سی‌ ‌و هفتمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

نادر برهانی مرند

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

مریم معترف - قطب الدین صادقی - اصغر همت - حسین مسافرآستانه - شهرام کرمی - سیدمحمد مجتبی حسینی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

حسن جودکی - وحید لک - محمدمهدی خاتمی - جلال تجنگی - محسن حسن زاده - مهدی حاجیان - حسین طاهربخش - سامان خلیلیان - جواد مستخدمی - سعید رضوانی - عباس اقسامی - محمودرضا رحیمی - عباس غفاری - نصرالله قادری - پیمان شریعتی - علی عابدی - اتابک نادری - ابراهیم حسینی - سیامک زمردی مطلق - سلما سلامتی - رضا صمدپور - امین رهبر - داور نمینی - لیلا مینائی - سعید اسدی - سیدوحید فخر موسوی - محمدرضا عمرانی - حمید نیلی - ندا هنگامی - بابک شاه‌علیزادگان

بخش مسابقه ایران یک (هیات بازبینی)

نسیم ادبی - کیومرث مرادی - سیدمحمد مساوات

بخش مسابقه ایران دو (هیات بازبینی)

رضا مهدی زاده - کورش نریمانی - رویا تیموریان

بخش مسابقه ایران یک (هیات داوری)

الهام کردا - حسین مسافرآستانه - رضا گوران

بخش هیات بازبینی آثار ایرانی مسابقه بین‌الملل

عطاالله کوپال - قطب الدین صادقی - اردشیر صالحپور

بخش هیات بازبینی (برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی)

محمدمحسن علیخانی - سهراب سلیمی - افشین خورشید باختری

بخش هیات بازبینی بخش خیابانی

مرتضی وکیلیان - مهرداد رایانی مخصوص - علی ظفر قهرمانی ‌نژاد

بخش هیات داوری بخش خیابانی

رحمت امینی - گلبرگ ابوترابیان - علیرضا استادی

بخش مسابقه ایران دو (هیات داوری)

فریبرز قربان‌ زاده - اصغر همت - مسعود دلخواه - حمیدرضا نعیمی - امیر جعفری

بخش هیات داوری مسابقه بین ‌الملل

اوزن یولا - مسعود رایگان - مایک کنگ - فرهاد مهندس پور - هاکان جولاندر

بخش مقالات سمینار (هیات داوری)

محمدباقر قهرمانی - رامتین شهبازی - مهدی حامد سقائیان

بخش نمایش های رادیویی (هیات بازبینی)

محسن بناساز دلیلی - بهرام ابراهیمی یزدی - مجید حمزه

بخش نمایش های رادیویی (هیات داوری)

فریبا متخصص - جواد پیشگر - مسعود فروتن - شکرخدا گودرزی - ایوب آقاخانی

بخش هیات داوری نمایشنامه‌ نویسی

محمد چرمشیر - ریما امین فر - شهرام زرگر

بخش هیات داوری مسابقه عکاسی

رضا معطریان - عباس کوثری - هادی نوید

بخش هیات داوری مسابقه پوستر

فرزاد ادیبی - صالح تسبیحی - ساعد مشکی

بخش هیات بازبینی (دیگر گونه‌ های اجرایی)

آزاده گنجه - امیر راد - علی اصغر دشتی

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

لیلی صدیق برای نمایش مالی سویینی

دوم :

کیارش مسیبی برای نمایش تئاتر

سوم :

شیوا خدابخش برای نمایش ماراساد

بخش مسابقه پوستر

اول :

مرتضی فرحناک برای نمایش گامی در بهشت، گامی در دوزخ

دوم :

مهدی رایگانی برای نمایش طعم سگ

سوم :

محمد افشار برای نمایش ال کلاسیکو

بخش نمایشنامه نویسی

محبوبه عرب قنبری برای نمایش Z. M. A. 1080

سارا الهیان برای نمایش پریزاد

لیلی عاج برای نمایش سالی که دوبار پاییز شد

همایون حجازی‌ نیا برای نمایش ضمایر

زهره شفیعی برای نمایش میرزیاس

مسعود محمدی قنبرلو برای نمایش چند روایت از چند زندگی مرتبط

مهدی علیپور اصل برای نمایش عاشقانه‌ های لجنی

اول :

لیلی عاج برای نمایش سالی که دو بار پاییز شد

دوم :

مسعود محمدی قنبرلو برای نمایش چند روایت از چند زندگی مرتبط

سوم :

سارا الهیان پریزاد - زهره شفیعی برای نمایش میرزیاس

بخش نمایشنامه‌نویسی (دفاع مقدس)

اول :

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش خنکای ختم خاطره

دوم :

سامان خلیلیان برای نمایش عند از مطالبه

سوم :

حامد عالمی برای نمایش دایک

بخش دیگرگونه های اجرایی (طراحی آرایه‌های صدا)

برگزیده :

مرتضی زارعی برای نمایش اپرای شماره ۰۱# تهران

بخش دیگر گونه‌های اجرایی (کارگردانی)

برگزیده :

احسان شایان فر برای نمایش گرم کردن

بخش دیگر گونه‌های اجرایی (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

نرگس حسین توازنی ‌زاده برای نمایش ارس

بخش دیگر گونه‌های اجرایی (طراحی صحنه)

برگزیده :

رضا سعیدی برای نمایش مواجهه با ورنوس فادرانی

بخش دیگر گونه‌های اجرایی (بازیگری زن)

برگزیده :

سما موسوی نسب برای نمایش آدم‌هایی که...

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

مارال ایزدبخش برای نمایش لازمان لامکان

بخش تئاتر خیابانی (طراحی)

برگزیده :

مهدی حبیبی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق

روح ‌الله سنایی برای نمایش نامیرا

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

ابراهیم حاج حیدری برای نمایش خرس ‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود

برتر :

مصطفی کولیوندی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

دلارام ترکی برای نمایش اهم

برتر :

نازیلا امینی برای نمایش تیک تاک

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

رضا بهرامی برای نمایش لازمان لامکان

برتر :

پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا

برتر :

امیرحسین شفیعی برای نمایش نامیرا

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی آرایه صوتی)

برگزیده :

علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت

برتر :

حسام الدین انوشیروانی برای نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی نور)

برگزیده :

رضا خضرایی شاد برای نمایش شفیره

برتر :

محمود کریمی برای نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی حرکت)

برگزیده :

تینا لطفی برای نمایش دریاچه قو

برتر :

مهدی شاه ‌پیری برای نمایش شفیره

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی گریم)

برگزیده :

رویا حشمتی برای نمایش دریاچه قو

نامزد :

فاطمه خندان - مژده زادمهر برای نمایش گزارش مرگبار از فصل سیاه خواب

شیما مومنی برای نمایش سرمیز شام

زهره قنبری برای نمایش بازگشت

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (موسیقی)

برگزیده :

میلاد قنبری برای نمایش دریاچه قو

نامزد :

سعید مهاجر برای نمایش یک خانواده محترم

علی سینا رضانیا برای نمایش بازگشت

محمد محمدی - حسین احمدجو برای نمایش دام

برتر :

بابک نصیری خواه برای نمایش شفیره

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (بازیگری زن)

برگزیده :

عاطفه ‌پوربهرام برای نمایش دریاچه قو

نامزد :

صفورا خوش طینت برای نمایش یک خانواده محترم

شهره موسوی برای نمایش استرالیا

مائده وحید برای نمایش افرا

آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش خرده‌ نان

برتر :

ستایش رجایی نیا برای نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (بازیگری مرد)

برگزیده :

هومن حاج عبداللهی برای نمایش تناسخ 3 تا 35 تومن

نامزد :

سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری

ناصر آل خمیس برای نمایش تاکسیدرمی

سیدعلی موسویان برای نمایش عند از مطالبه

رضا بهبودی برای نمایش خرده‌ نان

برتر :

علی غابشی برای نمایش بازگشت

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی صحنه)

برگزیده :

سعید حسنلو برای نمایش پروانه الجزایری

نامزد :

مهدی شاه ‌پیری - کتایون رزم حسینی - هانی سقائیان برای نمایش شفیره

مجتبی رستمی‌ فر برای نمایش تاکسیدرمی

برتر :

روحان امامی برای نمایش بازگشت

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

پیام لاریان برای نمایش پروانه الجزایری

نامزد :

رضا صابری برای نمایش دریاچه قو

رسول حق‌ جو برای نمایش تاکسیدرمی

مسعود هاشمی ‌نژاد برای نمایش یک خانواده محترم

برتر :

مرتضی شاه کرم برای نمایش عند از مطالبه

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (کارگردانی)

برگزیده :

رضا صابری برای نمایش دریاچه قو

نامزد :

احسان جانمی برای نمایش افرا

مهدی شاه ‌پیری برای نمایش شفیره

پیمان کریمی برای نمایش استرالیا

برتر :

محمدرضا درند - سعید زندی برای نمایش پروانه الجزایری

بخش مسابقه تئاتر ایران - دو (طراحی لباس)

برگزیده :

مهرنوش بلمه برای نمایش شفیره

نامزد :

فائزه کاظمی برای نمایش سر میز شام

زهرا کاظمی برای نمایش دریاچه قو

شفق کاظمی برای نمایش افرا

برتر :

سارا حسین پور برای نمایش تاکسیدرمی

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

میر‌طاهر مظلومی برای نمایش باد که می ‌نویسد

نامزد :

بهرام سروری‌نژاد برای نمایش حفره ‌ای در زمین

برتر :

حسن جویره برای نمایش شبانه

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

آزاده حیدرزاده برای نمایش مزار

نامزد :

نازنین مهیمنی برای نمایش حفره ‌ای در زمین

سولماز ملکی برای نمایش گونش

بخش نمایش های رادیویی (نویسنده)

نامزد :

پیمان قریب ‌پناه برای نمایش ساعت گرگ

آرش عباسی برای نمایش باد که می ‌نویسد

برتر :

سولماز ملکی برای نمایش گونش

بخش نمایش های رادیویی (کارگردان)

برگزیده :

پیمان قریب ‌پناه برای نمایش ساعت گرگ

نامزد :

مهدی آذری برای نمایش شنود

داریوش شهبازی برای نمایش باد که می ‌نویسد

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

برگزیده :

فرشاد آذرنیا برای نمایش باد که می ‌نویسد

نامزد :

مهدی آذری برای نمایش شنود

سیده‌لیلا اسراری برای نمایش عزت تا ثریا

انسیه سمیع پور برای نمایش ساعت گرگ

سولماز ملکی برای نمایش گونش

بخش جایزه بزرگ جشنواره

برگزیده :

علی اصغر دشتی برای نمایش نامبرده

بخش جایزه ویژه هیأت داوران

برگزیده :

نرگس هاشم ‌پور برای نمایش بچه گرگ ها

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (طراحی آرایه صوتی)

برگزیده :

حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می ‌ریم

نامزد :

سید سینا موسوی برای نمایش تصعید

امید دولت خواه برای نمایش ویتسک

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (طراحی نور)

برگزیده :

علی کوزه گر برای نمایش فیل در تاریکی

نامزد :

رضا خضرائی شاد برای نمایش نقاشی اشر

ایمان اسماعیلی برای نمایش عروسی خون

برتر :

علیرضا میرانجمی برای نمایش لانچر 5

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (طراحی گریم)

نامزد :

ندا قاسمیان برای نمایش مده آ

هادی فکری برای نمایش آقا محمدخان

برتر :

حمید مرادی برای نمایش قضیه

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (موسیقی)

برگزیده :

عرفان خاتونی مقدم برای نمایش آقا محمدخان

نامزد :

امیر دوستی برای نمایش مرگ و دوشیزه

کیان حسین

برتر :

میثم عبدی برای نمایش عروسی خون

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (طراحی لباس)

برگزیده :

بیتا نصر برای نمایش هار

نامزد :

ونوشه واحدی برای نمایش مده آ

نسرین خرمی برای نمایش فیل در تاریکی

برتر :

زینب عبدی برای نمایش عروسی خون

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (طراحی صحنه)

برگزیده :

سجاد امیرمجاهدی برای نمایش قضیه

نامزد :

امیر بهاور برای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز

علی کرسی‌ زر برای نمایش فرآیند

سینا احمدی برای نمایش ویتسک

برتر :

مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (بازیگری مرد)

برگزیده :

ابراهیم عزیزی برای نمایش فیل در تاریکی

نامزد :

امیر جنانی برای نمایش فیل در تاریکی

حسین طاهری برای نمایش سردسیر

کاظم موسوی برای نمایش ویتسک

برتر :

امیر نوروزی برای نمایش لانچر 5

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (بازیگری زن)

برگزیده :

آرزو عبداللهی برای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز

نامزد :

مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌ های شمالی

آوا شریفی برای نمایش نقاشی اشر

منیره آلاداغی برای نمایش سردسیر

برتر :

مونا بارانی برای نمایش رومئو و ژولیت

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

امیر ابراهیم زاده - علی کرسی‌ زر برای نمایش فرآیند

نامزد :

مسعود صرامی - پویا سعیدی برای نمایش لانچر 5

میلاد کاشانی برای نمایش رومئو و ژولیت

محمدحسین معارف برای نمایش نقاشی اشر

برتر :

مونا احمدی برای نمایش سرزمین‌ های شمالی

بخش مسابقه تئاتر ایران - یک (کارگردانی)

برگزیده :

مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی

نامزد :

علی کرسی‌ زر برای نمایش فرآیند

فضل الله عمرانی برای نمایش عروسی خون

مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت

برتر :

سعدی محمدی عبد برای نمایش مقدس

بخش نمایش برگزیده

برگزیده بدون اولویت :

مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی

علی کرسی‌ زر برای نمایش فرآیند

بخش مسابقه بین الملل (طراحی آرایه صوتی)

برگزیده :

فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

نامزد :

مارتن دبرکزنی برای نمایش سوآرم

توماس نورویو برای نمایش فقط استخوان ها

بخش مسابقه بین الملل (طراح نور)

برگزیده :

ازکیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا

نامزد :

سید محمدهادی هاشم زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

صبا کسمائی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

اوگو دهاس - هلمت دن میرس برای نمایش جادویت می‌ کنم

بخش مسابقه بین الملل (طراحی گریم و ماسک)

برگزیده :

لعیا خرامان برای نمایش ابلوموف

نامزد :

فرزانه رادفر برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

مسعود حق‌ پناه

ثمین سالک برای نمایش پرومته/ طاعون

بخش مسابقه بین‌الملل (موسیقی)

برگزیده :

نوید گوهری برای نمایش پرومته/ طاعون

نامزد :

امیر صدیقیان برای نمایش ابلوموف

فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند

علی کلانتری برای نمایش او

محمدجواد طالبی برای نمایش خنکای ختم خاطره

بخش مسابقه بین الملل (طراحی حرکت)

برگزیده :

احسان همت برای نمایش جادویت می‌ کنم

نامزد :

امیر امیری برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون

فرنس فهر برای نمایش پسرها پسرند

مصطفی شبخوان برای نمایش نامبرده

بخش مسابقه بین الملل (طراحی لباس)

برگزیده :

آن موسیتزه برای نمایش زندگی احمقانه

نامزد :

شیما میرحمیدی برای نمایش نامبرده

مقدی شاه‌ میری برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

الهام شعبانی برای نمایش خنکای ختم خاطره

بخش مسابقه بین‌الملل (طراحی صحنه)

برگزیده :

فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

نامزد :

امید اکبری برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

آرش دادگر برای نمایش او

شیما میرحمیدی برای نمایش پرومته/ طاعون

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری مرد)

برگزیده :

اصغر پیران برای نمایش نامبرده

نامزد :

بانی پال شومون برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

فرزین محدث برای نمایش استیو جابز

پیام دهکردی برای نمایش ابلوموف

مصطفی شبخوان برای نمایش جادویت می‌ کنم

بخش مسابقه بین‌الملل (بازیگری زن)

برگزیده :

فاطمه معتمدآریا برای نمایش خنکای ختم خاطره

نامزد :

پریا وزیری - مارال فرجاد برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

نازنین نادرپور برای نمایش او

نیلوفر ندایی برای نمایش پرومته/ طاعون

بخش مسابقه بین‌الملل (نمایشنامه نویسی)

برگزیده :

علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

نامزد :

فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

پیام لاریان برای نمایش استرالیا

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش خنکای ختم خاطره

کیوان سررشته برای نمایش نامبرده

بخش مسابقه بین‌الملل (کارگردانی)

برگزیده :

علی اصغر دشتی برای نمایش نامبرده

نامزد :

فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

آرش دادگر برای نمایش او

شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون

علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می خواند

بخش بزرگداشت های جشنواره

هوشنگ توکلی - رویا تیموریان - رضا بابک - محمدامیر یاراحمدی

بخش مسابقه تئاتر صحنه ‌ای ایران (یک)

رضا رشادت برای نمایش از خط زرد فاصله بگیرید

نوید معمار برای نمایش آقا محمدخان

امیربهادر اکبرپور دهکردی برای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز

علی کاظمی‌ وند برای نمایش پرسه های موازی

دیانا فتحی برای نمایش اهالی هوا

نرگس صابری برای نمایش دلارام ناآرام

کمیل جعفری برای نمایش چکامه‌ هایی که حباب می ‌شوند

علیرضا وحدی برای نمایش جعبه

ندا قاسمیان برای نمایش مده آ

آسو بهاری برای نمایش مرد شده

مسعود صرامی برای نمایش لانچر 5

رسول کاهانی برای نمایش لنگ ظهر

فضل الله عمرانی برای نمایش عروسی خون

علی کرسی زر برای نمایش فرایند

مهرداد مصطفوی برای نمایش فیل در تاریکی

سجاد امیرمجاهدی برای نمایش قضیه

صالح علوی زاده برای نمایش راز بقاء

مصطفی ابهری برای نمایش سردسیر

شیما عرب چادگانی برای نمایش سرزمین های شمالی

سعید شیخی برای نمایش تاریخ مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده

مسعود صفری برای نمایش رومئو و ژولیت

حسین اکبرپور برای نمایش ما داریم از این خونه می‌ ریم

سینا احمدی برای نمایش وُبتسک

حسین پوریانی فر برای نمایش هار

سعیده آجربندیان برای نمایش ناگهان همه برمی ‌خیزند به آوازی دیگر

سینا راستگو برای نمایش مرگ و دوشیزه

فریبرز کریمی برای نمایش نقاشی اشر

بخش مسابقه تئاتر صحنه ‌ای ایران (دو)

محمدجواد صرامی برای نمایش سر میز شام

احسان جانمی برای نمایش افرا

محمدرضا درند برای نمایش پروانه الجزایری

محمد اسماعیل بیگی برای نمایش رسم عاشقی آب ها

شهاب امرایی برای نمایش افسانه اِمیل و مِمیل

سهیل ساعی برای نمایش افرا یا روز می‌ گذرد

پیمان کریمی برای نمایش استرالیا

مرتضی شاه کرم برای نمایش سانتیمتر

عادل عزیزنژاد برای نمایش یک خانواده محترم

مجتبی رستمی‌ فر برای نمایش تاکسیدرمی

احسان ملکی برای نمایش بازگشت

اسماعیل موحدی برای نمایش دام

کوروش سلیمانی برای نمایش خرده نان

محمد شاکری برای نمایش بازگشت به خانه

رضا صابری برای نمایش دریاچه قو

محمد برهمنی برای نمایش زندگی در تئاتر

مصطفی قربان پور برای نمایش شازده کوچولو

کاوه نورمحمدی برای نمایش نطفه در بند

جواد صداقت برای نمایش گزارشی مرگبار از فصلی سیاه خوابخوانی زنی که بر کالبد جسد مرده اش ایستاده متولد می‌ شود

امیرعلی نبویان برای نمایش تناسخ، سه تا سی ‌و پنج تومن

بخش ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی (صحنه ای)

هادی مرزبان برای نمایش آهسته با گل سرخ

سیروس مصطفی برای نمایش تراژدی پارک اتابک

حسین غلام شاهی برای نمایش خواجه عطا

سیدعلی موسویان برای نمایش سقوط اضطراری

محمد لارتی برای نمایش آخرین باران بهاری

امیر بشیری برای نمایش باغ خونی

سامان خلیلیان برای نمایش عند از مطالبه

حمیدرضا آذرنگ برای نمایش خنکای ختم خاطره

حامد عالمی‌ پور برای نمایش دایک

بخش ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی (خیابانی)

داریوش نصیری برای نمایش u-Turn2

مارال ایزدبخش برای نمایش لازمان لامکان

محمد یوسفی زاده برای نمایش ماشین زمان

داوود براهیمی برای نمایش خدیجه

علی محمد رادمنش برای نمایش شدن

امیرحسین شفیعی برای نمایش نامیرا

بخش خیابانی مهمان

محمدعلی صادق حسنی برای نمایش دعای آفتاب

مرتضی اسدی مرام برای نمایش داوُل ‌کشی

بخش تئاتر ملل

پیر یودلووسکی برای نمایش گذرگاه

جنت سلیم آوا برای نمایش یادداشت های یک دیوانه

علیرضا کوشک جلالی برای نمایش دیالوگ در سرزمین عجایب

انمار طاها برای نمایش ترحم: قسمت یک

بخش مسابقه تئاتر بین الملل

وحید درویشی برای نمایش تانگوی شیطان

پیام دهکردی برای نمایش مرگ و پنگوئن

مجید کاظم‌ زاده مژدهی برای نمایش مادر

سیدمحمدهادی هاشم‌ زاده برای نمایش یک هفته راه رفتن در بهشت

توماس مونکتون برای نمایش فقط استخوان‌ ها

فرنس فهر برای نمایش آسانسور

جویند ساریالدین برای نمایش دو سر و یک دست

مسعود حق‌ پناه برای نمایش نمایش

دیوید دوآشویلی برای نمایش زندگی احمقانه

گوبار گودا برای نمایش سوارم

لاس کیف برای نمایش من دیگری است - رمبو در آفریقا

ازکیل گارسیا رمئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا

احسان همت برای نمایش جادویت می‌ کنم

کوروش زارعی برای نمایش خورشید از حلب طلوع می‌ کند

مهران رنجبر برای نمایش استیو جابز

کامران جباری برای نمایش استرالیا

سیاوش بهادری‌ راد برای نمایش ابلوموف

آرش دادگر برای نمایش او

فرهاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌ های پرواز برای خدمه و خلبان

بخش صحنه ای - مهمان

گلناز اکبری برای نمایش ساعت پنج شد بابا

امیر دژاکام برای نمایش مکبث

ایوب بختیاری برای نمایش مسجد سلیمان

علی رفیعی برای نمایش خانه برنارد آلبا

بهروز غریب پور برای نمایش اپرای عروسکی عشق

مهدی فرشیدی سپهر برای نمایش پدران

منیژه محامدی برای نمایش تبرئه

سامان مهران برای نمایش حال همه ما خوب است

گلچهر دامغانی برای نمایش آرش

امین ابراهیمی برای نمایش گم و گور

فاتح بادپروا برای نمایش دختر سطلی

میرکمال میرنصیری برای نمایش رستم و سهراب

محسن اردشیر برای نمایش خانه سیاه است

بخش مهمان بین الملل

نصیر ملکی جو برای نمایش طناب

علی شمس برای نمایش وقتی خروس غلط می‌ خواند

جابر رمضانی برای نمایش موی سیاه خرس زخمی

علی اصغر دشتی برای نمایش نام برده

نرگس هاشم ‌پور برای نمایش بچه گرگ‌ ها

شهاب آگاهی برای نمایش پرومته/ طاعون

بخش مسابقه خیابانی

میلاد حسین زاده برای نمایش درها به روی که باز می‌ شود؟

افشین خدری برای نمایش دایره، مربع، مستطیل

غنچه شکوهیان برای نمایش بیگانگی

موسی هدایتی برای نمایش درباره یک توپ

نازیلا امینی برای نمایش تیک تاک

رضا ملکی برای نمایش خرس‌ های پاندا به روایت ساکسینونیستی که متولد دهه 60 بود

پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا

حسنا قبادی برای نمایش اخطار به مشترک پرمصرف

محمود فرضی نژاد برای نمایش آغوش بی‌ مهر زمین

میثم سرآبادانی برای نمایش هشتگ لاکچری

احمد یوسلیانی برای نمایش جنگ البه‌ ها

سمیه مهری برای نمایش مشترک مورد نظر

سعید خیرالهی برای نمایش ملکوت

سوران حسینی برای نمایش سال به سال

مهدی صالحیار برای نمایش سوگلین

مهدی حبیبی برای نمایش کالبدشکافی یک اتفاق

مسعود براهیمی برای نمایش اُهم

بخش دبیر جشنواره

مختار محمدی برای نمایش چمدان‌ های من

بخش نمایش ‌های رادیویی ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی

حجت یوسفی برای نمایش صدای انقلاب

مهدی آذری برای نمایش شنود

طاهره شاددل برای نمایش مزار

فرشید زبوری برای نمایش گونش

نازنین مهیمنی برای نمایش حفره‌ ی در زمین

محمدسعید سلطانی برای نمایش مرگ مشکوک لکود

پیمان قریب‌ پناه برای نمایش ساعت گرگ

مهدی شهداد برای نمایش شبانه

داریوش شهبازی برای نمایش باد که می‌ نویسد

آرش جمال‌ الدینی برای نمایش عزت تا ثریا

بخش دیگر گونه های اجرایی

سیدجعفر حجازی برای نمایش انگشت به انگشت

احسان شایان فر برای نمایش گرم کردن

رضا سعیدی برای نمایش مواجهه با ورنوس فادرانی

آزاده شاهمیری برای نمایش موزه نزدیک

سما موسوی مفخر برای نمایش آدم‌ هایی که نمی ‌بینم

نازنین زهرا رفیعی برای نمایش نباید

شایان فیروزی برای نمایش رکوئیمی بر وزن صندلی با بوی تهران و احوالات دیگر

علی ظفر قهرمانی ‌نژاد برای نمایش دیگری ام، چرا؟

آرش پروین برای نمایش کوهستان

احمد سلگی برای نمایش کالاندولا

مهنوش نراقی برای نمایش بر پهنه کافه

حامد اصغرزاده برای نمایش دانتون

ثریا اخلاقی برای نمایش ما و دیگران

طاها سرایی برای نمایش ویترین

کیمیا خطیب زاده برای نمایش مثبت و منفی هفت

مرتضی زارعی برای نمایش اپرای شماره 1# تهران

حسین توازنی‌ زاده برای نمایش ارس