آناتومی تنهایی

سعید فیوضی برای نمایش سولوی مرگ

علی اصغر خطیب زاده برای نمایش شرتل

مهدی محمدی برای نمایش بدن مقدس

علی شفیعی برای نمایش سرگذشت چند غریق به استشهاد دار و درخت

محمدرضا احمدزاده برای نمایش پلکان

بخش تمرین اجرا

کیوان سررشته برای نمایش توضیح صحنه

علی مسعودی راد برای نمایش باک

بی. نا برای نمایش Idle Arts

محمدرضا اکبری برای نمایش [اسپینوزا] و [ما] و [دیگران]

بامداد افشار برای نمایش شهر-بازی

سامان ارسطو برای نمایش همان باش، که نیستی

احسان همت برای نمایش جادویت می ‌کنم

ستاره فاتحی برای نمایش رقص ابرهای نقطه ‌ای

فریبرز کریمی برای نمایش بهارشکنی

بخش تولید جایزه ادبیات نمایشی فجر

محمد منعم برای نمایش لبخند باشکوه آقای اژدهاک در شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان

پریسا کیومرثی برای نمایش چهارگانه

مرتضی شاه کرم برای نمایش عند از مطالبه

علی عابدی برای نمایش تیولا

پیام لاریان برای نمایش استرالیا

مریم الهامیان برای نمایش کیک ... بخت